Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Alfa Romeo - tema samo za fanove (savjeti i iskustva)  (Posjeta: 77161 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline marko.p

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1858
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Karlovac,Zagreb
  • Moj Skuter: GP1, Sr50 Replica Alex de Angelis,Golf Plus sportline tdi, Polo 9N3 tdi
  • Moja Kaciga: HJC, IXS
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #20 : 20 Svibanj, 2010, 09:10:18 »
Talijanima pizze i špagete priznam ali aute ne....šalim se...

Neznam tko je gore napisao ali i ja zovem Alfu Ferrari za sirotinju...

Prije nekih godinu dana htio sam Alfu uzet ali sam morao odustat jer se nisam mogao priuštit 156 1.9 JTD, a benzinca nemam za točit, tak da sam Pola sdi uzeo...

Moj stari oduvijek vozi talijane, ali na jednom se tako jako opekao, radilo se o stilu 1.6, 103 KS, prodan s 60 tkm, stalno problemi, dok s bravom 1.4 nikad ništa, tata još cvili za njom...

Alfa ima dušu, nema tu da ima ili nema nego svaka ima sport paket + dušu u serijskoj opremi...

dao Bog da si mogu barem e46 priuštit ak ne ona 156 ili 147...

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #21 : 20 Svibanj, 2010, 17:32:19 »
pa kupujes auto da ga koristis, a ne da ga prodas... tom logikom nitko nebi kupovao novi auto..
ne govorim o novom, nego o par godina starom autu.
naravno da ga kupujem za korištenje, ali i ja sam takav da ga sigurno neću vozit 10god, nego ću ga za 3-4godine prodat i uzet drugi, a u te 3-4god definitivno ću najviše izgubit na alfi
rab

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #22 : 20 Svibanj, 2010, 20:41:35 »
..tak da sam Pola sdi uzeo...

Moj stari oduvijek vozi talijane


Izrode!

 :toothy12:

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #23 : 21 Svibanj, 2010, 14:46:37 »
Talijani nikad nece biti ljudi kaoni Alfe auto
radio sam te aute i lipo se oni voze i sve to ali toliko glupih rješenja i izvedbi nigdi nećeš vidjet
Alfe 156 -1.8 2.0 TS nijedna nece proć a da joj klipnjačane izleti
Alfa 166-2.4 JTD i 3.2V6 majko mila ako nisam na svakoj promjenio 100 natezača i kumplug remenica a o greškama senzora radilice hahahahaha o tome romen treba napravit

147 jedina koja valja je prije face lifta 1.6 ide i ne zeza i naravno 1.9 JTD extra motor
Stilo-kupi stila i kupi 3 vreće BOBINA
Bravo-1.4 12 V 2.0 20 v-bregastih nemože bog dragi napripravit

ma da ne pričam dalje
---OSIGURAČ RACING---

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #24 : 21 Svibanj, 2010, 16:26:02 »
moja najveća zamjerka je što jako brzo padaju cijene novijih, i sada sam gledao i uzeo bi 159 staru do dvije godine, ali sve više me odbija što ću za 2-3 god izgubit 5-6-7t€ tako da su sve manje šanse da uzmem

Koji si ti tip, pa šta si trendseter da ćeš svake 3-4 godine mjenjati auto :o
Dobra stvar kod toga šta im padaju cijene je šta kupiš extra auto za male pare, naravno ako nađeš kakvu u dobrom stanju, jer razlika između groblja i odlične je možda soma-soma i pol jura... i onda to auto voziš godinama. Ako misliš biti u trendu, tipa 'sponzor', onda imaš tamo VW, BMW... njima ne pada cijena  :toothy12:

Talijani nikad nece biti ljudi kaoni Alfe auto
radio sam te aute i lipo se oni voze i sve to ali toliko glupih rješenja i izvedbi nigdi nećeš vidjet
Alfe 156 -1.8 2.0 TS nijedna nece proć a da joj klipnjačane izleti
Alfa 166-2.4 JTD i 3.2V6 majko mila ako nisam na svakoj promjenio 100 natezača i kumplug remenica a o greškama senzora radilice hahahahaha o tome romen treba napravit
147 jedina koja valja je prije face lifta 1.6 ide i ne zeza i naravno 1.9 JTD extra motor
Stilo-kupi stila i kupi 3 vreće BOBINA
Bravo-1.4 12 V 2.0 20 v-bregastih nemože bog dragi napripravit
ma da ne pričam dalje

A hebiga, da ju ne navlače svi 24/7 preko 7000okr., odnosno da su joj limitirali okretaje na manji broj nebi se to dešavalo, 1.6 (120ks ako na njega misliš) je isti vrag kao i 1.8/2.0, samo puno manji hod pa se to ne dešava...
A te V6, to da, za to održavati trebaš imati vreću bez dna... GTA se raspadne nakon 100k km.
« Zadnja izmjena: 21 Svibanj, 2010, 16:28:20 Trinad »

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #25 : 21 Svibanj, 2010, 17:01:55 »
ne mislim na 1.6 105 ks starija verzija motora zvir je motor ali ovo bože sačuvaj to su škartoci nikad nece biti auto vrijedno pažnje
---OSIGURAČ RACING---

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #26 : 21 Svibanj, 2010, 17:48:03 »
zato kupi golfa jer je to auto vrijedan paznje  :icon_thumright:

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #27 : 22 Svibanj, 2010, 00:23:34 »
Talijani nikad nece biti ljudi kaoni Alfe auto
radio sam te aute i lipo se oni voze i sve to ali toliko glupih rješenja i izvedbi nigdi nećeš vidjet
Alfe 156 -1.8 2.0 TS nijedna nece proć a da joj klipnjačane izleti
Alfa 166-2.4 JTD i 3.2V6 majko mila ako nisam na svakoj promjenio 100 natezača i kumplug remenica a o greškama senzora radilice hahahahaha o tome romen treba napravit

147 jedina koja valja je prije face lifta 1.6 ide i ne zeza i naravno 1.9 JTD extra motor
Stilo-kupi stila i kupi 3 vreće BOBINA
Bravo-1.4 12 V 2.0 20 v-bregastih nemože bog dragi napripravit

ma da ne pričam dalje
kakve ti gluposti pricas...aj prosetaj molim te.....
jel ti kad palo na pamet da svi takve aute ubijaju ..znaci ja nisam nikog vidio sa 2.0TS alfom  ili jacom npr 2.5 a da normalno vozi....eto nadji i jednog da normalno vozi a da je sa godinama od 18-28 ...nema takvih....pricas glupoasti...ako ti auto konstantno cijepas ,ubijas boga dragog u njemu..sta ocekujes ?? pa de malo pogledaj i druge proizvodjace...uzmi jednog golfa Vr6 ili slicno....ti auti su napravljeni za divljanje...ali brate i kvare se ....tako da nemoj molim te mi nista pricat.....frend eno ima alfu 156.....1.8 ....znaci vozio je kod njega buraz ....lik uvijek vozio auto normalno i eno auto ima 230k km ....dosad jedino mjenjan potrosni materijal ...i 2 sonde...lambda sonda jednom i jednom maf.......ali je auto zato pazeno i mazeno....zato nemoj da pricas gluposti...auto koliko pazis toliko ce ti i trajat...bas bi volio vidit nekog VW ili bmw ili neznam kojeg proizvodjaca da ga konstantno ubijas u pojam i da se ne kvari....da da sigurno.....
« Zadnja izmjena: 22 Svibanj, 2010, 00:29:53 Rossi »
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Trinad

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 262
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #28 : 23 Svibanj, 2010, 17:33:08 »
ne mislim na 1.6 105 ks starija verzija motora zvir je motor ali ovo bože sačuvaj to su škartoci nikad nece biti auto vrijedno pažnje

A o čemu ja govorim... ::)
1.6 sa 105ks je isti motor kao i sa 120ks samo nema varijator faze pa se i ne vrti se koliko ovaj sa 120ks, i normalno da je zato trajan kao i svaki drugi.

Offline Ivan SP

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 830
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ST
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #29 : 25 Svibanj, 2010, 21:47:26 »
ma da se ja ne raspravljam previše

@rossi više sam ja alfinih motora rastavija nego ti vidija
a dalje da su isti 1.6 i 1.6 sa varijatorom :)

Hvala do slušanja
---OSIGURAČ RACING---

Offline Shiltac

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2112
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #30 : 25 Svibanj, 2010, 22:29:35 »
Nije sve i u maženju i paženju! Ja svojeg mazim i pazim i još uvijek me jebe u zdrav mozak! Stalno se neko novo sranje desi!

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #31 : 25 Svibanj, 2010, 23:06:13 »
Ekipa ako koga zanima frend prodaje 166 3.0 V6 u rijeci za 30 000 kn...zalim sta nemam te pare jer auto je bomba osim jedne stvari...ako koga zanima nek mi se javi na PP

Offline spidi gonzalez

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 104
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjestimično
  • Moj Skuter: peužeot spidfajt dva
  • Moja Kaciga: kaca za kiseli kupus
  • MojSetup: a ko u labuda
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #32 : 26 Svibanj, 2010, 09:02:11 »
 :prvi: ljudi alfa je broj jedan,i ne kaze se dzabe da je vjecni auto od kojeg se vlasnici tesko rastaju,jbg kad ga vise niko nece kupit  :laughing7: (i sam vozim 156,tak da je ovo malo sprdacina na moj racun... )

Offline Lugburz

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1523
  • Spol: Muški
  • Rukovodioc-pijanac
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Mjesto:
  • Moj Skuter: MojSkuter:
  • Moja Kaciga: Moja Kaciga:
  • MojSetup: MojSetup:
  • MojSpuh: MojSpuh:
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #33 : 31 Svibanj, 2010, 03:24:33 »
evo i mene u meni najdrazoj temi :toothy9:
u vezi gazenja auta i trajnosti:jrijatelj je kupia das auto golf 2 dizlo s 200+tkm,vozia ga oko godinu dana i prosa oko 50tkm,od toga mozda 20% ispod 3k rpm,doslovno mu je dusu vadia svaki dan,to auto je uvik vozilo bez greske pa je prodan jednom momku za djelov jer je u papirima bio benzinac...znan da cet m popljuvat al ja govorin iz prve ruke...
a pod broj 2,sestra ima 147 1.6,na cca 50tkm propisa smring radilice,nakon 7 mjeseci lezanja joj bloka alternator,u prednjem ovjesu preko neravnina sve lupa...ukratko ajme meni,alfe cu uvik mrzit-cast izuzcima 33 i 75,iako san vozia 3 75ice i svakoj je mjenjac zajebava(najvise sinhroni 2.i 3. brzine)...
Rock out till your life is at an end

Offline sfreak

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1572
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jadranovo
  • Moja Kaciga: Shark S800
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #34 : 31 Svibanj, 2010, 17:34:45 »
daj malo mrdni glavom da ti to primitivno razmisljanje ispadne iz glave...

ovo nije sad zato sto volim alfe...ovo ti sad pisem da malo proletis po internetu i silnim forumima i mogu se kladit da ces nac aute koji se neprestano kvare (i to moguce 1 od 1000 istog modela)...

kakav mrtvi golf 2 dizel...bokte auto se trese vise nego Benz iz 1886...pa ogavan je...rekao bi nesto da ne znam masu ljudi koji nemaju nikakvih problema sa alfama, osim redovnog servisa...a najblizi ovdje je Rossi koji je to naglasio vise puta...

radje bi vozio Alfusud toliko trulu da joj blatobrani fale, nego golf dizel da se vozim ko da sam si vibrator zabio u supak...

uostalom kome smeta nek otidje iz teme, ima tu ljudi koji Alfe vole...otvorite si tamo das auto temu i dobro

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #35 : 31 Svibanj, 2010, 18:44:09 »
decki, SVE SE KVARI. te price kako auto trpi klanja i to, trpi to svaki motor, samo sto rijetki idu do kraja...
ja ne razumijem ljude koji samo hvale svoj auto, imas 20 godina star auto i nemas primjedbi na njega? nikada se nista nije pokvarilo, vozi kao od prvog dana... jea rajt.. zasto ljudi voze nove aute onda? budale! ajmo svi imati golf2 1.6d!
stari je vlasnik astre g iz 2000.-e godine, mogao bih reci da je auto savrsen, ali kakve meni koristi od muljanja ostalih? nije meni opel sponzorirao taj auto da ga ja vozam i okolo pricam kako je to najbolji auto koji postoji?! cilj mi je kao i svakog normalnog covjeka imati sto bolju stvar za placenu svotu novca, zasto bi mene trebalo biti sramota pricati o kvarovima na autu? kad ljudi promjene misljenje onda ce vrijediti pricati o tome... ovo su sve gluposti s kojima se zamarate...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline Hrvoje_40

  • forumski savjetodavac
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi
  • Moja Kaciga: IXS HX 407 Grafik
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #36 : 31 Svibanj, 2010, 18:47:41 »
Danas se auti rade da izdrže 5-6 godina i da servisi žive od njih  ;D
Možda jesam čelav ali bar nemam problema sa lošom frizurom :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #37 : 31 Svibanj, 2010, 19:09:12 »
decki, SVE SE KVARI

samo se neke stvari kvare cesce od drugih 

Offline Hrvoje_40

  • forumski savjetodavac
  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 840
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Derbi
  • Moja Kaciga: IXS HX 407 Grafik
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #38 : 31 Svibanj, 2010, 19:09:39 »
samo se neke stvari kvare cesce od drugih 
ovisi o održavanju istog  :icon_thumright:
Možda jesam čelav ali bar nemam problema sa lošom frizurom :)

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Alfa Romeo
« Odgovori #39 : 31 Svibanj, 2010, 19:14:16 »
ovisi o održavanju istog  :icon_thumright:

ne ovisi o odrzavanju jer su napravljeni da rade probleme :icon_thumright:  :icon_thumright: