Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: puknut blok na ditechu.  (Posjeta: 1592 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
puknut blok na ditechu.
« : 01 Kolovoz, 2010, 19:05:25 »
malo prckam po skutu i onak si gledam multivar i nekak mi se ne cini da dize do kraja, i ajd oke ja to zaflomam lijepo i upalim skut da se zagrije i odem se malo provozat (par sto metri kroz ulicu i na ravnicu da vidim) i to sam iso bez dekla.. i stisnem ga stanem i vidim sve pobrisano i gledam blok i vidim crticu (mislim si da je valjda scurilo ulja ili nkj. kaj sam bendiks cistil) i prodjem s prstom i zapne.. ugl. sve u svemu.. od desnog srafa kaj drzi bendix pukotina ide do kraja bloka, i ide skroz gore negdi do 1cm iznad bendixa..

jel se nekom dogodilo ili kaj.. prosao sam 2 lezeca policajca i mozda par rupa.. nist specijalnog. a deklo je ovak i onak plasticno tak da sumjam da ima neku velku ulogu u ucvrscivanju bloka..

jedini plus je kaj cu sad koncano promjenit lezajeve radilice koji vec imaju malo manje od 1mm lufta..


sad me drka zkj. je to puklo.. nisam ga dizal na zadnji, nit sam ga spustal sa prednjeg ko baraba u tih par 100 metara.. nit mi radilica van balansa da vibrira.. jedino kaj je su lezajevi u kur*u i kaj mi negdi prekinuta zica od senzora temperature..  :icon_biggrin:
🙈

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: puknut blok na ditechu.
« Odgovori #1 : 01 Kolovoz, 2010, 19:11:37 »
ne ne bez dekla se voziti.. rastavi pa idi da ti zavare..

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: puknut blok na ditechu.
« Odgovori #2 : 01 Kolovoz, 2010, 19:15:07 »
to ti je vožnja bez dekla,morini inače ima jake blokove neznam kako ti je to puklo

zato ja imam deklo sa karba i sve vide gore zategnute i tek se onda vozi, a kad štelam prijenos već mi je u navici bacit deklo gore i 4 vide da drži koliko toliko
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: puknut blok na ditechu.
« Odgovori #3 : 01 Kolovoz, 2010, 19:19:18 »
ja isto prije nisam znao da je velika mogucnost od pucanja bloka ako se vozi bez dekla... :dontknow:
i preso sam najmanje 500km bez dekla i na srecu nije puklo,od sada uvijek deklo na skutu i ako idem 50m napraviti :)
al kao sto iwo kaze morini ima cvrste blokove,pa imam srece sto nije puklo...

Offline Kamba

  • moderator
  • Tržnica : (+27)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4588
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Valpovo
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 250
  • Moja Kaciga: glavu čuva
  • MojSpuh: Shacal
Odg: puknut blok na ditechu.
« Odgovori #4 : 01 Kolovoz, 2010, 19:27:13 »
...nebi bez veze bilo preko 10 šarafa na deklu da ništ ne drži....moje mišljenje..

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: puknut blok na ditechu.
« Odgovori #5 : 01 Kolovoz, 2010, 20:08:22 »
al jbt. ditech ima plasticno deklo, i proslog techa sam vaozil s tim plasticnim i bez onih piksica nutra na 4 srafa se drzalo i to sam tek tolko da je bilo gore i po zadnjem. prednjem. grabama sa trojicom i neznam kak i kud sve nisam bio s tim sktuerom i nikad nist..

i sad ono paf..

i sad ko za inat nemrem nac u oglasu niti jedne blokove..  :angry7:

inace na piaggio i mina, nikad bez dekla nikam.. i uvijek svi srafi nutra jer znam za to pucanje bloka... jer ovo od ditecha g#vn% sa rukama tako rec mogu spigat.. ak si dam truda.
🙈

Offline Daci

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 720
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: ludi DiTech
  • Moja Kaciga: eto vidiš
  • MojSetup: malossi sranje
  • MojSpuh: LeoVince RR
Odg: puknut blok na ditechu.
« Odgovori #6 : 02 Kolovoz, 2010, 12:25:28 »
a dogodi se ...i vjerovatno ti se dogodilo zbog tog lufta na lagerima...pa ti radilca pleše jer ima puno lufta...a luft je nasto zbog dosjeda na radilici koji se pojeo ;))) tak da pripremi se na novu radilicu...imam ti ja nekakve blokove za prodat...javi se na pm

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: puknut blok na ditechu.
« Odgovori #7 : 02 Kolovoz, 2010, 16:26:50 »
a dogodi se ...i vjerovatno ti se dogodilo zbog tog lufta na lagerima...pa ti radilca pleše jer ima puno lufta...a luft je nasto zbog dosjeda na radilici koji se pojeo ;))) tak da pripremi se na novu radilicu...imam ti ja nekakve blokove za prodat...javi se na pm


nije dosjed.. znam kak izgleda dosjed slago sam ih nekoliko.. ovo je tipican prosvirani lager ikaj je najinteresantnije.. kod vara je jos skroz oke. dok je kod magneta ovaj sa luftom
 

ovo je jednostavno xy slucaj i jbg. jer stvarno sumnjam da ono plasticno deklo ima velike uloge u tome..
prije sam trazio to alu deklo sa kurblom radi kurble.. a sad cu ga trazit radi bloka.. ovaj blok necu varit jer skuter koristim 365 dana u godini i nemam naviku stat kad vidim da je los put jer vecinom idem svugdje.. a nase ceste su u kur*u i to udara kak stigne zato radje kupim ispravan blok.. jer ovo nije pukotina od 2-3mm nego 5-10 cm.
« Zadnja izmjena: 02 Kolovoz, 2010, 16:29:30 ive_91 »
🙈