Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: 4T auspuh  (Posjeta: 14336 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
4T auspuh
« : 09 Lipanj, 2010, 22:41:36 »
Imam neku zamisao za odradit, raditi home-made auspuh za svoju gy6 125 mašinu. Ubi se od dosade pa ajde da probam.
Samo me zanimaju dimenzije, pa ako neko ima neka nabaci.
Ili ako je neko radio neka postavi slike. Našao sam na jednom forumu cijeli postupak ali nema ništa vezano za dimenzije jer se radi o velikim kubikažama.   :glasses9:

Evo linka na temu:
http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=42408.0  :icon_thumright:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #1 : 09 Lipanj, 2010, 22:56:35 »
sto je veci promjer lonca, trebao bi imati dublji zvuk, i naravno sto je duzi, kratki lonci imaju plitak zvuk... lako ti je za 4t masinu napravit spulju... bilo je DIY kako preraditi za 50cc GY6 serijski auspuh da bude protocni, mogao bi to napraviti i sa svojim.. eventualno pitas decke sto imaju serdu il tako neki auspuh da samo premjere dimenzije auspuha, nabavis si par inox cijevi razlicitih promjera sasječeš na dužinu i nadjes nekog sa dobrim aparatom za varenje... moglo bi se jebenih stvari raditi...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #2 : 09 Lipanj, 2010, 23:19:02 »
sto je veci promjer lonca, trebao bi imati dublji zvuk, i naravno sto je duzi, kratki lonci imaju plitak zvuk... lako ti je za 4t masinu napravit spulju... bilo je DIY kako preraditi za 50cc GY6 serijski auspuh da bude protocni, mogao bi to napraviti i sa svojim.. eventualno pitas decke sto imaju serdu il tako neki auspuh da samo premjere dimenzije auspuha, nabavis si par inox cijevi razlicitih promjera sasječeš na dužinu i nadjes nekog sa dobrim aparatom za varenje... moglo bi se jebenih stvari raditi...

Znam za taj tutorial, mislim da ga je radio član Agil. Mislim radit nanovo jer ne želim dirati serijski a i bolje mi izgleda ovaj kao sa slika sa bjbikers.com foruma.

Ako bi neko izmjerio spuh, nije važan proizvođač, samo da se mogu malo orijentisat sa mjerama. Znači, treba mi: dužina lonca, promjer, i promjer grane na ulazu u lonac.


Offline elko king

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
  • Moja Kaciga: shoei
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #3 : 10 Lipanj, 2010, 23:47:25 »
 e ljudi dali neko zna dali se moze promjeniti spuh na apriliji rs 50 dvotaktni motor:(.Napravio bi sve lonas sve kos sto se radi i pokusao bi da onu cijev skratim jer ona ima kod dva spuha znate na koji mislim serijski:))

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #4 : 11 Lipanj, 2010, 00:21:37 »
A vidi, za izradu 2T auspuha moras imat znanje, jer 2T auspusi imaju veliku ulogu kod performansi dok kod 4t to nije slucaj. Preporucam ti da se posavjetujes sa ostalom ekipom sa foruma pri odabiru gotovog auspuha.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #5 : 11 Lipanj, 2010, 07:54:30 »
e ljudi dali neko zna dali se moze promjeniti spuh na apriliji rs 50 dvotaktni motor:(.Napravio bi sve lonas sve kos sto se radi i pokusao bi da onu cijev skratim jer ona ima kod dva spuha znate na koji mislim serijski:))

Radije kupi neki auspuh za skuter i preradi ga

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #6 : 11 Lipanj, 2010, 15:22:27 »
Šta je ovo? Izgleda da niko nema ni serdarevica i ni deak-a..... Ajde molim vas da neko ko ima sličan spuh da ga izjeri, samo da se znam orijentisati sa mjerama, da bude približno nešto.

Offline elko king

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 39
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: aprilia rs 50
  • Moja Kaciga: shoei
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #7 : 11 Lipanj, 2010, 17:24:21 »
e b_L_A_C_K hvala ti ali mene intersuje dali i se moga preraditi auspuh jerje ona vuna oko prigusivaca otisla za to pitam kao bi da ima malo jaci zvuk kao neki veci motor dali je to moguce a ne da kvoca

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #8 : 12 Lipanj, 2010, 18:04:58 »
Ajde još jednom vas molim za uslugu, nije valjda toliko teško izmjeriti spuh. Ne moraju dimenzije biti u mm, izmjerite ga običnim linijarom. Trebam počet raditi ga ali se dvoumim oko dimenzija.  :help:

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #9 : 12 Lipanj, 2010, 21:51:10 »
Evo ako moze bar malo pomoc moj ex Serdarevic je bio dug koliko je i serijski - 50cm cini mi se, promjer one unutarnje preforirane cjevi je bio oko 5 cm. Sad jos je plast okolo toga... I racunaj da ti treba plast bit dug oko 35-40cm, na to jos napravis prihvat za granu to je oko 5-7cm, i izlaz auspuha ne bi trebao bit veci od par cm..
Eto to su ti dimenzije otprilike, valjda bar malo pomaze.
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #10 : 12 Lipanj, 2010, 21:53:57 »
Evo ako moze bar malo pomoc moj ex Serdarevic je bio dug koliko je i serijski - 50cm cini mi se, promjer one unutarnje preforirane cjevi je bio oko 5 cm. Sad jos je plast okolo toga... I racunaj da ti treba plast bit dug oko 35-40cm, na to jos napravis prihvat za granu to je oko 5-7cm, i izlaz auspuha ne bi trebao bit veci od par cm..
Eto to su ti dimenzije otprilike, valjda bar malo pomaze.


Hvala ti puno, već sam se zaj#bo, stavio sam premalu preforiranu cijev, oko 33mm. Morat ću naći veću.

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #11 : 12 Lipanj, 2010, 23:47:10 »
Cek mozda nije sve izgubljeno,... taj promjer ti je vec veci nego sto je serijski promjer, znaci - dobit ces na zvuku, ali nece biti toliko dubok koliko bi bio s 5cm, al bit ce to ok skroz!! -Dobra stvar je sta promjer nece bit puno veci od serijskog auspuha pa neces puno izgubit na ubrzanju... Ja sam sa serdom ispusio uhuhu na startu, bez obzira sta biloko kaze, - jer je jednostavno prevelik promjer, preotvoren je...
Zato slobodno stavi 33mm, ako vec oces dublji zvuk stavi mozda malo siru, al napravi kraci auspuh. Nisam siguran oce ti to onda imat isti ucinak kao da si stavio 50mm promjer ili ne
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #12 : 13 Lipanj, 2010, 00:57:35 »
Volio bih da je malo dublji zvuk, budem stavio neku mjeru između, negdje oko 40-tak mm, pošto radim imitaciju preforirane cijevi i mogu radit koje hoću promjere.
Za početak ću napraviti malo duži od serijskog, ako ne bude valjalo, onda je lako skratiti.

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #13 : 13 Lipanj, 2010, 11:33:34 »
Volio bih da je malo dublji zvuk, budem stavio neku mjeru između, negdje oko 40-tak mm, pošto radim imitaciju preforirane cijevi i mogu radit koje hoću promjere.
Za početak ću napraviti malo duži od serijskog, ako ne bude valjalo, onda je lako skratiti.

Super, sretno prijatelju. Javi kako je ispalo :glasses9: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #14 : 17 Lipanj, 2010, 02:06:36 »
Evo nešto sam malo radio, nije još gotovo.

pošto nisam imao gotovu preforiranu cijev, a dosadno mi bilo bušiti sve te silne rupice na običnoj, našao sam komad mrežice. Negdje sam pročitao da može i mreža od bubnja veš-mašine.

p.s. ne raste mi drvo u radioni nego to služi da se stavi nakovanj  :toothy3:



Pošto nisam imao gdje saviti, dobro je poslužio i ašov, a može i neka druga alatka.  :icon_thumright:  :toothy3:



Mrežica savijena i zavarena, promjer je oko 43mm.



Pošto ja ovo radim za kopiju GY6 125, odlučio sam da nosač bude isti kao i na stock auspuhu.



Izlaz je napravljen. Cijev je promjera 48mm. Ako nekoga zanima kako se radi ovaj "konus" ima na početku temu sa bjbikers.com foruma, pa neka pogleda jer nisam uspio slikati.



Evo kako to izgleda spojeno.



Naravno poslije ide vuna, ali prije nje možda će ići i sitna mrežica ali u jednom sloju zbog vune. poslije vune ide cijev promjera 100-110 mm zavisi kakvu nađem, a na nju ću ponitovati aluminijski lim i polirati ga.

Sigurno se mnogi pitaju zašto ne kupim gotov spuh, neću jer smatram da se ne isplati ulagati na kineza. A ovo radim tek onako, da vidim kakav je zvuk sa ovim čudom. Još nije gotovo, al bit će uskoro ako bude vremena.




Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #15 : 17 Lipanj, 2010, 10:21:03 »
za 4t bih radje sam napravio auspuh vec kupio gotov, DIY  ;D
poslikaj i snimi kad zavrsis, bas me zanima kako radi, frend na 70cc gy6 ima jako fin zvuk, bas me zanima kakav je na jos vecem motoru
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #16 : 07 Srpanj, 2010, 22:11:30 »
Napokon je gotov spuh, prezadovoljan sam zvukom.

Evo video sniman sa SE K850i, zvuk nije toliko ni realan kao kad je uživo. Mogu reći da se nisam pokajao što sam petljao i da se trud isplatio.

Evo slike:

Velika cijev/plašt je napravljena od lima debljine 1.5mm dimenzija 400x345,5mm, i dobije se cijev promjera 110mm.





Povaren i obrušen. Sve je vareno običnim elektro-lučnim aparatom, treba dosta strpljena i variti taškasto jer u protivnom progori.



Evo ga gotov, ofarban crnim mat sprejom za auspuhe, ako uspijem naći prokrom lim, obložit ću ga o poheftat nitnama radi izgleda. Meni se sviđa i ovako. (mislim da nije bitno što je motor prljav)  :toothy3:



Video će biti dok uploadam.




Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #17 : 07 Srpanj, 2010, 22:29:32 »
Aj da cujemo i to cudo, svaka cast na trudu :hello:

Offline b_l_a_c_k

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 301
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gračanica
  • Moj Skuter: Nexus 500
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #18 : 08 Srpanj, 2010, 02:35:45 »

Offline Scoot_Fan

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 470
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Split
  • Moj Skuter: Piaggio Carnaby 125
Odg: 4T auspuh
« Odgovori #19 : 08 Srpanj, 2010, 10:14:45 »
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA zvuk je strasan, dubok... :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Pivo sadrzi zenske hormone. Ako ga previse popijes, pocnes pricati gluposti i ne znas vise voziti auto.