Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??  (Posjeta: 12086 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #40 : 11 Prosinac, 2010, 10:39:12 »
Nepozdravljam skoro nikoga, osim poznate, jedino kad je murja, onda mašem skuterašima, motoristima i svi uredno odzdravljaju  ;D

Offline Hrvoje_40

  • forumski savjetodavac
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi
  • Moja Kaciga: IXS HX 407 Grafik
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #41 : 19 Siječanj, 2011, 20:19:36 »
Vozim kombi, auto i skuter i osobno me najviše strah drugih vozača kombija. Provjera mrtvog kuta u kombiju se može obaviti jedino izbacivanjem glave kroz prozor (pa da je smakne retrovizor iz drugog smjera)
a i to vrijedi samo za lijevu stranu.

Skoro sve gluposti u prometu mogu sažvakat, ali kada vidim da me pretiču po desnoj traci naglo mi dođe da se protegnem i/ili otvorim vrata od suvozača. I nije mi jasno čemu to. Pretiči po lijevoj, guštaj po desnoj.
Iz okolice Rijeke sam, i rijetko mi tko ne odzdravi kada pozdravim, bilo na motoru ili na skuteru, a ako i ne mahne/trubne/kimne, neću plakat. Jako.
a kako da te preteknem po lijevoj strani ako si ti na lijevoj. rijetko koji autoput ima tri trake  ;D
Možda jesam čelav ali bar nemam problema sa lošom frizurom :)

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #42 : 20 Siječanj, 2011, 13:41:37 »
a kako da te preteknem po lijevoj strani ako si ti na lijevoj. rijetko koji autoput ima tri trake  ;D


oo hrvoje pa đes ti?nešto te nema baš ovđe  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline formoz

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1514
  • Spol: Muški
  • TKO DRUGOM JAMU KOPA, TREĆOM GUMU PALI
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Medjugorje
  • Moj Skuter: Aprilia RS125
  • Moja Kaciga: XPEED
  • MojSetup: :)
  • MojSpuh: :P
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #43 : 20 Siječanj, 2011, 15:05:44 »
ja sam na skuteru dan-noc, i svaki dan ga vozam (onda kada je ispravan  :toothy11: ), pa cak sam na Bozic i na misu isao s njim a ne s cacom i materom u autu. Sinoc kisa pada iz neba i iz zemlje a ja se ko budala vozam, i cisto me boli neka stvar za one budale sto govore da sam poludio i tako to
iskreno, meni ove "motordžije" nimalo ne smetaju niti mi smeta njihovo nepozdravljanje odnosno odzdravljanje, tko sam ja njima da me pozdravljaju, mada u 80% slucajeva pozdravim ( mahnem, svirnem ili nesto trece) kada sretnem nekog drugog na 2-3 kotaca. primjetio sam da vise pozdravljaju stranci nego nasi ljudi, zivim u medjugorju i citavo ljeto mjesto je puno motora na stranim tablama, italija, austrija, njemacka , francuska... i oni gotovo redovno kimnu glavom kada naidjem pokraj njih  bez obzira sto ja vozim "aparat za kokice" a oni zvijeri od +1000ccm
meni su puno veci problem oni u autu kojima je iz ponizenja vozit iza skutera, pa iskoristavaju svaku mogucu i nemogucu priliku za preticanje pa me tako X puta izguraju na pijesak pokraj ceste ili slicno, a i onda kada me prestignu voze sporije nego bi ja vozio i kada koce ne obaziru se na mene, nije im u glavi da on ima upola kraci zaustavni put nego ja i da svaki put kada oni naglo zakoce ja moram proci pokraj njega i taman stanem negdje pokraj njegova prednjeg kotaca ako su uvjeti dobri i na vrijeme reagiram, njih u autu boli neka stvar sto ja moram odrzavat ravnotezu, sto mi u svakoj drugoj krivini proklizaje skuter ako imalo brze udjem , sto u krivini nesmim kocit gotovo nikako
 :sad1:
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj, 2011, 15:25:48 formoz »
Prodajem farove i zmigavce od jetforcea i masu dijelova za apriliju rs. Sve po sportskim cijenama

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #44 : 20 Siječanj, 2011, 21:53:12 »
a kako da te preteknem po lijevoj strani ako si ti na lijevoj. rijetko koji autoput ima tri trake  ;D


Nisam mislio na autoput nego na svakodnevni promet na običnim cestama (jedna do dvije trake u jednom smijeru), stajanju u kolonama, lagano kretanje itd... Da se razumijemo, ja prvi neću stajati u koloni i čekati ako postoji i najmanja prilika da se provučem, ali mi neide u glavu ekipa koja opali pun gas i pretekne s desne strane. Moj tempo vožnje je sve samo ne spor i smatram da nema potrebe za time. Neke stvari se jednostavno ne rade, i to je jedna od njih! A što se tiče sporosti na lijevoj traci; Lijeva je za preticanje, desna za vožnju. Nije mi jasno kolikom broju ljudi to na cesti moram objašnjavati, koji film oni vrte?
« Zadnja izmjena: 20 Siječanj, 2011, 21:55:07 Reponja »
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline BilyPiton

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Banned!
  • Postova: 1433
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Ubizec-Soft.com
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Tomos Atx e90
  • Moja Kaciga: uvjek na glavi!
  • MojSetup: Nema kite!
  • MojSpuh: MF3 Power
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #45 : 20 Siječanj, 2011, 23:49:07 »
ljeva sluzi smao  da se pretekne i odma u desnu al po ilici recimo  to nemoze bit pravilo jel bi se stvorila ogromna guzva  dak da sve zavisi od situacije  :icon_thumright:
Izrađujem WEB stranice! Zakup domena, hostinga... više info na pm!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #46 : 21 Siječanj, 2011, 00:23:52 »
A što se tiče sporosti na lijevoj traci; Lijeva je za preticanje, desna za vožnju. Nije mi jasno kolikom broju ljudi to na cesti moram objašnjavati, koji film oni vrte?

Jesi ti isao u autoskolu?

Lijeva je preticajna ISKLJUCIVO na autocesti.
Druga stvar je sto cu ja vozit (na primjer) i na Slavonskoj aveniji ili Ilici po desnoj ako su drugi brzi od mene i ako necu morat svako malo mijenjat tempo zbog sporijih od mene (busevi, kamioni...). To se zove kultura voznje, ali nema veze sa pravilom.

Isto tako, voznjom po desnoj traci (osim autoputa) vecom brzinom od vozila u lijevoj traci nije preticanje i nije zabranjeno. Naravno, ako ne vozis brze od dozvoljenog.
« Zadnja izmjena: 21 Siječanj, 2011, 00:26:39 3alfa3 »

Offline divljakusa

  • jesam zensko......ili ne
  • jesam zensko......ili ne
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1462
  • Spol: Ženski
  • najlakŠe je pametowat...a ne sudjelowat!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: zip,quad, kawasaki
  • MojSetup: polini
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #47 : 21 Siječanj, 2011, 01:57:55 »
I onda se cudimo kaj je toliko poginulih, a osnovna pravila se neznaju, a kultura vozaca vise ne postoji.
:)"""""Z I P O L I N A""""":)

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #48 : 21 Siječanj, 2011, 09:29:41 »
danas na cesti ima toliko vozačkih retardanata i općih neznalica da je čudo kaj nema i više nesreća..

Offline zL!Ko

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 558
  • Spol: Muški
  • volim ritam roka i turbofolka
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Crikvenica
  • Moj Skuter: DT 125
  • Moja Kaciga: bez vizira
  • MojSetup: /
  • MojSpuh: ser.
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #49 : 21 Siječanj, 2011, 09:48:21 »
Jesi ti isao u autoskolu?

Lijeva je preticajna ISKLJUCIVO na autocesti.
Druga stvar je sto cu ja vozit (na primjer) i na Slavonskoj aveniji ili Ilici po desnoj ako su drugi brzi od mene i ako necu morat svako malo mijenjat tempo zbog sporijih od mene (busevi, kamioni...). To se zove kultura voznje, ali nema veze sa pravilom.

Isto tako, voznjom po desnoj traci (osim autoputa) vecom brzinom od vozila u lijevoj traci nije preticanje i nije zabranjeno. Naravno, ako ne vozis brze od dozvoljenog.


jesi siguran da je samo na autocesti. Prije par dana sam upiso autoskolu za B kategoriju i bas jucer prica predavac kako se kod nas u ck ljudi voze u lijevoj traci a da uopce nemaju pojma cemu sluzi ta traka. Uglavnom receno je da je to brza a desna spora i pretice se lijevom ili ides u nju ako skreces lijevo. Imam tu onaj prirucnik al nemam volje nikako ic gledat sad :D

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #50 : 21 Siječanj, 2011, 09:57:31 »
to su gluposti... u obje trake je maksimalna brzina 50 km/h... ako si spor, ispod toga, svakako je preporučljiva desna traka, (to je stvar vozačke kulture kako kaže 3alfa3) ali nitko ti ne može zabraniti da se voziš i po lijevoj, ako npr namjeravaš skrenuti lijevo na idućem križanju.. ili tražiš parking lijevo itd...ma i bez ikakvog razloga.. ne postoji zakon koji u naseljenom mjestu na prometnici sa više traka osigurava promet u lijevoj za "brža" vozila, kad je ionako ograničenje 50km/h za sve..
samo na autocesti postoji to pravilo.. dakle normalna vozna traka je desna, a lijeva je traka za pretjecanje...

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #51 : 21 Siječanj, 2011, 10:01:46 »
Meni se vise ne pozdravlja a i ne klima!citam vase komentare i moram priznati da ste sretni jer mene prosle godine na cesti od 2mj do 10mj niti jedan skuteras,motorist,qvadist i ostali vozaci 2 kotaca nisu odzdravili!!!prema tome od sad samo onome ko pozdravi-znam da je cinicno al jbg.sto se tice motorista zaglavljenih izmedju auta i njihovih guranja-ja rjesavam rizolima!da ima pogleda prema meni kao predmetom manje vrijednosti-ima!ali nisam nikad sreo cicu ili lika na motoru od preko 40god da me gledao i podsmjehivao se!samo oni koji svoje frustracije malog pise lijece na gromadama od 1000 ccm.i ja sam nekad bio takav!-vf1000f,gsxr 1000,750,gsx 750,r6,af1 futura i sada moj mezimac dragster.ne zalim za nicim malo samo sto nemam koze na podlaktici,krivo zarastena rebra 2komada i djelove zmigavca u lijevom koljenu!danas je piso naraso imam prekrasne 2djece i puno vise pameti u glavi!naravno i dalje volim mazati prste pa malo ceprkam jer benzin za mene je kao najbolji parfem!ajd lijep pozz
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #52 : 21 Siječanj, 2011, 10:14:55 »
Što se tiče pozdravljanja na cesti, pa nemam baš naviku, a inače mene pozdravljaju većinom stariji tipovi, pa čak znaju neš i pitati na semaforu.
 Klinci nikad ne pozdravčjaju, jer oni sam gledaju kad će žuto da krene prije tebe :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: i onda ako uspije onada te gleda  :frajer: :frajer:, a ako je sporiji gleda opet u semafor  :laughing7: :laughing7:.

Osobno mislim da skuteri znaju smetati na cestama pogotovo 50ccm koji jedva ide 60km/h, vozim se i u autu pa je jednostavo tak.
Realno ak nemaš 70ccm, nemoj se gurati prvi na semafor na otvorenim cestama ili autocestam-zaobilaznicama, jer fakat smetaju, kad staviš kit e to je druga priča do 70-80km/h u ubrzanju auto te neće stići, a poslje sa 80-90km/h više nikom ne smetaš!
Tak je i meni bilo dok nisam stavio kit, guram se prvi, a svi mi na guzici i jebu sve po spisku....kad imaš 70ccm auto se fakat mora ganjati(i to jači auto) na staru da te stigne ili da mu smetaš.

zato svi kiteve gore, svi ćete biti brži, sigurniji i sa smješkom na licu, a drugi će nešto zaraditi na vama.........svima super ;D ;D
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #53 : 21 Siječanj, 2011, 10:15:50 »
samo oni koji svoje frustracije malog pise lijece na gromadama od 1000 ccm.i ja sam nekad bio takav!-vf1000f,gsxr 1000,750,gsx 750,r6,af1 futura i sada moj mezimac dragster.ne zalim za nicim malo samo sto nemam koze na podlaktici,krivo ......
kaj to znači da ti je pišo naraso  :laughing7:
inače, pravilo je, veliki motor - mali pišo..

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #54 : 21 Siječanj, 2011, 10:22:33 »
Što se tiče pozdravljanja na cesti, pa nemam baš naviku, a inače mene pozdravljaju većinom stariji tipovi, pa čak znaju neš i pitati na semaforu.
kaj se voziš bez blokada
imaš kitu  :laughing7: :laughing7:

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #55 : 21 Siječanj, 2011, 10:47:39 »
Piso je naraso od vjezbanja sto sa zenama a jajca su se povecala od opasnih vozaca-tj.vozacica koje izlete sa sporedne na glavnu bez svjetala pa ti u guzu!ili pol 10 ujutro vozac kombija iz dvorista na glavnu bez gledanja sa 2.17 promila u krvi!pa ti vozi misko 80-90,i vise!??ja mislim nakon ovoga sta sam ti sad napisao da bí i tvoja ocvrsnula!??hehe pozz
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #56 : 21 Siječanj, 2011, 10:50:16 »
doživio sam i ja svašta, moja su jaja od čelika već :zubo:

Offline maminjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 675
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Aprilia Sportcity 2T
  • Moja Kaciga: HJC & Vemar
  • MojSetup: Dr.Evo 70ccm
  • MojSpuh: Yasuni R
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #57 : 21 Siječanj, 2011, 11:00:06 »
kaj to znači da ti je pišo naraso  :laughing7:
inače, pravilo je, veliki motor - mali pišo..


Tak svejedno kad voziš skut po zimi i hladnoći, nakon vožnje jaja su ovak i onak manja od krušne mrvice, a od kite ostane samo 70ccm na skuteru :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3: :laughing3:, tak da pravilo pada u vodu svima.........
Savjet samo za one koji imaju cure (sa ženama je lakše nema iznenađenja), ne ići kod komada na porciju sa skuterom ak je vani hladno, bu se smijala :laughing6: :laughing6: :laughing6:
RESPECT@MALOSSI & POLINI Copyright ©

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #58 : 21 Siječanj, 2011, 11:43:50 »
ma kad vidi malu odma skače temp na 38! Il malo crnog vina i odma si vruć. Izuzmi nas starije.

Offline ludi dragster

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 834
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: velika goric
  • Moj Skuter: Italjet Dragster D18
  • Moja Kaciga: agv gp1
  • MojSpuh: mocan
Odg: Zakaj motoristi ne vole skuteraše??
« Odgovori #59 : 21 Siječanj, 2011, 13:39:59 »
htjeo sam jos samo za kraj reci da ipak mislim da mi skuterasi smo vece face i imamo veca jajc  a,jer ici na more sa nasim prdilicama vozit se svaki dan u svakakvim uvjetima, sa svakakvim majmunima okruzen na cesti koji svjesno ugrozavaju skuterase zato kaj su mali i kaj su spori-alo??? (samo dodji da vidis kak sam mali i spori)to je ipak malo veca odvaznost da ne kazem hrabrost(da se motoristi ne uvrijede-mos mislit)prema tome-ja sam svoju trubu iskljucio-sad samo prilazim iz zaledja iz duboke tisine(nisam spuh jos nabavio :laughing9: :laughing7:)i grizemmm :angry9: :headbang: :headbang: :headbang:      :hello:
KAD SE NADJU DVIJE TURPIJE-IZAZIVAJU TRECU!!!