Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Katalizator - vađenje  (Posjeta: 5741 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Katalizator - vađenje
« : 18 Kolovoz, 2010, 23:38:47 »
Radio sam ovo vec X puta na poslu, i u zadnje vrijeme se jako puno ljudi zale da skuter nejde kao prije. Razlog svega toga je zastopan ispuh. Desi se to da se katalizator u auspuhu od topline stisne i ispadne iz svog lezista u jednu od komora, i tako onemogusi prirodan prolaz plinova. Imao sam jedan slucaj danas pa sam poslikao da vidite kako to otprilike izgleda. Ovdje je rijec o auspuhu od aprilie sr50r. Ako niste vjesti ili nemate alata dajte nekom da to napravi umjesto vas. Katalizator se ne nalazi na svakom ispuhu na istom mjestu! Potrebna vam je brusilica sa tankom reznom plocom (uz zastitu tipa naocala, rukavica, radnog odjela...), te aparat za varenje (metodu birajte sami i odgovarajte sami za nju) Jos jedna stvar, ovo je pretanak metal da bi se vario obicnim aparatom za varenje (elektricni), mozda ako je netko toliko vjest...ja nisam

Ispuh se sastoji od dva sloja zastitnog lima, pretpostavljam da je to staklena vuna, i jednog mrezastog lima koji sluzi kao drzac te vune.

Kod ovog auspuha napravio sam rez kao sto  se vidi na slici (kod novijeg runnera reze se pri vrhu, ili lijevo jos od ovoga na slici)



Ovdje se vidi drugi sloj



Ako je star auspuh, zna se desiti da vecina vune izgori ili izgori u potpunosti pa je ni ne nađete unutra ili nađete komade samo.



Ovdje se vidi kako je katalizator upao u komoru i zastopao je. Zna se desiti i da se on raspadne u potpunosti pa nemate sto izvaditi van a to je onda puno kompliciranije i najcesce se mjenja ispuh.



Ovako izgleda katalizator, kad je nov zamislite si ga sirine debelog dijela auspuha, sto je skoro duplo vece od ovoga.




Vratite istim redosljedom ove stvari koje ste rezali s time da je potrebno ucvrstiti mrezasti lim na nekoliko mjesta da  se ne otkine i upadne unutra. Povarite mjesta koja ste rezali i to je to

« Zadnja izmjena: 19 Kolovoz, 2010, 00:07:34 CoK »
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline PanTheR_oo7

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 787
  • Spol: Muški
  • Ne sanjaj zivot, zivi san!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla [BiH]
  • Moj Skuter: SP70,ST,FXR,Nex,SR
  • Moja Kaciga: uvijek na glavi
  • MojSetup: MHR Team2,Stage6 RT+Malossi Overrange,Dell 25
  • MojSpuh: je zahrdjao [MHR Team2]
Odg: Katalizator - vađenje
« Odgovori #1 : 19 Kolovoz, 2010, 00:04:50 »
(kod novijeg runnera reze se pri samom dnu)
odmah nakon grane?
Runner SP70
forum.mojskuter.com/index.php/topic,28416.msg1220039.html#msg1220039
FXR 180
forum.mojskuter.com/index.php/topic,100871.msg1220040.html#msg12

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: Katalizator - vađenje
« Odgovori #2 : 19 Kolovoz, 2010, 00:06:49 »
hmm...prema vrhu onda


pogledaj prvu sliku, pa prema lijevo...da prema vrhu...ispravit cu sad
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Katalizator - vađenje
« Odgovori #3 : 19 Kolovoz, 2010, 09:22:52 »
ja sam to radio i na svom..

Offline vjeko86

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 952
  • Aj si zamisli da sam brži...jesi?OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sb
  • Moj Skuter: na klocnama
Odg: Katalizator - vađenje
« Odgovori #4 : 19 Kolovoz, 2010, 09:34:36 »
kaki su katalizatori u takvim auspusima,metalni ili keramički :icon_scratch:

fino ga je skurilo na zadnjoj foto :) pa nije ni čudno da se spuh grije i da ga guši :icon_thumright:
MADE IN ITALY

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Katalizator - vađenje
« Odgovori #5 : 19 Kolovoz, 2010, 09:41:22 »
metalni je, mislim da je neka legura volframa ili tak nešto..