Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Hyosung MS3 250  (Posjeta: 28804 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Hyosung MS3 250
« : 14 Kolovoz, 2010, 10:40:13 »
Od jučer sam u posjedu novog Hyosunga MS3 250. Vidim da ovdje na forumu do sada nije spominjan pa da ga predstavim.
http://www.motorevija.com.hr/test/Hyosung_MS3_250

Dobio sam ga vrlo povoljno na jednoj aukciji jer inače nisam razmišljao o takvom nečem a uz cijenu me još privuklo to što ima ravan pod bez kojeg ne bih uzeo skuter ni pod razno.

Preuzeo sam ga u Splitu i lagano auto putem do Ravče pa onda običnim cestama dovezao u Dubrovnik.
Skuter puca od snage jer iz 250 ccm izvlači 25 KS i premda ga nisam stiskao do kraja jer je nov i u fazi razrade, stekao sam dojam da bi mogao kazaljku brzinomjera lako nabrati preko 150 km/h.
Vozački položaj je kao kod motocikla cruisera/choppera dosta udoban pa tek nakon višesatne vožnje poželiš protegnuti noge.
Prostora ispod sjedala ima dosta i komotno stane jedna integralna kaciga i ponešto opreme ili kišno odijelo. Možda bi stala i "tuta" ali pošto ne nosim te kacige koje nemaju homologaciju, montirat ću stražnji kufer jer uvijek nosim dvije kacige.
Na testovima mu zamjeraju na premalom rezervaru od samo 9 litara ali meni je bio dostatan za put od Splita do Dubrovnika gdje sam na 240 km potrošio nekih 7,5 litara. Vjerojatno će potrošnja biti nešto veća kad ga budem vozio bez limita ali po ovome sada sam potpuno zadovoljan.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #1 : 14 Kolovoz, 2010, 10:43:44 »
opa daj koju sliku  :toothy10:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #2 : 14 Kolovoz, 2010, 13:07:41 »
Evo par fotki na brzinu snimljenih mobitelom.



Dupli diskovi sprijeda su rijetki u klasi 250 ccm







« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2010, 14:21:47 stalker »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #3 : 14 Kolovoz, 2010, 18:10:25 »
hyosung , suzuki i ostale marke koje preko eurorenta su zastupane u Hr nikako da dodju na svoje  :dontknow:

nekako mi se cini da bi bilo vise hyosunga u hr da se promjeni zastupnik , i dodje neko ozbiljniji  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline kengur

  • Tržnica : (+2)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 427
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: dubrava
  • Moj Skuter: ducati 944
  • Moja Kaciga: nolan
  • MojSetup: eprom
  • MojSpuh: ....termignoni
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #4 : 18 Kolovoz, 2010, 18:27:49 »
hyosung , suzuki i ostale marke koje preko eurorenta su zastupane u Hr nikako da dodju na svoje  :dontknow:

nekako mi se cini da bi bilo vise hyosunga u hr da se promjeni zastupnik , i dodje neko ozbiljniji  :redface:
[/quot
mislim da si u pravu jer niti ja nemem ljepih iskustava sa njima zapravo nikad me više nebudu ni vidli. :icon_scratch:
ja sam siromašan pa moram vozit motor

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #5 : 18 Rujan, 2010, 00:05:11 »
Do sada sam sa Hyosungom okrenuo nešto više od 2000 km i nakon početnih problema pomalo sabirem ukupne dojmove.
Da nije bilo nesrtenog kvara na kočnicama vjerojatno bih do sada bio navrtio još više km jer sam dosta vremena morao voziti starog Stalkera dok sam čekao lajtung zadnje kočnice i homologacijski list.
Naime, već treći dan nakon preuzimanja sam ostao bez integralne kočnice pošto MS3 lijevom ručicom koči po jedan prednji i zadnji disk.
Ispostavilo se da je kočiono crijevo negdje bilo porozno i puštalo je kočionu tekućinu.
Riješenje je bilo novo crijevo i kad sam ga dobio i montirao sve je bilo OK.
Još da nisam morao danima čakati da mi prodavač pošalje homologaciski list, bi bih ga davno prije registrirao.
Sve u svemu, danas sam zadovoljan jer Hyosung ispunjava sve moje potrebe.

Offline Dzo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 261
  • Spol: Muški
  • Ne brze od zivota.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mladenovac
  • Moj Skuter: -
  • Moja Kaciga: -
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #6 : 30 Rujan, 2010, 23:43:21 »
240 kilometara sa samo 7.5 L goriva? pa to je fenomenalno! 25 konja je vise nego dovoljno kada je u pitanju maxi skuter. Meni se dopada tvoj model, vrlo je lep ali nikada nisam imao priliku da vozim tu marku. Na nasem trzistu su jako skupi, ta marka ima neverovatno visoke cene, ne znam iz kog razloga. Lepo izgledaju, podseca na Hondu Reflex koliko se secam ili na Jonway Ranger 250. Ako se ikako mogu uporedjivati Jonway i Hyusong imao sam prilike da vozim Jonway-a. Isto vrlo masivan skuter, jako lepo vuce i jako malo trosi a neverovatno udoban.

Posle ovog texta ozbiljno cu razmisliti o nabavci maxi skutera!
pozdrav

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #7 : 01 Listopad, 2010, 12:13:42 »
hyosung ti koristi sym motore elektroniku cak imaju i symove instrumente.
pogle si malo symove skutere u toj klasi pa ces vidjet da je sve skoro od njih kupljeno

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #8 : 01 Listopad, 2010, 18:10:21 »
sve zvuci dosta dobro..

jedini potencijalan problem je sto nema nekog zastupnika , pa ako se nesto "desi".. :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16888
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #9 : 03 Listopad, 2010, 13:36:13 »
imas za sym zastupnika a masina i struja je 100% od syma tako da i nije tolki problem

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #10 : 06 Listopad, 2010, 01:09:46 »
Evo sam dogurao do 3000 km i dalje sam zadovoljan. Sada nakon što je motor razrađen i urađen prvi servis, vozim ga bez ograničenja.
Krajnja brzina je po brzinomjeru oko 150 km/h što je nerealno za ovakvo vozilo i sigurno dosta laže tako da bi po mojoj procijeni stvarna brzina mogla biti oko 130 km/h. To je sasvim dovoljno, čak i previše za ovakav skuter na kojem se sjedi kao na cruiser motociklu.
Potrošnja se ustalila na nekih 4l/100 km što je sasvim OK.
U međeuvremenu se pojavio još jedan mali problem. Naime, moj Hyo izgleda ne voli kišu a ja nemam garažu pa se dogodilo da su jednu noć nakon proloma oblaka proradila sva 4 žmigavca a da stvar bude gora ja sam nedugo prije ugradio malu buzzer sirenu koja svira kad su uključeni. Žmigaci su cijelu noć svijetili a sirena lagano bibikala je rih nisam mogao isključiti. Srećom ima led žmigavce umjesto običnih žarulja pa se nije istrošio akumulator.
Tek po prestanku kiše sam rastavio prekidač, očistio ga i ponovno podmazao ali sada redovito na ručice navučem veliku najlonsku vrećicu od Konzuma  :icon_biggrin: kad pada kiša.
Prva sljedeća investicija  je kupovine kvalitetne cerade.

Offline Homer

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 133
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moj Skuter: Burgman 650
  • Moja Kaciga: Nitro
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #11 : 07 Listopad, 2010, 08:48:01 »
cerada je obavezna za ljubimca  :)

no da ćeš naći kvalitetnu u Hrvatskoj.. hm. ja nisam uspio. ima jeftinih stvari koje mogu privremeno poslužiti ali jedinu kvalitetnu sam našao u Louisu. nepromočiva, rastezljiva, sa mekanim filcom iznutra. najbolje utrošenih 40€ na dodatnu opremu do sada  :notworthy:

http://www.louis.de/_40bdaada801d463c5aa51496104c6a69be/index.php?topic=wgr&article_context=list&grwgr=560&wgr=350&list_total=15&new_step=18

http://www.louis.de/_40bdaada801d463c5aa51496104c6a69be/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=560&wgr=350&list_total=15&anzeige=0&artnr_gr=10008302  :icon_thumright:

dva ringa na prednjem kotaču za lokot, dva remena sa kopčama za zahaklat odozdola. što i nije tako neophodno ako nije baš bura, jer ta guma dobro stisne i pokrije skut
« Zadnja izmjena: 07 Listopad, 2010, 08:49:58 Homer »

Offline tomasvus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyusong ms3 250
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #12 : 08 Ožujak, 2011, 19:56:33 »
Ja sam također zadovoljan vlasnik Hyusonga ms3 250!  :notworthy: Imam ga od 6mj. prošle godine i nisam imao nikakvih problema sa njime! Motor je odličan, mala potrošnja, odlično leži u zavojima, dobro poteže, sve u svemu ODLIČNO! Jednom u prvim danima sam pomislio da se pokvario jer nije reagirao na gas..a to je bilo zato jer je nogica bila spuštena  :icon_tongue:! haha, nisam znao :binkybaby:

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #13 : 09 Ožujak, 2011, 11:01:02 »
to s nogicom, sta se moze upalit ? obicno neda niti da ga upalis ?  :icon_scratch:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #14 : 09 Ožujak, 2011, 11:11:57 »
Hyosung se bacio i u maxi skutere?! opa...
Evo jos jedne konkurencije kymcu i symu... Nice... ;)
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline tomasvus

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyusong ms3 250
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #15 : 13 Ožujak, 2011, 17:40:39 »
to s nogicom, sta se moze upalit ? obicno neda niti da ga upalis ?  :icon_scratch:
Ne, meni kad je na nožici on normalno upali ali kad mu daš  gas ne reagira, počne nepravilno radit, uglavnom nemože se ni malo pokrenut!! Ta blokada je jako dobra stvar!!
Dal razmišljaš o promjeni auspuha?   :)  Trebalo bi Akrapovića stavit!  8)

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #16 : 21 Svibanj, 2011, 00:37:20 »
Nisam uvjeren u tezu da je Hyosungov agregat identičan Sym-ovom. Osim što imaju identičan display za prikaz kilometraže, goriva i rashladne tekućine,ne vidim druge sličnosti.

Inače moj Hyosung se sada primiče 9000 km i svakim danom sam zadovoljniji s njim.

O njegovoj izdržljivosti mogu samo navesti da sam prije par tjedna susjelovao u bikerskoj karavani Dubrovnik - Vukovar. Bio sam jedini skuteraš među chopperima i tourerima od kojihje većina prelazila 1000 ccm i niam uopće bio inferioran među njima. Vožnja do Vukovara se odvijala u jednom dana kao i povratak kući tako da smo ukupno prevalili preko 1300 km. Vožnja nije bila baš lagana,pogotovo na povratku kući pa sam s grupom od tri motora stigao iz Mostara u Dubrovnik ( oko 140 km) za sat i 25 minuta. Uz to smo prešli tri puta granicu i na svakoj se zadržali do 5 minuta.
Na kraju vožnje su mi svi bikeri među kojima je bio i onih sa 30-gdišnjim stažom odreda čestitali i premda su neki od njih u startu bili pomalo skeptični kad su vidjeli s čime krećem na toliki put, bez ustezanja promjenili svoje mišljenje.

Za cijelog puta sam potrošio oko 47 litara benzina po čemu ispadne da je prosjčna potrošnja bila oko 3,6 l/100 km.
Jedini kvar za ovo vrijeme je bila sirena koja je nedavno otkazala a nova me je koštala nekih 50-tak kn.

Stoga ako netko bude u prigodi da kupio ovakav skuter, bez dvojbe mu ga najtoplije preporučam. :n1:

 

Offline derbiGP1

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 91
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: MT 07
  • Moja Kaciga: Airoh warrior
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #17 : 07 Lipanj, 2011, 19:35:52 »
zgodno izgleda, izgleda skupo :D
ako ti kazes da valja onda valja !

Offline stalker

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 86
  • Spol: Muški
  • Bolje izgubiti tren u životu nego život u trenu
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrovnik
  • Moj Skuter: Honda SH150
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #18 : 11 Travanj, 2012, 08:50:59 »
Nakon hvalospjeva o Hyosungu da malo ispričam drugi dio priče, pravu kalvariju koju sam prošao.
Dakle, skuter je intenzivno vožen u svim uvjetima. Najdulaj tura je bila Dubrovnik - Vukovar u jednom danu sa moto karavanom. Sve je to kao od šale izdržao, čak na čuđenje ostalih učesnika sa puno jačim pilama.
Mažen je pažen, redovno servisiran i primicala mu se prva godina a na brojaču se okrenulo 11 000 km.
I onda prošlogg ljeta na povratku iz Žepča u Bosni na dionici auto puta kod Visokog odjednom je počeo gubiti snagu i grijati se. Zaustavio sam se,ali dalje nije išlo.  :confused5:
Ostavio sm ga u Bosni i nakon 5 dana došaopo njega. Odvezao ga u Dubrovnik u servis koji nije ovlaštni ali ima neki ugovor sa Eurorentom.
U pitanju je bio leteći ležaj radilce. Preko Eurorenta sam dobio novu radilicu i sve što je trebalo promjeniti i nakon nešto više od mjesec dana opet je bio u voznom stanju.
Međutim, samo nakon tjedan - dva ponovno problemi. Motor se počeo spontano gaiti u vožnji, nije mogao raditi ispod 3000 o/min.
Nakon više mjesečnog pokušavanja da se otkrije kvar, zamjene svih potencijalno sumnjivih dijelova, više puta rađene kompjutorske dijagnostike nije dalo rezultata. Na kraju sam skuter poslao u Zagreb u ovlašteni servis gdje je proveo dva mjeseca i za to vrijeme mu je zamjenjen kompletan motor.
Dobio sam ga krajem siječnja i sada je OK ali ostaje misterija što se sve dogodilo nenadano da mu se najprije razleti leteći ležaj a potom kasnije i problemi s gašenjem kojima ni danas ne znam siguran uzrok.


Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Hyosung MS3 250
« Odgovori #19 : 11 Travanj, 2012, 08:59:54 »
Ležaj može biti tvornička greška ,znalo se desiti da na skuteru novi ležaj ode nakon 100km ,staviš drugi (isti proizvođač) on odvrti 20,000km Problem je kod toga što ako ostane metalnih ostataka od ležaja onda oni zablokiraju protok ulja ,mašina se ne hladi i podmazuje kako treba pa vrlo brzo nastanu veća oštećenja.


Vidio sam to na novim autima i motorima.