Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: nesreća  (Posjeta: 7685 )

0 Članova i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: nesreća
« Odgovori #20 : 03 Svibanj, 2010, 00:13:38 »
iskreno gledajući ima lošijih muškaraca vozača nego nekih žena. Ja prvo krenem od svoje stare gledajući koja nikad nije prešla u životu 60 na sat ali nikad nije imala prometne već 9 godina. Od cure koja u zadnjih 3 godine vozi ko jebeni schumaher nekad me strah i sa svojim cimerom koji je kao grom svaki dan drugo jebeno drvo. Neki dan se u branimirovoj popeo na jebeni TRAMVAJ jer ga nije "VIDIO". Moje mišljenje da je ženu prerano optuživat.
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: nesreća
« Odgovori #21 : 03 Svibanj, 2010, 00:15:01 »
za naše ceste ne možeš koristit motor kao prijevozno sredstvo ....za naše ceste možeš birat očeš bicikl,traktor ili auto ..... ako uzmes motor neces se dugo voziti bez sranja sa vozacima..... moj bratic je kupio apriliu sl falco i vozio ju godinu dana odjavio ju je i otisao na jedan moto susret ne registriran i ujutro se vraco s motosusreta na posao ( doktor je ) i u jednom zavoju je prolazio sa 80-90 a na tom zavoju zivi jedan lik koji se lagano autom spustio u rikverc na cestu i kak je ovaj izlazio iz zavoja opalio u njega .... odkinio prste na ruci noge su mu bile crne ,ne plave nego crne....decko nije kriv a opet ce platit za ne regan motor šta ja znam šta.... a poso radi kao doktor i dalje a ne moze mrdat mali prst na ruci .... ma za nas u hrvatskoj ako oces motor sredi si nesto za trke ili stunt i na pistu a za ovaj promet trea kupit biciklu ili role i do kurca .... :angry9:

najbolje onda ne izlaziti iz kuće u našoj državi.
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #22 : 03 Svibanj, 2010, 00:15:26 »
motorist je sigurno kriv, to uopce u ovom slucaju nije upitno  :angry7:

e sad, da li je odgvornost i kod vozacice auta to se ne zna  :dontknow:

ali tip s motorom je svakako kriv , i iz ovakvih slucajeva svakako treba izvuci pouku, i to nema veze s "zenama" u prometu !
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #23 : 03 Svibanj, 2010, 00:17:30 »
valjda je mislio na ovog motorista sto je vozio prebrzo

Znam, ali zakon kaze da ne smijes presijecati drugu traku ako se nisi uvjerio da to mozes napraviti bez smetanja drugima.

Naravno da postoje situacije gdje se poklopi nepregledan zavoj, velika brzina itd. i da je prakticki nemoguce to obaviti na siguran nacin, ali zakon to ne priznaje. U takvom slucaju vozis do dijela gdje ces se moci sigurno okrenuti i vracas se nazad, ali ne skreces na slijepo

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #24 : 03 Svibanj, 2010, 00:18:36 »
Znam, ali zakon kaze da ne smijes presijecati drugu traku ako se nisi uvjerio da to mozes napraviti bez smetanja drugima.

Naravno da postoje situacije gdje se poklopi nepregledan zavoj, velika brzina itd. i da je prakticki nemoguce to obaviti na siguran nacin, ali zakon to ne priznaje. U takvom slucaju vozis do dijela gdje ces se moci sigurno okrenuti i vracas se nazad, ali ne skreces na slijepo

zakon je jasan, i nisu rjetki slucajevi s dokazanom obostranom krivnjom!
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: nesreća
« Odgovori #25 : 03 Svibanj, 2010, 00:19:35 »
vozačica i da bude kriva, bit će samo djelomično i to vrlo malo jer je lik s motorom vozio puno više od ograničenja, tj. 50km/h. Cesta je ravna na tom djelu i nema šanse da ga il ženska nebi vidjela da dolazi i da on nebi vidio žensku da skreće. Pa vidi se na slikama u kakvom je stanju motor i auto i kakav je to udarac bio.

Bez obzira što mi svi volimo motore/skutere i nevolimo babe za volanom, treba biti realan i uzet činjenice u obzir

@alfa ta je cesta ravna na tom djelu sigurno 4-5 kilometara u komadu, a kako sam već napisao par puta, cijelom dužinom te ceste Požega-Pleternica je ograničenje 50km/h

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: nesreća
« Odgovori #26 : 03 Svibanj, 2010, 00:20:24 »
Da ali alfa da te pitam. Kad se vozis na motoru cca 60-80 i pogledas u retrovizor jel mozes odmah na prvu registrirat drugi motor sa minimalno 120-140 da ti se približava (još ako je bez xenona ili nečega sličnog da bude uočljiviji) (pitam retorički nikakav flame :))
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #27 : 03 Svibanj, 2010, 00:22:34 »
gle, ako mu je oduzela prednost, kao sto je alfa rekao, ona je kriva , a olakotne okolnosti mogu samo umanjiti kaznu...
a s druge strane ako je on vozio prebrzo, sto je , dakle svakako je kriv  :glasses9:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: nesreća
« Odgovori #28 : 03 Svibanj, 2010, 00:23:37 »
motorist nosi veliki dio krivice i to s hinjavac sasvim u pravu, jer da je vozio i 80 kmh imao je vremena ako ne zaustaviti se, barem usporiti skoro na nulu...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #29 : 03 Svibanj, 2010, 00:25:35 »
motorist nosi veliki dio krivice i to s hinjavac sasvim u pravu, jer da je vozio i 80 kmh imao je vremena ako ne zaustaviti se, barem usporiti skoro na nulu...

ni to nije bitno , odnosno, ako si dokazano vozio brze od ogranicenja --> kriv si, e sad ako si malo brze vozio nije isto kao i puno brze, ali u oba slucaja si kriv

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: nesreća
« Odgovori #30 : 03 Svibanj, 2010, 00:26:54 »
ma da je vozio 80-100km/h na 50 metara kočenja sa obe brenze i šaltanja manje brzine slobodno je mogao doći do nekih cca 30km/h. A da mu jebeš mater u tom trenutku bi i skočio pri toj brzini sa motora manja bi šteta bila definitivno nego ovako 2 metra pod zemljom
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: nesreća
« Odgovori #31 : 03 Svibanj, 2010, 00:27:51 »
pa da eladio to sam i htio reci, samo sam zelio reci da je isao i 80 kmh mogao je koliko toliko zaustaviti se, a ovjde je brzina po mojoj procjeni barem 100 kmh
i naravno da je kriv, i meni se dogodi da nekada tesko u automobilu motorista uocim, ali nikada nije mi se dogodilo da sam nekoga u opasnost doveo...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: nesreća
« Odgovori #32 : 03 Svibanj, 2010, 00:29:30 »
motorist je sigurno kriv, to uopce u ovom slucaju nije upitno  :angry7:

e sad, da li je odgvornost i kod vozacice auta to se ne zna  :dontknow:

ali tip s motorom je svakako kriv , i iz ovakvih slucajeva svakako treba izvuci pouku, i to nema veze s "zenama" u prometu !

zna se tko je kriv, sam si je kriv sto je vozio PREbrzo i to je jasno, nego ne mozes se vise voziti maximalno defenzivno  :dontknow:




Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #33 : 03 Svibanj, 2010, 00:30:00 »
pa da,

moja procjena je da je u trenutku udara bio na nekih 130-150km/h , jer auto je poprilicno dobio, kao i motor
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #34 : 03 Svibanj, 2010, 00:32:03 »
ni to nije bitno , odnosno, ako si dokazano vozio brze od ogranicenja --> kriv si, e sad ako si malo brze vozio nije isto kao i puno brze, ali u oba slucaja si kriv




Dokazano mi je u jednom sudaru da sam isao (autom) 90 km/h ( ogranicenje 50 km/h) i doslo je do frontalnog sudara jer me lupio auto koji je pretjecao drugi auto. Bilo je ozlijedjenih. Na sudu sam platio kaznu za prebrzu voznju, a lik je dobio krivicnu prijavu za izazivanje nesrece sa ozlijedjenima. Odstetu sam dobio bez problema od njegovog osiguranja i to prije kraja suda - samo na temelju policijskog zapisnika, a radilo se o totalki na autu starom 10 mjeseci

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: nesreća
« Odgovori #35 : 03 Svibanj, 2010, 00:32:49 »
Samo što je meni stari rekao večeras.

"Svaka fukara u današnje vrijeme vozi i motor i auto a ti pamet u glavu"

Istinu je i rekao tko god ima 2000kn ili kupi auto ili motor a što se tiče ispravnosti o tom potom
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: nesreća
« Odgovori #36 : 03 Svibanj, 2010, 00:33:22 »

Dokazano mi je u jednom sudaru da sam isao (autom) 90 km/h ( ogranicenje 50 km/h) i doslo je do frontalnog sudara jer me lupio auto koji je pretjecao drugi auto. Bilo je ozlijedjenih. Na sudu sam platio kaznu za prebrzu voznju, a lik je dobio krivicnu prijavu za izazivanje nesrece sa ozlijedjenima. Odstetu sam dobio bez problema od njegovog osiguranja i to prije kraja suda - samo na temelju policijskog zapisnika, a radilo se o totalki na autu starom 10 mjeseci

interesantno  :icon_scratch:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: nesreća
« Odgovori #37 : 03 Svibanj, 2010, 00:38:12 »
interesantno  :icon_scratch:

Zasto?
Pregledna cesta, preticanje preko pune linije, frontalni sudar. I bonus - lik je imao uredno regan auto na svoje ime, a nema vozacku. Uopce.

Na kraju ga je i njegova cura tuzila u privatnoj tuzbi za ozlijede i dobila velike novce



Da me se ne shvati krivo - decko koji je danas poginuo je zivotom platio svoju neizivljenost, ali on za taj sudar pravno nije kriv. I zena ce vjerojatno biti proglasena krivom, ali zbog olakotnih okolnosti osudjena uvjetno
« Zadnja izmjena: 03 Svibanj, 2010, 00:40:49 3alfa3 »

Offline Hinjavac

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • *
  • Postova: 353
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Capljina/Metkovic/Zagreb
  • Moj Skuter: VXR
  • MojSetup: Malossi:tork,multivar,delta,belt i filteri oba dovoljno za sad
  • MojSpuh: Serdarevi?
Odg: nesreća
« Odgovori #38 : 03 Svibanj, 2010, 00:39:33 »
pa ista mu stvar tko god da ga tuzi kad osiguranje plaća
Letio sam i sa trosovincem a ne sa 2 tocka.

Offline zedooo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 441
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Aprilia Atlantic 200
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: štok
  • MojSpuh: štok
Odg: nesreća
« Odgovori #39 : 03 Svibanj, 2010, 00:41:20 »
Eto, upravo to sam htio reći. Kriv je motorist, recite što hoćete.

Vi koji brijete da nije, pogledajte motor. Ovaj se ganjo ko blesav. Da je išao "normalnom" brzinom, ne bi poginuo.