Tehnički kutak > Tuning skutera

Lijen skuter

(1/2) > >>

Mr J:
Prije svega pozdrav svima koji ovo trenutno citaju...

Problematika:
skuter ima Morini masinu sa vodenim hladjenjem i na njemu nije nista dirano a ima preko 8000 km. Problem je u startu, dosta je lijen, trom do nekih 15km/h no poslije lijepo ubrzava do krajnje brzine od nekih 90km/h po satu (sa jednom ili dvije osobe).
Rijec je o Italjet formuli 50 L.C. (tzv. Sivko) koja je skoro cijeli svoj zivotni vijek (od '98) provela u garazi odmarajuci se   :)
Citao sam da se treba promijeniti opruga (feder) na kvacilu, rolice i remen pa bi ubrzanje bilo pristojnije...

Sada mene zanimaju okvirno cijene tih dijelova i ducan u ZG gdje bih to mogao kupiti...

Inace jucer sam isao sa curom na izlet u Mariju Bistricu i Sivko je sve to lijepo izdrzao ali ubrzanje na semaforima po gradu je slabasno... Nije toliko lose kao baotian ali znam da moze biti barem duplo bolje...

Lijep pozdrav!

Mr J:
Znam da mogu otici u bilo koji ducan ali me zanimaju vasa iskustva te neka preporuka oko proizvodjaca dijelova ali opet da nije preskupo, da mi date neke okvirne cijene kako bih znao kada odem u ducan je li skupo ili nije, tj. da ne placam porez na budale.

enigma:
baotian uopce nije tako lijen, za 5-7 sekundi ubrza do 35, a to je po meni dosta startno...

ulijenio ti se u garazi, naviko bit na toplom i pod krovom :frajer:

Mr J:
Promijenio centralnu oprugu na kvacilu, (stara bila sva korodirala) promijenio rolice (stavio 5.5g) i promijenio remen (RMS 175kn) sve to slozio i sada je super...
Namucio sam se sa skidanjem matice pri rastavljanju kvacila (kljuc br. 38) i onda je bio problem mali to stisnuti i stegnuti maticu ali sam se snasao (naravno bila mi je potrebna pomoc jos jedne osobe i prese)

Eto, ako kome treba mijenjati centralnu oprugu, rolice, one 3 manje opruge na kvacilu slobodno mi se moze javiti... Ja sam u Ivanjoj Reci pa ako kome treba pomoc...

r.e.!:
bitno da si riješio problem i da si sada zadovoljan :icon_thumright: :icon_thumright:

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju