Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: GILERA NEXUS  (Posjeta: 56177 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline josix

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera Nexus 500ie
  • Moja Kaciga: Flip Up Piaggio
  • MojSetup: 100 kila downforsa
  • MojSpuh: prducka
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #160 : 23 Svibanj, 2012, 07:58:41 »
ajme kolko postova od jučer, da ne citiram svakoga posebno, budem probal sve odgovorit ovak:

Nex je 2005 godina, prošle godine sam dao 28000kn

Auspuh je 3980kn - jel vrijedi te pare ili ne - kako kome - meni vrijedi, mrzim variomat, ali nakon ove ugradnje, nema veze, sad ga je gušt slušat  :icon_biggrin:

Auspuh dosta izmjeni vozne karakteristike
-ubrzava jače na manje okretaja, i ravnomjernije i brže dolazi do nekih 150
-dulje koči motorom, i motor, ne znam kak bi vam objasnil, ravnomjernije radi u ler gasu, okretaji ne šaraju (navodno da mi je to zbog nekakve klapne ili leptira ler gasa, ali sad se izgleda malo popravilo)
-ako se kaj nije po*ebalo na kompjuteru, trenutačna potrošnja mi pokazuje da manje troši, ali za to provjerit treba proč još tjedan i pol da bih znao sigurno...
-zvuk pri puštanju gasa vam nemrem opisat, to treba čut... isto kao i na "debelim" motorima...

uglavnom, nemrem smislit variomat, i nikad ne bih kupio skuter da nije ovako praktičan,
kad sam na kraju ušao u kupovinu, zacrtal sam si cjenovno kolko mogu dat za njega, i da na njega ide Akrap,
ajmo reć da mi je sad novčanik kod žene, a srce na mjestu  :toothy9:

a kaj se tiće naljepnice i reklame, boli me đon :)

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #161 : 26 Svibanj, 2012, 18:06:48 »
...spuh je isto odlican pogotovo sto se zvuka tice, ne dernja se ko Serde a opet nije bas ni tih..



UPDATE:

Danas smo ga izmjerili. Dozvoljeno je 83db@4000okr + 5db tolerancija = 88db.
Izmjerili smo 86db. Oba db killera su u topu - onaj tuljac na kraju i jedan na spoju grane i topa.


P.S.
mjereno je finim uredjajem, na praznom parkingu, 50cm od zavrsetka auspuha pod kutem od 45 stupnjeva - tocno onako kako propisi nalazu

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #162 : 26 Svibanj, 2012, 18:11:54 »
jeste ostali iznenađeni?

pitam se koliko je sa serijskim 56 dB :toothy12:
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #163 : 26 Svibanj, 2012, 18:14:40 »
jeste ostali iznenađeni?

pitam se koliko je sa serijskim 56 dB :toothy12:


Ja bi reko da je buka )po uhu) legalna. Tak je i ispalo mjerenjem.


btw, pocelo je

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,215053.msg3544447.html#msg3544447



c/p:

Meni i frendu su danas u samoboru skinuli tablice radi auspuha. Bez obzira kaj nisu mjerili buku po propisima (dvije ispušne cijevi razmaknute manje od 30 cm) , bez obzira kaj okretaji nisu bili po propisima ( mjeri se na svakom motoru drugačije, odnosno po pločici na kojoj su podaci) . Piše lijepo da se buka mjeri na određenom broju okretaja koji se moraju na toj vrijednosti držati 2 - 3 sekunde. Čovjek okrene ručicu gasa, okretaji polete na 10000, a ovaj drugi otraga mjeri. Lijepo im govorim da se tako ne mjeri, ali me oni ne jebu ni za suhu šljivu. Veli, dobiti ćete zapisnik i uplatnicu pa na tehnički. Kad dođem s tehničkog, vratiti će mi tablicu, a prekršajni nalog i kazna od 700,00 kn će postati bezpredmetni. Pa nemreš vjerovati. I nemreš si pomoći. Rade protivno zakonu i propisima i još se usude kazniti me. Ne mogu dobiti zapisnik o mjerenju, o izmjerenoj vrijednosti u db, o broju okretaja na kojima je mjerenje izvršeno... Ne mogu dobiti ništa osim kazne
« Zadnja izmjena: 26 Svibanj, 2012, 19:15:15 3alfa3 »

Offline runn_it

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 225
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: Piaggio beverly 250 i.e.
  • Moja Kaciga: VEMAR /Ava/Kappa
  • MojSetup: Samo spric-kit
  • MojSpuh: malo zahrdjao
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #164 : 26 Svibanj, 2012, 19:58:23 »
Nai! zakonodavci su uvjereni da smo mi dvotockasi neka dobro potkovana klasa!
Postaje mi upitno vise nakon svega da li da nastavim vozit skuter iducih par godina?
Placam cestarinu kao auto, placam  i tablicu kao manji auto, i pdv kao da imam auto, a jedan od razloga sta san kupija skuter bija je sta san virova da ne mogu odrzavat auto. O kategorijama u autoskoli necu ni pricat *ebena 3 puta placas za jednu *ebenu stvar!!
A onda u onih 3 miseca sta se mozemo posteno vozit dignu hajku na nas kao na zeceve!! Mjeru nam decibele, blokade, sare guma, ateste kaciga, cekaju nas na omiljenin rutama,kaznjavaju za provlacenje na semaforu!
Needucirana gamad, sad ni s tvorinickim auspuhom nema voznje  :nono: dok midgjeti ne nauce kako se barata s aparaturom za buku!!

Da sam pilot sigurno bih vozio vlak...
Chu chu

Offline Maestral

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 180
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zgrb
  • Moj Skuter: Beverly 200
  • Moja Kaciga: ...je lijepa
  • MojSetup: ...skuter na cesti, ja na skuteru..
  • MojSpuh: ...izvodi ispusne plinove
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #165 : 27 Svibanj, 2012, 00:55:00 »

Ja bi reko da je buka )po uhu) legalna. Tak je i ispalo mjerenjem.


btw, pocelo je

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,215053.msg3544447.html#msg3544447





c/p:

Meni i frendu su danas u samoboru skinuli tablice radi auspuha. Bez obzira kaj nisu mjerili buku po propisima (dvije ispušne cijevi razmaknute manje od 30 cm) , bez obzira kaj okretaji nisu bili po propisima ( mjeri se na svakom motoru drugačije, odnosno po pločici na kojoj su podaci) . Piše lijepo da se buka mjeri na određenom broju okretaja koji se moraju na toj vrijednosti držati 2 - 3 sekunde. Čovjek okrene ručicu gasa, okretaji polete na 10000, a ovaj drugi otraga mjeri. Lijepo im govorim da se tako ne mjeri, ali me oni ne jebu ni za suhu šljivu. Veli, dobiti ćete zapisnik i uplatnicu pa na tehnički. Kad dođem s tehničkog, vratiti će mi tablicu, a prekršajni nalog i kazna od 700,00 kn će postati bezpredmetni. Pa nemreš vjerovati. I nemreš si pomoći. Rade protivno zakonu i propisima i još se usude kazniti me. Ne mogu dobiti zapisnik o mjerenju, o izmjerenoj vrijednosti u db, o broju okretaja na kojima je mjerenje izvršeno... Ne mogu dobiti ništa osim kazne


U ime svih roditelja s malom djecom svesrdno pozdravljam pocetak ove akcije ali bi i volio da bude sve po zakonu
« Zadnja izmjena: 27 Svibanj, 2012, 00:57:14 3alfa3 »

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #166 : 23 Srpanj, 2012, 10:10:46 »
Da probudim malo temu..Ak me se ko sjeća..Mene kao bivšeg Nexusaša zanima zakaj u Pitomači i okolo ima tolko Nexusa,često prolazim i znam ih videt i 10 u par minuta.Nexus klan možda?hahaha
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #167 : 23 Srpanj, 2012, 15:24:37 »
tam ti je ono,ima se more se pa kupil jedan drugi dan vidli 2 susjeda pa rekli k**ra* bu ga ovaj imal a ja ne pa i oni kupili pa njih vidli drugi susjedi i tak se namnozilo ;-)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline Marekvz1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1666
  • Spol: Muški
  • ajmoooo..
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Imao sam...
  • Moja Kaciga: Čupa na glavi...
  • MojSetup: Jedino silikonski s Peveca..
  • MojSpuh: Prodao sam...
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #168 : 23 Srpanj, 2012, 21:03:12 »
Tak sam i mislil,al kaj je da je,imaju ukusa,bar kaj se mene tice.tam je i tenk Gp 800,bijeli.
Vrnul sam se...Tanji nego ikad.....j#bo te led.

Offline noky007

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 346
  • Spol: Muški
  • Piaggio Beverly 250ie, x10 500 EXECUTIVE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: GILERA NEXUS
« Odgovori #169 : 24 Srpanj, 2012, 16:50:01 »
Ciganija burki ciganija  :toothy12: :toothy12: