Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente  (Posjeta: 6003 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #40 : 20 Srpanj, 2010, 11:20:53 »
ok meni se motor tak ponaša u ler - 1/4 gasa ono na početku to znači treba štelat vijak smjese i vijak ler gasa al ler mi več ful brzo radi ,a možda je izmedju 1/4 - 3/4 gasa pa treba podesit iglu znači kaj da spustim iglu za dva zuba kak je igor reko ma budem se još dans probo jebat ak ne vračam ga u ami trade više m i ga pun k

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #41 : 20 Srpanj, 2010, 11:28:30 »
na ovom linku šta sam ti ja dao je valjda skupljena sva pamet svijeta šta se tiče karburatora, sve ti je lijepo objašnjeno o štelanju i o poziciji igle itd

ja nisam neki stručnjak za karbove al nakon 2 čitanja sam pohvato dosta oga a pošto ti kažeš da imaš iskustva sigurno ćeš nać zašto se igla diže/spušta itd
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #42 : 20 Srpanj, 2010, 13:07:49 »
Igla u karburatoru sluzi da bi kontrolirala kolicinu goriva koju ispustas u motor, klipic radi istu stvar samo s zrakom...
Igla ima razlicitih profila, debljina i duljina u svrhu toga da bi idealizira omjer goriva i zraka u motoru...
Ako karburator pusta malo goriva smjesa je siromasna a ako pusta mnogo goriva smjesa je bogata...
Najbolji indikator za gledanje stanja smjese je celo klipa, a dobra je i boja svjecice, stim da se prilikom stelanja karburatora opazaju promjene boje oko elektrode svjecice...
Kako nastelat karburator?
Prvo pripazit da je cok spusten i ocisti filter zraka...
Onda pokusat upalit motor i voziti puni gas najbolje uzbrjeg nekih 200-300m, naglo ugasit motor i pogledat boju oko elektrode svjecice...
Ako je boja bjela i suha svjecica onda treba veca dizna, ako je svjecica mokra i crna treba manja dizna, tako mjenjat dizne ili busit rupe po airboxu sve dok nedobijes boju bjele kave ili cigle...
Nagodio si diznu sada ides dalje...
Sada otprilike ustelas ler da se motor negasi i vozis 500m-1km na otprilike 1/3 - 1/2 gasa, naglo stanes i pogledas boju svjecice:
-ako je smjesa siromasnija od one na full gasu, dizes iglu gore (ako je igla vec dignuta stavi sljedecu vecu glavnu diznu i spusti iglu do dna pa opet pokusaj)...
-ako je smjesa bogatija od one na full gasu, trebas spustiti iglu (ako je igla skroz spustana, digni ju do kraja i stavi manju glavnu diznu)..

Ako si to sve pogodio, jos samo trebas namjestiti ler, prvo na srednjem vijku sto dize spusta klipic namjestis otprilike ler, pa na vijku za zrak namjestis smjesu, netrebas ni gledat svjecicu samo nagodi da ti motor lipo radi... :hello:

Offline CoK

  • moderator
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5259
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ...forum je prešel
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #43 : 21 Srpanj, 2010, 00:26:44 »
ok ma pitam sam jel treba štelat smjesu ponovo kad stavim tu veču diznu i red sponge jer sam se naj#bo ko mladi majmun da poštelam smjesu kak spada lol ,j#bote da dođeš do sviječice trebam skinut cijeli set bočnih plastika ili naravno imat stol pa dignut motor na metar visine i onda skinut sviječicu uglavnom to je najzajebaniji dio posla poštelat smjesu i dobit tu boju kave na sviječici kad sam dobio motor sviječica je bila crna crna i puna ulja cijelo vrijeme trebalo mi je jedno 4 puta da ju poštelam aj sad je hladnije malo pa se budem bacio na poso hvala na pomoći  :icon_thumright:
trebas skinuti samo plastiku kod akumulatora...

citaj lunu i drz se toga, ovi u servisu pojma nemaju jer se njima to neda i vecina nezna
Kolicina gluposti na ovom forumu je nemjerljiva, postedite me i bannajte zauvjek!

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #44 : 21 Srpanj, 2010, 11:47:54 »
uspio sam ga uštelat al još mi zna tako zatrokirat al  100 posto manje puta neg kaj je bilo moram ič malo butine odmorit j#bote moram si stol nabavit da ga dignem gore nemrem hodat kolko me butine bole hahahaha

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #45 : 21 Srpanj, 2010, 11:50:28 »
trebas skinuti samo plastiku kod akumulatora...

citaj lunu i drz se toga, ovi u servisu pojma nemaju jer se njima to neda i vecina nezna

je znam prije sam imo prekratki produžetak od tog nasadnog ključa našo sam u radioni duplo veči produžetak tak da sad sam skinem tu plastiku od akomulatora i to je to  sviječica je dole :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 21 Srpanj, 2010, 11:52:12 funkyzg26 »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #46 : 22 Srpanj, 2010, 10:44:30 »
evo kaj sam napravio ,sam me zanimalo da vidim kaj če se desit vratio sam 64 diznu gore koja je bila prije stavljanja spuha i vratio sam limič na karb i opet se isto dešava još gore trokiranje to znači da je do auspuha preotvoren je il kaj  , jel oni nisu ništa radili na motoru osim skinuli taj limić s karba i stavili deblokiran auspuh sad ja ne kužim kak auspuh može tak utjecat na rad karba pls molim objašnjenje
« Zadnja izmjena: 22 Srpanj, 2010, 14:21:15 funkyzg26 »

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #47 : 22 Srpanj, 2010, 21:03:34 »
uspio sam ga napokon poštelat da ne trokira hvala bogu sad mogu noge odmorit jbt butine mi otpadaju od čučnjeva  :icon_thumright: napokon al me izj#bo i jel normalno da se ključ od motora ugrije to mi se sad prvi put desil skoro pa je vruč bio kad sam ga izvadio a dobro malo sam ganjo motor jedno pol sata luđački bez trokiranja

http://img836.imageshack.us/img836/5049/video0044.mp4

evo zvuk i par slički





« Zadnja izmjena: 22 Srpanj, 2010, 21:15:33 funkyzg26 »

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #48 : 22 Srpanj, 2010, 21:36:10 »
trokiro ti je skuter zbog previse benge,trebo si mu samo vise zraka dati sto vidim da jesi,i kako to mislis da se kljuc od motora ugrije,to prvi put cujem :o

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #49 : 23 Srpanj, 2010, 00:06:54 »
trokiro ti je skuter zbog previse benge,trebo si mu samo vise zraka dati sto vidim da jesi,i kako to mislis da se kljuc od motora ugrije,to prvi put cujem :o

ključ od motora je vruč bio kad sam ga danas iz brave izvadio to mi se prvi put desilo jest da sam ga ganjo ko luđak al kaj to ima sa grijanjem brave da nije negdje kratki spoj ili od čeg bi se bravica mogla zagrijat

Offline dino_180

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 563
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Dubrava city
  • Moj Skuter: Runner vxr200
  • Moja Kaciga: KBC VR2
  • MojSpuh: OEM
Odg: pozdrav trebam pomoč skut ostaje bez benge na momente
« Odgovori #50 : 23 Srpanj, 2010, 00:08:36 »
nije kratki spoj,možda kak je vani vruče plus vručina motora i još su metalni možda od toga.