Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav  (Posjeta: 4284 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« : 15 Kolovoz, 2007, 15:09:41 »
Dakle vozim derbi gp1 race (novi),te me muci malo vlaga na motoru :toothy12: šta da radim   :dontknow: pazite sad motor pokisne pa nece upalit  :icon_scratch:,ajd dobro rastavim prekidac sa desne strane kod gasa kad ono vidi cuda  :drunken_smilie: pun je vode,dobro ga ispušem osušim i mali pali ko mina ali ostaje zanimljivi problem trokira sve u 16 :icon_scratch: :help: unaprjed hvala na odgovorima :jerk: :notworthy:

Offline Genesis051

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Hyosung Aquila 125 (prije: G. Runner 50 P.Jet)
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #1 : 15 Kolovoz, 2007, 15:16:09 »
Je li ti još pod garancijom... ništa (više) ne diraj, i neka ti to oni riješe...
Ako nije, jbtga... počekaj malo, da ti "profesionalci" otkriju ovaj post...
Live to ride, ride to live

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #2 : 15 Kolovoz, 2007, 15:23:08 »
Star je 3 tjedna,motor kad se osusi super radi,a moj jebeni problem ne spada pod garanciju al me kajaju !!!!!u servisu su super decki al u ducanu gdje sam kupio motor frajer prodaje maglu,da decki u servisu nekaj budu rješili al njima su ruke svezane jel to mogu samo meni naplatit a ja neželim plačat nešto što bi trebalo bit ispravno  :dontknow:  ???  :angry9:

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #3 : 15 Kolovoz, 2007, 15:26:57 »
Star je 3 tjedna,motor kad se osusi super radi,a moj jebeni problem ne spada pod garanciju al me kajaju !!!!!u servisu su super decki al u ducanu gdje sam kupio motor frajer prodaje maglu,da decki u servisu nekaj budu rješili al njima su ruke svezane jel to mogu samo meni naplatit a ja neželim plačat nešto što bi trebalo bit ispravno  :dontknow:  ???  :angry9:

Jel to čuveni "RPM"? I onaj retard od vlasnika (ako je on uopće vlasnik)...

Uglavnom to što trokira može bit da ti voda dođe u karburator preko filtera zraka koji se vjerojatno natopi vodom. Jedino rješenje ti je nabavit garažu ili bar nekakvu ceradu.

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #4 : 15 Kolovoz, 2007, 15:32:37 »
da, voda u filteru... meni se to dogodi kada ga perem miniwashem.

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #5 : 15 Kolovoz, 2007, 15:37:20 »
Star je 3 tjedna,motor kad se osusi super radi,a moj jebeni problem ne spada pod garanciju al me kajaju !!!!!u servisu su super decki al u ducanu gdje sam kupio motor frajer prodaje maglu,da decki u servisu nekaj budu rješili al njima su ruke svezane jel to mogu samo meni naplatit a ja neželim plačat nešto što bi trebalo bit ispravno  :dontknow:  ???  :angry9:

Jel to čuveni "RPM"? I onaj retard od vlasnika (ako je on uopće vlasnik)...

Uglavnom to što trokira može bit da ti voda dođe u karburator preko filtera zraka koji se vjerojatno natopi vodom. Jedino rješenje ti je nabavit garažu ili bar nekakvu ceradu.

     voda u filteru  :icon_scratch: to mi je malo cudno jer je dobro zatvoren,trokira na odredjenom broju okretaja npr do pola gasa je ok dodje do 40 kmh i onda pocne trrrrrrrr okirrrat.DA retarda i pol do dvije tri ako ne i vise :9 kako si samo znao za cuveni "RPM"

Offline OvErLoAd

  • Tržnica : (+8)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 522
  • Spol: Muški
  • in the fast lane
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • svijetskutera
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: aprilia SR 70 minarelli
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #6 : 15 Kolovoz, 2007, 16:00:46 »

     voda u filteru  :icon_scratch: to mi je malo cudno jer je dobro zatvoren,trokira na odredjenom broju okretaja npr do pola gasa je ok dodje do 40 kmh i onda pocne trrrrrrrr okirrrat.DA retarda i pol do dvije tri ako ne i vise :9 kako si samo znao za cuveni "RPM"

Frend mi je prepričao gorka iskustva s njima, a i u živo sam se uvjerio da je frajer debil i nema pojma ni o čemu...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #7 : 15 Kolovoz, 2007, 17:26:43 »
mozda imas vode u benzinu pa zato trokira,iako zvuci cudno moguce da ti udje voda nekako u rezervoar,ipak ja mislim da je do filtera zraka,filter zraka ti nije fiksno zatvoren ipak on s jedne strane vuce zrak u sebe pa mozda tuda povucen unutra vode

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #8 : 15 Kolovoz, 2007, 17:33:59 »
Imaš pravo voda u benzinu jako tesko, pogotovo tik nakon kise al ovo sa filterom mi sve vise smrdi.
dal postoji mogucnost da voda dodje do impulsatora pa da zbog toga trokira tj da na odredjenom broju okretaja signal jenostavno dobije kratki spoj na šasiju i eto trrrrrrrrrrrrr  :icon_scratch:

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #9 : 15 Kolovoz, 2007, 17:38:16 »
moze bit i do toga,al vise da povuce vode kroz filter

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #10 : 15 Kolovoz, 2007, 17:40:55 »
zamijeni svječicu,
Piaggio X9 250  Black Box

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #11 : 15 Kolovoz, 2007, 17:41:35 »
da povuče vodu trokirao bi mu i na malim brzinama tj. odmah.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #12 : 15 Kolovoz, 2007, 17:45:33 »
zamijeni svječicu,

lol pa scut ima 700 km :nono:  :icon_biggrin: voda u filteru mozda al to bi bilo koda cupa vodu iz bunara (velka je udaljenost)

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #13 : 15 Kolovoz, 2007, 17:47:16 »
pa ak se spuzva namoci onda ti te kapljice vodu ulaze u karb i trokira, logicno. osim toga, probaj, natoci si vodu u airbox pa da vidis....

