Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koje ulje?  (Posjeta: 36801 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: koje ulje?
« Odgovori #60 : 14 Lipanj, 2008, 21:02:38 »
daj jbt furam ono omv bixxol za 48 kn i cao! a jbt tu neke spike pazi njeg:

 
za za nrg koji je serijala koristim od agipa, u trgovini dode 98 kuna i ja sam zadovoljan
vecina frendova koristi TTS
jedan frend koristi ipone, onas sta mirisi po jagodi, i kaze da je zadovoljan
a jedan koristi od motula, zove ti se motul 2T racing tako nesto dode 165 kuna, tako nesto


ajd mi samo reci kakvu promjenu bi imao da koristis neko ulje po 20 kn KAKVO?? da mozes rec "e s ovim uljem nisam zadovoljan"? napomilnjem jos jednom na SERIJALI!

nikako!!! radit ce ti isto skuter sa tts.om i sa uljem sa bixxolom sa omv.a samo ako je serijski motor kladim se da ce ti na duge staze govorim nakon 20 t km cilindar bit u boljem stanju s omv bixxol, jer fora je to ti se ostatak ne izgorenog ulja skuplja ispod karika pa....

a da koristis polusintetiku ulje ti svo izgori!!
baš to prićam cijelo vrijeme...kakvu korist imate vi od TTS...samo manjak €€€$$$ u novćaniku...TTS je za velike oretaje po 100* to prićam...kupiš polusintetiku i bok...nebude vam motor niš bolje išel ako natoćite taj TTS

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: koje ulje?
« Odgovori #61 : 14 Lipanj, 2008, 21:05:08 »
Vi bi i normalnog zbunili..... :toothy12: !   Ja još od onih svojih 5L Valvoline(ful sintetika)  ulja koje sam dobio nisam ni kap ulio...ta-man kad oču ulit pročitam OVU temu i uvjek se predomislim... :laughing6: A žao mi je da stoje u kutu, a još od 3mj mi zasvijetli rezerva tu i tamo... kaj onda, će mi riknut motor ak stavim sintetiku :binkybaby:  :jerk: !? I to još ak ulijem full sintetiku u polusintetiku...jer ima nešto još u rezervaru, da mi nešto ne eksplodira ispod sica :laughing6: ,da ne dobim nekakakv motovljev koktel!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: koje ulje?
« Odgovori #62 : 14 Lipanj, 2008, 21:16:13 »
...stavi taj Valvoline...to je nekaj drugo od TTS-a...

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: koje ulje?
« Odgovori #63 : 14 Lipanj, 2008, 21:32:52 »
Vi bi i normalnog zbunili..... :toothy12: !   Ja još od onih svojih 5L Valvoline(ful sintetika)  ulja koje sam dobio nisam ni kap ulio...ta-man kad oču ulit pročitam OVU temu i uvjek se predomislim... :laughing6: A žao mi je da stoje u kutu, a još od 3mj mi zasvijetli rezerva tu i tamo... kaj onda, će mi riknut motor ak stavim sintetiku :binkybaby:  :jerk: !? I to još ak ulijem full sintetiku u polusintetiku...jer ima nešto još u rezervaru, da mi nešto ne eksplodira ispod sica :laughing6: ,da ne dobim nekakakv motovljev koktel!

pa nece ti nist bit jbt pa citaj post gore, to ni nije SIGURNO da ce mu se nest dogodit nakon 20 t km, ali SIGURNIJE je! isto kao i voznja bez kacige, mos se vozit al sigurnije je s njom ;)  :frajer:

Offline devilldey

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: K.Gomilica
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 R
  • MojSetup: serijala
Odg: koje ulje?
« Odgovori #64 : 14 Lipanj, 2008, 22:30:57 »
 :o  :icon_scratch:  i sad vi očete reć da agipovo sintetičko ulje koje preporučuje proizvođač skuta ne valja  :icon_scratch:  :dontknow:
SMK Predatori Member

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: koje ulje?
« Odgovori #65 : 14 Lipanj, 2008, 22:43:14 »
:o  :icon_scratch:  i sad vi očete reć da agipovo sintetičko ulje koje preporučuje proizvođač skuta ne valja  :icon_scratch:  :dontknow:
:laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6: :laughing6:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline master_o_fight

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1578
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ri
  • Moj Skuter: s2
Odg: koje ulje?
« Odgovori #66 : 14 Lipanj, 2008, 23:06:32 »
:o  :icon_scratch:  i sad vi očete reć da agipovo sintetičko ulje koje preporučuje proizvođač skuta ne valja  :icon_scratch:  :dontknow:

 :laughing3: :laughing3: :laughing3: :happy3:
vozi idiote vozi !!!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje ulje?
« Odgovori #67 : 15 Lipanj, 2008, 08:12:25 »
cilj je u serijale i slabije tuninge (base), stavljati polusintetiku jer bolje izgara na nižim okretajima, do 10 000okr, inače se stvara jak talog koji začepi auspuh..
sintetika dobro gori na višim okretajima, zato je bolja za jače setupe, race i midrace..
ja sam imao nekada TTS na ful serijali, nakon 2 litre auspuh je bio potpuno poštopan, isto tako imao sam Repsol Competition isto sint, nakon 5000 km na gus kitu, totalno začepljen ispuh i klip pun gareži..
sad točim polusintetiku..

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: koje ulje?
« Odgovori #68 : 15 Lipanj, 2008, 10:33:14 »
i kaj da sad covek napravi,  koristiti full sintetiku TTS ili ne  ::)
vidim da puno ljudi bas koristi taj TTS i niko se nije zalio na neko zacepljenje auspuha , taloga nekog ili nesto ?
ili ?

:)

naravno da cu sad uliti kad sam kupio, i nece nista biti  .. valjda :) , no da se zna za ubuduce  - koristiti CASTROL TTS , odnosnos full sintetiku ili ne ?

TTS ako hoces najbolje, kazu da ima iste kvalitete ulja po nizoj cijeni, ali TTS je "najbolji" i po cijeni.
TTS :headbang: otkad imam skut
Castrol TTS  :notworthy: , vec 6 godina  :icon_thumright:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje ulje?
« Odgovori #69 : 15 Lipanj, 2008, 12:32:05 »
a stavi TTS al ga bar probaj pronać po manjoj cijeni od one 130 kn kolko je tu kod mene..
za 70-ak kn mogu kupit ulje koje sasvim zadovoljava sve potrebe mog skutera, čak i na slabijem midrace setupu ako treba..

Offline devilldey

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 285
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: K.Gomilica
  • Moj Skuter: Aprilia SR50 R
  • MojSetup: serijala
Odg: koje ulje?
« Odgovori #70 : 15 Lipanj, 2008, 12:50:21 »
stvarno znate zakomplicirati stvari  :laughing3:
SMK Predatori Member

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: koje ulje?
« Odgovori #71 : 15 Lipanj, 2008, 13:02:30 »
...zakaj jednostavno Vi koji vozite skutere MADE IN ITALY ne kupite ono kaj se preporućuje za vaš skuter...a to je AGIP FORMULA MOTO...1l=87,33 kn(sad upravo proćitao)...ne mora biti toćno to ulje, niti koje vam se preporuća, ali bar nešto slićno, a ne TTS i te gluposti...dućani PIAGGIO GRUPE preporućuju za njihove motore SELENIU ili AGIP, a za dućani s Kineskim motorima uvjek prodaju MOTULOVA ulja...kupite ulje koje ste prvo natoćili u skuter i koje su vam oni u dućanu dali i gotova prića...jer serijski motor nebude išao kao motor sa RACE KIT-om, ako se u njega natoći TTS...za MADE IN JAPAN isto vrijedi...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: koje ulje?
« Odgovori #72 : 15 Lipanj, 2008, 13:26:20 »
...zakaj jednostavno Vi koji vozite skutere MADE IN ITALY ne kupite ono kaj se preporućuje za vaš skuter...

Jel znas koji je razlog zbog kojeg Piaggio preporuca Seleniu, a sada i Agip?


P.S.
Uopce ne kazem da su to losa ulja.
Jedino za sto tvrdim da je lose je INA dvotaktol s kojim jedino mozes podmazat pante na vratima. a i to nece biti kvalitetno.
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2008, 13:28:30 3alfa3 »

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: koje ulje?
« Odgovori #73 : 15 Lipanj, 2008, 16:20:02 »
...zakaj jednostavno Vi koji vozite skutere MADE IN ITALY ne kupite ono kaj se preporućuje za vaš skuter...

Jel znas koji je razlog zbog kojeg Piaggio preporuca Seleniu, a sada i Agip?


P.S.
Uopce ne kazem da su to losa ulja.
Jedino za sto tvrdim da je lose je INA dvotaktol s kojim jedino mozes podmazat pante na vratima. a i to nece biti kvalitetno.
ne znam...al mislim da je vjerojatno sponzorski...sponzoriraju jedni druge....to za dvotaktol je toćno...to fakat niš ne valja...i od INE i od PETROLA...bolje onda natoćite u spremnik sa uljem Zvijezdino Suncokretovo ulje nego taj dvotaktol...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: koje ulje?
« Odgovori #74 : 15 Lipanj, 2008, 16:45:31 »
Jel znas koji je razlog zbog kojeg Piaggio preporuca Seleniu, a sada i Agip?

ne znam...al mislim da je vjerojatno sponzorski...

Vidis da mozes kad hoces.  ;D
Da, upravo tako - sve je to marketing.
Daleko da su ta ulja losa, dapace - za serijale i predobra, a cesto od njih (kao i od TTS-a) strada katalizator jer kad se na njemu nahvataju neizgoreni dijelovi ulja ili benzina, na tom mjestu dolazi do zapaljenja tih dijelova (jer katalizator se grije na 650+C) i onda brzo dodje do pregrijavanja katalizatora nakon cega se on raspadne.

Ujedno, kao sto je neko gore napisao, talog od sintetskog ulja je neizbjezan na mashinama koje nisu pod velikim termickim opterecenjem (sve ispod pravog midracea, zapravo).

Osobno sam na svom kitu (MHR Replika koja je napravila 20.000km sa Nardom i Yasuni R-om i radi ko urica) koristio Stihl MINERALNO ulje (dok se vrtio sa Nardom do 12000 okr) i polusintetsko Silkolene od kad vozim sa Yasuni R-om (vrtim nekih 10500 okr).
Primjecujem da je taloga u spuhu vise sa ovim polusintetskim. Kad sam na 15000 km skidao cilindar da vidim stanje, (Stihl je bio u igri do onda) taloga na glavi uopce nije bilo, a na klipu vrlo tanak sloj. Ispod karika takodjer nije bilo skoro nista taloga.

Moja preporuka je za sve do pravog midracea (i to onog koji ce se vozit "muski") polusintetsko (da ne kazem mineralno).

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: koje ulje?
« Odgovori #75 : 15 Lipanj, 2008, 18:06:30 »
Slažem se... jedino nemojte sipat ina ono u palvoj bočici jer nakon 10000km (serijala) bude ispuh skoro začepljen i na klipu i ispod karika taloga, kad se nakupi talog ispod karika preskoči karika onaj osigurač da se ne okreće i na njemu se raširi i na ispuhu pukne... inače koliko kod vas bude 1l Stihl ulja? ja sam našo po 60kn
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: koje ulje?
« Odgovori #76 : 15 Lipanj, 2008, 18:20:25 »
koliko kod vas bude 1l Stihl ulja? ja sam našo po 60kn

50-55kn. A ako se kupi pakiranje od 10 litara, cijena je ispod 35 kuna po litri (barem je tako bilo prije par mjeseci).

Offline vlatko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 62
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Skopje
  • Moj Skuter: SYM Jet SportX
Odg: koje ulje?
« Odgovori #77 : 15 Lipanj, 2008, 18:52:45 »
@3alfa3
Ja sipam od ova ulje, dali je dobro?Imam samo Tecnigas next r i tvrdi opruge



Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: koje ulje?
« Odgovori #78 : 15 Lipanj, 2008, 20:27:55 »
Stihl je zakon ulje, dijelovi su jako cisti, garez je minimalna :icon_thumright: Jedina mana je neugodan miris (kako kome) i nesto vise dimi dok se ne zagrije. Castrol Actevo mi je ostao u sjecanju kao ulje sa najmanje dima i mirisa.

Uljevajte sto god hocete u skutere, samo ne proizvode od ine, ako planirate dugo imati skuter i odvrtiti dosta km onda malo razmislite sto cete uljevati u skuter.




Da upitam vlasnike 2-t skutera, da li smrdite po dimu vaseg skutera nakon voznje?
Ja nikada nisam osjetio miris dima na odjeci. :frajer:
« Zadnja izmjena: 15 Lipanj, 2008, 20:31:34 SlowRider »

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: koje ulje?
« Odgovori #79 : 15 Lipanj, 2008, 20:58:27 »
Da upitam vlasnike 2-t skutera, da li smrdite po dimu vaseg skutera nakon voznje?
Ja nikada nisam osjetio miris dima na odjeci. :frajer:

ne osjetis ti ali osjete drugi  :dontknow:

cesto cura zna reci smrds po motoru.....''nemoj zezat!!!''  :icon_biggrin:


btw...nisam bas primjetio da mi sa sthilom nesto previse dimi a i ne smrdi mi
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...