Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?  (Posjeta: 6156 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« : 12 Svibanj, 2010, 12:51:14 »
Dakle prijatelj se misli izmedju ova dva skutera, ovome piaggiu neznam ime, mislim da se zove xevo ili nekako tako, oba bi kupio nova, yamaha je jeftinija 5t kn, ima mislim vece kotace, rezervari su podjednaki, preformanse, potrosnja...
Razlika je u tome sto se netko zalio na ozicenje x-maxa, te su prema prici plastike malo slabije, xevo je udoban za suvozaca, dok yamaha je malo slabija u tom pogledu...
Skuter ce uzeti u splitu, neplanira nikakve 'strucnjake' oko njega, samo ovlasteni servis, skuter mu treba da moze ljeti iz spllta u imotski preko omisa, bez grijanja u autu kroz guzve od 10km kolona itd...
Ako netko zna bilo sto pozitivno ili negativno o ovim skuterima neka kaze, on je probao oba i kaze da je zadovoljan, ako bas postoji neki veliki plus ili minus nek netko kaze :hello:

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #1 : 12 Svibanj, 2010, 13:15:26 »
Dakle prijatelj se misli izmedju ova dva skutera, ovome piaggiu neznam ime, mislim da se zove xevo ili nekako tako, oba bi kupio nova, yamaha je jeftinija 5t kn, ima mislim vece kotace, rezervari su podjednaki, preformanse, potrosnja...
Razlika je u tome sto se netko zalio na ozicenje x-maxa, te su prema prici plastike malo slabije, xevo je udoban za suvozaca, dok yamaha je malo slabija u tom pogledu...
Skuter ce uzeti u splitu, neplanira nikakve 'strucnjake' oko njega, samo ovlasteni servis, skuter mu treba da moze ljeti iz spllta u imotski preko omisa, bez grijanja u autu kroz guzve od 10km kolona itd...
Ako netko zna bilo sto pozitivno ili negativno o ovim skuterima neka kaze, on je probao oba i kaze da je zadovoljan, ako bas postoji neki veliki plus ili minus nek netko kaze :hello:

valjda je mislil na x9 evo(lution)
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #2 : 12 Svibanj, 2010, 15:39:48 »
testirao sam oba , sto se moze vidjeti i na portalu,
u svakom slucaju x-max je bolji!

e sad, pitanje moze biti da li uzet downtown 300 kao alternativu...
zatrazio sam zastupnika crofuturu i obecan mi je da cu ga dobiti na test, ipak jos se nista ne javljaju  :confused5:  :dontknow:
tako da o njemu ne mogu puno reci iz prve ruke , osim da se cini interesantan na "papiru"


osobno sam misljenja da se s x-maxom ne moze pogrijesiti  :glasses9: , i jos uvjek sam skolniji x-maxu  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #3 : 12 Svibanj, 2010, 16:23:36 »
preporučam ti yamahu zbog naših vrlih zakona koji imaju granicu za regu na 249CCM tako da 300ccm maxi plačaš kao da imaš 600ccm motor.
razlika je minorna osim što ti piše na plastici 300ccm kao i u prometnoj.

razlika tih 50ccm se nevidi osim kod kymca u verziji downtown koji je srušio sve barijere i nudi ukomponiranu snagu 500ccm možda malo manju u 300ccm makini.

sve ostalo je banana.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #4 : 12 Svibanj, 2010, 16:33:26 »
Nije tolika razlika u cijeni za regu, jer je ispod 500ccm, uglavnom vjerovatno oko 300-400 kn ?  :icon_scratch:

Nadalje, koliko vidim, bez obzira na snagu kymca , ne cini mi se da je brzi od xmaxa koji je vec pokazao da moze ici 150km/h i vise  :o
Sta je s ubrzanjima ne znam, ali i tu sam citao oprecna misljenja.. I kao sto rekoh , downtowna jos cekam da dodje na test :cekamm:

Odiin ?  :nevin:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #5 : 12 Svibanj, 2010, 19:09:09 »
max brzina na kymco downtown 300 je 150km/h i cjena mu je oko 38-39000kn ako usporedis so nexus 300 cjena je tu negde a kymco je jaci i je vide skut za krstarenje znaci nije za sportski stil voznje nego je bas udoban i dobar za duze putovanje

evo test downtown na koj je sve kazano u detalje cak je i pola skut rastavjen i svje je dobro objasneto ali je na kineski jezik zato koristi google transelate na zadnu stranu pise da max brzina je od 150 do 155 zavisi od uvjete

http://www.jorsindo.com/?p=22&page=15

max brzina yamaha x-max 250 je 140km/h ( tako pise u test na motopulsa ) ali zato je manji od downtown i je laksi oko 15kg

http://motopuls.hr/images/stories/TESTOVI/T078/078UT_Skuteri_vel_kotaca.pdf
« Zadnja izmjena: 12 Svibanj, 2010, 19:17:45 sanatorium »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #6 : 12 Svibanj, 2010, 20:16:03 »
Osobno sam vozio x-maxa po cuki preko 150 , a imao je nepunih 1000km i jos je bio u "razradi" i duboko sam uvjeren da ono sto sam cuo od nekih ljudi da su ga mjerili GPSom da ide 150 da je istina..

Iako 145 ili 155 i nije neka dilema... i po tome nebi trazio pobjednika, kao ni po razlici od 400kn za registraciju, iako ostaje cinjenica da je kymco najskupkji u klasi, a ni na to nisam navikao, jer taj brand jos nema takav status , bar kod nas, da bude najskuplji  :toothy11:

Valjda cu dobiti na test downtowna , pa cu imati konkretno subjektivno misljenje, jer drugacije tesko mogu reci nesto pametno  :redface:  :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #7 : 13 Svibanj, 2010, 02:34:26 »
Osobno sam vozio x-maxa po cuki preko 150 , a imao je nepunih 1000km i jos je bio u "razradi" i duboko sam uvjeren da ono sto sam cuo od nekih ljudi da su ga mjerili GPSom da ide 150 da je istina..


Po GPS-u vjerovatno nizbrdo uhvati pravih 150 ali po pravcu ne ide nikako više od pravih 140.
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #8 : 13 Svibanj, 2010, 08:27:26 »
Ma treba vidjet i downtowna po GPSu..  :icon_thumright:

Uglavnom oba su brza, i bilo bi logicno da je downtown s obzirom na 50% više KSa , dakle s 10KSa više, da je dosta bolji i u ubrzanju i u krajnjoj..
E sad, čak sam čuo da je sporiji u ubrzanju, a evo ni krajnja nije neka velika razlika.. Što mi nekako nema smisla  :icon_scratch:

Zato čekam test da dobijem pravo subjektivno mišljenje , i u biti najviše me interesira kakva su mu vozna svojstva , da li je i tu sustigao/prestigao x-maxa..  :redface:

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline sanatorium

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: vinica-macedonia
  • Moj Skuter: Kymco SUper 9
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #9 : 13 Svibanj, 2010, 08:42:34 »
Ma treba vidjet i downtowna po GPSu..  :icon_thumright:

Uglavnom oba su brza, i bilo bi logicno da je downtown s obzirom na 50% više KSa , dakle s 10KSa više, da je dosta bolji i u ubrzanju i u krajnjoj..
E sad, čak sam čuo da je sporiji u ubrzanju, a evo ni krajnja nije neka velika razlika.. Što mi nekako nema smisla  :icon_scratch:

Zato čekam test da dobijem pravo subjektivno mišljenje , i u biti najviše me interesira kakva su mu vozna svojstva , da li je i tu sustigao/prestigao x-maxa..  :redface:





da ali treba da se uzme i obzira da downtown je 15kg tezi od xmax

i da ubrzanje je puno bolje kod downtown

0-100kmh downtown 7.5s ( dole u komentar pise da sa jakocom postize 140kmh , za 150kmh mu treba malo vide vreme , a 160kmh moze da postigne na blagoj nizbrdici  )




x max 0-100kmh mu treba oko 11s

« Zadnja izmjena: 13 Svibanj, 2010, 08:49:45 sanatorium »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #10 : 13 Svibanj, 2010, 09:07:15 »
E da, znam ja za to, a opet citam motopuls koji kaze da je sporiji downtown u ubrzanju od beverlya , jedino ga malo u krajnjoj dobije  :icon_scratch:

Zato i kazem da zelim probat, i obecan mi je na test , onda cu Vam to potvrditi ili opovrgnuti  :icon_thumright:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #11 : 13 Svibanj, 2010, 09:23:52 »
Ma nije on klinac da su mu bitne sekunde, bitno je da motor s njime i curom moze voziti bez smetanja u prometu, 125 bi mu bilo slabo pa sam mu rekao da uzme 200-300... On se odlucio na nesto ovako zbog popusta koje ima na te modele, neznam kako se zove ovaj piaggio motor, skuzio sam da nije x9, nego nekako sportski malo oblik, slicno kao x-max, model je 2010?
Ali kako sam skuzio, definitivno yamaha zbog registracije i ostalog, opet hvala :)

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #12 : 13 Svibanj, 2010, 09:41:37 »
YAMAHA - X-MAX test --> http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=394&Itemid=39
PIAGGIO X-EVO    test --> http://www.mojskuter.com/index.php?option=com_content&task=view&id=440&Itemid=39

Downtown           test ---> valjda uskoro  :redface:  :toothy3:  :confused5:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #13 : 13 Svibanj, 2010, 10:13:15 »

Offline cheef

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 10
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: X-max
  • Moja Kaciga: nolan
Odg: Dvojba x-max 250 ili xevo 300ie ?
« Odgovori #14 : 15 Svibanj, 2010, 21:18:40 »
Obavezno prije kupovine pročitaj temu na : motori- forum- skuteri preko 50 ccm-YAMAHA X max 250

NIKAD VIŠE U MOJU KUĆU.

cheef