Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nesreća  (Posjeta: 7699 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #40 : 03 Svibanj, 2010, 00:42:39 »
Zasto?
Pregledna cesta, preticanje preko pune linije, frontalni sudar. I bonus - lik je imao uredno regan auto na svoje ime, a nema vozacku. Uopce.

Na kraju ga je i njegova cura tuzila u privatnoj tuzbi za ozlijede i dobila velike novce

interesantno jer u biti ima smisla,
evo jedan potencijalni primjer,

vozis se pijan kao letva, ali sve po pravilima, i netko se spuca u tebe,

ti placas to sto si pijan, ali on je u biti kriv za nesrecu.. i to ima smisla  :icon_thumright:


svakako si me zamislio  :icon_thumright:


ipak u ovom nasem slucaju mislim da svoj dio krivice ima i frajer na motoru , cisto zbog brutalnosti udara  :dontknow:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #41 : 03 Svibanj, 2010, 00:45:43 »
vozis se pijan kao letva, ali sve po pravilima, i netko se spuca u tebe,

ti placas to sto si pijan, ali on je u biti kriv za nesrecu.. i to ima smisla  :icon_thumright:


Zabluda je da si automatski kriv ako si pijan. Kriv si samo za cinjenicu da si pijan, ali ne i za sudar ako do njega dodje tudjom krivnjom.

ipak u ovom nasem slucaju mislim da svoj dio krivice ima i frajer na motoru , cisto zbog brutalnosti udara  :dontknow:

Vjestak ce prilicno precizno odrediti brzinu jer ima dovoljno tragova da ju odredi, ali to ce jedino biti olakotna okolnost zenski, a nikako dokaz krivnje motorista za sudar, odnosno, materijal za podizanje postupka protiv njega za izazivanje nesrece
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2010, 00:47:27 3alfa3 »

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #42 : 03 Svibanj, 2010, 00:48:36 »

Zabluda je da si automatski kriv ako si pijan. Kriv si samo za cinjenicu da si pijan, ali ne i za sudar ako do njega dodje tudjom krivnjom.

Vjestak ce prilicno precizno odrediti brzinu jer ima dovoljno tragova da ju odredi, ali to ce jedino biti olakotna okolnost zenski, a nikako dokaz krivnje motorista za sudar.

ovisi o svim tim okolnostima , puno tu jos faktora fali ... mi jos ni neznamo sta se tocno dogodilo, jedino sto je ocito je ta suluda brzina  :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #43 : 03 Svibanj, 2010, 00:50:29 »
jedino sto je ocito je ta suluda brzina  :redface:

...i cinjecina da je udario u auto koji mu se preprijecio u njegovoj traci. Policiji za dic prijavu sasvim dovoljno, a i sucu(tkinji) za donijeti presudu (strogu ili blagu - nebitno)

Ovdje je zapravo samo jedna osobna cista ko suza - poginula suvozacica u autu i zbog njene smrti ce se ovdje zaguzvati na sudu
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2010, 00:52:00 3alfa3 »

Offline Nabukodonozor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 438
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 Ditech
  • Moja Kaciga: Prava muška
  • MojSetup: za picane koji još imaju struju .. ha-ha ..
  • MojSpuh: Leo Vinche Zx
Odg: nesreća
« Odgovori #44 : 03 Svibanj, 2010, 03:27:08 »
.. nemoj voziti brže nego te tvoj Anđeo čuvar može pratiti ..
   zato ja NE smijem kupiti ništa veće od 50cm,jer bez obzira na iskustvo i sve,znam sebe,da se nebi vozio kao penzić ..
   i bilo bi svega ..
   uvijek ti netko drugi napravi piz..riju ..
   pogotovo u ovim selima u okolici,traktori,blato na cesti,
   i s mojom kosilicom nemam mira po gradu,spricam do jaja 90kmh ..

   po meni dečko je nabrijo brzinu,i možda se zagledao u kmh ili negdje sastrane,a možda i neiskustvo?
   babe su pričale o doživljajima s Mise i skretale i eto ti djelić sekunde i dva života odu ..

   a ova što je vozila,će se žderati cijeli život!

   
   
   
.. rođen sa gedorom i lemilicom u ruci,u glavi Matrix ..

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: nesreća
« Odgovori #45 : 03 Svibanj, 2010, 08:01:51 »
Gine se zbog ne obavljene provjere prilikom pretjecanja i oduzimanja prednosti. Najveca zabluda vozaca auta je ta kada vide motor sto misle kako imaju vremena obaviti skretanje ili obilazenje ,a to rade ,jer auto im pruza laznu sigurnost pa misle ko ga j.... meni nece biti nista neka on (motorist) koci!

 
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2010, 08:27:58 veka84sb »

Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: nesreća
« Odgovori #46 : 03 Svibanj, 2010, 08:25:36 »
evo primjer moje nesrece (za koju smatram da nisam kriv, a opet po zakonu jesam)... vozim se sa skutom, sve uredno od brzine i po svojoj strani ceste i sve. pretice me frend, u trenutku preticanja njemu izleti ogromna đukela na cestu i on pici na kocnicu da izbjegne đukelu, i u tom trenutku izleti pred mene (ni pol metra ispred mene). ja nisam stigao reagirati i spizdim se u njega. po zakonu, ja sam kriv jer je to lancani sudar - automatski je kriv onaj zadnji. a na koji nacin sam ja mogao tu izbjeci nesrecu?

napominjem: nisam ubrzavao kad sam vidio da me pretice i nisam vidio đukelu jer je dolazila s njegove strane...


zakon je u nekim situacijama krajnje glup. murje nije bilo jer mi je to frend bio...
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: nesreća
« Odgovori #47 : 03 Svibanj, 2010, 08:30:55 »
evo primjer moje nesrece (za koju smatram da nisam kriv, a opet po zakonu jesam)... vozim se sa skutom, sve uredno od brzine i po svojoj strani ceste i sve. pretice me frend, u trenutku preticanja njemu izleti ogromna đukela na cestu i on pici na kocnicu da izbjegne đukelu, i u tom trenutku izleti pred mene (ni pol metra ispred mene). ja nisam stigao reagirati i spizdim se u njega. po zakonu, ja sam kriv jer je to lancani sudar - automatski je kriv onaj zadnji. a na koji nacin sam ja mogao tu izbjeci nesrecu?

napominjem: nisam ubrzavao kad sam vidio da me pretice i nisam vidio đukelu jer je dolazila s njegove strane...


zakon je u nekim situacijama krajnje glup. murje nije bilo jer mi je to frend bio...

Nisi kriv samo ako mozes  dokazati da ti je on naglim kocenjem oduzeo prednost i mogucnost sigurnog zaustvaljnja!


Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: nesreća
« Odgovori #48 : 03 Svibanj, 2010, 08:33:15 »
Nisi kriv samo ako mozes  dokazati da ti je on naglim kocenjem oduzeo prednost i mogucnost sigurnog zaustvaljnja!



dokazi... nema nikakvih tragova na cesti... mogu se jebati... al ok. fala bogu da nije to bil neko nepoznati jer bi popusil pare vjerojatno
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: nesreća
« Odgovori #49 : 03 Svibanj, 2010, 08:48:37 »
Priča se da je lik vozio bar 150...

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: nesreća
« Odgovori #50 : 03 Svibanj, 2010, 11:13:24 »
vezano za ovog decka sto je poginuo
to mi je susjed , njegovog brata i sestru dobro poznajem a njega iz viđenja, decko je stvarno miran vozač bio i svaki dan prođe 10 puta ispred moje kuče i nikad nisam ni vidio ni čuo da ga je stisnuo, auspuh je bio ogiginal tablica uredno postavljena (mislim cak na original nosacu) stvarno sve 5 za njegovu voznju i vjerujem da je motor bio samo za gušt!

i neki dan stojim ispred kuce i prolazi on (naravno lagano) i ja kazem starom yebote led pa on njega nikad nije stiso...
u cetvrtak sam bio sa kolegama u plodinama i sjedimo na kavi kad dolazi njegov otac sa tim kawićem i ja kazem kolegi "de mu pogledaj gumu zadnju poginut ce negdje"... od tad je proslo tri dana!

edit: u petak je umrla mama od jednog učenika iz moje skole i te zene su isle sa karmina a ta zena sto je poginula u autu je mama od decka sto je godinu stariji od mene i isto ga poznam ... tako da je u pž katastrofa unazad par dana
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2010, 11:16:46 shegy »
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #51 : 03 Svibanj, 2010, 11:23:19 »
..jako malo je potrebno i evo tragedije  :-[
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #52 : 03 Svibanj, 2010, 11:23:24 »
decko je stvarno miran vozač bio i svaki dan prođe 10 puta ispred moje kuče i nikad nisam ni vidio ni čuo da ga je stisnuo, auspuh je bio ogiginal tablica uredno postavljena (mislim cak na original nosacu) stvarno sve 5 za njegovu voznju i vjerujem da je motor bio samo za gušt!

i neki dan stojim ispred kuce i prolazi on (naravno lagano) i ja kazem starom yebote led pa on njega nikad nije stiso...


Ja sam nesto primjetio od kad vozim motor kod drugih motorista kad se vozim po otvorenoj cesti. Oni koji imaju gume potrosene do rubova imaju konstantniju brzinu po cijelom putu - voze relativno brzo i po zavojima i po ravnom, ali oni koji imaju potrosen iskljucivo srednji dio gume kroz zavoje idu dosta sporije, samo izgleda da tu frustraciju lijece puno prevelikom brzinom nakon zavoja kad na ravnom stisnu preko mjere. Dakle, em je brzina prevelika na ravnom, a i nisu bas neki vozaci kad im gume po sredini nemaju ripne, a od ruba 2-3cm ko nova

Offline Nabukodonozor

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 438
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 Ditech
  • Moja Kaciga: Prava muška
  • MojSetup: za picane koji još imaju struju .. ha-ha ..
  • MojSpuh: Leo Vinche Zx
Odg: nesreća
« Odgovori #53 : 03 Svibanj, 2010, 11:26:55 »
Gine se zbog ne obavljene provjere prilikom pretjecanja i oduzimanja prednosti. Najveca zabluda vozaca auta je ta kada vide motor sto misle kako imaju vremena obaviti skretanje ili obilazenje ,a to rade ,jer auto im pruza laznu sigurnost pa misle ko ga j.... meni nece biti nista neka on (motorist) koci!

 


tu si u pravu!! neću sada tu izlagati svoje padove,izbjegavanja sudara,a i dosta njih kada kupi motor za "gušt" nezna ni kočiti,koće zadnjom,a ne prednjom i šaltanjem!!

a i gume su najvažniji faktor,i redovno održavanje,ako nemaš para za gume i servise,bolje nemoj ni kupovati takav stroj..

.. rođen sa gedorom i lemilicom u ruci,u glavi Matrix ..

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #54 : 03 Svibanj, 2010, 11:30:08 »

a i gume su najvažniji faktor,i redovno održavanje,ako nemaš para za gume i servise,bolje nemoj ni kupovati takav stroj..


Ja sam zbog toga prodao svoju yamahu svojevremeno i presao na skuter  :dontknow:

Cesto , jako cesto, se pokazalo da je jako skupa varijanta , cak i najskuplja , stednja na gumama za motor :redface:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #55 : 03 Svibanj, 2010, 11:31:34 »
...koće zadnjom,a ne...


Koci se sa obje kocnice, a zadnja se stisne netom prije prednje kao bi naprijed vilica manje potonula (cijeli motor se nekako "utegne").
U panici se ne presaltava nego samo kocnicama, a npr. priblizavanjem semaforu kocim presaltavanjem i kocnice jedva da upotrebljavam - tek toliko da se stop upali da ovaj iza zna kaj radim i to je onda rijetko kad sa obje kocnice (samo prednjom)

Offline kristijanSR70

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1558
  • Spol: Muški
  • I ti možeš pisati na MojSkuter.com portalu !!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: NG
  • Moj Skuter: RUNNER VXR 200
  • Moja Kaciga: N61
  • MojSetup: je jedini sisavac prilađođen životu u prirodi, imaju pluća i mogu disati zrak,množe se aktivnošću testisa.
  • MojSpuh: + cijev + 2 šarafa
Odg: nesreća
« Odgovori #56 : 03 Svibanj, 2010, 11:32:57 »
 @ alfa :kako opravdavas čavao u svojoj gumi ?  ;D

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #57 : 03 Svibanj, 2010, 11:33:53 »
@ alfa :kako opravdavas čavao u svojoj gumi ?  ;D

kupnjom nove gume  :toothy3:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Online 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #58 : 03 Svibanj, 2010, 11:34:42 »
@ alfa :kako opravdavas čavao u svojoj gumi ?  ;D

Ne razumijem, kako bi ga opravdavao?

Usao je nutra, takva guma vise nije bila sigurna i opcija je bila ili ne vozit se ili kupit novu. Ja sam napravio ovo drugo

Offline shegy

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1290
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: PŽ-ZG-KA
  • Moj Skuter: aprilia sr ditek, jogurt, cr250
Odg: nesreća
« Odgovori #59 : 03 Svibanj, 2010, 11:36:08 »
decko se zaposlio u razminiravajucoj firmi i tako je zaradio za motor..
neznam mozda je i letio.. mozda je samo u gradu bio dobar sto se tice voznje a po otvorenom ga ložio to neznam al znam da kad god sam ga vidio da je u minimalnim okretajima i lagano...
KAD SI GLADAN, NISI SVOJ