Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice  (Posjeta: 14884 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline repyzdcro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50 [2008]
  • Moja Kaciga: Vemar V1.02.1 Midas
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« : 13 Srpanj, 2010, 17:28:08 »
     Dakle, kao što piše u naslovu, zanimaju me vaša mišljenja. Koje gorivo je najbolje za skutere od 50 ccm? Ja ulijevam Super Plus 98 na Ini, dakle najbolje Inino gorivo. Cuo sam da je na Tifonu dobro gorivo (ono njihovo - BS) ali necu napamet lijevati.
Isto tako, za svoj motor koristim od Championa - RN3C svječicu, izgori relativno brzo. Pa molim vase misljenje i o svjecicama.
I koristim Agipovo ulje, Hi-Tec sintetika, cijena je 95 kn. Ima li boljih u klasi?

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #1 : 13 Srpanj, 2010, 17:46:06 »
     Dakle, kao što piše u naslovu, zanimaju me vaša mišljenja. Koje gorivo je najbolje za skutere od 50 ccm? Ja ulijevam Super Plus 98 na Ini, dakle najbolje Inino gorivo. Cuo sam da je na Tifonu dobro gorivo (ono njihovo - BS) ali necu napamet lijevati.
Isto tako, za svoj motor koristim od Championa - RN3C svječicu, izgori relativno brzo. Pa molim vase misljenje i o svjecicama.
I koristim Agipovo ulje, Hi-Tec sintetika, cijena je 95 kn. Ima li boljih u klasi?
na tifonu ili omvu 95 nadalje bilo šta
scoot sport 2
ngk br8es

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #2 : 13 Srpanj, 2010, 18:10:11 »
ulje svejedno, ok je Agip, benzin 95 ili 98, serijale nisu osjetljive na gorivo, a svječica NGK BR9ES.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #3 : 13 Srpanj, 2010, 18:11:40 »
ulje svejedno, ok je Agip, benzin 95 ili 98, serijale nisu osjetljive na gorivo, a svječica NGK BR9ES.
sam kaj je skut sport jeftiniji 35kn
da, za svječicu sam se sj#bo, to je vodenjak i treba mu manja toplinska vrjednost neg meni

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #4 : 13 Srpanj, 2010, 18:12:44 »
i za zračnjak 9-ka, na sve piaggio cilindre 9-ka..

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #5 : 13 Srpanj, 2010, 19:09:00 »
ak vec tocis na tifonu,onda uzmi class 95 navodno je bez sumpora i malo je bolji od obicnog(cisci valjda)
a i decki su ti preporucili scoot sport2,agip sintetiku je nepotrebno stavljati na serijalu,tj ne izgori i stvara se garez...zato definitivno ss2 a jos je i jeftinije :icon_thumright:

Offline repyzdcro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50 [2008]
  • Moja Kaciga: Vemar V1.02.1 Midas
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #6 : 13 Srpanj, 2010, 22:23:14 »
Dobro, nije mi bas totalna serijala, imam ovaj Gianelli Reverse spuh... Nije meni problem u novcu, samo zelim najbolje jer su to sitnice, a mislim da mu sintetika nece naskoditi. A sto se tice goriva, jel problem prebaciti sa Super Plus 98 na Tifonov Class 95 bez ikakvih filterica ili necega? Hvala na odgovorima :D

Offline ive_91

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1239
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: mjesto Luka
  • Moj Skuter: je dobar forum i por
  • Moja Kaciga: takachi tk170n
  • MojSetup: malo je 70
  • MojSpuh: zxulja
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #7 : 13 Srpanj, 2010, 22:28:57 »
daj kaj se forsas, imas serijalu sa spuhom.. toci polusintetiku nutra, bilo koje gorivo sam da nije puno vode bas i nemas grede..

ajd da vozis neku 70ccm ili nkj. pa da se brines al serijala... pa to nece krepat da ju vozis na ina dvotaktol i gorivo staro 20g. islo bu isto uvijek.
🙈

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #8 : 13 Srpanj, 2010, 22:41:10 »
Dobro, nije mi bas totalna serijala, imam ovaj Gianelli Reverse spuh... Nije meni problem u novcu, samo zelim najbolje jer su to sitnice, a mislim da mu sintetika nece naskoditi. A sto se tice goriva, jel problem prebaciti sa Super Plus 98 na Tifonov Class 95 bez ikakvih filterica ili necega? Hvala na odgovorima :D
nitko tebi nije rekao da ce sintetika skoditi,nego da bolje tocis polusintetiku koja je jeftinija i zdravija za serijski skut,a ovo za gorivo normalno sam nastavis tociti drugo,kakvi filteri i gluposti... ::)

ps.skut ti je serijski bez obzira sto imas revers,ali ti je termogrupa 50ccm a ne 70ccm :icon_thumright:

Offline repyzdcro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50 [2008]
  • Moja Kaciga: Vemar V1.02.1 Midas
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #9 : 13 Srpanj, 2010, 23:22:42 »
Dobro, samo sam trazio nekoliko objasnjenja, znate kada vam kod prvog vozila mora sve biti savršeno :D Hvala

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #10 : 13 Srpanj, 2010, 23:33:24 »
Dobro, samo sam trazio nekoliko objasnjenja, znate kada vam kod prvog vozila mora sve biti savršeno :D Hvala
np :icon_thumright:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #11 : 14 Srpanj, 2010, 00:18:04 »
Sintetika ce ti naskoditi utoliko sto nece izgoriti pa ti stvara garez na klipu i na ispusnom kanalu sto nkon odredene kilometraze dovodi do zatvaranja ispuha u nekoj mjeri,a to je nepozeljno tako da za 50ccm pa cak i za 70base i neki slabiji midrace se preporucuje polusintetika bas iz razloga da izgori do kraja a uz fer cijenu dobijes i fer podmazivanje jer karburatorski modeli trose litru ulja na otprilike 1000km i na razliku cijene dve boce motula scooter expert,treca ti je džabe u odnosu na 35kn skuplji agip,tako da uzmi u obzir to.

Što se tice svjecice champion nevalja dok ngk koju su ti preporucili je najbolja odmah iza iridija i platine.

A benzin ko benzin,ako si u prilici tankaj es95bs na omvu jer je uvjerljivo najbolje dok s druge strane opet vozis karb pa svaki benzin bez vode i necistoca ce ti taj skuter progutati ;)

pozz
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline repyzdcro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50 [2008]
  • Moja Kaciga: Vemar V1.02.1 Midas
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #12 : 15 Srpanj, 2010, 11:57:04 »
Ok, nastaviti cu lijevati onda polusintetiku, a sto se tice tog gareza koji mi se vec vjerovatno nakupio jer AGIP Hi-Tec koristim vec 9000 kilometara, oce li se on maknuti s vremenom ili treba ocistiti? Zvati dimnjacara?  :laughing7:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #13 : 15 Srpanj, 2010, 12:11:06 »
ma to agipovo city hi-tec 2t ulje je napravljeno baš upravo da ne radi garež

AGIP CITY HI TEC 2T is formulated from a very modern synthetic base which ensures excellent engine
performance even at the highest temperatures, while guaranteeing the maximum cleanliness of all
engine parts and elevated antiwear action.
 The product has excellent detergency properties, thus minimizing the formation of sludge and
deposits in all parts of the engine and exhaust system and preventing ring sticking

samo ti to nastavi koristit najbolje ulje

a što se tiče benzina samo omv carrera eurosuper 100

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #14 : 15 Srpanj, 2010, 12:57:47 »
ma to agipovo city hi-tec 2t ulje je napravljeno baš upravo da ne radi garež

AGIP CITY HI TEC 2T is formulated from a very modern synthetic base which ensures excellent engine
performance even at the highest temperatures, while guaranteeing the maximum cleanliness of all
engine parts and elevated antiwear action.
 The product has excellent detergency properties, thus minimizing the formation of sludge and
deposits in all parts of the engine and exhaust system and preventing ring sticking

samo ti to nastavi koristit najbolje ulje

a što se tiče benzina samo omv carrera eurosuper 100
LOL,napravljeno je bas da ne radi garez ???  :laughing7:pa upravo ako je sintetika,a vozi ju na serijali naravno da ce mu raditi garez(to su sve trikovi da se kupi to ulje)
i ima 100 ulja boljih od tog agipa  :icon_thumright:po cemu je agip najbolji,bas me zanima ???

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #15 : 15 Srpanj, 2010, 22:09:37 »
garež če nastat od svakog ulja nema veze mineralno,polusintetika,sintetika to od sintetike če ti nastat garež to je ko pluča ti neče pocrnit od light cigareta ,nema nikakve veze garež če nastat od samog benzina ovo agipovo city hi-tec 2t ulje podliježe svim najstrožim standardima api tc baš standard što se tiče gareža i čistoče motora največi certifikat što se tiče dvotaktnih ulja,iso-l-egd još veči standard i bolji nego api tc upravo što se tiče čistoče motora i smanjenju gareži,jaso fc je standard što se tiče bolje podmazivosti i isto se tiče smanjenja gareži , ovo ulje ima sve največe svijetske i najstrože standarde i piaggio ga preporuča za svoje motore ,možda neka sintetika daje više gareži ali ovo ulje je prošlo sve svijetske najstrože standarde upravo što se tiče održavanjem čistoče motora i auspuha ,nema veze kaj je serijala serijala koja se vrti ko luda sa reversom sam ti nastavi koristit ovo ulje nečeš pogriješit, ak očeš još o agipovim uljima max biagi jebe majke na njihovim uljima sa rsv4 u superbiku i niko mu nemre niš
« Zadnja izmjena: 15 Srpanj, 2010, 23:08:14 funkyzg26 »

Offline repyzdcro

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 50 [2008]
  • Moja Kaciga: Vemar V1.02.1 Midas
  • MojSpuh: Gianelli Reverse
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #16 : 16 Srpanj, 2010, 21:46:37 »
Djelomično ti vjerujem vise nego ostalima bas zato sto sam Piaggio preporuca bas to ulje. I u servisu su mi preporucili bas sintetiku tako da ga uzimam vec 10000 km i nemam nikakvih problema...

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #17 : 16 Srpanj, 2010, 23:04:17 »
Djelomično ti vjerujem vise nego ostalima bas zato sto sam Piaggio preporuca bas to ulje. I u servisu su mi preporucili bas sintetiku tako da ga uzimam vec 10000 km i nemam nikakvih problema...
pa nebi u tih 10 000km imao problema ni sa dvotaktolom :laughing7:
a znas zasto ti preporucaju sintetiku ???zato da bi imali profit,i da zarade a od tebe prave "majmuna" i govore ti da je to najbolje ulje za tvoj skuter...
e da a znas zasto preporucuju agip ???zato sto imaju ugovor s njima,a ne zbog toga sto je najbolji za piaggio :icon_thumright:
vidis to nisi znao,prije su imali ugovor s ipon-e i seleniom,a sad sa agip,toliko o tome :laughing7:

Offline funkyzg26

  • Tržnica : (+5)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 740
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #18 : 17 Srpanj, 2010, 09:45:08 »
pa nebi u tih 10 000km imao problema ni sa dvotaktolom :laughing7:
a znas zasto ti preporucaju sintetiku ???zato da bi imali profit,i da zarade a od tebe prave "majmuna" i govore ti da je to najbolje ulje za tvoj skuter...
e da a znas zasto preporucuju agip ???zato sto imaju ugovor s njima,a ne zbog toga sto je najbolji za piaggio :icon_thumright:
vidis to nisi znao,prije su imali ugovor s ipon-e i seleniom,a sad sa agip,toliko o tome :laughing7:

kakve veze imaju ugovori i pravljenje majmuna od ljudi ,svaka dobra sintetika košta odi si uzmi od malossia full sintetiku za race ili neš slično košta još više nego ovo agipovo ,pa valjda piaggio nebi štetio sam svojim motorima preporučujuči ulja koja ne valjaju jel dvije godine je garancija na njhove motore i oni to moraju platit iz svojih đepova ako ti zariba mašina možeš ti koristit koje god ulje očeš ali pod jednim uvjetom da ima ova sva 3 standarda koja sam ja nabrojao prije

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Runner SP 50 - Odabir benzina, ulja i svječice
« Odgovori #19 : 17 Srpanj, 2010, 11:45:36 »
malossi ulja su zapravo silkolene - provjereno...