Offline mrcina

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5929
  • Spol: Muški
  • čuvajte se policajca. jebu svakog koga stignu.
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Piaggio X9 250 / Plava Vektra 1,6 16V
  • MojSetup: polini kuplung i plava centrala.
  • MojSpuh: Gianneli
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #14 : 15 Kolovoz, 2007, 17:50:23 »
meni je krepala na 3000 kod kymca od istog prodavača tak da se nebi začudio.
Piaggio X9 250  Black Box

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #15 : 15 Kolovoz, 2007, 18:05:19 »
pa ak se spuzva namoci onda ti te kapljice vodu ulaze u karb i trokira, logicno. osim toga, probaj, natoci si vodu u airbox pa da vidis....

Nebi hvala  :icon_thumright: 99% da je ta voda u filteru.Usis zraka na airboxu je okrenut prema stražnjoj strani pa je lako moguce da je tuda nabaco vode,blizina lanca,gume.okrenut cu ja njega u stranu pa da vidim sta ce bit  :drunken_smilie:

Offline Benjamin

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2379
  • Spol: Muški
  • --Toxic Stunt Team Member--
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb-Sesvete
  • Moj Skuter: Gilera Stalker Tuned
  • Moja Kaciga: Marushin,AGV
  • MojSetup: Top Performance Trophy
  • MojSpuh: Top Performance Nardo
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #16 : 15 Kolovoz, 2007, 18:13:21 »
Nemora biti da je voda u frgi ili filteru

Moguce da ti je do struje.Odnosno kad ti voda dode na kabl od svijecice i lulicu onda ti voli probijati napon i pocne trokirati to isto se i meni desilo na mom motoru jel nevalja kabel i lulica.

Novo nije skupo nekih 30-40kn.

Kad sam ga prao ili na kisi se vozio to se desavalo.
Under construction...

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #17 : 15 Kolovoz, 2007, 18:47:39 »
Nemora biti da je voda u frgi ili filteru

Moguce da ti je do struje.Odnosno kad ti voda dode na kabl od svijecice i lulicu onda ti voli probijati napon i pocne trokirati to isto se i meni desilo na mom motoru jel nevalja kabel i lulica.

Novo nije skupo nekih 30-40kn.

Kad sam ga prao ili na kisi se vozio to se desavalo.

To te ja pitam  :icon_thumright: svaka cast napokon netko sa strujicom kao problemom to sam ceko,probat cu i to rjesenje  :notworthy:
ajmo skvadro jos koji savjet ima li jos koja kvaka ?
Usput jos se je dosta skvadre zalilo na isti model scutera sa istim problemom najvjerovatnije kupljenim kod isog gospodina " R P M d.o.o ",zanimljivo ???  ::) prdaju ti motor sa takvom greskom a u garanciji nigdje ne navedu el instalacije ili bilo kakve el djelove pod garanciju  :icon_scratch:m , jel to oni nama prodaju muda pod bubrege, kao ono kupil si motor i sad nek te prca u mozak a ja sam si opral ruke od svega , ili su ti motori namjenjeni za trzista bogata pustinjama  :drunken_smilie: da slucajno koja kap ne padne na njega,a zabunom ih nafloktani španjolac pošalje hrvatima,kaj oni k**ra* znaju to vam je ispravno al nije u garanciji :toothy12:  :toothy9:  :headbang:
A majstor koji nam bubrege prodaje pravi je politicar sa diplomatskim odgovorima puno prica a malo ti to sve govori :laughing7: a cuo sam da zna takav gnoj razbacat okolo da sve smrdi dok ti netko prepricava :headbang:  :headbang:  :headbang:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15002
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #18 : 15 Kolovoz, 2007, 22:52:09 »
Provjeri da li je konektor (ako ga tvoj skut uopce ima) kod magneta mokar iznutra na kontaktima. To je rak rana Piaggio motora.
Ako je, onda ga osusi fenom, nasprejaj sa (ali vrlo malo) WD-40 ili kontakt-sprejem ako ga imas i ponovo zastekaj. I budi pazljiv kad ga odspajas da ne iscupas zice iz njega - on ima kopcu koju je prije rastavljanja potrebno pomaknuti.

Offline Damir 2T

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 303
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi Gp1 Race
  • MojSetup: ništa ot toga
  • MojSpuh: serijala
Odg: Derbi Gp1 race/kad pokisne trokira ko blesav
« Odgovori #19 : 16 Kolovoz, 2007, 12:44:38 »
Provjeri da li je konektor (ako ga tvoj skut uopce ima) kod magneta mokar iznutra na kontaktima. To je rak rana Piaggio motora.
Ako je, onda ga osusi fenom, nasprejaj sa (ali vrlo malo) WD-40 ili kontakt-sprejem ako ga imas i ponovo zastekaj. I budi pazljiv kad ga odspajas da ne iscupas zice iz njega - on ima kopcu koju je prije rastavljanja potrebno pomaknuti.


 :icon_thumright:  :notworthy: Hvala majstore !!!!