Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pure jet ne pali  (Posjeta: 9188 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #20 : 07 Listopad, 2010, 00:15:37 »
a j****u neka je glupost, ugasio ga je i više ga nemože upalit, znači struja ga jebe

pregledaj relej injektora i relej paljenja, purejet ima varijabilno paljenje, možda baci iskru u krivo vrijeme  :dontknow:
jer paljenje varira za 3 stupnja u + i 3 stupnja u -
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #21 : 07 Listopad, 2010, 12:06:17 »
meni je sve radilo... sjecas se valjda mog ditecha... ima struje, baca benzin... ima kompresije... jebalo ga je to jer usisne lamelice nisu dobro zatvarale... mogao sam ga upalit jedino ako sam iscupao utikac od zelenog injektora (benzinskog) da mu zaustavim benzin... kad je uspio navuc barem malo zraka i izbacit visak benzina ustekam zeleni nazat i uz malo vise verglanja upali... uzeo kod auto kreše rms-ov kompletni usis za 95 +/- par kuna i sad pali ko metak... pali od prve... evo stajao je 3 tjedna i jucer upalio iz prve... znaci pogledaj usis, dali ti lamelice dobro zatvaraju... onda da ti negdje ne izbacuje zrak kod prirubnice na bloku... te da ti ne izbacuje zrak na semerinzima, vecinom ti se sjebe dosjed radilice i lezaj na strani variomata (ako imas morini ditech), al opet provjeri semeringe...

Offline ivica pj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
  • Moja Kaciga: da
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #22 : 07 Listopad, 2010, 16:08:38 »
a j#bo ga bog, pa daj kreni od stvari koje. mozes sam sanirat.. jesi pogledao jebeni usis?
ma jasta sam,evo doveo sam i mehanicara, ma kakvi nece i nece.
izgleda da ce mu prije pomoc po litre benzina i upaljac.

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #23 : 07 Listopad, 2010, 16:32:38 »
purejet se ne slaže s dva šarafcigera i ključem 10 i gedorom 13


to će svaki mehaničar koji zna posao znat, a ovaj tvoj je puhnuo svjećicu i reko aj bok
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #24 : 07 Listopad, 2010, 17:02:18 »
ma jasta sam,evo doveo sam i mehanicara, ma kakvi nece i nece.
izgleda da ce mu prije pomoc po litre benzina i upaljac.


sta si pogledao kod usisa? izvadio usis i reko dobar je... :hmh:

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #25 : 07 Listopad, 2010, 19:11:08 »
ajmo ovak, makni tps sa prirubnice, makni dole svjecicu i kurblaj i kurblaj tj. anlasaj po 5-7 sec pa stani na pol minute i tak jedno 10 puta.. (imaj pauze radi anlasera i bendixa, predivđeno je da verglaju maximalno 10 sekundi u komadu i onda je vec vruc, a nakon 10sec po 3-4 puta sa pauzom od 2.3 sekunde prste opeces na njemu.)

nakon kaj si to napravio, idi u auto krese, uzmi ngk cpr8e za apriliu sr50 ditech po katalogu.

dodji doma stavi ju gore i vidi dal ima iskre, ako ima stavi u glavu usradi i anlasaj 5 sec. ako upali super ako ne, nema veze. zatim ju skini dole i vidi dal je mokra ako je mokra onda skini usis kompresor i ispusi karter jer imas unutra ulja i benzina za 100 km.

kad si ispuhao karter, stavi svjecki i na tps-u usrafi vijak praznog hoda za jedno krug.. al nemoj ga sad uspanat ko sivonja (moze bit da je netko, otpustio vijak taj i onda neces upalit ni da pokraj njeg vrti porsche ruf)

zatim probaj anlasat ponovo maximalno 10 sec u komadu i probaj tu i tamo dat malo gasa.. pa odvrni full i odmah pusti. ako neda znak zivota skini svjecku i vidi jel suha.. ako je suha onda uzmi u spricu mjesavine 3% ne vise i strcni kroz prirubnicu.. ako ti ni onda ne upali nakon 2-3 serije verglanja sa izmjenicnim davanjem i pustanjem gasa. (davanje i pustanje u parr mm i na ler)

onda ti je neispravan tps. ili ti je usis skroz sjeban da ti opce lamelice ne stvaraju nikakvu prepreku, ili ti je krepana lulica, kabl, bobina il neki drugi dio koji se nalazi u sistemu davanja iskre. najbolje nadji runner py. ili nrg py. i seli dio po dio.. kad ce upalit ovak onda znas da je iskra di treba i da mozes rjesavat po potrebi ako nece palit samostalno ubrizgavanje.

ovo ti je fuš fuševa i ako si imalo skuzio kaj i ako kuzis mehaniku znat ces kaj i kako a ako nekuzis daj mi reci koliko trazis za skuter pa se mozda dogovorimo jer ga neces tak skoro sam upalit.
🙈

Offline ivica pj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
  • Moja Kaciga: da
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #26 : 08 Listopad, 2010, 23:23:19 »
ajmo ovak, makni tps sa prirubnice, makni dole svjecicu i kurblaj i kurblaj tj. anlasaj po 5-7 sec pa stani na pol minute i tak jedno 10 puta.. (imaj pauze radi anlasera i bendixa, predivđeno je da verglaju maximalno 10 sekundi u komadu i onda je vec vruc, a nakon 10sec po 3-4 puta sa pauzom od 2.3 sekunde prste opeces na njemu.)

nakon kaj si to napravio, idi u auto krese, uzmi ngk cpr8e za apriliu sr50 ditech po katalogu.

dodji doma stavi ju gore i vidi dal ima iskre, ako ima stavi u glavu usradi i anlasaj 5 sec. ako upali super ako ne, nema veze. zatim ju skini dole i vidi dal je mokra ako je mokra onda skini usis kompresor i ispusi karter jer imas unutra ulja i benzina za 100 km.

kad si ispuhao karter, stavi svjecki i na tps-u usrafi vijak praznog hoda za jedno krug.. al nemoj ga sad uspanat ko sivonja (moze bit da je netko, otpustio vijak taj i onda neces upalit ni da pokraj njeg vrti porsche ruf)

zatim probaj anlasat ponovo maximalno 10 sec u komadu i probaj tu i tamo dat malo gasa.. pa odvrni full i odmah pusti. ako neda znak zivota skini svjecku i vidi jel suha.. ako je suha onda uzmi u spricu mjesavine 3% ne vise i strcni kroz prirubnicu.. ako ti ni onda ne upali nakon 2-3 serije verglanja sa izmjenicnim davanjem i pustanjem gasa. (davanje i pustanje u parr mm i na ler)

onda ti je neispravan tps. ili ti je usis skroz sjeban da ti opce lamelice ne stvaraju nikakvu prepreku, ili ti je krepana lulica, kabl, bobina il neki drugi dio koji se nalazi u sistemu davanja iskre. najbolje nadji runner py. ili nrg py. i seli dio po dio.. kad ce upalit ovak onda znas da je iskra di treba i da mozes rjesavat po potrebi ako nece palit samostalno ubrizgavanje.

ovo ti je fuš fuševa i ako si imalo skuzio kaj i ako kuzis mehaniku znat ces kaj i kako a ako nekuzis daj mi reci koliko trazis za skuter pa se mozda dogovorimo jer ga neces tak skoro sam upalit.
nasli smo gresku,jebeni injector,samo malo zabali na pocetku i to je to zato je svijecic bila mokra,nista sad moram kupit injector,znal iko di ima jeftinije? INACE HTIO BI ZAHVALIT SVIMA NA TRUDU I SAVJTIMA:

Offline Tadr3

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1829
  • Spol: Muški
  • ŠIŠAJ MEŠAJ !
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZGB
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #27 : 08 Listopad, 2010, 23:29:39 »
k**ra* novi samo polovni... imam ti ja zelenu i plavu diznu, te regulator pritiska

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #28 : 08 Listopad, 2010, 23:56:43 »
imam ti ja djelove za purejeta

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #29 : 09 Listopad, 2010, 02:56:25 »
Ja ti recimo mogu novi novcat isfurat, dođe 117€ i čeka se 15dana, znači sve komplet,plavi,zeleni,kućište,sve

polovni zeleni i plavi sa kućištem se kreću od 300-500kn,ovisno o stanju

sad ovisi koji tebi treba?
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline ivica pj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
  • Moja Kaciga: da
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #30 : 09 Listopad, 2010, 03:25:35 »
Ja ti recimo mogu novi novcat isfurat, dođe 117€ i čeka se 15dana, znači sve komplet,plavi,zeleni,kućište,sve

polovni zeleni i plavi sa kućištem se kreću od 300-500kn,ovisno o stanju

sad ovisi koji tebi treba?
meni treba samo plavi ili crveni,stari je injector kod mene crven,sad nema veze samo neka radi. koliko bi me on stajao nov...polovan???

Offline ivica pj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
  • Moja Kaciga: da
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #31 : 09 Listopad, 2010, 03:28:45 »
imam ti ja djelove za purejeta
a koliko su dobri polovni djelovi?? recimo ja sam danas 2 polovna plava injectora stavio i nijedan neradi kako treba,od stajanja otisli.

Offline kileextreme

  • Tržnica : (+10)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 898
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg servis skutera 0977970315
  • Moj Skuter: NRG Extreme,Sp neki bijesni
  • Moja Kaciga: Agv Rossi
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #32 : 09 Listopad, 2010, 03:41:47 »
imao slicni problem na sr ditech,skoro indeticno. sve vise manje u redu s motorom a nece palit. dok nije doslo do sistema skinem svjecicu grijem ju upaljacem dok je nemogu vise drzat u ruci,stavim ju nazad i vidi vraga smece pali

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #33 : 10 Listopad, 2010, 14:04:09 »
da i onda upali zato jer ti se gorivo koje "scuri" sa injektora zavrsi na vrucoj svjecici i koja jos uz iskru i kompresiju to sve zapali, i onda ti radi nekako skuter.. al nije to to.
🙈

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #34 : 10 Listopad, 2010, 16:12:31 »
Citat:
a koliko su dobri polovni djelovi?? recimo ja sam danas 2 polovna plava injectora stavio i nijedan neradi kako treba,od stajanja otisli.
dobri su ,zakaj nebi bili dobri,dok sam imal ditecha stavljal sam polovne djelove i sve je normalno radilo

Offline ivica pj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
  • Moja Kaciga: da
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #35 : 10 Listopad, 2010, 17:24:00 »
dobri su ,zakaj nebi bili dobri,dok sam imal ditecha stavljal sam polovne djelove i sve je normalno radilo
a ja dva polovna stavio i nijedan neradi,a nista koliko kosta polovni? Nov je 614 kn i treba ga cekat.

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #36 : 10 Listopad, 2010, 19:31:15 »
plavi injektor 150 kn

Offline ivica pj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
  • Moja Kaciga: da
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #37 : 10 Listopad, 2010, 20:08:22 »
plavi injektor 150 kn
jel 100% ispravan?

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #38 : 10 Listopad, 2010, 21:55:49 »
je , stavljal sam jaču mašinu pa sam zato ovu rastavil

Offline ivica pj

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner PJ
  • Moja Kaciga: da
Odg: pure jet ne pali
« Odgovori #39 : 16 Listopad, 2010, 15:11:24 »
je , stavljal sam jaču mašinu pa sam zato ovu rastavil
ocel ko kupit moju gileru,evo sam kupio novi injector i nece da upali,nemam vise ni zivce i love da ulazem nju.