Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Bojanje skutera kompresorom  (Posjeta: 9615 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #20 : 10 Rujan, 2010, 12:36:30 »
ma mozes slobodno pituravat sa tim kompresorm i spricom,sigurno je da ti nece ispast ka da je iz komore al uz malo prakse moze ispast skroz lipo
uz kvalitetnu pituru i lak to izgleda super,bas san ja piturava motor u kuci,nije mi se dalo u komori jer je motor ionako za prodaju,ako os mogu slikat kako je ispalo  :icon_thumright:
bitno je da lipo pripremis,uzmes kvalitetnu pituru i lak (ne neko g#vn%) i naucis pituravat

Bilo bi dobro prvo par puta "vjezbat" na nekim bezveznim plastikama dok se malo ne nauci  :icon_thumright:

Ajde ako mozes stavi nekoliko slika molim te  :headbang:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline Luksy

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1808
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Gilera Runner sp
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #21 : 10 Rujan, 2010, 13:03:58 »
kupis litru najjeftinije piture i piturajes sve zivo sta stignes



PRODAJEM
Dijelove:GILERA 98-05

Offline pm_xtech 59

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
  • sp180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner sp180
  • Moja Kaciga: suomy
  • MojSpuh: pm xtech 59
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #22 : 10 Rujan, 2010, 14:18:47 »
Dobro je ispalo, naj jači je onaj lik kaj je reko da može sa sprejom napravit kao u komori...Svaka čast!!! :happy8: :happy8: :happy8: :happy8: :happy8: :happy8:



 :laughing7:
Zagreb

Offline TheBili

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 688
  • Spol: Muški
  • Da je bolje bilo bi sumljivo.........
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Makarska
  • Moj Skuter: Gilera stalker i Gilera runner vx
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #23 : 10 Rujan, 2010, 14:37:38 »
Sprej nemoze nikako bit ko kad se pitura u komori... niti priblizno...  :toothy10:   Moze se opiturat i sa sprejom da bude uredno sve... al nikad to nece bit ko sprica...  :frajer:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #24 : 10 Rujan, 2010, 16:24:08 »
sa sprejem more se super pošpricat ak se zna,znam za par motora koju su dobro pošpricani i plastike ostavljenje da se suše u zagrijanoj prostoriji i niko nikad nebi rekel dae sa sprejem rađeno..
neko ko nema pojma o lakiranju isto tak bude sa sprejem bolje pofarbal nego sa špricom i kompresorom.

kaj se tiče bojanja doma sa bojama na vodenoj bazi,i to se more napravit,sam treba zamješat dobar omjer hardnera i tinera sa bojom i sve se osuši kroz jednu noć..

i btw,more sa sprejem bolje ispat nego u lakirnici dae lakirano ak se napravi kak treba,videl sam masu skutera kaj su farbali majstori lakireri pa je izgledalo tak da bi ga ja bolje pofarbal sa penzlom.

najbolji su mi ovi komentari od onih koi nikad nisu ni pomirisali boju a kamoli lakirali al sve oni znaju  :notworthy:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #25 : 10 Rujan, 2010, 18:56:45 »
sta mislite? sprej il komora?



..::4T Powaa::..

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #26 : 10 Rujan, 2010, 19:01:50 »
Ovaj blatobran,jeli ovo na njemu prasina ili je vako lose piturano....Al isto mislin da je sprejen pituravano...
A felge su dobro ispale,sad tesko je rec sa slike cime su pituravane....  A ove vilice al ovo nije polirano.. ??? ???                :binkybaby:

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #27 : 10 Rujan, 2010, 19:24:09 »
Ovaj blatobran,jeli ovo na njemu prasina ili je vako lose piturano....Al isto mislin da je sprejen pituravano...
A felge su dobro ispale,sad tesko je rec sa slike cime su pituravane....  A ove vilice al ovo nije polirano.. ??? ???                :binkybaby:

nije prasina, vec je zrnasto zbog mobitela i nedostatka svijetlosti

sve je farbano sa crnim acryl sprejem u prasnoj sobi  i super je ispalo i uopce se ne guli, bez narancine kore i bez točkica od prašine


..::4T Powaa::..

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #28 : 10 Rujan, 2010, 19:27:19 »
nije prasina, vec je zrnasto zbog mobitela i nedostatka svijetlosti

sve je farbano sa crnim acryl sprejem u prasnoj sobi  i super je ispalo i uopce se ne guli, bez narancine kore i bez točkica od prašine


Ali koliko ce jos tako bit.. ???                     :binkybaby:

btw:felge nisu lose ispale bar ovako izdaleka...     

Offline sule

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 527
  • Spol: Muški
  • Vedrane, jel se tako nosi kazan ?
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Finest Сasual Dating Live Women
  • Mjesto: Zbidelj
  • Moj Skuter: Charlessquax
  • Moja Kaciga: Charlessquax
  • MojSetup: Charlessquax
  • MojSpuh: Charlessquax
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #29 : 10 Rujan, 2010, 19:42:04 »
bice jos dugo tako ako je dobro pripremio

Offline tuta125

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 537
  • Spol: Muški
  • Dvije glave su pametnije od jedne.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST - DU
  • Moj Skuter: 4 kotača
  • Moja Kaciga: pojas
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #30 : 10 Rujan, 2010, 19:50:41 »
kupis litru najjeftinije piture i piturajes sve zivo sta stignes





 :toothy10: kvaliteta piture ce ovisit o trenutnoj financijskoj situaciji  :laughing7:
A ovaj Runner sa slike uopce ne izgleda lose  :icon_thumright: svaka cast!

@ Jandro: Cime god da si radio, super si napravio, felne mi se najvise svidaju  :headbang:
Ne brže od života, ako misliš bilo gdje, moraš sporije.

Offline Jandro

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Nista
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #31 : 10 Rujan, 2010, 20:04:58 »
nakon 8 mjeseci dok se opere koda je jucer ofarbano

prije farbanja bacen spric kit iz spreja, presmirglano sa 600 na vodu mali i dva sloja spreja i to je to

i to sugavi renco sprej za 20kn
..::4T Powaa::..

Offline malaguti

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #32 : 10 Rujan, 2010, 20:25:35 »
moze se sa sprejom pofarbati jako dobro,u spreju ima kupi sve,boja,primer,lak(sjajni ili mat)

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #33 : 11 Rujan, 2010, 12:18:59 »
sa sprejem more se super pošpricat ak se zna,znam za par motora koju su dobro pošpricani i plastike ostavljenje da se suše u zagrijanoj prostoriji i niko nikad nebi rekel dae sa sprejem rađeno..
neko ko nema pojma o lakiranju isto tak bude sa sprejem bolje pofarbal nego sa špricom i kompresorom.

kaj se tiče bojanja doma sa bojama na vodenoj bazi,i to se more napravit,sam treba zamješat dobar omjer hardnera i tinera sa bojom i sve se osuši kroz jednu noć..

i btw,more sa sprejem bolje ispat nego u lakirnici dae lakirano ak se napravi kak treba,videl sam masu skutera kaj su farbali majstori lakireri pa je izgledalo tak da bi ga ja bolje pofarbal sa penzlom.

najbolji su mi ovi komentari od onih koi nikad nisu ni pomirisali boju a kamoli lakirali al sve oni znaju  :notworthy:

fala bogu neko pametan

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #34 : 12 Rujan, 2010, 14:36:07 »
Tesko da ces vise doma ka i prije na otvorenon pituravat,prije se to moglo jer su boje bile na nitro bazi ,ali sad je vodena baza a s njon je jako tesko radit...skoro pa nemoguce bez komore a da ne prican kako za to triba imat sprice od 1500 kn a ne oni fus od 300 kn...
Kompresor je jako dobro imat doma netriba ti on sluzit samo za pituravanje,uvik ce se nac da ces tribat nesto ispuvat,odvidat i tako to..  :icon_thumright:       :binkybaby:
a ti ga isto meljes a nemas pojima...
taj sam

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #35 : 12 Rujan, 2010, 14:50:21 »
a ti ga isto meljes a nemas pojima...

To ti je neko reka ili si sam zakljucija... Aj uzmi kupi spricu od 300 kn,ulij unutra pituru i pituraj nesto na vodenoj bazi pas vidit sta ces dobit..Ja ne kazen da se nemoze piturat moze se piturat ali "m" sta se boja nece osusit a na kraju kad se osusi onda ce sve bit ka da je neko pljuca po svemu tome..
A ne tu dajes za te airbrush sprice po 2000 kn i onda ka on sve zna...                        :binkybaby:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #36 : 12 Rujan, 2010, 15:10:15 »
Pa naravno da je bolje spricata sata pistoljima nego lux pistoljima iz peveca al se moze i sa njima... samo treba znat...
Kod spricanja nije samo uliti boju i spricaj.. treba uzeti vise stvari u obzir kod home made spricanja.
prvo, temperatura zraka i vlaga
drugo, kakva je boja
trece, kakva je sprica..  dali je HP ili LP itd it.
treba znat podesit pritisak a ne onak okvirno.. danas farbam na 2,5 bara... sad bezveze serem brojke..

koja je razlika osusene plastike koja se lakkirala u garazi, livadi, stanu ili iz komore... ako je kvalitetno napravljeno lakiranje i jos vaznije priprema.. razlike nema..

Znam da zelis zvucati pametno al onda se drzi necega sta znas a ne ovak pricati gluposti i onda te jos ljudi slusaju koju neznaju.
Farbao sam i sa kineskim pistoljima i spricama i sa "profi" spricama. Tako da znam o cemu pricam.. 
Ako se farba losom spricom onda treba malo vise pozornosti obratit na samu spricu, pri lakiranju stat ako treba, provjerit iglu itd. itd..

Kad ti tak najbolje sve znas jesi za jedan test..
Odi kod nekoga u komoru i moli lakirera da ti sam pofabas jednu plastiku kod njega.. znaci imas i komoru i profi opremu.. I onda stavi slike kak je ispalo.
A onda cu ja doma u stanu pofarbat komad plastike sa jeftinom spricom i drugi komad plastike sa sprejom i ja se dam kladit da ce moje na kraju bolje izgledati nego tvoje iz komore i profi opremom..



taj sam

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #37 : 12 Rujan, 2010, 16:01:38 »
Kod spricanja nije samo uliti boju i spricaj.. treba uzeti vise stvari u obzir kod home made spricanja.
prvo, temperatura zraka i vlaga

Zasto san ja reka da se triba spricat u komori,upravo radi ovoga sta si ti reka...

koja je razlika osusene plastike koja se lakkirala u garazi, livadi, stanu ili iz komore... ako je kvalitetno napravljeno lakiranje i jos vaznije priprema.. razlike nema..
Razlika je velika,zasto nan onda uopce sluzi komora ???... za nista...(po tebi)

Kad ti tak najbolje sve znas jesi za jedan test..
Nisan reka da sve znan,to si sam reka...(hvala)

Kad ti tak najbolje sve znas jesi za jedan test..
Odi kod nekoga u komoru i moli lakirera da ti sam pofabas jednu plastiku kod njega.. znaci imas i komoru i profi opremu.. I onda stavi slike kak je ispalo.
A onda cu ja doma u stanu pofarbat komad plastike sa jeftinom spricom i drugi komad plastike sa sprejom i ja se dam kladit da ce moje na kraju bolje izgledati nego tvoje iz komore i profi opremom..

I na kraju vrlo je vjerovatno da imas vise znanja i iskustva od mene,ali jesan ja mozda nesto krivo reka u bilo kojen postu...Sta ti mislis da ovaj tko je otvorija temu zna pituravat ka i ti i da je piturava 1000 puta..(bez uvrede) i da ce sad uzimat u obzir tlak zraka ,temp.,vlagu kako bi posprica jedan komad plastike..i da ga zanimaju sve te pi*darije oko pritiska ,sprica ( HP,LP,ŽNJ)...Daj molinte postedi me govora,govorin u grubo da se ne isplati zajebavat sa tin i da je bolje dat nekome da ti to pitura...

poZz                             :binkybaby:





Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #38 : 12 Rujan, 2010, 16:16:59 »
Najlakse je nekoga poslati lakireru..
Racunaj da na ovom forumu ima klinaca koji idu u skolu i koji NEMAJU 1000 kn za lakirera pa zele si sami pofarbat skut da bi jeftinije prosli..
taj sam

Offline ForRace3

  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 371
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Bojanje skutera kompresorom
« Odgovori #39 : 13 Rujan, 2010, 19:40:51 »
j****u mater sad citam sve ove komentare i sve vise me vuce da si sam opituram Runnera, al jbg nemam iskustva...
Ali stvarno se ne isplati nosit lakierima skutere jer oderu posteno, znam ja da kod njega ispadne ok (ne kazem odlicno, nego cisto solidno) al opet brate mili za obicne 2 boje uzet 300-400€ ?
Nema smisla, radje skocim jedan dan kupim svu opremu i to je to...