Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: kaciga - osnove  (Posjeta: 105021 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Baky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
kaciga - osnove
« : 06 Lipanj, 2010, 15:57:14 »
Procitala sam sve teme di se spominju kacige ali i dalje sam confused  :redface: spominju se sve neke oznake i brojevi modela a ja nemam pojma ni koje marke postoje i sta je jos vaznije, kojih ima i gdje za kupit u rijeci...znam samo da ima uvexov ducan i to je to...
Z
naci sta sam nasla ovdje od info, da je bitan materijal - ali nisam shvatila koji je naj osim da kaciga od kojih 1000kn mora bit dobra, zatim da mora ima ECE certifikat, jel to pise bas ECE na njoj ili sta gledam? Spominje se i da bi bilo dobro da ima ventilaciju i antifog vizir...

Uglavnom treba mi integralka, udobna i da se se moze skidat nutarnji dio (krpeni) za oprat (jel to moguce opce? valjda je) i sta je najvaznije da stane u sjedalo skutera (rekli mi u ducanu da u apriliju sportcity stane integralka ali ne svaka). E sad neznam kako da to izmjerim jer nemogu skuter furat sa sobom po ducanima  :confused5: I htjela bi da mogu nosit suncane naocale ispod kacige (jel to isto ide sa svakom ili treba pazit jer nemoze pod svaku)?

Procitala sam jos da ju treba stavit na glavu, ne zakopcanu i mrdat glavom i da se kaciga ne smije micat kao to je taman velicina. A glupo pitanje je, imam dugu kosu, pretpostavljam da treba probavat na raspustenu a ne na dignutu u rep ili pundzu  :toothy3:

Vozit cu se po gradu, sporo :o volila bi da je sta laganija i prozracna a sta se cijene tice mislila sam oko 1000kn...
I konacno di da trazim u rijeci opce?

Hvala unaprijed i isprike na jos jednom kaciga topicu ali stvarno sam procitala sve a i dalje sam izgubljena :o idem kupit moto casopis  :laughing6:
« Zadnja izmjena: 06 Lipanj, 2010, 16:01:53 Baky »

Offline svbeljan

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1018
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kastav
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #1 : 06 Lipanj, 2010, 16:31:05 »
kacigu kad stavis na glavu treba ti lijepo sjest, a ne da te žulja na čelu i na vrhu glave, dok ti obrazi trebaju biti stisnuti i nesmije ti se mrdat kaciga na glavi kad ju zakopčaš.
svaka kaciga ima drugačiji kalup.....ja one nolanice nemogu opce stavit na glavu jer me žulja i stišće.....tek L ili XL mogu nagurat na sebe, al sve klapa onda  :happy6:
pogledaj malo po dućanima i isprobaj što više kaciga....nemoj uzeti odmah prvu koja ti je ok nego pogledaj dalje i lako se vratiš  :icon_thumright:
kaciga imaš:  s zapada na istok XD
Mali moto Lovran ...neznam di je točno.
moto matušić u matuljima
Mali moto na kastvu.....vjerojatno znaš di je toni auspuh...preko puta tehničkog ....e pa on je u istoj zgradi s toni auspuhom s donje strane...
ima i jedan ducan preko puta okretišta dvojke na zametu, ali nikad nisam bio pa neznam dal prodaju kacige, ali provjeri.
Honda routing  .....honda salon, i ima dosta kaciga
Sprint..odmah malo dalje...možda 100m
AVE na piramidi
Mali moto na vežici...nisam siguran dal još postoji  :dontknow:
ako netko zna još neki dican nek napise

Offline Hrvoje_40

  • forumski savjetodavac
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi
  • Moja Kaciga: IXS HX 407 Grafik
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #2 : 06 Lipanj, 2010, 16:32:23 »
Procitala sam sve teme di se spominju kacige ali i dalje sam confused  :redface: spominju se sve neke oznake i brojevi modela a ja nemam pojma ni koje marke postoje i sta je jos vaznije, kojih ima i gdje za kupit u rijeci...znam samo da ima uvexov ducan i to je to...
Z
naci sta sam nasla ovdje od info, da je bitan materijal - ali nisam shvatila koji je naj osim da kaciga od kojih 1000kn mora bit dobra, zatim da mora ima ECE certifikat, jel to pise bas ECE na njoj ili sta gledam? Spominje se i da bi bilo dobro da ima ventilaciju i antifog vizir...

Uglavnom treba mi integralka, udobna i da se se moze skidat nutarnji dio (krpeni) za oprat (jel to moguce opce? valjda je) i sta je najvaznije da stane u sjedalo skutera (rekli mi u ducanu da u apriliju sportcity stane integralka ali ne svaka). E sad neznam kako da to izmjerim jer nemogu skuter furat sa sobom po ducanima  :confused5: I htjela bi da mogu nosit suncane naocale ispod kacige (jel to isto ide sa svakom ili treba pazit jer nemoze pod svaku)?

Procitala sam jos da ju treba stavit na glavu, ne zakopcanu i mrdat glavom i da se kaciga ne smije micat kao to je taman velicina. A glupo pitanje je, imam dugu kosu, pretpostavljam da treba probavat na raspustenu a ne na dignutu u rep ili pundzu  :toothy3:

Vozit cu se po gradu, sporo :o volila bi da je sta laganija i prozracna a sta se cijene tice mislila sam oko 1000kn...
I konacno di da trazim u rijeci opce?

Hvala unaprijed i isprike na jos jednom kaciga topicu ali stvarno sam procitala sve a i dalje sam izgubljena :o idem kupit moto casopis  :laughing6:
http://www.motori.hr/forum/index.php?topic=90624.msg1645783
Možda jesam čelav ali bar nemam problema sa lošom frizurom :)

Offline Hrvoje_40

  • forumski savjetodavac
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi
  • Moja Kaciga: IXS HX 407 Grafik
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #3 : 06 Lipanj, 2010, 16:37:40 »
Možda jesam čelav ali bar nemam problema sa lošom frizurom :)

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #4 : 06 Lipanj, 2010, 16:39:37 »
Oznake brojevi, materijali... Zaboravi to sve... :zubo:

Uzmi krojački metar, i izmjeri si opseg glave oko čela...

Kacige na sebi, uz broj, imaju i opseg u cm... Traži kacige sa cca. istim, tvojim opsegom... To bi trebao bit tvoj broj...

Nakon što ga nađeš, probaj kacigu na glavi... Ako stavljanje na glavu malo teže ide dok je nova, nije strašno, to je normalno... Ne smije pritiskat na čelu, tjemenu, zatiljku, potiljku... Znači, gdje je spužva tanka ne smije stiskat... Smije stiskat na obrazima, i na ušima, gdje je spužva debela, tu će se formirat... Ispred brade bi se trebalo moći provući mali prst, ne puno više i ne puno manje... Pogledat može li se unutrašnjost prati i vaditi, to je kako kod kojeg modela...

Različiti modeli, i istih proizvođača, imaju različite kalupe... Ja sam to shvatio na težak način... Prva kaciga mi je bila IXS model, kupljen sa skutom, broj XXL... Da sam izmjerio opseg glave, vidio bih da je opseg te kacige prevelik za mene... Ali nisam, a za manju kacigu tog modela mi je smetala brada... Nakon pada kad sam malo više znao, uzeo sam isto IXS kacigu, ali drugi model, i broj L... Stoji mi kao salivena...

Nemoj se puno voditi za napisima ECE certifikata, ako je no-name kinez, i ta naljepnica ne mora ništa značiti... Vodi se za relativno poznatim imenom, Uvex, Nolan, IXS, Shark, HJC, Airoh, Grex itd...

Šetaj po moto dućanima, pitaj da ti daju probati što imaju oko 1 k kn i tvog opsega glave, i onda probaj... Ono 'drmanje' glavom nije loš test, jer se kaciga na glavi ne smije micati, ali ne smije niti pritiskati kako je gore napisano... Isto tako, kad se kopča dobro podesi i uredno zakopča ispod brade, nikakvim potezanjem, u bilo kojem smjeru i bilo kako, ne smije biti moguće skinuti kacigu sa glave, bez obzira kako jaki bili trzaji...

Dosta ćeš modela kaciga odmah diskvalificirati, jer tvoja veličina (opseg glave) ti neće odgovarati kalupom... Neka ti grafike na kacigi budu zadnja briga... Ionako su jednobojne jefitnije... Možda još najbolja boja je bijela ili srebrena, radi sunca... Za one modele koji ti uđu u uži izbor, potrudi se doći sa skutom do dućana, i probaj ih staviti ispod sjedala... Generalno što sam ja primjetio, recimo Nolan N84 je bila veća kaciga od IXS 2xx ili 5xx... Ali, treba sve probati... Ipak ti to čuva glavu, nosit ćeš je godinama, pa se moraš i potruditi te dobro pretražiti i isprobati dostupnu ponudu...

Ventilacija je bitna ljeti, ponešto i zimi ali manje... Antifog je bitniji kad je hladno, pa ako nećeš puno voziti po hladnoći, manje ti je bitan od ventilacije... Obavezno uzmi pravu integralku, jer jedino ona čuva lice... ove 'rasklopive' i jet nisu neka zaštita... I nosi je uvijek, i 'samo do dućana'...

Imaš jedan ovako na oko interesantan Uvex model, Boss 515, u bijeloj boji, mogućnost vađenja unutrašnjosti, 2 veličine školjke kacige tako da su manji brojevi kacige fizički manjeg volumena, malo preko 1 k kn...

http://www.uvex.com.hr/katalog/BOSS+515/1/17/469/469

Sad još moraš probati, i vidjet odgovara li kalup... I naravno, probati ostale kacige tebi dostupne u tom cjenovnom razredu... Kvaliteta materijala neka te puno ne brine, u tom cjenovnom razredu sve je to li-la, a kad ih dovoljno budeš imala u rukama, neke stvari će ti odmah i biti jasnije... Uzmi, čisto radi usporedbe, i koju od 2-3 k kn, i od 3-4 k kn u ruke, pa ćeš vidjeti gdje odlazi razlika u cijeni... Većinom finoća materijala, udobnost i dihtanje... Ali, kako ti ne voziš brzo, to i nije toliko bitno...

 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #5 : 06 Lipanj, 2010, 16:52:10 »
u dučanu može isprobat kacigu ,ne mora mjerit glavu
http://www.bim-bike.hr/nolan-kacige/integralne-kacige/51.html

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #6 : 06 Lipanj, 2010, 17:24:10 »
Malo čitati sa razumijevanjem... ::)

Ako znaš svoj opseg glave, neće ti se dogoditi da kupiš 2-3 broja veću kacigu jer ti kalup ne odgovara... Kacige uz broj obično imaju i veličinu od-do izraženu u centimetrima koji označavaju opseg glave... :icon_thumright:

Početniku, a i ponekim 'iskusnjarama' nebi bilo loše to malo pogledat, izmjerit, provjerit nose li cca. dobar broj kacige, tj. odgovarajući kalup... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Baky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #7 : 06 Lipanj, 2010, 20:36:20 »
hvala svima
posebno doomsday, mjerit glavu mi nije palo na pamet  :toothy11: a mjerila sam za skijasku
popisala sam sve ducane i pogledala ponudu i ovih sta ste mi tu napisali i s linkanog topica... ovaj tjedan cu ic u obilazak... nisam ni znala da postoje svi ti ducani :o
jedino mi je prob sta nemogu sa skuterom u sve te ducane pa bi htjela nekako izmjerit prostor ispod sjedala i onda procjenit oce stat kaciga
a drugo me jos zanima jel idu suncane naocale ispod svake ili ne? jel trebam probat to u ducanu isto?
i ima li ikoja marka tako neke cijene da je kvalitetnija od ostalih ili su sve ove gore navedene ok? vidim da se taj nolan najvise spominje nekako, slucajno ili ne?


edit: ona uvex 515 mi se svidja, ali recimo koja je razlika izmedju te 515 i 525 ili comanche?
« Zadnja izmjena: 06 Lipanj, 2010, 20:40:30 Baky »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #8 : 06 Lipanj, 2010, 21:00:33 »
Ako je respektabilna marka, ne brini ni o čemu osim da je kaciga odgovarajućeg broja i kalupa, te možeš li je platiti...

Nije moguće izmjeriti prostor pod sjedalom... MORAT ćeš eliminirat sve kacige koje ti ne pašu kalupom i cijenom, te favorite nekako, možda uz 100% polog u gotovini, onda odnijeti kući do svog skuta i LAGANO probati staviti pod sjedalo... Nemoj kacigu ogrebati, jer bi moglo biti problema kod vraćanja u dućan, ako ne stane pod sjedalo...

Što se naočala tiče, kad eliminiraš većinu kaciga, i nađeš koji od favorita sa ispravnim brojem i veličinom za ispod sjedala najbolje prima naočale, imat ćeš i lakšu odluku za koju se kacigu u konačnici odlučiti, nakon što isprobaš u koju se najlakše stavljaju naočale, i u kojoj najmanje naočale žuljaju...

Neke kacige, kao recimo Nolan N85, imaju unutrašnji vizir/naočale za sunce integrirane u kacigu... Ako odgovara kalup, to je odlično rješenje...



Od takvih povoljnijih kaciga, ako Nolan N85 ne bude odgovarao kalupom ili veličinom za ispod sjedala, imaš i par Airoh modela, Pit One i Force...





Ali, ako ti neka druga bude kalupom i ostalim odgovarala, svakako probaj stavit svoje naočale za sunce i u nju... Pomoglo bi da ti naočale odgovaraju obliku glave, da nisu prevelike, preširoke... Recimo, Uvex ima kvalitetnih, a uopće ne skupih, naočala za sunce, koje znaju često jako dobro pasat na lice, i lako ulazit u kacigu...

 :icon_thumright:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Baky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #9 : 06 Lipanj, 2010, 22:14:26 »
znaci nemogu nikako izmjerit :( neznam kako da to izvedem onda, silno bi htjela da mi stane pod sjedalo, a da u ducanu di cu kupit skuter probam neku stavit u skuter pa onda ostale usporedjivat s tom?
ili dal ima neka info da su neki modeli po defaultu manji tj imaju manju skoljku pa da odmah gledam te radje?
a ovo za naocale.. ne planiram kupovat nove naocale nego nosit suncane koje nosim i inace, koje su zenske i dosta velike, nadam se da ce stat
i gledala sam malo uvex i ima neki i za 800njak kn koje mi se cine oke, koliko je realno razlika izmeju neke za 800kn i neke za 1400kn?

Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #10 : 06 Lipanj, 2010, 22:31:13 »
ak očeš nosit naučale trebala bi kupit flip-up kacigi ,ja u intergralnu kacigu jedva uguram svoje dioptriske ,razlika između kacige od 800 i 1400 kn je u kvaliteti

Offline Baky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #11 : 06 Lipanj, 2010, 22:34:09 »
jasno mi je da je razlika u kvaliteti ali kacige od 500 pa do 5000kn
ja sam pocetnik i nemam pojma o nicemu i neznam koliko dat za kacigu s kojom cu bit sigurna, koliko je potrebno potrosit, sigurno je prije svega ali ipak je 5000kn vjerojatno nepotrebno
a ako ne stanu suncane u niti jednu onda ih ocitu necu nosit ispod kacige :)

Offline Psych0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Derventa
  • Moj Skuter: Kawasaki KX 250
  • Moja Kaciga: Nolan N100E
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #12 : 06 Lipanj, 2010, 22:44:42 »
A zasto radije nebi uzela tamniji vizir umjesto naocala ? isto ti dodje ... kao da te neko vidi ispod kacige :icon_scratch:

btw ove uvex za 1k kuna se cine dosta dobre ...
« Zadnja izmjena: 06 Lipanj, 2010, 22:46:19 Psych0 »
Sport je smrt , bavite se drogom :joks::joks:


Offline smart bbb

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 691
  • Spol: Muški
  • big bore burnout
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: sesvete
  • Moj Skuter: aprilia sr 150
  • Moja Kaciga: nolan n62
  • MojSetup: polini speed control
  • MojSpuh: BB serijala
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #13 : 06 Lipanj, 2010, 22:52:11 »
kupiš kacigu za 1000-1500 i mirna si  :)

Offline Baky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #14 : 06 Lipanj, 2010, 22:53:45 »
pa neznam frendice imaju normalne kacige nista extra skupe integrirane i stanu im suncane naocale ispod i to onako veci modeli  ???

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #15 : 06 Lipanj, 2010, 23:29:34 »
1. NEMA drugog načina za znat hoće li kaciga stat ispod sjedala nego probati...

2. Svaka kaciga je malo drugačija, ima drugačiji otvor i veličinu vizira, pa samim time i drugačije se mogu (lakše ili teže) stavit u njih naočale... Recimo, Nolan ima jedan od najvećih otvora, i relativno lako se stave naočale...

3. Svaka kaciga renomiranog proizvođača, od 500 do 5000 kn, je SIGURNA... Već sam to rekao X puta... Razlike su u udobnosti na duže staze, u dihtanju pri većim brzinama, u dodacima koji dođu s njom ili se mogu dokupiti, u količini dostupnih zamjenskih djelova, itd...

Što se veličine tiče, ja sam ti onu Uvex stavio baš zato jer od tog modela pa na više imaju 2 veličine školjke, manju za manje brojeve, a veću za veće brojeve... A i od tog modela se cijela unutrašnjost može izvadit i oprat, jeftiniji modeli mogu samo dijelove kod obraza vadit i prat...

Ova Nolan i te Airoh imaju sunčane naočale u sebi... Pa ako ti nisu preskupe, a slučajno odgovaraju veličinom i kalupom te stanu ispod sjedala, problem sunčanih naočala rješen najbezbolnije moguće... U suprotnom, probat stavit svoje naočale u kacige-favorite, pa tako odlučit...

Ponavljam se, a to ne volim... Pročitaj sve ponovo od početka ako treba... I nažalost, koliko god puta pitala za način da izmjeriš može li kaciga stat ispod sjedala bez da je uistinu i staviš ispod sjedala, to ti neće učinit odgovor ništa drugačijim... A odgovor je, bez da probaš, NEMA ŠANSE znati može li ili ne može...

:zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Baky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #16 : 07 Lipanj, 2010, 00:34:40 »
ok ok shvatila sam  :toothy3:
nemogu nikako saznat osim da probam stavit pod sjedalo, shit ali eto
od guglanja sam zakljucila da su mi uvex i nolan nekako uzi izbor ali vidjet cemo kad probam modele malo
uvex imam skijasku i jako sam zadovoljna, po nekoj logici trebali mi bi pasali njihovi moto modeli ako mi pasu skijaski ali logika nije uvijek logicna :D
a kakvo je misljenje o jeftinoj uvexici kao sta je ova:
http://www.uvex.com.hr/katalog/FLASH/1/17/467/467

i jos dva pitanja :o nasla na nekom portalu recenziju neke kacige pa pise ovo:
"Kopča se vrlo lako otkopčava, čak i u rukavicama, odmah do nje se nalazi i željezni prsten, pa se kaciga da zaključat za motor."
kakav je to zeljezni prsten? jel to tako fiksno da se nemoze ukrast kaciga ili i nije bas tako idealno?

a drugo nasla na forumu komm od nekog forumasa da ne valjaju dvodjelne kacige/koje se ljepe po duzini.. kako da vidim koja je a koja nije takva i jel to zaista toliko lose (za gradsku voznju)?
« Zadnja izmjena: 07 Lipanj, 2010, 00:49:29 Baky »

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #17 : 07 Lipanj, 2010, 00:56:45 »
Oooo, života ti...  ::)

Pa, čitaš li ti išta...? Ta Uvex Flash kaciga, samo je jedna veličina školjke za sve brojeve, ne može se cijela unutrašnjost izvadit i oprat, teža je 80 grama od 515... I na oko izgleda veća...

Ako ćeš iskreno, po obliku i težini, puno je veća šansa da će ti ispod sjedala upast Boss 525 nego 515 (Flash pogotovo), jer je još 50 grama lakša, i čini mi se da je, paaa, nekako, manja... Iako, za 515 piše da ima zaštitu od vjetra ispod brade, što je zimi jako korisno (Nolan to ima ili se može dokupit), a druge dvi Uvex to ne piše da imaju...

Ali, upitno je koji će ti od ta 3 modela kalupom odgovarat tvojoj glavi... I što sad, ako najjeftinija bude odgovarala glavi, ali ne može ispod sjedala, i ne može se unutrašnjost vadit...? Ili ako 525 paše i glavi i skutu, a 750 kn je priko 1 k n...? To moraš sama odlučit...

Taj željezni prsten je baš to, prsten na kaišu kroz koji može lokot proć, ili sajla, a koji ako se otkine prekida i kaiš, pa je kaciga praktički beskorisna...

 :)

P.S. kacige koje imaju 'šav' su obično jefine i lošije napravljene, iako nije ni svaki šav jednak, neki su samo od lošeg kalupa u koji se brizga polikarbonat, a neke, većinom no-name kineske, su stvarno ljepljene iz 2 dijela... U svakom slučaju, preventivno, najbolje je sve takve kacige izbjegavati...
« Zadnja izmjena: 07 Lipanj, 2010, 01:01:03 Doomsday »
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline Baky

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 30
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #18 : 07 Lipanj, 2010, 01:03:54 »
no need to yell  :o

neznam sta cu ako mi bude pasala ona koja ne stane pod sjedalo ili ona koja je 2t kn ili sta ja znam sta, ne znam nista - zato i imam miljon pitanja... neznam ni koliko da stavim maximum cifru koju bi dala za kacigu
isto tako neka logika mi kaze da tezina u gramima i velicina ne moraju rast paralelno jer ovisi od kog materijala je kaciga
zimi se vjerojatno necu ni vozit, hladnoca me ne brine
 :uff:

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: kaciga - osnove
« Odgovori #19 : 07 Lipanj, 2010, 01:12:25 »
no need to yell  :o
Ne vičem, samo... uzdišem... OVO BI BILO VIKANJE, SUNCE MU ŽARKO!!! :zubo:

isto tako neka logika mi kaze da tezina u gramima i velicina ne moraju rast paralelno jer ovisi od kog materijala je kaciga
Sve Uvex kacige do Boss 525 su od istog materijala, Polycarbonat, a samo 515 i 525 imaju 2 vrste školjke po brojevima, pa ako ti je glava M ili manji broj, i školjka kacige će bit fizički manja...  :icon_tongue:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7: