Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Par pitanja oko SF2...  (Posjeta: 4644 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Par pitanja oko SF2...
« : 06 Srpanj, 2010, 22:16:14 »
Nadam se da necu biti dosadan i pokusacu objasniti da bude sto razumljivije.

Motor je poceo da se trese na visokim obrtajima i to je najizrazenije kad krecem i kad idem recimo 70-75kmh (sto je max brzina), tj. na punom gasu, onda se osjete jake i veoma izrazene vibracije. Cim mu oduzmem malo gasa to nestane i sve je OK. Potom kad opet odvrnem gas do kraja opet te iste vibracije se javljaju.

E sad do cega bi to moglo biti? Skidao sam dekl i iz remena mi se pokidalo par koncica sa strane. Remen je serijski. To sam planirao zamjeniti (zato sto mislim da je potrebno). Da li moze biti do toga?

Druga stvar na koju sumnjam je radilica. Naime kad uhvatim variomat i mrdam ga osjeti se skoro neprimjetan luft u radilici. Mozda je to do lezajeva (sto se iskreno nadam da ce te mi reci) ili je radilica popusila (sto se iskreno nadam da mi necete reci).

Rolice sam mjenjao i stavio sam orginalne (kupljene u Peugeot servisu). Ostalo je sve serijsko nista nije mjenjano.

Nadam se da ce neko moci da odgovori i da vam je jasno u cemu je problem.

Hvala.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #1 : 06 Srpanj, 2010, 23:20:35 »
evo ja cu ti rec iz iskustva, buduci da ja imam sf-a. prvo i najjednostavnije ti je da promijenis remen, na peugeotu ga je preporuceno mijenjat na 7000 km, tako su meni rekli. ako se to nastavi nema sto drugo bit nego lezajevi, jer je ovisno o gasu, znaci brzini vrtnje radilice/variomata.

takodjer pogledaj kvacilo kako izgleda, je li jako potroseno.

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #2 : 07 Srpanj, 2010, 00:07:31 »
ja se kladim u zvono da je dalo svoje  :icon_thumright:

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #3 : 07 Srpanj, 2010, 00:26:46 »
Moguce i to.
Prvo cu promjeniti remen zato sto se istrgao odredjeni dio konaca sa strane. Znate li koja je dimenzija remena, posto sam gledao na scooter-center ima 755x17,5-755x18-756x18? Koja je tacna dimenzija?

Ako ne bude do remena onda cu mjenjati lezajeve i na kraju i zvono. Valjda ce to rijesiti problem.

Jos jedno pitanje. Ako je zvono otislo zar ne bi trebao ici i vuci slabije, posto kod mene i ide i vuce normalno, jedino se malo osjeti prelaz oko 50kmh, i kad idem recimo 60kmh sa pola gasa pa kad odvrnem do kraja nece odmah da primi gas vec mu treba jedno 2 sekunde. Al to mislim da je do karburatora ili grijesim!?

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #4 : 07 Srpanj, 2010, 00:47:22 »
gle,jednostavnije ti je zvono promijenit od lezajeva,idi od lakseg prema tezem,a rekao sam da ti je zvono otislo jer si napisao da ti skuter trese na visokim okretajima i kad startas,nije da ti sad pokusavam nes uvalit ali ja imam doma jedno zvono ak ce trebat  :laughing7:

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #5 : 07 Srpanj, 2010, 00:51:31 »
Hvala u svakom slucaju, al daleko sam ja od tebe. :)

Nije mi frka promjeniti i zvono (koje je kad sam zadji put gledao bilo iznutra potroseno bar 0.3-0.5mm), samo da ga nadjem, a mislim da mi je i remenica malo kriva tako da bih komplet kvacilo volio zamjeniti.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #6 : 07 Srpanj, 2010, 08:58:36 »
zvono, kvačilo i remenice moraju biti savršeno ravne jer i najmanja neispravnost dovodi do vibracija... prije nego rastaviš mašinu pogledaj dal se koji nosač olabavio, znači nosači mašine dole i kod amortizera i svi vijci od auspuha... jer i ja sam jednom bezveze mijenjao ležajeve na radilici a ono bio otpušten nosač motora i zato je vibriralo..

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #7 : 07 Srpanj, 2010, 09:35:15 »
Moguce i to.
Prvo cu promjeniti remen zato sto se istrgao odredjeni dio konaca sa strane. Znate li koja je dimenzija remena, posto sam gledao na scooter-center ima 755x17,5-755x18-756x18? Koja je tacna dimenzija?

Ako ne bude do remena onda cu mjenjati lezajeve i na kraju i zvono. Valjda ce to rijesiti problem.

Jos jedno pitanje. Ako je zvono otislo zar ne bi trebao ici i vuci slabije, posto kod mene i ide i vuce normalno, jedino se malo osjeti prelaz oko 50kmh, i kad idem recimo 60kmh sa pola gasa pa kad odvrnem do kraja nece odmah da primi gas vec mu treba jedno 2 sekunde. Al to mislim da je do karburatora ili grijesim!?

samo trazi original remen za speedfight 2, ako neces stavljat kevlar i sl. to ti je najbolje stavit, meni su rekli da je taj remen dovoljno dobar i za pojacane pezo skutere, kitove itd. inace ga proizvodi Brando, pise na njemu Peugeot i imas ga u servisu i ovlastenim distributerima pezo dijelova.

na njemu ne pise dimenzija, bar na onom kojeg sam ja kupio.

sto se tice ovog drugog problema, ja sam otvorio temu o istoj stvari, ako ti treba 2 sekunde da digne okretaje, znaci ako se motor prije toga zagusi pa primi, trebas malo limitirat dotok zraka ili veca dizna benzina. kao sto su vec rekli gurtner karburator se bas ne da stelat, ja sam proveo 2 mj pokusavajuci i ne ide.
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2010, 09:41:15 sqt_driver »

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #8 : 07 Srpanj, 2010, 11:53:46 »
ispravak-remen nije brando nego bando,i nije bas nesto,dosta se rastegne kad se zagrije al ajde za prvu silu ok

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #9 : 07 Srpanj, 2010, 13:16:54 »
Evo ovako, danasnja situacija.

Motor sad vibrira non stop i najizrazenije je na startu i ubrzanju do 40-45kmh. Na leru se nista ne osjeti, ali cim odvrnem gas vibracije su tu. Vibracije se osjete u onoj mjeri u kolikoj odvrem gas, ako odvrnem malo gasa manje su i vibracije, ako odvrnem pun gas vece su vibracije.

Najvise sumnjam na lezajeve radilice i na samu radilicu. Zvono drugo nemam, kao ni kvacilo i remenicu, ali cu se potruditi da nadjem pa da vidim da li je zbog toga.

U svakom slucaju sutra slijedi kompletno rastavljanje. Radilicu cu da odnesem da provjerim da nije u debalansu kao i da vidim kakav je iglicasti lazaj na njoj i klipu. A lezajeve radilice u svakom slucaju mjenjam.

Citat:
... sto se tice ovog drugog problema, ja sam otvorio temu o istoj stvari, ako ti treba 2 sekunde da digne okretaje, znaci ako se motor prije toga zagusi pa primi, trebas malo limitirat dotok zraka ili veca dizna benzina. kao sto su vec rekli gurtner karburator se bas ne da stelat, ja sam proveo 2 mj pokusavajuci i ne ide.

Ne zagusi se nego ne prima na prvu gas, ali evo danas mi se nije to deavalo, sve je normalno, osim sto vibrira previse.
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2010, 13:20:21 richa »

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #10 : 07 Srpanj, 2010, 14:53:41 »
Evo ovako, danasnja situacija.

Motor sad vibrira non stop i najizrazenije je na startu i ubrzanju do 40-45kmh. Na leru se nista ne osjeti, ali cim odvrnem gas vibracije su tu. Vibracije se osjete u onoj mjeri u kolikoj odvrem gas, ako odvrnem malo gasa manje su i vibracije, ako odvrnem pun gas vece su vibracije.

Najvise sumnjam na lezajeve radilice i na samu radilicu. Zvono drugo nemam, kao ni kvacilo i remenicu, ali cu se potruditi da nadjem pa da vidim da li je zbog toga.

U svakom slucaju sutra slijedi kompletno rastavljanje. Radilicu cu da odnesem da provjerim da nije u debalansu kao i da vidim kakav je iglicasti lazaj na njoj i klipu. A lezajeve radilice u svakom slucaju mjenjam.

Ne zagusi se nego ne prima na prvu gas, ali evo danas mi se nije to deavalo, sve je normalno, osim sto vibrira previse.

mislim da si sve rekao, samo nemoj vozit u tom stanju i napravi to sto planiras. valjda su samo lezaji, sretno.  :icon_thumright:

Offline neven92

  • Tržnica : (+18)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1445
  • Spol: Muški
  • 095-542 82 44
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bedekovčina
  • Moj Skuter: runner
  • Moja Kaciga: takachi tk-110x
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #11 : 07 Srpanj, 2010, 15:13:06 »
ak imas kojeg frenda sa speedfightom probaj njegovo kvacilo...ja isto na max brzini imam jake vibracije pod nogama,i osjeca se da dolaze od kvacila...al meni dolazi onako,na mahove,svaku sekundu....ja sam siguran za sebe a ti jos provjeri da ne otvaras masinu bezveze....   :happy3:
.. bez kocnica u provaliju ide do 120... ako ne zafali provalije...
eto.. sve serijsko.. i mjereno po cajngeru... osim za provaliju.. to je od oka.. cajnger nisam nasao

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #12 : 07 Srpanj, 2010, 16:23:08 »
Sada imamo novi momenat.

Posto sam po prirodi nestrpljiv nisam mogao cekati sutra da otvaram citavu masinu, vec danas sam skinuo dekl da vidim sta se to desava kod variomata, remena i kvacila.

Odignem tocak od zemlje da se moze slobodno vrtiti i malo ga proturiram i imao sam sta i vidjeti. Remen se usukuje, tj. ide na stranu, giba se.

To je najvjerovatnije posljedica kidanja onih konaca sa strane i remen nema svoju cvrstinu da ide pravolinijski i usljed njegovog gibanja (uvijanja) dolazi do prebrzog skupljanja i sirenja remenice. Mislim da je to uzrok onog strasnog vibriranja motora. Icice zamjena remena, ako to ne rijesi problem onda idu novi lezajevi. Zvono koliko sam imao prilike da vidim je u dobrom stanju i moze jos da posluzi.

Eto to je za sad to. Neko misljenje vase o ovome?

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #13 : 07 Srpanj, 2010, 16:47:54 »
daj nabavi druge polutke,ne moze remen sam od sebe tak otic

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #14 : 07 Srpanj, 2010, 17:05:45 »
Sada imamo novi momenat.

Posto sam po prirodi nestrpljiv nisam mogao cekati sutra da otvaram citavu masinu, vec danas sam skinuo dekl da vidim sta se to desava kod variomata, remena i kvacila.

Odignem tocak od zemlje da se moze slobodno vrtiti i malo ga proturiram i imao sam sta i vidjeti. Remen se usukuje, tj. ide na stranu, giba se.

To je najvjerovatnije posljedica kidanja onih konaca sa strane i remen nema svoju cvrstinu da ide pravolinijski i usljed njegovog gibanja (uvijanja) dolazi do prebrzog skupljanja i sirenja remenice. Mislim da je to uzrok onog strasnog vibriranja motora. Icice zamjena remena, ako to ne rijesi problem onda idu novi lezajevi. Zvono koliko sam imao prilike da vidim je u dobrom stanju i moze jos da posluzi.

Eto to je za sad to. Neko misljenje vase o ovome?

hehe, koliko km ima taj remen, kad sam ja na 10 000 mijenjao remen tako se rastegao da je mlatio po dnu dekla i obrusio dolje 1-2mm dekla  :toothy10:

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #15 : 07 Srpanj, 2010, 17:36:00 »
Moram potraziti drugu remenicu, pa cu zamjeniti.

A koliko ima remen pojma nemam, jer nisam ga ja mjenjao nikako, a ovaj prije mene isto ne zna kad ga je mjenjao. Ja sam sa njim presao malo preko 1000km. Cijenim da je podosta star remen, mada opet ko zna.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #16 : 08 Srpanj, 2010, 10:28:54 »
sigurno je star al ja mislim da ne moze bit samo do remena, nesto njega tjera da ide nepravilno sad sta, to je pitanje. bas me zanima sta je, javi kako napredujes...

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #17 : 08 Srpanj, 2010, 19:02:47 »
Problem sa vibracijama je rijesen. Problem je bio u starom i potrosenom selenu na nosacu motora, pa su se dodirivali masina i sasija.

Sad sa novim selenom je to razmaknuto i nema vibracija.

Offline sqt_driver

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 344
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #18 : 09 Srpanj, 2010, 09:44:18 »
ajde dobro da je to rijeseno i da nije nesto ozbiljnije...

Offline richa

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 2
Odg: Par pitanja oko SF2...
« Odgovori #19 : 18 Srpanj, 2010, 13:23:43 »
Da ne otvaram novu temu pitacu ovdje.

Kad krenem motor ide fino sve do nekih 45-50kmh i onda kao da izgubi snage, tj. slabije vuce na onom prelazu i tako sve do nekih 60 kmh, dok od 60 do 75kmh ide sasvim normalno.

Znaci kao da se gusi na tom prelazu, ali nije ono "buuuu" nego kao da spusti previse obrtaje pa onda dok ih digne ide normalno.

Na karburatoru je onaj saraf za zrak odvrnut 2 kruga, igla je na srednjem zarezu. Da li treba smanjivati/povecavati zrak i/ili dizati iglu?

Ne znam da li grijesim, ali mislim da je to do karburatora, a i cok sam neto cackao. Njega sam bio odvrnugo do kraja pa zavrnuo za dva kruga, ne znam u kom polozaju on treba da bude!?

Ili nije do karburatora vec do neceg drugog, ali do cega?