Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Pregaranje svjecica  (Posjeta: 13571 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Pregaranje svjecica
« : 09 Kolovoz, 2010, 18:34:32 »
evo ovako, stavio kit novi, i sada kako nemam uljne prvih 5 litara benge sam stavio 3.5% mjesavinu (silkolene scootsport 2) , drugi rezervar je u njemu , sada je nekih 2.75% mjesavina, prvi rezervar nisam nikako davao ful gas, i sada mi se na ovome drugome dogodi da kada dam ful gas i drzim 200 metara, pocne gubiti snagu i odjednom samo svjecka crkne, 2 komada nove stavio, znaci sve osim ful gasa je ok, na full gasu pocne gubiti snagu i gasi se.. ne trokira ni ne gusi se... samo crkne... i sada je na toj, upali nekada iz prve, nekada iz 5 pokusaja, i dok se skut ne ugrije sve je ok, i ako na 3 sek dam ful gas, poslije samo izgubi snagu i pukne iz spuha i oce se ugasiti..
pa jeli netko imao slican problem...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #1 : 10 Kolovoz, 2010, 12:57:11 »
 ??? ???
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline sax

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 466
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Leo Vince
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #2 : 10 Kolovoz, 2010, 13:18:41 »
ako ti svjecica odlazi ocito imas prejaku struju ili preveliku temperaturu u cilindru zbog novog kita
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2010, 13:20:21 sax »

Offline sax

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 466
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2
  • MojSetup: Nema
  • MojSpuh: Leo Vince
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #3 : 10 Kolovoz, 2010, 13:21:54 »
C/P sa jednog foruma

 Klip izgara zbog siromašne smijese.....(stavljanje gljive recimo na serijsku mašinu,krivo poštelovan karburator....itd...

da se gleda kvaliteta po boji sviječice????Premalo zraka!ama kić okrenem na karburatoru eto ga ne pre crna!!! previše benge ima!   a malo zraka! sad opet idem  onu drugu za zrak(smijesa odnosno zrak i drugi je ler gas na mom karburatoru)sad je opet previše zraka! jer mi je siva  
to štelanje karab zna katkad biti prava muka! a da ne pričam da ne diraš kad je kod mene recimo 7ica(serijska sviječica siva!)a ne diram karbić...već samo promjenim ..svijećicu..stavim 8icu! ona bude crna! oi tako nikad kraja! nikako pogodit pravu čokoladnu boju! jedva sam sad zadnji puta uštelovo kako spada!   s tim da opet ima sve veze kolika je vlažnost zraka ovo ono.....sve to igra ulogu!

Pa onda valjda i svjecica izgori


Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #4 : 10 Kolovoz, 2010, 13:26:02 »
boja svjecice je ok, cak malo i prebogata.. dok je relativno hladan, tj u prve 2 minute voznje je obicno sve ok, iza je katastrofa...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #5 : 10 Kolovoz, 2010, 13:32:56 »
imao slican problem,otisli namotaji,svjecica je ispucavala i samo se oce ugasiti i nakon nekog vremena se ugasi,i taj problem je jos prisutan

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #6 : 10 Kolovoz, 2010, 13:48:19 »
oni su ok, i zaboravio reci, isti problem na frendovo stalkeru, sve serijala, napucas full gas i nakon 200 m izgubi snagu i oce se gasiti
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline crna strela

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 320
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia Futura
  • Moja Kaciga: Iz lidla
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #7 : 10 Kolovoz, 2010, 22:02:54 »
ostane bez benge ili je do frge, znalo je i meni tako.
mislio sam da je do struje ali nije nego vakum me j#bo pa sam to slozil i sve 5

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #8 : 10 Kolovoz, 2010, 22:14:27 »
evo ovako, stavio kit novi, i sada kako nemam uljne prvih 5 litara benge sam stavio 3.5% mjesavinu (silkolene scootsport 2) , drugi rezervar je u njemu , sada je nekih 2.75% mjesavina, prvi rezervar nisam nikako davao ful gas, i sada mi se na ovome drugome dogodi da kada dam ful gas i drzim 200 metara, pocne gubiti snagu i odjednom samo svjecka crkne, 2 komada nove stavio, znaci sve osim ful gasa je ok, na full gasu pocne gubiti snagu i gasi se.. ne trokira ni ne gusi se... samo crkne... i sada je na toj, upali nekada iz prve, nekada iz 5 pokusaja, i dok se skut ne ugrije sve je ok, i ako na 3 sek dam ful gas, poslije samo izgubi snagu i pukne iz spuha i oce se ugasiti..
pa jeli netko imao slican problem...
Koja ti je sada toplinska vrijednost vrijednost svijecice i koja  ti je opcenito svjecia na njemu marka i kod.
O kom je skutu rijec i koliko kubika kit? Motor na hladno voli jacu smjesu tj da ima vise benzine nego kad je ugrijan pa kada ga upalis probaj odma na hladno full gass u mistu dat pa ces vidjeti hoce li moci primiti ili ce se gusiti od zraka. Po meni je ili premalo benzine ili kriva topliska vrijednost svjecice ali u oba slucaja lose jer to jako steti motoru.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #9 : 10 Kolovoz, 2010, 22:16:32 »
kupio novu svjecku i vidim da nije ok, i pokusam zacepiti dotok zraka i radi ok smece jedno, samo sto nema ni S od snage...
ali koji k nije htio raditi ako je bilo viska zraka, znaci nije se gusio nego prekidao iskru ... sada lagano zatrokira, ali radi sve ok, osim sto nema snage... nemogu ga skontati...
svjecka ngk 7, 8, 9, bez i sa rezistora... na svakoj isti simptomi, gas prima na hladno super, i ne trokira ni ne gusi se, bas onako kako i treba, cim se ugrije ovo se dogadja
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #10 : 10 Kolovoz, 2010, 22:34:10 »
kupio novu svjecku i vidim da nije ok, i pokusam zacepiti dotok zraka i radi ok smece jedno, samo sto nema ni S od snage...
ali koji k nije htio raditi ako je bilo viska zraka, znaci nije se gusio nego prekidao iskru ... sada lagano zatrokira, ali radi sve ok, osim sto nema snage... nemogu ga skontati...
svjecka ngk 7, 8, 9, bez i sa rezistora... na svakoj isti simptomi, gas prima na hladno super, i ne trokira ni ne gusi se, bas onako kako i treba, cim se ugrije ovo se dogadja

Ne razumim te 2%. kazes zacepis dotok zraka on radi ok sto znaci da mu fali BENZINE. Jeli svjecia kao nova kada je skidas skroz bili i cista to si ti simtomi pregrijavanja i premalo benze a ako je crna onda je ili prehladna ili previse benzine ali s obzirom na kit ja bi stavio ngk 9 pa ja je na serijali drzim a ti imas kit i okom je motoru rijec lc ili ac. PO MENI JE PREMALO : KOJI KARB DIZNA kit koliko cmm i snaga

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #11 : 10 Kolovoz, 2010, 22:39:57 »
jao pa nisam pocetnik  :toothy12: :toothy12:
kit je base ac, znaci oko 7 ks, 70 ccm
karb je phbg 19 as dellorto, klipic 30, needlejet 262 au, glavna dizna 78, cok dizna 55, ler dizna 42
svjecka i je bila ngk br9 es
makina je piaggio nrg power
sa bivsim malossi sportom mi je sve bilo u redu, sa ovim problemi, iako je prije bogatija smjesa bila...
sada je smjesa po svjecici lagano bogata, znaci boja kave (dok je u prahu)...
airbox je novi model, spuzva original, tuljac na njemu i 2 m6 rupe...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #12 : 10 Kolovoz, 2010, 22:44:12 »
jaooo vidi dobra tema

moj frend ima problem s nrg-em i 19kom i svjećicom, 5 kilometara dobro vozi s jednom svjećicom i kasnije nemože s tom istom upalit :D

a jedino mu radi s nekim lijevim svjećicama tipa super bosna ili bosch

sa ngk/denso itd motor ne mrda smjesta
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #13 : 10 Kolovoz, 2010, 22:57:12 »
pa evo i mene ovo u pojam ubija, nije mi jasno sto je uzrok
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline animaltrainer

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 19
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: Shark S 800 Fever
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #14 : 10 Kolovoz, 2010, 23:38:22 »
jaooo vidi dobra tema

moj frend ima problem s nrg-em i 19kom i svjećicom, 5 kilometara dobro vozi s jednom svjećicom i kasnije nemože s tom istom upalit :D

a jedino mu radi s nekim lijevim svjećicama tipa super bosna ili bosch

sa ngk/denso itd motor ne mrda smjesta

Moze mu isto tako sa NGK ne radit, zavisi sve od toplinske vrijednosti. Sto dodju Champion svjeice na Piaggio motorima, u servisu mi stalno mijenjali s tim istim kad krene slabije vuci, ne traje svjecica ni 500 kilometara. Uzeh NGK BR9ES, i motor ide isto, bez gubitaka snage :)

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #15 : 11 Kolovoz, 2010, 17:31:10 »
jao pa nisam pocetnik  :toothy12: :toothy12:
kit je base ac, znaci oko 7 ks, 70 ccm
karb je phbg 19 as dellorto, klipic 30, needlejet 262 au, glavna dizna 78, cok dizna 55, ler dizna 42
svjecka i je bila ngk br9 es
makina je piaggio nrg power
sa bivsim malossi sportom mi je sve bilo u redu, sa ovim problemi, iako je prije bogatija smjesa bila...
sada je smjesa po svjecici lagano bogata, znaci boja kave (dok je u prahu)...
airbox je novi model, spuzva original, tuljac na njemu i 2 m6 rupe...

GLedaj po meni je to premala dizna kako god okrenes a osobito DELL 19. Slusaj za pocetak ti razradi motor nekih 200km do max pola gasa pa onda gledaj smjesu i ne cipaj ga to. MOzda i trokira zbog nerazradenosti ali 99% nije nego zbog preslabe smjese. A i svjecia ti moze biti crna zbog previse ulja sto radis pa ti prekrije pregrijavanje i preslabu benzine. PO meni nema teorije DA NA JACEM motoru em sta je vise KS em sta je vise OKRETAJA i em sta je veca zapremina cilindra da imas veci karburrator sa toliko manjom diznom. Ja imam 17karb i 88 diznu i serijala neka je drugi motor i sve ali je slabiji i sa konjima i okretajima i sa zapreminom tako da stavis vecu diznu probaj oko 90. Ja sada mislim stavljat malosi sport i mislim siknit diznu 94 u 17mm karb a ti sa 19mm ides na manjoj dizni. Uvik je moguce da ti pase i ta dizna ali TESKO DA TOLIKO MALA. RAZRADI MOTOR Prije svega a ne odma cipat a osobito skuter jer ga je tesko razradivat. Ma sigurno ima tipova koji su imali slican setup na istom motoru pa njih pitaj ali po meni fali mu BENZINE. docim mu ti zagusis zrak on radi ok znas odma di je prica. NEMOJ DA te svjecica zavarava jer ti je previse ulja i tako mora bit kod razrade.

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #16 : 11 Kolovoz, 2010, 17:39:02 »
jaooo vidi dobra tema

moj frend ima problem s nrg-em i 19kom i svjećicom, 5 kilometara dobro vozi s jednom svjećicom i kasnije nemože s tom istom upalit :D

a jedino mu radi s nekim lijevim svjećicama tipa super bosna ili bosch

sa ngk/denso itd motor ne mrda smjesta
ti

BOSH ti je liva svica???? AJME!!! Mogu razumiti za super bosnu ali ja bi ubio da ima toplinska vrijednost bosne da ja mogu staviti na skuter.
Sada ces rec da sam siromah i nemam para ali meni su se pokazale super bosna SVJECICE punooooooo ali bas puno bolje od NGK. Meni super bosna dosta vise izdrzi nego ngk ali DESNO je jedina svicica koja vridi pare i kao i bosna. BIO sam i ja tvoga misljena za super bosnu ni cut a SAMO sam znao za NGK i nista vise. NGK svjecice su sada upitne kvalitete jer se i to pocelo proizvodit u kini premda taj podatak nigdje neces nac i previse su osjetljive ako bilo koji motor nije nastelan bas kako treba dok desno to moze izdrzat a bosni to i pase cak. PROBAJ staviti ngk svjecicu na trimer neki ili stilovku u odnosu na bosnu pa ces vidit koliko ce manje trajat. NGK JE VISE za 4t motore

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #17 : 11 Kolovoz, 2010, 22:40:10 »
Prehladna svječka, podosta ulja, premalo goriva. Kombinacija 2 od ta 3 elementa te bacaju u zabunu ali ovako nenam točno koja osim da bi se kladio na premalo goriva.

Čini ti se da je smjesa bogata jer ulje ne izgara kako treba pošto ga ima previše. Samim time imaš "dobru" boju svječice no zapravo ju pregrijavaš jer imaš premalo goriva. Dakle, par brojeva veća dizna, 0.5% manje ulja pa javi rezultat.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Duje-s50

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: SPŁIT
  • Moj Skuter: Kymco People S200
  • Moja Kaciga: Chinareli isto
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #18 : 12 Kolovoz, 2010, 08:28:41 »
Prehladna svječka, podosta ulja, premalo goriva. Kombinacija 2 od ta 3 elementa te bacaju u zabunu ali ovako nenam točno koja osim da bi se kladio na premalo goriva.

Čini ti se da je smjesa bogata jer ulje ne izgara kako treba pošto ga ima previše. Samim time imaš "dobru" boju svječice no zapravo ju pregrijavaš jer imaš premalo goriva. Dakle, par brojeva veća dizna, 0.5% manje ulja pa javi rezultat.

TO sam i ja rekao ali to ni pod razno sada raditi jer moze motor zahebati neka on sopa ulje neka razradi. Vi bi svi montirali i full gas moze ali nakon 2000km ako dodes i do toga raspad sistema. a trebao bi dosta veecu diznu za 19mm karb i i sport 70cmm

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Pregaranje svjecica
« Odgovori #19 : 12 Kolovoz, 2010, 08:45:19 »
Evo upravo kako ti je Giz napisao!

Ajd ti fino na vecu glavnu diznu i to pokusaj sa +10 (pa smanji po potrebi) prije nego zeznes kit! Zaboravi na boju svjecice ,jer za pocetak ti ne mozes vidjeti kakva je boja na ful gasu, jer ti motor ne radi na punom gasu dovoljno dugo da bi se to moglo ocitati na svjecici. Za gledanje boje svjecice motor mora kako tako raditi na svim otvorima gasa.