Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SP180 by 209  (Posjeta: 148311 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Josip-98

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1185
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #240 : 12 Siječanj, 2015, 23:34:05 »
Svene da san na tvon mistu ostavia bi se ovih igracki sredia urednog sp i kupia nekakvog tmaxa za uzivat jer ovo samo trosi gorivo i zivce
A projekt je bomba, svaki je bomba kad se ima €$

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #241 : 12 Siječanj, 2015, 23:51:36 »
Tmax je za preseratore,da ga je htio vj. bi ga već kupio,da,možeš mislit kak mu ovo pije živce.

Kak ide sp s takvim jačim setupom,ubrzanje,krajnja,mislim znam da brutalno al zanima me u usporedbi s nečim "konkretnim" ak si imao prilike probat/usporedit?

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #242 : 13 Siječanj, 2015, 02:50:25 »
jesi sam radio adapter za prednju čeljust ili si dao nekome mjere da napravi ?

Imao sam original adapter za S6 celjust ali za serijske vilice a ovo sad je kombinacija Malossi adaptera za serijske celjusti na malossi vilici S6 adaptera za S6 celjusti na serijskoj vilici. Trebao bih dati tokaru da mi od ta dva slozi jedan da bude urednije ali zaboravim.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #243 : 13 Siječanj, 2015, 03:05:55 »
Tmax je za preseratore,da ga je htio vj. bi ga već kupio,da,možeš mislit kak mu ovo pije živce.

Kak ide sp s takvim jačim setupom,ubrzanje,krajnja,mislim znam da brutalno al zanima me u usporedbi s nečim "konkretnim" ak si imao prilike probat/usporedit?

Apsolutno mi nista ne pije zivce jer mi je sve na skuteru 120% ispravno, cak mi je toliko neugodno sto niti servis nemogu napravit na njemu jer napravim godisnje 1000-1500km pa realno po njemu nisam dirao nista evo 3 godine ima skoro. Sto se tice potrosnje, meni SP po gradu trosi ravno 6.2 litre normalne voznje stani kreni. Po otvorenom je to oko 4.8-5. Iskreno da trosi i 9 litara uopce mi to ne predstavlja problem jer je to skuter koji mora trosit i trosit ce ako se vozi i gust mi je natocit pun tank i skurit ga isto popodne. Samo da smrdi po TTS-u sve.

Sto se tice Tmaxa, jedini koji mi se svidja po izgledu je ovaj zadnji model ali mi je glupo dati toliki novac za skuter. Prije nekih dva tjedna, slozio sam si Nexusa 500 za ovu sezonu ( kupio ramu posebno a vec od prije imao komplet Nex500 u vrecicama ) i imam konacno skuter na kojem mogu voziti i suvozaca posto na SP-u to ne radim ni u ludilu. Em mi je RS24 podesen samo za mene ( vozaca ), em se piga rama kad iza vozim svinju od 100kg !!

Evo tu se Nexus nazirao u ovoj hrpi govana



I bas sam mjerio, od gole rame do skutera kako je tu na slici dakle komplet trebalo je 23 sata rada za dvoje ljudi. Inace skuter ima originalnih 16tkm, komplet servis odradjen, stavljena nova guma. Cekam retrovizore i vizir moram ispolirat ili kupit novi








Sto se tice mog SP180 sada, nemam na njemu nista od ozbiljnijeg tuninga ( glava/cilindar ) osim slozen prijenos, bolju svjecicu i to sve postelano. Ide bolje nego 250ie sa variomatom iz nule do krajnje brzine to sam jedino probao.
« Zadnja izmjena: 13 Siječanj, 2015, 03:09:32 209 »

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #244 : 13 Siječanj, 2015, 17:35:33 »
Odlično  :icon_thumright:

A ono za jačinu setupa sam mislio na ono kaj je u kutiji,malo sam gledao po netu i vidim da te 172 turpije namuče i šestaka na dragu.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #245 : 13 Siječanj, 2015, 17:53:06 »
Odlično  :icon_thumright:

A ono za jačinu setupa sam mislio na ono kaj je u kutiji,malo sam gledao po netu i vidim da te 172 turpije namuče i šestaka na dragu.

A to ? Osobno nisam imao tako slozen skuter. Kada nabavim rezervnu masinu slozit cu ju sa necime iz one kutije. Valjda ce se naci ponesto da ju sklopim..


Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #246 : 14 Siječanj, 2015, 22:45:28 »
jesi sam radio adapter za prednju čeljust ili si dao nekome mjere da napravi ?

Imao sam original adapter za S6 celjust ali za serijske vilice a ovo sad je kombinacija Malossi adaptera za serijske celjusti na malossi vilici S6 adaptera za S6 celjusti na serijskoj vilici. Trebao bih dati tokaru da mi od ta dva slozi jedan da bude urednije ali zaboravim.

ako sam dobro skuzio postoji S6 adapter za S6 kljesta/celjusti koji se montira na stock vilicu
to znaci da bi se dalo na PM monster fork (ako je isti raspored rupa kao na standardnim vilicama) stavit tj zavidat S6 celjust ako postoji gore navedeni adapter
ako mozda imas link bio bih ti zahvalan ili sliku mozda  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #247 : 15 Siječanj, 2015, 03:42:38 »
upravo tako. Da nisam nabavio Malossi vilicu uzeo bi monster i stavio 280mm kocnice sa tom vilicom dok to sa malosijevom nije samo tako.

Tocnije, to nije S6 adapter, ja sam ga tako nazvao da bude lakse za skuziti o kojem se radi posto ih spominjem vise. To je inace PSN adapter za S6 celjsut. Guglaj malo na netu, naci ces. 50 eura kosta.

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #248 : 15 Siječanj, 2015, 04:18:26 »
jesi sam radio adapter za prednju čeljust ili si dao nekome mjere da napravi ?

Imao sam original adapter za S6 celjust ali za serijske vilice a ovo sad je kombinacija Malossi adaptera za serijske celjusti na malossi vilici S6 adaptera za S6 celjusti na serijskoj vilici. Trebao bih dati tokaru da mi od ta dva slozi jedan da bude urednije ali zaboravim.

ako sam dobro skuzio postoji S6 adapter za S6 kljesta/celjusti koji se montira na stock vilicu
to znaci da bi se dalo na PM monster fork (ako je isti raspored rupa kao na standardnim vilicama) stavit tj zavidat S6 celjust ako postoji gore navedeni adapter
ako mozda imas link bio bih ti zahvalan ili sliku mozda  :notworthy: :notworthy: :notworthy:

S6 adapter ti postoji samo za 50cc koji imaju brembo i heng tong kliješta. Dok na sp i vxr je skroz drugačiji razmak rupa i to ti treba drugi adapter. Ja ga imam i mogu ga napraviti više inbox !

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #249 : 15 Siječanj, 2015, 11:57:37 »
Meni je bitan samo taj adapter koji ide na stock vilicu jer bi (ako je isti raspored rupa na pm monster kao na stock) stavio monster fork i stage6 celjust i bio miran
trenutno imam dmp 260mm disk koji je sven ima prije na vxr-u i sad gledam onaj stage6 260mm za starog runnera ili mozda r-setup isto od 260mm jer ima 10 nitni koje spajaju srce diska s kocionom povrsinom
inace na f32s vilicu odgovara s6 adapter za s6 celjust od aprilie sr 50 i pase sve na saraf samo ti treba 260mm disk ka plocice hvataju citavom povrsinom diska, ili se mora frezat adapter jos malo pa se za veci disk stavljaju podloske
bas sam se raspisao :drunken_smilie:

Sve u svemu postoji taj psn adapter i kosta 50€, a marino ga ima i prodaje ga po cijeni?

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #250 : 15 Siječanj, 2015, 12:09:48 »
Meni je bitan samo taj adapter koji ide na stock vilicu jer bi (ako je isti raspored rupa na pm monster kao na stock) stavio monster fork i stage6 celjust i bio miran
trenutno imam dmp 260mm disk koji je sven ima prije na vxr-u i sad gledam onaj stage6 260mm za starog runnera ili mozda r-setup isto od 260mm jer ima 10 nitni koje spajaju srce diska s kocionom povrsinom
inace na f32s vilicu odgovara s6 adapter za s6 celjust od aprilie sr 50 i pase sve na saraf samo ti treba 260mm disk ka plocice hvataju citavom povrsinom diska, ili se mora frezat adapter jos malo pa se za veci disk stavljaju podloske
bas sam se raspisao :drunken_smilie:

Sve u svemu postoji taj psn adapter i kosta 50€, a marino ga ima i prodaje ga po cijeni?

PSN adapter ide na sve Runner maxi vilice a samim time i monster posto imaju isti raspored rupa. A adapter dolazi sa opcijom da se S6 koristi sa serijskim 220mm diskom, 250mm diskom sa jednom podloskom ili 280mm sa dvije podloske. Eto pa biras.

Neznam kako tebi funkcoinira DMP 260 jer se meni savinuo na test voznji prakticki. Nitne popucale…




Ono sto mene muci je cinjenica da ta S6 celjust sa S6 280mm diskom i pletenim lajtungom koci losije od Grimeca celjusti i 250mm diskom sa pletenim lajtungom. Jednostavno rucica kocnice je mekana propada unatoc kakvom god odzracivanju. Jednostavno kina celjusti i mozes se slikat.

Jedino sto je ljepse vidjeti taj 280mm naspram 250 ali ucinkovitost te S6 celjusti je po meni goli k**ra* evo. Jedino probati opciju one Brembo/Aprilia celjusti sa 280mm diskom umijesto S6.

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #251 : 15 Siječanj, 2015, 12:17:36 »
Meni je brat pokusavao te kombinacije i na kraju je dosao do zakljucka da igra ulogu materijal diska i materijal plocica, sto si rekao bolji rezultat je imao sa malossi 250 i carbon loreine plocicama na stock celjustima nego bilo koja druga kombinacija
Dok je na aeroxu dosao do zakljucka da mu je sa onim obicni 280 diiskom i s6 celjuatima kocilo drasticno bolje nego dok je stavio nehrdajuci 280 disk
Kako i zasto nemam pojma ali sam i ja probao i to primjetio

I to sam primjetio da ovjek na s6 celjustima bude meksa kocnica tj rucica, mozda bi trebala jaca pupica posto su veca kljesta, tj gura 4 klipica

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #252 : 15 Siječanj, 2015, 14:25:10 »
Bila ti je zvakasta kocnica i kocilo je losije zbog toga jer ti je serijska pumpa preslaba ima premali klip koji gura ulje. Ako ti je npr pumpa sa vecim klipom,a klijesta sa malim imat ces kontra bit ce tvrda,a opet nece kociti. Ja obicno kad mijenjam klijesta mijenjam i pumpu.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #253 : 15 Siječanj, 2015, 16:21:49 »
Ja gore imam pumpicu od Nexusa 500  koja je dosta jaca od obicne Runnerove. Rezultat je isti, tj los.

Dok na zadnjoj kocnici takodjer imam Nexus 500 pumpicu i zadnja kocnica mi sa dvojcom na motoru bloka zadnji kotac. Toliko o S6 celjustima..

Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #254 : 15 Siječanj, 2015, 21:55:30 »
Ja gore imam pumpicu od Nexusa 500  koja je dosta jaca od obicne Runnerove. Rezultat je isti, tj los.

Dok na zadnjoj kocnici takodjer imam Nexus 500 pumpicu i zadnja kocnica mi sa dvojcom na motoru bloka zadnji kotac. Toliko o S6 celjustima..

Nevalja ti ni ta pumpa od nexusa 500 jer to sam probao na runneru di smo stavili duple diskove i s6 kliješta. Uglavnom kupio sam brdo tih stage6 kliješta i na svim motorima koče dobro,ali svi imaju i radijalne pumpe sa klipićem 17.5x18

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #255 : 16 Siječanj, 2015, 23:28:07 »
Malo koja se moze uklopiti na obican volan sa plastikama. Drugo je stunt volan i te fore..


Offline black-rox

  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3152
  • Spol: Muški
  • Black-Team Live your own rules
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • www.black-scooters.com
  • Mjesto: Grobnik
  • Moj Skuter: Black-Team garage
  • Moja Kaciga: Shark,Oneal
  • MojSetup: E da je samo kit =)
  • MojSpuh: Yasuni
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #256 : 16 Siječanj, 2015, 23:51:24 »
Pa na obicnom volanu radijalna,malo se odrezu plastike i to je to.

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #257 : 18 Siječanj, 2015, 12:10:24 »
aj daj slike te radijalne o kojoj pricas

Offline GhostRider

  • Tržnica : (+4)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 331
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #258 : 03 Svibanj, 2015, 13:45:31 »
sta sad nakraju imas 3 pm-a?ovaj lijevo u kutiji je jbno natrupijan koliko vidim.ako se odlucis prodat koji od njih javi se..  :headbang:

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #259 : 26 Veljača, 2016, 09:41:38 »
Jucer taman kisa pocela padat i reko ajde malo da se u garazi poigram sa necim, neznam sa cim ali naci cemo.

I sjetim se ja da nisam nista po SP-u radio jer stoji od ljeta/jeseni ali nista niti nemam za raditi ali ono nesto cisto kao odmor za dusu.

I sjetim se ja da bi ponovo htio namontirati auspuh na skuter da malo cujem taj zvuk kosilice pa reko ajmo.

Taman ga izvukao iz kuta garaze da ga malo poblize vidim  :toothy12:




OEM spulja dole. Zanimljivo je primjetiti kako je spulja jos uvijek u tvornickoj boji koja je evo izdrzala do sad punih 13 godina. Naravno grana je hrdjava ali ostatak je stvarno nevjerojatno dobar. Bojim se da ni jedan naknadno farbani nebi mogao toliko dugo ostati ok ..




Pa krenimo  :binkybaby:





Felga gore, stegnuto + preradjen poklopac plasticni





Zlato srebro dukati  :laughing9:





Evo nakon valjda pola sata gubljenja zivaca sa onom 13 maticom auspuha pljuca je ipak gore. Moj frend riza i ja smo se malo izmjenjivali kako je tko gubio zivce pokusavajuci ju staviti gore. Jer sa PM-om jos federi smetaju i ima jos manje pristupa od dole .. jaoo  :redface: :redface:




Usput odluka je pala za zamjenu prigusivaca pa sam ovaj puta stavio karbonski tako da je to jos jedan karbonizirani detalj na skuteru pored blatobrana ..





Eto ga, pljuca je gore ali nisam mogao nocas u 2 ujutro bas paliti da cijeli kvart cuje  :icon_scratch:


Ugodan pocetak vikenda  :toothy10: