Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: SP180 by 209  (Posjeta: 148430 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #120 : 29 Prosinac, 2012, 10:00:22 »
budu dobre 15,7g role dok mu ne dopizde  :toothy12: pa se krene vrtiti na bijednih 6000+, s 14g to opet sjedne na svoje

cudan je po pitanju toga, bar ne leti nepotrebno u okretaje kao multivar  :dontknow:

kako to sve radi s malossi kevlarom, ne znam, da ne filozofiram previse, ako bude gubio okretaje znat ces sta je  :icon_thumright:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #121 : 29 Prosinac, 2012, 12:38:00 »
Jep kao sto Igor kaze, ja sam imao taj problem sto ga nisam mogao nastelati sa 15,7gr i sa Polini Kevlarom... nije htio vrtiti preko 7000 rpm sta god sam napravio. Na kraju sam stavio Malossi 14gr, serijski centralni i kupio sam serijski Piaggio remen za Runner i sad radi savrseno!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #122 : 29 Prosinac, 2012, 12:43:53 »
kad je vec rasprava o tome..
koja je ono fora da rolice vole zapeti i rastopiti se u variomatu, jel to bilo polini rolice u multivaru ili sto ono?
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #123 : 29 Prosinac, 2012, 12:45:35 »
kad je vec rasprava o tome..
koja je ono fora da rolice vole zapeti i rastopiti se u variomatu, jel to bilo polini rolice u multivaru ili sto ono?
malossi role u poliniju

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #124 : 29 Prosinac, 2012, 12:53:44 »
Jep kao sto Igor kaze, ja sam imao taj problem sto ga nisam mogao nastelati sa 15,7gr i sa Polini Kevlarom... nije htio vrtiti preko 7000 rpm sta god sam napravio. Na kraju sam stavio Malossi 14gr, serijski centralni i kupio sam serijski Piaggio remen za Runner i sad radi savrseno!

toe samo konkretan dokaz da kevlar na seriskom skuteru nije potreban nego je bacanje para..
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #125 : 29 Prosinac, 2012, 12:54:48 »
kad je vec rasprava o tome..
koja je ono fora da rolice vole zapeti i rastopiti se u variomatu, jel to bilo polini rolice u multivaru ili sto ono?
To se dogada na starom Polini SC-u, ali na novom ne, bas smo Igor i ja usporedili stari i novi, novi je unutra ispoliran pa zato ne unistava rolice.

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #126 : 29 Prosinac, 2012, 12:57:39 »
@ Igor.Ng - ak ti još uvijek treba zadnja felna za SP-a, javi mi se  :icon_thumright: imam ih par komada on stock, sve su uredne, al za 300kn ti je sigurno neću dat  :confused5:
a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #127 : 29 Prosinac, 2012, 13:09:18 »
Sto se tice zvona, budemo vidjeli. MOje serijsko je plavo nakon par paljevina samo a ovo PM je crno pa se nece vidjet onda kad poplavi :D

Rolice i to, na ljeto cu ja malo uzet vremena i poslozit taj prijenos, ovo je tu samo da upalim skuter koji nije radio 2.5 godina kolko me nema u HR. Moram ga rastegnut na ravnom da vidim kolko ide sad sa ovim variomatom, navodno bi trebo dobit nesto sitno. Ljeniji je u startu od multivara zbog tezih rolica i mozda drugih kutova na samom variu sto meni u pravilu odgovara. Ne volim one udare momenta kod kretanja. Isto mi je bilo na VXR-u pa tako i tu. vise volim kad je on jaci kasnije malo.

Remen ko remen, na serijalu neidem jer prek ljeta se nakon dva semafora to ugrije i rastegne i mogu ic doma s njim. Kevlar sam uzeo jer je on bio na stanju dok polinija nitko nije imao. Nije remen ni sjeo jos nakon ovih 2km tak da nemogu reci kak se vrti i kolko ide.

Pucanje radilice ? Iskreno nemam blage veze o tome, tj desilo se frendu na SR150 puklo kod variomata al na Runneru to nisam vidio jos.  Moj je 2003. imam 16 ili 17 tisuca i za sad radi ok. Volio bi nabavit rezervne blokove radi mira u dusi ali vecinom su svi neki razvaljeni koji su god na prodaju.

Ostaje pitanje za torq jos samo...jel neko slao mail u tehnicku podrsku malossi :D

Offline Josip

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1342
  • Spol: Muški
  • nikad ništa ne dovršim... ali radim na tome
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Seget D.
  • Moj Skuter: aerox nrg zip srr sp
  • Moja Kaciga: OGK FF3
  • MojSetup: dr evo, MF racing, due, s6r, mhr replica, mhr, team1
  • MojSpuh: c21,nardo,pro replica,tea
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #128 : 29 Prosinac, 2012, 13:26:45 »
Sto se tice zvona, budemo vidjeli. MOje serijsko je plavo nakon par paljevina samo a ovo PM je crno pa se nece vidjet onda kad poplavi :D

Rolice i to, na ljeto cu ja malo uzet vremena i poslozit taj prijenos, ovo je tu samo da upalim skuter koji nije radio 2.5 godina kolko me nema u HR. Moram ga rastegnut na ravnom da vidim kolko ide sad sa ovim variomatom, navodno bi trebo dobit nesto sitno. Ljeniji je u startu od multivara zbog tezih rolica i mozda drugih kutova na samom variu sto meni u pravilu odgovara. Ne volim one udare momenta kod kretanja. Isto mi je bilo na VXR-u pa tako i tu. vise volim kad je on jaci kasnije malo.

Remen ko remen, na serijalu neidem jer prek ljeta se nakon dva semafora to ugrije i rastegne i mogu ic doma s njim. Kevlar sam uzeo jer je on bio na stanju dok polinija nitko nije imao. Nije remen ni sjeo jos nakon ovih 2km tak da nemogu reci kak se vrti i kolko ide.

Pucanje radilice ? Iskreno nemam blage veze o tome, tj desilo se frendu na SR150 puklo kod variomata al na Runneru to nisam vidio jos.  Moj je 2003. imam 16 ili 17 tisuca i za sad radi ok. Volio bi nabavit rezervne blokove radi mira u dusi ali vecinom su svi neki razvaljeni koji su god na prodaju.

Ostaje pitanje za torq jos samo...jel neko slao mail u tehnicku podrsku malossi :D

ljudi iz iskustva govore da bolje radi s stock polutkom nego s torq-om, kokretno kad je polini vario u pitanju
ja ga isto imam ali je vracena stock polutka, ostaje mi samo kupit malossi kevlar pa isprobat komplet malossi prijenos slozit
mislim da je taj kevlarfrommalossi nesto kreci nego stock remen i polini kevlar koji kad je na bolcni stoji u vrhu polutki, a opet se nebi htio petljat vjerojatno ti znas sta radis  :icon_thumright:

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #129 : 29 Prosinac, 2012, 13:49:22 »
navodno da torq ne radi dobro u kombinaciji sa polini variomatom

jel se osjeti sta razlika sa tim pm zvonom?
nevidim poantu posta jer navodno u stvarnom svijetu ne znači ništa

razlika sa pm zvonom je očigledna

nadalje, ovi postovi puca radilica i to su smiješni, radilica je pucala samo kod skutera koji su imali lufta na ležajevima te velike varijacije u balansu radilice i variomata (zatezanje variomata nestručnim metodama, kada se se radilica napreže axijalno) puca kod kalote, jer je tamo najslabija no big deal...
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #130 : 29 Prosinac, 2012, 13:59:13 »
pogotovo zbog zamora materijala jer je tamo naprezanje najveće.

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #131 : 29 Prosinac, 2012, 14:02:39 »
Kod mene na Brutalku je multivar u kombinaciji sa maloosi kevlarom, bez maloosi torqa  :icon_thumright: gore  je bio MHR spuh (kojeg je sad zamjenio Jolly 172) tak da su rolice bile 10,5g + malossi bijeli dugački feder...a i da vam budem iskren nisam ni razmišljao da si piknem taj malossi torq jer kad smo ga frend i ja stavili na onog BB skippera što je išao kak kuga, nije bilo nikakvog efekta  :dontknow: kao ni sa maloosi sekundarom....zanimljiva stvarčica kod uštelavanja prienosa kod BB-a; meni je Smajo kod tokara napravio deblju platnu koja ulazi u ventilvar, nisam je nikad premjerio tak da ne znam debljinu,al otprilike je debljine kao 2 stock platne....probao sam prilikom izmjene remena i rolica stavit stock platnu i probat, razlika se mnogo osjeti !

a ovo PM zvono je svakako MUST HAVE, pitanje je dana kad ću ga piknut za Brutalka  :headbang:
a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #132 : 29 Prosinac, 2012, 14:20:42 »
Kakav je Polini Evolution zvono naspram PM-a?

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #133 : 29 Prosinac, 2012, 14:27:27 »
Kakav je Polini Evolution zvono naspram PM-a?

u najmanju ruku manje atraktivnog izgleda. Cijena je tu negdje..

Offline vanjossi

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • 2T 098 593 105
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
  • Moj Skuter: Gilera Runner SP 180
  • Moja Kaciga: airoh
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #134 : 29 Prosinac, 2012, 14:29:45 »
navodno da torq ne radi dobro u kombinaciji sa polini variomatom

jel se osjeti sta razlika sa tim pm zvonom?
nevidim poantu posta jer navodno u stvarnom svijetu ne znači ništa

razlika sa pm zvonom je očigledna

nadalje, ovi postovi puca radilica i to su smiješni, radilica je pucala samo kod skutera koji su imali lufta na ležajevima te velike varijacije u balansu radilice i variomata (zatezanje variomata nestručnim metodama, kada se se radilica napreže axijalno) puca kod kalote, jer je tamo najslabija no big deal...

gdje si kućo stara

poanta je bila u tome da ga ja nisam nikad montirao a neki članovi jesu, a prema njihovim iskustvima to nije dobro radilo, kao što se vidi iz slijedećih postova

to sven

te 15.7 su preteške, najbolje da probas usporediti s neki sp-om  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 01 Veljača, 2013, 20:02:06 Grale »
Cuje se ovako "tok tok tok tok toktok tok tok tok toktok tok tok tok",naravno,ako je auspuh sa katalizatorom,ako je bez katalizatora onda se cuje "tak tak tak taktak tak tak

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #135 : 29 Prosinac, 2012, 14:38:21 »
A vidi, treba odvoziti 100-200km da remen sjedne za pocetak, novo zvono je tu i to bi se trebalo malo prilagodit ferodama kvacila i nakon toga mozemo probati. 15.7 su tu iz razloga sto su drukciji kanali nego na Multivaru pa su samim time isli na teze rolice. A i ako pogledas malo user manual vijdet ces da Polini garantira dobitak u krajnjoj dok malosi ne. Ono sto obje firme garantiraju je ispeglanija krivulja sto je definitivno izrazeno. Jasno ej ko dan da ce sa Polinijem ic vise u krajnjoj a sa Malosijem bit zivlji u startu. Uz sve gore navedeno (trenutno) ne vidim neki razlog ici na lakse rolice.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #136 : 29 Prosinac, 2012, 14:45:45 »
jel to čupsi zasjeo u kadu  :icon_biggrin:

i u vezi pucanja radilica na '01. jel to vrijedi samo za prvo pucanje ili i nakon promjene opet puca  :laughing9:

Offline 209

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 497
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #137 : 29 Prosinac, 2012, 14:50:57 »
vidis da mu je supcina jedva stala u kadu, sve se preljeva to salo preko a RS24 jadan place od muke

Offline kiza-iz-kvarta

  • HERO MEMBER
  • Tržnica : (+44)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2270
  • Spol: Muški
  • I wish life could be swedish magazines
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ritopek
  • Moj Skuter: vozim šta užicam
  • Moja Kaciga: misliš kacika?
  • MojSetup: tuned by hac (al ne taj hac,ovaj je živ)
  • MojSpuh: ATD Srđan Mlađan
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #138 : 29 Prosinac, 2012, 14:55:31 »
vidis da mu je supcina jedva stala u kadu, sve se preljeva to salo preko a RS24 jadan place od muke



Mislim da si ga zamjenio sa Zekom Fattyem  :laughing7:
a gde žuriš, a gde žuriš Goksi bre,a gde žuriš prebismo ti jangere!
RIP Goran Veličković "Goksi"

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: SP180 by 209
« Odgovori #139 : 29 Prosinac, 2012, 15:16:56 »
A vidi, treba odvoziti 100-200km da remen sjedne za pocetak, novo zvono je tu i to bi se trebalo malo prilagodit ferodama kvacila i nakon toga mozemo probati. 15.7 su tu iz razloga sto su drukciji kanali nego na Multivaru pa su samim time isli na teze rolice. A i ako pogledas malo user manual vijdet ces da Polini garantira dobitak u krajnjoj dok malosi ne. Ono sto obje firme garantiraju je ispeglanija krivulja sto je definitivno izrazeno. Jasno ej ko dan da ce sa Polinijem ic vise u krajnjoj a sa Malosijem bit zivlji u startu. Uz sve gore navedeno (trenutno) ne vidim neki razlog ici na lakse rolice.

polini ne daje meksi centralni kao malossi, svejedno na multivaru su one 12,5g lagane

15,7g na poliniju cinile su se savrsene dok nije krenio blesirat se nakon cca 500km, stariji tip polini kevlara ''nov'', novi stock centralni, opet isto, 15g aj li la, 14g ko sisa

polini ispaljuje mozda cak malo bolje ali bez okretaja, vise na moment, isto vazi i kod pustanja i nabijanja gasa, ne leti u okretaje, povlace manje vise isto

sve je tesiratno na 2 sra (a kiza ubijena je ova srka) paralelno, i sa poliniem i sa malossiem, pa se moze povuci neka paralela, nije samo rekla kazala

svakako prednost polinija semerinzi i klizaci, je da kao novi na kaloti ne sjede nikako, al ni ne klapaju nakon 100km, koliko god na multivaru tesko se nabijaju krenu lupat jako brzo

za kraj kad si vec spomenuo manual, ono kako su oni zamislili da sajba ide na 180 blok nema veze s mozgom, na 125cc je jasno ko dan :)

@ Igor.Ng - ak ti još uvijek treba zadnja felna za SP-a, javi mi se  :icon_thumright: imam ih par komada on stock, sve su uredne, al za 300kn ti je sigurno neću dat  :confused5:
neka radije kupim novu  :toothy9: :toothy9:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...