Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hyosung MS3 250  (Posjeta: 28792 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #40 : 21 Lipanj, 2016, 10:17:09 »
Evo još par fotki dijelova koji su zamjenjeni. Famozni vijci koji su se odvili su me koštali neplaniranog toška od čak preko 60 000 kn  :icon_biggrin:. Toliko me je koštala Honda koju inače ne bih bio kupio da se Hyo nije pokvario  :toothy9:

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline Gilera_50

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 556
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #41 : 21 Lipanj, 2016, 10:29:00 »
60 000 kn ?
Setup: TT,multivar,redsponge,ljubicasti centralni,crne oprugice lamele,dizna 64,5.5gr.,dell 17,5

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #42 : 21 Lipanj, 2016, 11:59:25 »
Da, toliko sam platio novu Hondu NC750X  :laughing6: Zapravo 59 000 i još kojih 1000 E opreme za nju.

Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #43 : 21 Lipanj, 2016, 12:31:53 »
Lijepo da si složio Hyoa, makar sebi za dušu.
A za Hondu nemam riječi, super motor, vjerojatno ti nije žao?

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #44 : 30 Lipanj, 2016, 13:42:55 »
Još kad bih uspio na Hyosungu riješiti problem s haldnim startom i radom na leru koji mi zadaju problem već nekoliko godina bio bih zaista zadovoljan.
Na žalost nigdje u blizini nemam servis koji bi bio u stanju to riješiti. Kontaktirao sam servis Motofreak i oni kažu d abi mogli riješti problem ali treba skuter odvesti u Zagreb a to iziskuje dodatne troškove i rizik jer sam već imao nepovoljnih iskustava sa slanjem skutera u Zagreb.

Offline doc_pz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung MS3
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #45 : 10 Srpanj, 2016, 16:56:30 »
Prvo da se zahvalim Stalkeru na korisnim informacijama koje su mi puno pomogle prilikom borbe sa mojim Hyo.
A sada redom moja iskustva - kako je sve počelo:
Svoj Hyo MS3 250 sam nabavio preko Eurorentovog dilera u Sl. Brodu 2011. godine. Tu je odmah bio i ovlašteni servis, tehnička podrška sa dijelovima, nije moglo zvučati bolje.
Hyo sam izabrao zbog puno ravnog prostora za noge gdje povremeno mogu nešto i prevoziti, a i uvoznik me uvjerio da je agregat od Suzukija te servis nije problem.
Prvi redovan servis je prošao bez problema, samo zamjena ulja, bez zamjene filtera (njega navodno treba mijenjati svakih 30.000km, ne prije (!?), uvjerili su me da ništa drugo ne treba dirati. Na drugom servisu sam se žalio da teško pali ujutro, da moram dosta verglati i da integralna kočnica naprijed (ona koja se aktivira sa zadnjom) uopće ne koči (na disko nema nikakvih tragova). Za verglanje sam dobio odgovor da je to normalno jer je stroj još hladan (ipak je tad bilo dosta hladno ujutro), a za kočnice mi je rekao da je to tvornička greška jer su crijeva zaštopana i da ih treba zamijeniti te će od uvoznika naručiti novi set crijeva pa kada dođem na treći redovni servis sva će crijeva zamijeniti. Vremenom je Hyo sve teže i teže palio, trebalo je dosta verglati i naravno, akumulator je izdahnuo. Rastavim ga da dopunim akumulator, kada na njemu uredno piše datum proizvodnje 2007. godina  ???, a osim toga bio je ižuljan od nosača koji ne pripadaju mom skuteru... dakle, uvalili su mi polovni. Obzirom da nisam imao ni vremena ni želje se natezati sa serviserom, kupim novi i usput preradim instalaciju tako da ga mogu puniti na utičnicu za upaljač.
Došao je i treći redovni servis, žalim se da i dalje jako teško pali i da se čim oduzmem gas kada je topal u raskršću gasi. A i upitam za ona crijeva od kočnica. Nakon što je skuter stajao mjesec dana na servisu, dođem po njega. Majstor kaže da je podesio potenciometre i elektroniku i da je problem sa gašenjem riješen. I naplati mi 600kn, kao radio je 6-7 sati na njemu, ali mi je izašao u susret i naplatio samo 4. Tražim račun i pitam što je sa kočnicama. Račun ne može izdati za taj iznos, sa računom je iznos 850Kn+PDV, a kočnice nije mogao riješiti jer je uvoznik u međuvremenu propao, to mu moram platiti dodatno jedno 10h rada + dijelovi. Jedino je problem što dijelova nema pa će morati nešto kombinirati od drugih, a za to će morati potrošiti još vremena... :angry9:
Na putu kući, Hyo se ponašao isto kao i prije servisa.  :angry7: Nakon poduljeg tel. razgovora zaključio sam da se majstor uopće ne kuži u motore s elektronikom te pojma nema o čemo se radi... taj servis sam prekrižio i uzeo stvar u svoje ruke. Problem sam djelomično riješio tako da mi je frend u auto servisu našao EGR ventil sličnih karakteristika te sam zamijenio regulator ler gasa. Nakon toga je Hyo puno bolje palio i nije se toliko često gasio.
Vremenom sam primijetio da se akumulator dosta brzo prazni, ali tome nisam pridavao toliko pažnje, kako sam preradio da ga na izlaz za upaljač mogu puniti, u garaži sam ga stalno držao na Ctekovom punjaču.
Sve dok nakon 6-7 mjeseci nešto nije nakon starta jako zalupalo i nešto se samljelo.... Naravno, nisam uspio nači majstora koji će ga pogledati, jer kao oni rade samo poznate "marke", neće raditi neke jeftine "Kineze".... Uzmem stvar u svoje ruke, polako sam rastavljao dok nisam našao što se dogodilo: vijak koji drži kvačilo anlasera i magnet je do kraja ispao i samljeo namote statora. Ostala dva vijka su bila otpušteni do pola i već su davno pokidali namot statora (zbog toga se nije punio akumulator). Googlam... nađem da pašu namoti od Beverlyja. Probam to kupiti u nekoliko moto servisa. Ljudi ne žele prodati dijelove jer oni kao to moraju ugraditi. Naravno, kada kažem o čemu je riječ odustaju i na cijenu koju su mi rekli dodaju još 300-400kn za "manipulativne troškove nabave po narudžbi". Odustajem, zovem trgovce iz Zagreba. Sve može, ali postoje dva modela, traže broj šasije. Objasnim za čega mi treba, ali nisu sigurni koji će odgovarati te odustajem jer je ceh oko 1000kn. Naručujem iz Koreje original i stiže za nevjerojatnih 3 dana. Sve sastavom, super radi!!! Jedini problem je što je došlo hladno vrijeme pa od vožnje nema ništa.
Prošle godine je Hyo počeo lupati prilikom anlasovanja. Poučen Stalkerovim iskustvom, znao sam da se radi o kvačilu anlasera. Mislio sam da će izdržati do kraja sezone, ali počelo je sve jače i češće lupati sve dok nije totalno zablokiralo u kolovozu prošle godine.  :angry7: Rastavim, ali nisam imao radapciger sa navojem (ako se ne varam M30X1). Nakon mjesec i pol sam konačno uspio naći takvu maticu i napraviti alat da mogu skinuti magnet. Imam što i vidjeti. Valjčići su totalno samljeveni. Špene posvuda. Sve očistim, naručim iz Koreje novo kvačilo. Da nisam očekovao da ću staro moči popraviti i naručio odmah kada se kvar dogodio, uštedio bih 5 dana čekanja dostave.
Jedino što me brine, nisam imao pri ruci Loctite da zalijepim čuvene vijke da mi opet ne strgaju namote, ali sam pod njih ubacio zvjezdastu podložnu pločicu (našao sam jako tanku) te stegao koliko sam god mogao. Ako izdrži do zime, morao bih taj dio sanirati sa Loctite ljepilom.
I što reći za kraj: nakon prijeđenih 11.000 km i puno vremena provedenog pod njim ipak mi je još uvijek drag. Teško da ću ga se odlučiti prodati i uzeti nešto drugo.
« Zadnja izmjena: 11 Srpanj, 2016, 09:18:31 doc_pz »

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #46 : 12 Srpanj, 2016, 09:59:32 »
Uh, sve ovo što sam pročitao vidim pred očima jer sam sve to proživio više puta. Jesi li riješio problem kočnica? Ni kod mene koliko primjećujem se ne troši disk ni pločice integralne prednje kočnice dok sam pločice na ostala dva diska već dvaput mijenjao. Kod mene je dva dana nakon što sam preuzeo skuter u salonu Splitu osto bez kočnica i kočio sam samo jednim prednjim diskom jer je tvorničko kočiono crijevo prema zadnjem disku bilo probijeno pa sam ostao bez tekućine. Sa suprugom sam se tako vratio noću s Pelješc au Dubrovnik i kočio samo jednim diskom  :kipi:

A sad novost. Ja se spletom nesretnih okolnosti ponovno vraćam na Hyosung. Prije četiri dana sam doživio bizarnu nesreću iz koej sam srećom izvukao živu glavu ali je Honda stara 11 mjeseci doživjela totalku  :'(
Zaustavljenog pred zebrom me je otraga bez kočenja pokupila ženska s Renault Cliom i nabila u zadnji kraj Citroen Berlinga. Ni sam ne znam što se tu dogodilo, osjetio sam odjednom da letim, da me nešto gura, pritiska, lom i prasak. Završio sam na asfaltu ispod Berlinga a moja supruga je nekim čudom ostala sjedati na motoru koji je ostao do pola zaglavljen ispod Clia koji je prednim branikom došao Hondine mašine.
Ja sam dobio više ozljeda lijeve potkoljenice, bolove u vratu, lijevom ramenu i nekoliko modrica po tijelu a supruga je iako nije pala na tlo prišla još gore jer je dobila udarac u prsni koš. iako srećom nismo ništa slomili supruga je skoro nepokretna zbog bolova u rebrima i grudnom košu.
Hondi je iskrivljena prednja vilica, polomljeno više plastika a upitno je stanje stražnje vilice koja je dobila direktan udarac.

Sad nakon što smo preživjeli mi preostaje mukotrpna borba s osigurateljima i pokušaj izvlačenja odšete iako na šteti skoro novog motora sigurno pušim  :joks:
Sreća pa nisam prodao Hyosunga što sam bio planirao. Jučer naručena nove gume a onda registracija i vozi Miško...
Još kad bih riješio problem s hladnim startom. Ja sam već mijenjao "idle speed solenoid" ili kako ga popularno zovu motorić ler gasa ali očito osim njega još nešto pravi problem.
Sumnjam na indikator temperature rashladne tekućine jer vrlo brzo nakon starta pokazuje normalnu radnu temperaturu što ne bi trebalo bili realno. Kad bih znao od kojeg drugog vozila bi mi odgovarao taj indikator da ga probam zamjeniti...

Offline doc_pz

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung MS3
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #47 : 13 Srpanj, 2016, 15:39:18 »
Strava. Najgore je što čovjek nastrada ni kriv ni dužan. Želim vam brz oporavak.
Moja prednja integralna kočnica i dalje ne koči, disk je kao da je jučer izašao iz tvornice. ;D Trebao bih to najesen rastaviti pa da vidim u čemu je problem.
Hladni start me toliko ne muči, jer upali nakon drugog pokušaja. Ali mi je problem dok je hladan na prvom ili drugom raskršću se gasi. Kada se malo ugrije, onda je OK, ali kod duljih relacije (10+km) čim oduzmem gas, odmah se gasi. To uspijem riješiti dodavanjem međugasa prije nego što stanem, ali ako ne stignem ili zaboravim dodati međugas ugasi se  :angry7: Taj "idle speed solenoid" koji sada imam frend mi je našao od nekog auta, nemam pojma od kojeg. Gledao je po obliku i veličini igle.
Za indikator provjeri multimetrom otpor senzora. Na današnjim dnevnim temperaturama treba biti oko 1800 kOhma. Pogledaj tablicu koju sam priložio. Kada prikaže na ploči normalnu radnu temperaturu opet provjeri otpor i temperatru bloka pa ćeš vidjeti odgovara li vrijednostima iz tablice.


[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #48 : 19 Srpanj, 2016, 00:10:03 »
Imam ja kompletne servisne manuale. Senzor temeprature ima dvostruku ulogu. Osim što daje prikaz temperature na displeju daje i informaciju kompjuteru vezano za parametre paljenja. Naručio sam novog iz Koreje i trebao bi doći sljedećih dana.
Danas sam Hyosunga stavio u pogon. Na njemu su probna tablica od sutra bi trebala biti prava.
Upravo na godišnjicu kad me je izadao i kad sam ga bio napustio sada ga vraćam u život.
Dok ne riješim što će biti s Hondom, Hyosung će mi biti glavno prometalo.
Danas je dobio i dvije nove gume, Dunlop Scootsmart kupljene u MS shopu.

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #49 : 30 Travanj, 2017, 18:45:27 »
Hyosung je i dalje u mom voznom parku i uz novu Hondu NC750X se gotovo svakodnevno vozi. Nakon prošlogodišnje prometne nesreće sa prvom Hondom NC mi je Hyosung "platio" za sve nedaće i kvarove koje sam imao s njime svih ovih godina.
U sred ljeta u Dubrovniku ostati bez motora je ravno katastrofi pa je upravo popravljeni došao kao dar s neba. Odmah je registriran i služio me je bez greške cijelo vrijeme dok sam čekao rasplet s osiguranjem i na kraju čekao novu Hondu NC 750 X, ovaj put sam automatskim DCT mjenjačem.
Hyo i sada redovito vozim gotovo svakodnevno pa sam čak i jutro s njim došao na posao dok Honda pod ceradom čeka da se vrijeme proljepša.