Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: koje ulje?  (Posjeta: 36803 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline maddex

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 21
  • TubeYou RinKi
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: koje ulje?
« Odgovori #40 : 13 Lipanj, 2008, 10:34:14 »
Preporučujem TTS jer sam njega najviše vozio, nikakvih problema ni kad se išlo 150km punim gasom, silkolen polusintetiku sam koristio na gileri enduro 125 i pokazalo se ok, a i jeftinije je. Al ostao mi miris TTS-a još iz djetinstva u sjećanju sa moto utrka tak da sam uvijek za TTS.

Offline nesho_SR

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 [70] R
  • MojSetup: TP trophy
Odg: koje ulje?
« Odgovori #41 : 13 Lipanj, 2008, 14:57:17 »
kolko kosta gore kod vas u eurima ?
15e-19e

uuu, pa to je dosta skupo ja ga ovamo imam za 10 eura..
Top Performance Trophy 70 (tuned by hac)
Stage6 Pro
Dell`Orto 20.5 (od Runner-a 180)
Usis Serisjki (od Runner-a 180) Malossi Airfilter Malossi Multivar (6,5g roline, zuti federcici, centralni serijski)

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: koje ulje?
« Odgovori #42 : 13 Lipanj, 2008, 18:34:52 »
miris TTSa ? moze netko opisati ?

trazim ulje koje mirisi "po kartingu" :)))

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: koje ulje?
« Odgovori #43 : 13 Lipanj, 2008, 20:42:35 »
...gle TTS normalo da je dobro ulje, i radi na normalnim okretajima i sve to štima, samo sam htio reć da sam toćio u Yamahu YZ 85(cross) to TTS i da mi je motor na cca. 14 000rpm išao bez problema, još je i bolje radio, kao nikad...dok je sa nekim drugim uljem dosta slabije išao...kod TTS nema šanse da izađe iz auspuha i kap ulja, jer on izgara zajedno s benzinom...da se razumijemo nemam ja niš protiv TTS-a samo velim da ga nije potrebno kupovat za serijalu...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: koje ulje?
« Odgovori #44 : 13 Lipanj, 2008, 22:47:19 »
trazim ulje koje mirisi "po kartingu" :)))

Neko sa ricinusom (Castor ga nazivaju na engleskom)

Offline Dinac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 165
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: 330i
  • MojSpuh: serijala :)
Odg: koje ulje?
« Odgovori #45 : 14 Lipanj, 2008, 14:46:15 »
upravo se vratih iz Metroa sa Castrol Power 1 TTS, 1 L = 97 kn cak je i dosta jeftino  obzirom na druge ducane

hm .. u metrou imaju samo ovakvo pakiranje

Castrol specs : http://129.35.64.91/bpglis/lubtds.nsf/technicaldata/B02F1050F60136B7802572920041504F?OpenDocument


a na internetu sam nasao ovo (ne pise na boci POWER 1):

Castrol specs : http://129.35.64.91/bpglis/lubtds.nsf/technicaldata/D59D1AF89DD05A8B80256EAF0027F1B6?OpenDocument

yebemu, ziher sam krivo uzeo lol
Koja je razlika , ja ne kuzim, osim sto obicni TTS po specsima ima Kalcija ,Sulphura i nitrogena ?

Koji inace VI kupite i koristite ?

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: koje ulje?
« Odgovori #46 : 14 Lipanj, 2008, 15:51:31 »
...koliko ja to dobro vidim ti si kupio TTS za enduro, cross i slićne motocikle(2T)...jel je uopće to za skutere...

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: koje ulje?
« Odgovori #47 : 14 Lipanj, 2008, 16:00:47 »
Pa mislim da full sintetika nije preporučena za skutere pa stoga nema ni slika!! Jer na mom Valvolinu(sintetičko 1000%) je naslikan motocikl i enduro mislim... za skutere su polusintetike al ak staviš sintetiku nebude se niš dogodilo kolko sam skužil od tih silnih postova....samo treba čitat!!! :glasses9: :glasses2:
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline DJ RUNNER RACE

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 226
  • Spol: Muški
  • !!!VENCEREMOS!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jastrebarsko-Jaska
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP Race
  • Moja Kaciga: IXS
  • MojSpuh: Leo Vince TT
Odg: koje ulje?
« Odgovori #48 : 14 Lipanj, 2008, 16:05:26 »
...meni mehanićari u mojem servisu u Piaggio su rekli da nije potrebno toćit full sintetiku ako je motor serijski ili ako ima samo asuspuh i tak nešto sitno...full sintetika se stavlja na skutere sa kitom jer oni rade na višim okretajima...isto to su mi rekli kad sam kupovao skuter za poklon(za krizmu)...kupiš ono ulje koje ti preporućaju i da je dobro i gotovo...za MADE IN ITALY motore prije je bila Selenia, ali sad je Agip...ja toćim u svog AGIP FORMULA MOTO

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: koje ulje?
« Odgovori #49 : 14 Lipanj, 2008, 16:23:34 »
Pa mislim da full sintetika nije preporučena za skutere pa stoga nema ni slika!! Jer na mom Valvolinu(sintetičko 1000%) je naslikan motocikl i enduro mislim... za skutere su polusintetike al ak staviš sintetiku nebude se niš dogodilo kolko sam skužil od tih silnih postova....samo treba čitat!!! :glasses9: :glasses2:

krivo mislis ;)

full sintetika nije preporucena za SERIJSKE skutere jer izgaranje takvoga ulja nije potpuno te ostaje talog na klipu, glavi i ispuhu!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: koje ulje?
« Odgovori #50 : 14 Lipanj, 2008, 16:31:31 »
Inace je TTS 84 kune u Getrou.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: koje ulje?
« Odgovori #51 : 14 Lipanj, 2008, 16:50:11 »
full sintetika nije preporucena za SERIJSKE skutere jer izgaranje takvoga ulja nije potpuno te ostaje talog na klipu, glavi i ispuhu!

 :icon_thumright:

Offline gogs

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 33
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sisak
  • Moj Skuter: sym jet euro x
Odg: koje ulje?
« Odgovori #52 : 14 Lipanj, 2008, 17:01:50 »
sam ti stavi ful sintetiku niš ti neće bit s motorom,može bit samo bolje. ja stavljam ovaj drugi tts na slici i sve super od lijepog rada motora do finog mirisa,a serijala je.... :icon_thumright:

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: koje ulje?
« Odgovori #53 : 14 Lipanj, 2008, 17:04:39 »
a eto kad se ne slusa!

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: koje ulje?
« Odgovori #54 : 14 Lipanj, 2008, 17:13:02 »
u seriske ide i mineralo ina ulje, po meni u serijalu sintetiku sipat je bezpotrebno bacanje para ionak dugo traje uz održavanje, ja se uvijek vozim na nekom ulju do 50kn nema potrebe za skupljim za ovaj trenutni setup
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: koje ulje?
« Odgovori #55 : 14 Lipanj, 2008, 17:20:24 »
ma mos ti do sutra pricat

dam se kladiti da ima onih koji sipaju tts na serijali + voze na gljivi (nenastelan karb) + bez grijanja motora/full gass

:zubo:
« Zadnja izmjena: 14 Lipanj, 2008, 17:24:00 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: koje ulje?
« Odgovori #56 : 14 Lipanj, 2008, 19:02:18 »
za za nrg koji je serijala koristim od agipa, u trgovini dode 98 kuna i ja sam zadovoljan
vecina frendova koristi TTS
jedan frend koristi ipone, onas sta mirisi po jagodi, i kaze da je zadovoljan
a jedan koristi od motula, zove ti se motul 2T racing tako nesto dode 165 kuna, tako nesto

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: koje ulje?
« Odgovori #57 : 14 Lipanj, 2008, 19:10:27 »
Koristim do 3 puta jeftinije ulje, a presao sam preko 3 puta vise od onih koji su koristili skuplje ulje

Offline charnel

  • Tržnica : (+11)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Šibenik
  • Moj Skuter: Ukraden
  • Moja Kaciga: nolan n84
  • MojSpuh: sp 180
Odg: koje ulje?
« Odgovori #58 : 14 Lipanj, 2008, 19:18:21 »
Koristim do 3 puta jeftinije ulje, a presao sam preko 3 puta vise od onih koji su koristili skuplje ulje

a koje koristis?

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: koje ulje?
« Odgovori #59 : 14 Lipanj, 2008, 19:49:07 »
daj jbt furam ono omv bixxol za 48 kn i cao! a jbt tu neke spike pazi njeg:

 
za za nrg koji je serijala koristim od agipa, u trgovini dode 98 kuna i ja sam zadovoljan
vecina frendova koristi TTS
jedan frend koristi ipone, onas sta mirisi po jagodi, i kaze da je zadovoljan
a jedan koristi od motula, zove ti se motul 2T racing tako nesto dode 165 kuna, tako nesto


ajd mi samo reci kakvu promjenu bi imao da koristis neko ulje po 20 kn KAKVO?? da mozes rec "e s ovim uljem nisam zadovoljan"? napomilnjem jos jednom na SERIJALI!

nikako!!! radit ce ti isto skuter sa tts.om i sa uljem sa bixxolom sa omv.a samo ako je serijski motor kladim se da ce ti na duge staze govorim nakon 20 t km cilindar bit u boljem stanju s omv bixxol, jer fora je to ti se ostatak ne izgorenog ulja skuplja ispod karika pa....

a da koristis polusintetiku ulje ti svo izgori!!