Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja  (Posjeta: 9226 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #20 : 11 Kolovoz, 2010, 19:41:52 »
stavi mi 5 somića u đep i ćao  :icon_biggrin:
odluka za karike je donesena, neće biti izjavljena u javnost

još mi samo recite za jebenu IGLU

već sam gore pito: sad je w7 igla, koju bi preporučili da je siromašnija do pol gasa a preko pola gasa ko ova w7
aj to je alfa pratio koklo se sjećam il slow ne znam više, ko zna s tim iglama, bila je neka tablica negdje
ko ne zna rasplinjač je marke Dell´Orto modela PHBG
za 5000 kn kupim pravi skuter ::)
taj sam

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #21 : 11 Kolovoz, 2010, 22:47:56 »
Hladna svječica, previše ulja, karike su gotove, termogrupa nije bajna tj. spremna je za honanje, dihutnge skini sa skalpelom ili umoči u neko otapalo tipa nafte preko noči.

Iglu pogledaj u attachiranoj tablici. Trebaš deblju iglu u srednjem dijelu, iste debljine kako se ide prema vrhu.

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #22 : 11 Kolovoz, 2010, 22:58:58 »
@ Giz  treba mu tablica sa W iglama  :toothy11:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #23 : 11 Kolovoz, 2010, 23:04:29 »
Oooops, evo.  :laughing7:

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #24 : 11 Kolovoz, 2010, 23:07:26 »
http://www.thisoldtractor.com/gtbender/dellorto_slide_needle.htm#gtb_slide_needle_specifications_for_phbg_carburetors_-w_slides-

Evo ti pa biraj...al ne znam dal ti stvarno treba siromasnija od w7...nije problem u igli nego u stelu karba...

EDIT-Giz bio brzi al nek se nadje link... :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #25 : 11 Kolovoz, 2010, 23:13:57 »


Mijenjaj. Na gornjoj je vrijednosti tolerancije

Offline stjepko007

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 381
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: prodano
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #26 : 11 Kolovoz, 2010, 23:29:25 »
...to treba izbušit,kupit novi klip i tek onda znaš na čem si....ako staviš nove karike može bit još i gore nego što je sad...
ma kak moze bit jos gore moze samo spasit stvar i povecat kompresiju prilagodit ce se i nove na cilindar..nema to nikakve veze stavi ti nove karike kad ti je vec sve to rastavljeno..
ljudi na vecim 2-otaktnim motorima tipa aprilia rs125ccm mjenjaju na 10tkm karike i teraj dalje..

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #27 : 12 Kolovoz, 2010, 00:29:30 »
Hladna svječica, previše ulja, karike su gotove, termogrupa nije bajna tj. spremna je za honanje, dihutnge skini sa skalpelom ili umoči u neko otapalo tipa nafte preko noči.

Iglu pogledaj u attachiranoj tablici. Trebaš deblju iglu u srednjem dijelu, iste debljine kako se ide prema vrhu.
Hladna svječica???? osmica(B8ES) kako je i navedeno u uputama za skuter... sedmica bi bila pretopla -za zračnjaka pogotovo
previše ulja????? 2% ručna mješavina.....(čak i premalo ulja al baš zbog tog slabog izgaranja malo mješam)

ovo sam i mislio za neko namakanje dihtunga al nisam znao čim bi, budem sad stavio da se namače pa sutra laganini, jer me brinu na bloku ostaci ako postružem blok s nečim da mi ne upadne nutra a na cilindru lako

http://www.thisoldtractor.com/gtbender/dellorto_slide_needle.htm#gtb_slide_needle_specifications_for_phbg_carburetors_-w_slides-

Evo ti pa biraj...al ne znam dal ti stvarno treba siromasnija od w7...nije problem u igli nego u stelu karba...

EDIT-Giz bio brzi al nek se nadje link... :icon_biggrin:
pa i je problem u štelu karba, a čim još mogu štelat smjesu (osim igle) na ispod pol gasa, osim sa klipićem i eventualno šaraf smjese koji je skoro zatvoren???
 a za ler-ler dizna i šaraf...

Mijenjaj. Na gornjoj je vrijednosti tolerancije
fala, tvoj blagoslov sam čekao  :icon_biggrin:

i fala svima za tablice sad treba izabrat pravu....

