Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Vraćajući se iz grada...  (Posjeta: 4339 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marconi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
Vraćajući se iz grada...
« : 27 Kolovoz, 2006, 14:26:32 »
Sinoć oko ponoć ipo idem prema doma,skuterom od 50 kubika i zaustavi me policija.naravno pomislih rutinska kontrola.ništa nisam popia,ima kacigu,motor uredno regan,vozačka na mjestu.čovik bi reka skoro pa savršeno..
i pogleda on meni prometnu i vozačku i kaže molim vas parkirajte se sa strane i dođite ovamo. meni je već bilo čudno..šta sad oćeš??

i kaže on meni napravili ste prekršaj,vozili ste iza 23h,a mladi ste vozač (prošle godine položia).ja stanem u čudu.jer jedno mali milijun puta su me zasutavilli i ama baš nikad me za to nisu jebali+nigdje u zakonu ja ne vidim da je za skuter od 50 kubika zabranjeno prometavnje posli 23...no počeo pisat,ja lud..al to nije kraj. počne on pisat nalog za oduzimanje dozvole : ja gledam i nevjerujem!! i vrhunac svega je to da mi je dao jedan kazneni bod,te me upozorio da motor samo mogu gurat do doma jer ću u protivnom morat platit 3000 kn!!!

i sad vas pitam jeli igdje u zakonu piše da m kategorijom(skuter) se ne smije upravljati poslije 23h,da li može oduzeti dozvolu za ovaj prekršaj (koliko znam dozvola se oduzima u pijanstvu i sli. težim prekršajima)te jeli mi smio dati jedan negativan bod?

veoma sam ljut jer smatram da su me kaznili na nepočinjen prekršaj.imao sam već kazne,al sve opravdano.ovaj put ne želim plaćati nečiji hir!!

molim da mi date neke savjete i iskustva po ovom pitanju..fala

Offline Napier

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 35
  • Spol: Muški
  • Direktor foruma
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Aprilia SR 50 R powered by Greddy
  • Mjesto: Lovran
  • Moj Skuter: Aprilia Sr 50 R
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #1 : 27 Kolovoz, 2006, 17:11:57 »
Zakon o sigurnosti prometa na cestama :
Članak 221.

Stavak (1) Osoba koja je položila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.

Stavak (4) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati vozilom u prometu na cesti u vremenu od 23.00 sati do 5.00 sati osim ako je s njim u vozilu osoba starija od 25 godina kojoj nije izricana zaštitna mjera ili mjera sigurnosti zabrane upravljanja motornim vozilom.

... za oduzimanje dozvole i kazneni bod nisam stigao pogledat pa si malo potrazi na www.nn.hr , uglavnom ulozi zalbu i reci da si zaboravio da je proslo 23 h, drobi da nisi htio i malo muljaj.... i ako je sutkinja ili sudac ok proci ces s nekih 100-150 kn sudskih troskova :icon_thumright:

Offline hellboy_90

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
  • 100-ti ?lan!!!!!!!;)
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Beograd
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50sp RST
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #2 : 28 Kolovoz, 2006, 01:29:54 »
da ne otvaram novu temu, samo da pitam, da li suvozač baš mora da nosi kacigu ili ne i koliko min. godina suvozač mora da ima?

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #3 : 28 Kolovoz, 2006, 01:32:11 »
da ne otvaram novu temu, samo da pitam, da li suvozač baš mora da nosi kacigu ili ne i koliko min. godina suvozač mora da ima?

mora! mislim 12 godina ili 10 nisam siguran  :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #4 : 28 Kolovoz, 2006, 07:57:34 »
12 godina i kaciga je obavezna. :jerk:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline enigma

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Pula
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #5 : 30 Kolovoz, 2006, 10:44:47 »
čovjek je i na forumu.hr postavio isto pitanje...no međutim uvijek se prvo ovdje dobije odgovor koji je provjeren i točan :icon_thumright:

Offline marconi

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 18
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: SF2
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #6 : 30 Kolovoz, 2006, 21:09:49 »
čovjek je i na forumu.hr postavio isto pitanje...no međutim uvijek se prvo ovdje dobije odgovor koji je provjeren i točan :icon_thumright:

jesam..  :)

ma ipak je sve po propisu,majku im...al moga mi je oprostit - ima kacigu,dozvolu,tehnički,nisam popia...ma sve,i nađe me jebat za zakon posli 23h ::)

al isto sad ide žalba,pa na sud...
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2006, 07:54:37 eladio »

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #7 : 01 Rujan, 2006, 17:42:24 »
Ne znam tvoju lokaciju, ali to sam već viđal... vozim skuter svukuda, i kad sam pred par mjeseci bio, u noći, u Opatiji, zaustavili me, i kad sam skinuo kacigu i rekao dobru večer, oni rekli: sve u redu, hvala, možete ići.. a ja ono, faca upitnik, ali, stavio kacigu i krenuo dalje, ne pitali dokumente, ne tražili puhat balon, ništa mi nije bilo jasno, osim da možda nekog konkretno traže.. A to je bilo TO... Isto sam bio negdje između ponoći i 1 h i očito su tražili tko se vozi u to doba, sa "svježom" dozvolom...
Samo koji tjedan kasnije ista priča u autu: išao po kćer i društvo, vraćali se s maturalne zabave, i zaustavila me patrola, i ni dokumente me nisu tražili, čim su vidjeli facu za volanom, od 40+ godina...
Live to ride, ride to live

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #8 : 01 Rujan, 2006, 17:46:19 »
Mene isto kada zaustave, čim sinem kacigu, pitaju imam li sve dokumente i požele sretan put.
A nekad me zaustave samo da malo pogledaju Vespu a onda obavezno malo popričamo o motorima :icon_biggrin: :icon_biggrin:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #9 : 01 Rujan, 2006, 17:51:44 »
P.S. kacigu se nosi (i kao suvozač) zbog svoje glave, ne zbog policije... ako ti se ta perspektiva ne dopada, probaj alternativu:
kaciga se nosi da  700 Kn (za kaznu zbog nenošenja) ne daš državi (policijskoj patroli), nego nešto sebi kupiš...
Live to ride, ride to live

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #10 : 01 Rujan, 2006, 20:17:58 »
mislim, skinem kacigu nakon što me zaustave. uvjek kada me zaustave i pitaju dokumente skinem kacigu.
nikada ne vozim bez kacige!
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline r.e.!

  • forumski penzioner®
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2246
  • Spol: Muški
  • Vespa-institucija na dva kota?a
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gospi?
  • Moj Skuter: Vespa PX150D Vespa GTS250i.e.
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #11 : 04 Rujan, 2006, 14:31:38 »
P.S. kacigu se nosi (i kao suvozač) zbog svoje glave, ne zbog policije... ako ti se ta perspektiva ne dopada, probaj alternativu:
kaciga se nosi da  700 Kn (za kaznu zbog nenošenja) ne daš državi (policijskoj patroli), nego nešto sebi kupiš...


Da, pogrešno si me razumio. Totalka :laughing7: :laughing7:
"Sembra una vespa"
BELLA MACCHINA
Ja ne znam Eladiove planove

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #12 : 10 Studeni, 2006, 00:05:07 »
Nije se to odnosilo na Tebe, r.e., spameru nijedan!  :laughing9: :toothy10: :angry9:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline corky

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 115
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: KLE
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #13 : 02 Prosinac, 2006, 01:28:13 »
mene kad zaustave to im bude prvi zadnji i nikad više jer cilo vrime brontulam ronjam  :angry7: :binkybaby: :dontknow: :icon_scratch: :sad1: :notworthy: i na kraju kad svate da sam uredan još ih izaserem kakva su oni policija koja neda puvat balun ljudi svate izvine se na smetnji a ja po ure dok ne navučem svu opremu ne prestajem ronjat,,,,, svakako drugi put kad me vide odma mašu da idem dalje :binkybaby: :dontknow: :dontknow: stvarno neznam zašto

Offline filiplatinovicz

  • forumski djed
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3894
  • Spol: Muški
  • COITO ERGO SVM
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb, Centar
  • Moj Skuter: Vespu GT 200, Vespu PX 200E, Piaggio Skipper 125 4T, Peugeot X-fight (cvajo 50 ccm) i sve drugo što mu dosta ?esto do?e pod yay?eka
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #14 : 03 Prosinac, 2006, 05:16:38 »
hmmmm... dobra metoda!  :icon_thumright:
www.MAGNETIX.hr
   www.MAGNETIX.hr
      www.MAGNETIX.hr
 ADVANCED TEHNOLOGY DESIGNED TO PROTECT

Offline StreetRunner

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1504
  • Spol: Muški
  • HAJDUK ŽIVI VJE?NO
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: huligana
  • Moj Skuter: ludo
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #15 : 04 Prosinac, 2006, 19:22:40 »
To care tako triba
a proda ja trka?a i kupija Vespu,k**ra* me boli kad me narod voli!!!

Offline Nikon

  • ~k®®ty! CA!!~ ..... mig! mig!
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2578
  • Spol: Muški
  • how low can you go ^.^
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • SMK Predatori
  • Mjesto: Spalato
  • Moj Skuter: Beverly 500
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #16 : 05 Travanj, 2007, 02:17:54 »
ma likovi su debili teski..

samo cekaju mlade skuterase, motoriste da ih opale po zepu..

po zakonu mora bit s tobon neko od 25 godina.. hah.. pa di cu ja s njim kad sidne cura od 19? .. ispod sica...

dosta san se premislja oko ovog..iako iman vozacku i registriran motor, nepijen kad vozin, nosin kacigu i iman jednu za suvozaca... na kraju san skinia tablicu, stavia ispod sica.. i kad pandur pruzi lizu il icujes rotaciju odvrnes full gas i ko ziv, ko mrtav...

imaju tako apsurdne postupke .. npr ja na brzoj cesti 80 jel .. a oko mene lole zuje .. pa me zanese kad mi prodje blizu i ko zna sta.. i sad ja moran ugrozavat sebe, dizat tlak okolo ljudima da me moraju obilazit i sl. a sam instruktor u auto skoli mi je uvik govoria.. prati promet.. prati promet..

sad.. ko tu koga.. ono lud zbunjenog :\
SMK Predatori Member
www.smk-predatori.com

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Vraćajući se iz grada...
« Odgovori #17 : 05 Travanj, 2007, 07:48:55 »
za 700 kn kupiš već normalnu kacigu.. ;D