Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: home made pomicanje paljenja?  (Posjeta: 30131 )

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Gilera_Vk

  • Tržnica : (+7)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 503
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkovci
  • Moj Skuter: Runner SP 50
  • Moja Kaciga: MDS
  • MojSpuh: Zx
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #20 : 04 Srpanj, 2010, 22:04:49 »

  Ima li to pomicaje kakvih nedostataka, tipa viseg zagrijavanja masine ili nesto drugo ??  Koje su prednosti i mane za serijski setup?

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #21 : 04 Srpanj, 2010, 22:37:36 »
moglo bi biti malo teze paljenje motora zbog preuranjenog okidanja svjecice, al ta 3° mislim da ne cine neku veliku razliku
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #22 : 04 Srpanj, 2010, 22:41:16 »
ne treba topov cdi, mislim da je sada nesto veca temp. ispusnih plinova jer sam cuo vise pucketanja dok se auspuh hladi, ali opet sam se izganjao pa  :dontknow:, nisam primjetio promjenu u temp. rashladne tekucine. Vidjeti cu prvom prilikom... ali ovo je stvar koja je fino legla jer ipak se skuter vrti vise od serijale, dok dizes okretaje treba i paljenje podesiti  :icon_thumright:

moglo bi biti malo teze paljenje motora zbog preuranjenog okidanja svjecice, al ta 3° mislim da ne cine neku veliku razliku

za sad pali kao prije, vidjeti cu prilikom 1. paljenja.

trebao sam davno ovo staviti, ali nekad nemas alat za skidanje magneta, nekad ti se neda, pa izgubis kajlu i zaboravis na sve...
« Zadnja izmjena: 04 Srpanj, 2010, 22:44:54 SlowRider »

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #23 : 04 Srpanj, 2010, 23:29:53 »
pretpostavljam da se advanceanje moze napraviti i bez te kajle? zakretanjem statora namotaja?
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #24 : 04 Srpanj, 2010, 23:46:44 »
Ta kajla pomiče fazu paljenja ranije i ima smisla jedino na base kitovima koji ne rade na visokim okretajima, na race setupu ili snažnijem midrace nije preporučljiva jer može doći do pregrijavanja skutera i detonacija te smanjenja snage kod visokih okretaja.
Dvotaktni motori za izvlačenje maksimalne snage pri određenim okretajima imaju suprotno podešavanje predpaljenja naspram 4T motorima.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline S.F. sf2

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 499
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: sf2 lc
  • MojSetup: ne
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #25 : 04 Srpanj, 2010, 23:55:50 »
Ta kajla pomiče fazu paljenja ranije i ima smisla jedino na base kitovima koji ne rade na visokim okretajima, na race setupu ili snažnijem midrace nije preporučljiva jer može doći do pregrijavanja skutera i detonacija te smanjenja snage kod visokih okretaja.
Dvotaktni motori za izvlačenje maksimalne snage pri određenim okretajima imaju suprotno podešavanje predpaljenja naspram 4T motorima.
znaci idealno za base kit ili neku malo doradjenu serijalu?

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #26 : 04 Srpanj, 2010, 23:58:45 »
znaci idealno za base kit ili neku malo doradjenu serijalu?
da

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #27 : 05 Srpanj, 2010, 00:00:00 »
znaci idealno za base kit ili neku malo doradjenu serijalu?

Ovisi kakav karakter razvijanja snage želiš, ako nisu previsoki okretaji dobro je. Za stuntere sa base kitovima svakako ima smisla.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline cvele60

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2307
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Nis
  • Moj Skuter: Keeway 70
  • Moja Kaciga: taiwan helmet
  • MojSetup: S6 sport, PHBG19,+25% primar,mina CDI...
  • MojSpuh: s6 pro replica
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #28 : 05 Srpanj, 2010, 00:03:46 »
Ovisi kakav karakter razvijanja snage želiš, ako nisu previsoki okretaji dobro je. Za stuntere sa base kitovima svakako ima smisla.
A koji nisu previsoki  9-10000  ???
« Zadnja izmjena: 10 Kolovoz, 2013, 12:00:55 cvele60 »

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #29 : 05 Srpanj, 2010, 00:04:04 »
@srad, bas sam veceras naletio na jednu stranicu u vezi izgradnje cdi-ja, i sheme oko varijabilnog paljenja, i spominje se da pri niskim okretajima tipa ler i paljenje, tajming paljenja se podesava na 0° TDC, i sto vise rastu okretaji to sve ranije daje iskru. to mi nekako logicki i za 2t.. ak nije tocno, objasni ak ti se da, zanima me :)
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #30 : 05 Srpanj, 2010, 00:16:37 »
@srad, bas sam veceras naletio na jednu stranicu u vezi izgradnje cdi-ja, i sheme oko varijabilnog paljenja, i spominje se da pri niskim okretajima tipa ler i paljenje, tajming paljenja se podesava na 0° TDC, i sto vise rastu okretaji to sve ranije daje iskru. to mi nekako logicki i za 2t.. ak nije tocno, objasni ak ti se da, zanima me :)

Za "Cvele" ako se radi o gizanom cilindru do nekih 10 000 je ok.

Ako se radi o 2t motoru i varijabilnom CDI-u ovisno o tipu mašine na minimumu je paljenje u blizini 0 odnosno skoro u GMT(na nekim 2t jednocilindričnim vanbrodskim motorima je na 0 stupnjeva radi mirnijeg rada na minimumu), u srednjim okretajima se kut paljenja podešava ranije da motor ima veću snagu pri nižim okretajima a povećavanjem okretaja prema maksimalnoj snazi se faza retardira odnosno kut predpaljenja se smanjuje.

Primjer jednog trkaćeg 2t motora: na 4000 okretaja je 28 stunjeva, na 9000 je na 25, na 10 000 je 20, na 12 000 je 9 i na 14 000 je 2.5
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #31 : 05 Srpanj, 2010, 00:25:43 »
hm, ti stupnjevi ovise o polozaju pickupa? spominje se brojka od 36° prije tdc-a da se nalazi senzor, i retardacija se vrsi u obrnutom smjeru od vece prema nizoj kako rastu okretaji.. jel pricamo o istoj stvari? :)
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #32 : 05 Srpanj, 2010, 01:50:58 »
evo samo da kažem šta se varijabilnog paljenja tiče ditech ima takvo paljenje i samo se pomiče za 3 stupnja, ovisno o režimu rada, tj okretajima  :glasses9:
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #33 : 05 Srpanj, 2010, 02:15:33 »
Za "Cvele" ako se radi o gizanom cilindru do nekih 10 000 je ok.

Ako se radi o 2t motoru i varijabilnom CDI-u ovisno o tipu mašine na minimumu je paljenje u blizini 0 odnosno skoro u GMT(na nekim 2t jednocilindričnim vanbrodskim motorima je na 0 stupnjeva radi mirnijeg rada na minimumu), u srednjim okretajima se kut paljenja podešava ranije da motor ima veću snagu pri nižim okretajima a povećavanjem okretaja prema maksimalnoj snazi se faza retardira odnosno kut predpaljenja se smanjuje.

Primjer jednog trkaćeg 2t motora: na 4000 okretaja je 28 stunjeva, na 9000 je na 25, na 10 000 je 20, na 12 000 je 9 i na 14 000 je 2.5

a sta je sa ac bb strujom, jurca je nest prico da je fixna  (19 stupnjeva) i da se ne preporucava kajla
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #34 : 05 Srpanj, 2010, 08:38:44 »
ako se tako stavi ona pomiče magnet u desno naspram pick-upa i tada je paljenje pomaknuto na ranije 3°... ja sam čuo da je na serijskim skuterima radi sprečavanja moguće detonacije zbog upitne kvalitete goriva od zemlje do zemlje pomaknuto na 15°od gmt.. tada se kajla okreće kontra da paljenje bude kasnije, to se radi na midrace setupu gdje trebaš moment na višim okretajima..

@slow, ja bi jednu shift kajlu za piaggio i usput mi daš one sitnice kaj ti stoje od prije?

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #35 : 05 Srpanj, 2010, 12:21:59 »
a sta je sa ac bb strujom, jurca je nest prico da je fixna  (19 stupnjeva) i da se ne preporucava kajla

S obzirom da je ac fiksna sa ta dodatna 3 stupnja bi imao 22 isto kao i sa bb LC strujom ali zato bi imao i na minimumu tih 22 stupnja dok LC na minimumu ima 9 stupnjeva.
Ako okretaji na bb nisu podešeni visoko ne treba ništa dirati.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #36 : 05 Srpanj, 2010, 13:28:50 »
S obzirom da je ac fiksna sa ta dodatna 3 stupnja bi imao 22 isto kao i sa bb LC strujom ali zato bi imao i na minimumu tih 22 stupnja dok LC na minimumu ima 9 stupnjeva.
Ako okretaji na bb nisu podešeni visoko ne treba ništa dirati.

odlicno, nist mi nije jasno

jurcin citat za bb lc struju
Citat:
sto se tice paljenja.
paljenje nema blokadu nego uzasno retardira

na 7500 okretaja baca 25 stupnjeva poslje gornje mrtve tocke iskru.
malossi cdi to malo popravi i stvar ode na 22 stupnja dok sa leonelli strujom to bude 18 stupnja.

e sad leonelli struja je skupa tako da je najbolja opcija malossi cdi plus kajla od topa koja pomakne kut jos za 3 stupnja pa dobijes 19 stupnjeve(gotovo kao leonelli).
:toothy11:

It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline iPro

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 443
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vž
  • Moj Skuter: SF 2, Husaberg
  • Moja Kaciga: Airoh Stelt
  • MojSetup: TP Trophy
  • MojSpuh: Gianelli sp6, Akrapovic
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #37 : 05 Srpanj, 2010, 14:33:50 »
Malo citam ja tu temu i zakljucio sam da je ta kajla prakticki "must have" na base kitovima.  :drunken_smilie:

Zanima me dali ova kajla koju je prije nave Slow paše na pežo: http://www.sip-scootershop.com/EN/Products/TP9909180/Woodruff+Key+Offset+TOP+PERF.aspx
I kolko je ugradnja iste komplicirana?
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2010, 14:35:45 iPro »
Supermoto - druga najbolja stvar koja vam se može naći među nogama

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #38 : 05 Srpanj, 2010, 17:14:07 »
Evo danas sam imao prilike ici sa skuterom....

nove stvari koje sam uocio:

ler gas je malo visi, cca 150-200rpm
ipak malo teze pali na anlaser dok je hladan, ali to je jako mala razlika, zanemarivo, osjeti se da anlaser treba vise okrenuti radilicu da zapali. Potrebno je malo jace zakurblati jer sada prije vraca kurblu kompresija.

Radna temp. je ista, danas je bila oko 5° manja, vidjeti cu kada opet bude jako vruce.

Definitivno je jaci na srednjim okretajima, od 6500 do 8500, tu se najvise osjeti razlika gdje je odaziv podsjeca na gljivu, zavrtio sam do krajnje i na 11000rpm kao da bolje radi.
Recimo na 40°C dok nije ugrijano sve, pocupa na zadnji vec od nekih 7000rpm.

Ne znam kako bi se ponasao da obrnuto okrenem kajlu, odnosno da paljenje kasni za 3°.


Sad razmisljam da si slozim varijabilno paljenje, iliti chip tuning  ;D



Na peugeotu se osjeti razlika kada se stavi CDI od starijih modela, tip speedfight 1 i speedfight 2 do 2002. negdje
Ovakva stvar daje najvise: http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640422256&target=productdetail&category1=A%3AA_PEUGEOT%3AA_PEUGEOT_SPEEDFIGHT50AC2&category2=CAT%3ACAT_ZUENDUNG%3ACAT_ZUENDUNG_CDI
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2010, 18:39:30 SlowRider »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: home made pomicanje paljenja?
« Odgovori #39 : 05 Srpanj, 2010, 18:10:59 »
okretanjem kajle bi ti bio slabiji na srednjim okretajima