W12 možda, kaj mislite?? ak sam dobro skonto kak idu vrijednosti
po ovoj tablici
http://www.mojskuter.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=38164.0;attach=7353;image



Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #28 : 12 Kolovoz, 2010, 00:40:01 »
Slika jasno pokazuje da se svječica NE riješava ulja koje se taloži na njoj. Samo su 2 moguća uzorka a to su ili previše ulja ili prehladna svječica.
U tvom slučaju ispada oboje jer je talog veći od ičega što sam ikada vidio. Koje ulje koristiš i jesi ti 100% siguran u omjer koji radiš?

I samim time nemaš iskru kako spada što može biti još jedan potencijalni problem no isto tako može ukazivati na lošu smjesu.
Dakle, svječica mora raditi 3 stvari:

1. paliti smjesu preko iskre koja mora biti dovoljno jaka.
2. Odvoditi toplinu preko tijela svječice
3. Sama se čistiti od taloga ulja ako je smjesa ispravna.

Ti pak imaš taloga i po svječici i po glavi u enormnoj količini. Po glavi me ne čudi jer termogrupu ne otvaraš svaki dan ali po svječici... toga NESMIJE biti.

PS
Sad kad gledam svječicu, rekao bi da griješiš u postotku ulja ili ti je smjesa toliko bogata da se ne razvija dovoljna temperatura izgaranja da ulje uopće sagori. Samim time imaš taj talog.
Znači, svječica mora imati oko 800+ stupnjeva kad smjesa izgara da bi se očistila, ti nemaš valjda upola toga. Isto tako, temperatura se ne odvodi samo sa svječicom, to je velika greška koju mnogi rade.
Lupe hladnu svječicu pa se čude da skut ne ide kako treba, da imaju talog i da to ne radi kako treba. Svječica mora biti čista, sa minimalni talogom a glavnina hlađenja se dešava preko 2 glavna mehanizma hlađenja motora a to su aktivno hlađenje preko vode/ventilatora i dotok hladne smjese koje ti očigledno imaš puno previše. Prekontroliraj si diznu, smjesu na svim otvorima gasa i nabavi novu svječicu 8icu. Ako ni to ne pomogne, probaj sa 7icom na kratko da vidiš dali ima poboljšanja.

PPS
Temepraturu u najvećem postotku (ako je ostalo kako bi trebalo biti) stvaraju okretaji a ti iste nemaš i još uz to imaš veću termogrupu koja je momentna a ne briljira snagom kao posljedicom okretaja što opet znači da mi se sve čini kako ti imaš problema sa prebogatom smjesom tj. sa preniskom temperaturom izgaranja koja opet, ne mora biti povezana direktno sa smjesom. Ulje i tu igra ulogu. Ako ne izgara onda se taloži i ne odvodi temepraturu sa termogrupe adekvatno pa ti se pak čini da je svječica čak i pretopla. 

Da me krivo ne shvatiš, ovo je na prvu loptu. Za potpuni odgovor bi morao pregledati cijeli skut no za to nemam ni vremena ni volje. Probaj.... javi što se desilo pa če se već nači riješenje.
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2010, 00:52:24 Giz »
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #29 : 12 Kolovoz, 2010, 00:49:47 »
od w7 tesko da ima siromasnija, jedino bogatije.. onda se zavija onaj saraf uz ler gas i spusti se igla na nizi polozaj, moze i siromasniji klipic.. ako ti zatreba bogatija igla meni svakako treba w7, a ja imam w16
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #30 : 12 Kolovoz, 2010, 00:53:00 »
od w7 tesko da ima siromasnija, jedino bogatije.. onda se zavija onaj saraf uz ler gas i spusti se igla na nizi polozaj, moze i siromasniji klipic.. ako ti zatreba bogatija igla meni svakako treba w7, a ja imam w16
kaj briješ ti, w7 je valjda treća najsiromašnija(najtanja prema dole)
ček sad ću odgovorit na gizovo kad pročitam roman...ako bude išta za odgovorit, možda me poklopio

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #31 : 12 Kolovoz, 2010, 00:54:39 »
kaj briješ ti, w7 je valjda treća najsiromašnija(najtanja prema dole)
ček sad ću odgovorit na gizovo kad pročitam roman...ako bude išta za odgovorit, možda me poklopio

Najtanja prema dolje nije najsiromašnija. Najdeblja bi bila najsiromašnija. ;)
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #32 : 12 Kolovoz, 2010, 00:56:48 »
Najtanja prema dolje nije najsiromašnija. Najdeblja bi bila najsiromašnija. ;)
ma znam zbunio me drnda, normalno ak je tanja više benge prolazi, kad mi spominje siromaštvo neko, mislio sam reć bogata, vidiš da sam htio reć da je on fulo, htio sam reć da je to valjda jedna od najbogatijih

ugl zabunio sam se al i po mom postu se da zaključit da sam htio ispravit drndu, uglavnom kužimo se  :toothy12:

sad opet pročitat roman dok mi sjedne

čekaj tu giz dok ti odgovorim pa da mi opet odgovoriš  :toothy12:
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2010, 01:01:45 vktr »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #33 : 12 Kolovoz, 2010, 01:14:10 »
CITIRAM GIZOV TEXT(crnom bojom) I ODGOVARAM PO DJELOVIMA PLAVOM BOJOM

Slika jasno pokazuje da se svječica NE riješava ulja koje se taloži na njoj. Samo su 2 moguća uzorka a to su ili previše ulja ili prehladna svječica prehladna nije jer je ona koja i treba bit, možda uzrok može biti starost svječie, možda i ne može ima jedno 7-8ooo km.
U tvom slučaju ispada oboje jer je talog veći od ičega što sam ikada vidio. Koje ulje koristiš koristim fuchs silkolene scoot sport 2 zadnjih 12000 uz samo par izleta , možda 2 litre... repsola i inino neko sintetičko bilo hića jer sam osto bez ulja daleko od svegai jesi ti 100% siguran u omjer koji radiš u omrjer sam u omjer sam bio siguran prije kad sam radio sa špricom točno u ml, npr na 5 litri benge, deci ulja, a u zadnje vrijeme mi se to neda pa onak od oka bacam, kak imam oznake na boci 800ml pa onak stavim ju na ravno vidim da je 800 i gledam da nalijem dok dođe do 700 pa nalijem 5 litri u tank, znači moguće je da sam zadnjih par tisuća možda koji put malo bogatije smješo, u najgorem slučaju 2,5% al dosta često dobro odmjerim ?

I samim time nemaš iskru moguća mogućnost za nevaljalu iskru može biti ta da je gore struja od 50ccm, a pa možda kut nevalja i paljenje kasni ali kad sam to zamjenio nisam primjetio razliku u performansi kako spada što može biti još jedan potencijalni problem no isto tako može ukazivati na lošu smjesu za smjesu znam da je loša jer je ovo phbg rejsing ds koji ima takav setup i nikako da se ulovim toga da pribavim potrebne komponente, štelo sam kolko sam mogo za ful gas jer se tako najčešće vozim,smjesa je bogata od lera do ajmo reć pol gasa i to se osjeti.
Dakle, svječica mora raditi 3 stvari:

1. paliti smjesu preko iskre koja mora biti dovoljno jaka.
2. Odvoditi toplinu preko tijela svječice
3. Sama se čistiti od taloga ulja ako je smjesa ispravna.

Ti pak imaš taloga i po svječici i po glavi u enormnoj količini. Po glavi me ne čudi jer termogrupu ne otvaraš svaki dan termogrupu sam otvorio prije nekih 5000 onako bezveze da pogledam, isto je bilo nataloženo ovak, to sam počistio i eto vidiš da se opet u tom periodu nakupilo toga ali po svječici... toga NESMIJE biti.

PS
Sad kad gledam svječicu, rekao bi da griješiš u postotku ulja ili ti je smjesa toliko bogata da se ne razvija dovoljna temperatura izgaranja da ulje uopće sagori. Samim time imaš taj talog.
Znači, svječica mora imati oko 800+ stupnjeva kad smjesa izgara da bi se očistila, ti nemaš valjda upola toga. Isto tako, temperatura se ne odvodi samo sa svječicom, to je velika greška koju mnogi rade.
Lupe hladnu svječicu pa se čude da skut ne ide kako treba, da imaju talog i da to ne radi kako treba. Svječica mora biti čista, sa minimalni talogom a glavnina hlađenja se dešava preko 2 glavna mehanizma hlađenja motora a to su aktivno hlađenje preko vode/ventilatora i dotok hladne smjese koje ti očigledno imaš puno previše. Prekontroliraj si diznu, smjesu na svim otvorima gasa i nabavi novu svječicu 8icu. Ako ni to ne pomogne, probaj sa 7icom na kratko da vidiš dali ima poboljšanja.

na pamet mi pada još jedna teroija, spuh se raspao, čok i ja ga neki dan raskopali i izvadili hrpu toga van, vidilo se da je onaj rezonantni dio u djelovima tak da od njega nije ništa ostalo, možda je i to razlog


PPS
Temepraturu u najvećem postotku (ako je ostalo kako bi trebalo biti) stvaraju okretaji a ti iste nemaš i još uz to imaš veću termogrupu koja je momentna a ne briljira snagom kao posljedicom okretaja što opet znači da mi se sve čini kako ti imaš problema sa prebogatom smjesom tj. sa preniskom temperaturom izgaranja koja opet, ne mora biti povezana direktno sa smjesom. Ulje i tu igra ulogu. Ako ne izgara onda se taloži i ne odvodi temepraturu sa termogrupe adekvatno pa ti se pak čini da je svječica čak i pretopla.  

Da me krivo ne shvatiš, ovo je na prvu loptu. Za potpuni odgovor bi morao pregledati cijeli skut no za to nemam ni vremena ni volje. Probaj.... javi što se desilo pa če se već nači riješenje.


evo slika spuha iznutra da se vidi o čem pričam
nije bajna jer sam imo samo mob šugavi kod sebe al da se vidi o čem je rječ


i jedna iz zajebancije, ovim putem mnogo zahvaljujem ČOKu na ispomoći, i moram pohvalit da jebeno vari  :icon_thumright: tak da ak iko treba nek mu se javi , rješava zaštopane spuhove po hitnom postupku  :icon_tongue:
malo za reklamu  :toothy12:




SUTRA idu nove karike i nova osmica, sedmicu se ne usudim stavit, pa ćemo vidit ak ima pomaka, ak ne probat ću i sedmicu al na kratko samo, moram još tu iglu nabavit, možda i klipić


Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #34 : 12 Kolovoz, 2010, 01:20:01 »
Dakle, primi se stelanja frge.  :icon_thumright:
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #35 : 12 Kolovoz, 2010, 01:27:37 »
Dakle, primi se stelanja frge.  :icon_thumright:
ma morat ću, ma nema kaj nije u kur*u na tome, kaj sam sve razj#bo, od prjenosa, preko struje, smjese, ma sveee, još dobro i ide s obzirom na sve to
još se čudim kak ova radilica vozi, kad se sjetim kad si me ubedirao da ću morat novu uzet  :icon_biggrin:
vidit ćemo kroz koji dan, do tada se smijte fuš-seljo skutu, al štaš, služi svrsi, a to je jedino bitno, da imam za prjevoz kuća poso poso kuća  :toothy3:

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #36 : 12 Kolovoz, 2010, 01:28:35 »
Dok vozi, dobar je.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #37 : 12 Kolovoz, 2010, 01:37:30 »
Dok vozi, dobar je.
istina, samo ponekad treba ponešto i zamjeniti onako preventivno
ali i nekad mi ide na živac potrošnja od  7+ samo kaj je ljenost za štelanje jača od živciranja kad se spušta cajger za bengu na oko  :toothy11:

daj mi reci kaj misliš o W12 igli

u biti zaribo sam se, možda čak w21? ovo c znači duljina tog C dijela, duži C dio bi značio da u usporedbi sa w7 na istom otvoru gasa C dio  W21 igle bude u onom nutra kur*u(zaboravio kak se zove) kad bi se w7 već digla iz toga i propuštala više benge, , jesam dobro skonto?
« Zadnja izmjena: 12 Kolovoz, 2010, 01:47:02 vktr »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #38 : 13 Kolovoz, 2010, 18:27:17 »
malo da dignem temu jer je pala u zaborav  :icon_biggrin: a niko mi nije reko koju iglu, ajde vi stare iskusnjare, koja daje manje benge do pol gasa a prek pol ko w7 slično

evo karike nove, da se vidi malo usporedba starih i novih


jako se osjeti razlika kad okrećem radilicu brdo kompresije, baš je onak teško okrenut  :jerk:

malo počišćeno sve i tako to :icon_biggrin:



fala giz za ideju za namakanje u ulju, pomoglo je

i prvo paljenje, kratak je filmić jer je taman riknula baterija  :toothy11:





e da nemojte mi zaboravit za iglu reć opet  :toothy10: tenx unaprijed

još sam zaboravio pitat, kaj sad , kolko dugo karikama treba da sjednu, kaj trebam radit, kaj ne smijem radit i tako...










Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: jesu ove karike zrele za promjenu? i još par pitanja
« Odgovori #39 : 13 Kolovoz, 2010, 18:35:04 »
10ak kilometara, voziš se uz povremena dodavanja punog gasa da karike urežu svoj put, premda ima meaničara koji to sve namontiraju,zagriju na mjestu i pun gas 10ak kilometara i to je to  :glasses9:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka