Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Minarelli na Benelli 49x?  (Posjeta: 7353 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #20 : 16 Svibanj, 2010, 14:43:41 »
vecinom kad se usporeduju naturpijane kineske masine onda se govori da si brzi od serijskog runnera,roxa... koji mozda imaju spuh...
ali nikad ne usporedujes runnera s istim setupom koji ti imas jer bi bio duplo brzi....to su cinjenice :icon_thumright:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #21 : 16 Svibanj, 2010, 14:50:08 »
runnera nemože sigurno i to seriskog  :laughing6:
vjeruj mi da moze,ono sto sam gore nabrojao kad se slozi i ustela ni jedan 50cc(serijala) sa spuhom i variomatom mu nemoze nista tipa rox runer i aprilia,nema veze sto je to kinez

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #22 : 16 Svibanj, 2010, 14:57:39 »
vjeruj mi da moze,ono sto sam gore nabrojao kad se slozi i ustela ni jedan 50cc(serijala) sa spuhom i variomatom mu nemoze nista tipa rox runer i aprilia,nema veze sto je to kinez
potpis :icon_thumright:
jbt nijr unner svemoguc :angry7:
evo ti jedan dokaz,npr. moj tgb koji je tajvanac ali nema veza,runnera purejeta sa novim cilindrom i multivarom pere do 55kmh...
cinjenica je da on mene prestigne zato sto ja imam kratki prijenos...ali do 55-60 mi nista ne moze...

ps imam samo spuh na skutu....
a da stavim sve to od navedenog runner bi bio daleko u retrovizoru,izgubio bi se :icon_thumright:...

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #23 : 16 Svibanj, 2010, 15:22:20 »
OFFTOPIC: da li mogu kupiti tvrdje federcice za serijski variomat koji imam da poboljsam ubrzanje?

Al duplo mi para ispadne da kupim sav taj setup nego da kupim AC minarelli sa dobosom... I onda nekad kasnije tu masinu malo tuningovat da bude zvjerka...

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #24 : 16 Svibanj, 2010, 15:51:24 »
ne fkt te ne ispade duplo,cijene su iste za sve tuning dijelove izmedu ac kopija minareli i minareli ac,a gle ako ti tako stvarno oces kupi,mi smo ti dali informacije a sad je na tebi red sto ces uzeti :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #25 : 16 Svibanj, 2010, 15:53:03 »
Umjesto tebe ja bi kupio minarelli blok za male pare i stavio bi base setup! Novi Benelli ima Keeway masinu, ako dobro znam?

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #26 : 16 Svibanj, 2010, 16:10:38 »
300 KM.. daj se objesite vi što tvrdite da runner sa auspuhom sporskim i variomatom ide slabije od kivija banane. u startu je i moj seriski neos brži od runnera ili aeroxa al kasnije opere i to pravo a da o krajnjoj ne pričamo. tbg je bolji od kivija isto koliko i runner od roxa, što se tiče mašine
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #27 : 16 Svibanj, 2010, 16:14:40 »
ne fkt te ne ispade duplo,cijene su iste za sve tuning dijelove izmedu ac kopija minareli i minareli ac,a gle ako ti tako stvarno oces kupi,mi smo ti dali informacije a sad je na tebi red sto ces uzeti :icon_thumright: :icon_thumright:
http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640837808&target=productdetail&category1=A:A_YAMAHA:A_YAMAHA_NEOS5004&category2=CAT:CAT_ZYLINDER  106 eur  http://www.scooter-center.com/scoweb/pages/productdetail.grid?product=288621640797216&target=productdetail&category1=A:A_KEEWAY:A_KEEWAY_FACT50&category2=CAT:CAT_ZYLINDER 116eur
to je samo primjer cilindra ako naručuješ vani, u bosni gdje se teško nađe i za minarelli djelove, za kivija je još teže nać tunnig djelove pa je zato i skuplje za bar 200 kn + što za kivi gotovo da nema izbora tunnig djelova ni na internetu. Ako oćeš kit moraš ga platit 116eur a za minarelli 80 eur DR evolution koji je isto izdržljiv
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #28 : 16 Svibanj, 2010, 17:31:27 »
@wonderkid: hvala vama puno na informacijama i pomoci  :notworthy:, a naravno da je do mene za sta cu se odluciti, al bez vas ce to biti preteska odluka.
@walkay: upravu si, moj novi Benelli 49x ima keeway masinu. Kada sam kupovao nisam znao, a kada sam saznao nisam mogao promijeniti. Ta mi se ideja za base setup extra svidja!!! De mi molim te reci walkay, kada kupim blok, sta jos sve moram kupiti da bi imao komplet masinu???
Znaci zelim base setup, imam blok, sta sve moram kupiti???
To sam u 1 postu pitao al niko nije na to obratio paznju... To pitam jer nisam jos neki znalac, polahko ucim, tako da stvarno ne znam sta mi jos sve treba...
Uz to sam pitao kada bi mijenjao masinu, sta sve uz nju moram promijeniti??? npr.struju ili nesto drugo

HVALA SVIMA NA POMOCI !!!

Offline suman_aprilia

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 632
  • Spol: Muški
  • LuD zBuNjEn NoRmAlAn
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Sonic
  • Moja Kaciga: Uvex
  • MojSetup: Bit ce nesto ;)
  • MojSpuh: ima ih...
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #29 : 16 Svibanj, 2010, 17:43:45 »
koliko ja znam ta masina na benneliu je kopija minarelia i orginal minarelli masina pi trebala pasat gore na vidu...
:aprilia:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #30 : 16 Svibanj, 2010, 18:05:59 »
300 KM.. daj se objesite vi što tvrdite da runner sa auspuhom sporskim i variomatom ide slabije od kivija banane. u startu je i moj seriski neos brži od runnera ili aeroxa al kasnije opere i to pravo a da o krajnjoj ne pričamo. tbg je bolji od kivija isto koliko i runner od roxa, što se tiče mašine
kako ne kuzis da runer sa spuhom i variomatom protiv 70cc kineza poput lune ili keweeya sa potpunim base setup i produzenim primarom ili sekundarom od 20% je u svakom pogledu brzi od serijskog runnera sa spuhom i variomatom,serijski runner sa spuhom i variomatom realno ide oko 90 po gpsu mozda malo vise dok 70 cc kinez sa base setupom i produzenim prijenosom ide  95kmh po gpsu a u startu i meduubrzanjima je bolji jer je to ipak 70cc,ja sam gore usporedivao tako reci naturpijanog kineza protiv serijale marke sa aftermarket spuhom i variomatom

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #31 : 16 Svibanj, 2010, 18:18:54 »
Enel ja ti preporucuem da si ulozis edno 250-300 eura u seriskoj masini i da bides full zadovoljan sa ubrzanje i krajnjom.Ja sam toliko ulozio na mog CPI u prijenosu i za rezo spuh  zato sto necu da stavam kit
I sada do 55 kmh se jedem sa 150cc skutere.Jedan moj drug sa istim blokom uradio je 25 000KM i vise....bez da menja nisto,i zaribao mu je i stavio je 70cc termogrupu i technigas rs.Sada pere gilere i sr-ke i sta kod god mu doslo mu na putu.Za tvoj blok ima dosta tuning dijelove i neke pasu od original minnarelli masinu....ako hoces lagani tuning zadrzi seriski blok a ako hoces neki jaci tuning onda stavi minnarelli  :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 16 Svibanj, 2010, 18:20:27 MIKSETA »

Offline walkay

  • moderator
  • Tržnica : (+26)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5428
  • Spol: Muški
  • Dr. TGB
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: SP180, ZIP SP180
  • Moja Kaciga: Vemar vtx atlan
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #32 : 16 Svibanj, 2010, 18:31:17 »
Ako ces uzeti minarelli blok, bez icega onda: Top Tropy, DR Evo, Malossi Sport, Polini Sport sve je to 5, radilicu neku za base (BGM?...), to bas i ne znam sta decki montiraju, spuh Leo Vince ZX, TT ili Gianelli Reverse, karb Dellorto 17.5 ili 19, Multivar 2000, kvacilo ako hoces Malossi fly ili RMS racing i zvono sa zutim federima, Malossi Kevlar ili Top kevlar i mozda sekundar za kraj!  :icon_thumright:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #33 : 16 Svibanj, 2010, 18:41:06 »
kako ne kuzis da runer sa spuhom i variomatom protiv 70cc kineza poput lune ili keweeya sa potpunim base setup i produzenim primarom ili sekundarom od 20% je u svakom pogledu brzi od serijskog runnera sa spuhom i variomatom,serijski runner sa spuhom i variomatom realno ide oko 90 po gpsu mozda malo vise dok 70 cc kinez sa base setupom i produzenim prijenosom ide  95kmh po gpsu a u startu i meduubrzanjima je bolji jer je to ipak 70cc,ja sam gore usporedivao tako reci naturpijanog kineza protiv serijale marke sa aftermarket spuhom i variomatom
pa dobro sa toliko dužim prenosom bi mogo bit brži
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #34 : 16 Svibanj, 2010, 21:48:59 »
Sta je s tim beneliem? Zasto su mu smontirali ovu masinu. Meni skuter jebeno izgleda,samo sto su ga zajebali sa tom masinom,malim kotacima.
Moj savjet coviku je. Jos ovo  ljeto izdrzi sa ovom standard masinom,tek nakon toga idi dalje. Kada saznas neke stvari promjenit ces misljenje o svemu,kao na primjer o tome da je tesko staviti hladnjak i crijeva u tvoj skuter. Radije sacuvaj novac i ucini pravu stvar nakon koje neces narednih 5 godina pozaliti.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #35 : 16 Svibanj, 2010, 21:53:11 »
Stavi gianelli spuh i multivar, ako znas ustelat ici ce ti oko 85 po gps-u, razlika izmedju minarelli i chinarelli blokova je samo u zvuku i izgledu, minarelli je bolji kao serijski zbog boljih polutki i variomata s tanjom bolcnom pa bolje starta i ima vecu krajnju, ako ces mjenjati radilicu stavit ces i ducati paljenje i variomat za minarelli, uz odgovarajuci remen nema razlike u preformansama :hello:
Ako ces vec stavljati drugu masinu, stavi bb jer nema velike razlike u pedesetkama :dontknow:

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #36 : 16 Svibanj, 2010, 22:10:31 »
@SPecial: tako sam i kontao. Ostaviti ovu sezonu sve standard, pa zimi nesto raditi, a pocinjem se polahko raspitivati da znam kasnije sta cu i kako cu.

Hvala svima na savjetima, o svemu cu dobro razmisliti, a vi slobodno jos pisite, jer sto vise misljenja to bolje.

Pogledajte sa strane unikatnosti, da li igdje jos postoji novi Benelli 49x sa dobrom starom minarelli masinom? Pustimo sada performance, meni bi bila cast reci da imam minarelli masinu na svom skuteru... Zato me toliko vuce da ubacim minarelli masinu.

Znaci LC otpada, previse posla i nije nuzan. Stvarno nisam veliki znalac, al po mom bi idealno bilo da stavim aerox felge i AC minarelli sa diskom... Jel onda moram i vilice mijenjati?

OFFTOPIC: da li da stavim sada tvrdje federcice da poboljsam pocetno ubrazenj od 0-15km/h???

Offline MIKSETA

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1094
  • Spol: Muški
  • Ona me je ostavila...sutnula u muda moga srca.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Gostivar-Mak
  • Moj Skuter: Gilera Runner VXR 20
  • Moja Kaciga: 中国 i AGV
  • MojSetup: Seriski
  • MojSpuh: Seriski
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #37 : 16 Svibanj, 2010, 23:03:55 »
@SPecial: tako sam i kontao. Ostaviti ovu sezonu sve standard, pa zimi nesto raditi, a pocinjem se polahko raspitivati da znam kasnije sta cu i kako cu.

Hvala svima na savjetima, o svemu cu dobro razmisliti, a vi slobodno jos pisite, jer sto vise misljenja to bolje.

Pogledajte sa strane unikatnosti, da li igdje jos postoji novi Benelli 49x sa dobrom starom minarelli masinom? Pustimo sada performance, meni bi bila cast reci da imam minarelli masinu na svom skuteru... Zato me toliko vuce da ubacim minarelli masinu.

Znaci LC otpada, previse posla i nije nuzan. Stvarno nisam veliki znalac, al po mom bi idealno bilo da stavim aerox felge i AC minarelli sa diskom... Jel onda moram i vilice mijenjati?

OFFTOPIC: da li da stavim sada tvrdje federcice da poboljsam pocetno ubrazenj od 0-15km/h???
Stavi Malossi Bijele ili Zute  :happy8:

Offline Crazy Kuree

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3127
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Orašje
  • Moj Skuter: Neos LC
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #38 : 17 Svibanj, 2010, 00:26:31 »
e pa vidiš , za felge od aeroxa bi moro napred piksne ubacit vjerovatno, a nazad bi moro napravit nosače za čeljust ukoliko je AC blok a to je malo komplicirano za one koji su početnici. znači kad bi išle te felge onda Lc blok koji na sebi ima nosače za čeljust. znači razlika u praznom bloku minarelli ac ima doboš ili bubanj a lc nosač za čeljust (za disk kočenje)
Lebdim u međuprostoru između četvrte i pete dimenzije

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Minarelli na Benelli 49x?
« Odgovori #39 : 17 Svibanj, 2010, 11:30:22 »
A Crazy Kuree zar nepostoji opcija aerox felge + AC blok koji ima nosače za čeljust  :dontknow:?