Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Luna zaribala, rjesenje?  (Posjeta: 4828 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ToNYGP1Racing

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1033
  • Spol: Muški
  • Zgazi me!!!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Derbi GP1 500 TwinTurbo
  • MojSetup: Nexus 500
  • MojSpuh: Akrapović ( i to 2)
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #20 : 12 Travanj, 2010, 20:40:15 »
Malossi sport, top performances trophy ima puno base kitova..   :icon_thumright:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #21 : 12 Travanj, 2010, 21:00:36 »
prioritet je cijena, iovako nemam neki auspuh za zavrtiti 70cc kako treba, a kad bih imao, pretpostavljam da bih odradom tajminga mogao dobiti iste perf. kao i skuplji kitevi... moram vidit koliko bi me izaslo ser. polovni cil..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #22 : 12 Travanj, 2010, 21:21:20 »
Kakvi novi dihtunzi? Kakvih 100 kuna ako su za LC sa gumicama 40 kuna? Kakvih... neznam ni sam kolko kuna?  :drunken_smilie: Pa ja sam svog Aeroxa serijalu složio kod Musila u Kobiliću kraj Velike Gorice za 300 kuna i dihtunge mi je poklonio.

Brušenje je bilo sa 40 na 41,5. A kakvi su dihtunzi da bi ih trebalo mijenjati? Kolko ja znam treba ti onaj ispod klingeritni ili aluminijski a onaj gore aluminijski nema potrebe mijenjati  :dontknow:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #23 : 12 Travanj, 2010, 21:22:07 »
BTW. nakon sređivanja cilindra moraš voditi računa da je to potpuno nova mašina... razrada kao i sa novim motorom jer inače banana  :icon_thumright:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #24 : 12 Travanj, 2010, 21:33:21 »
Luna ima gornji dihtung bakreni, donji klingerit, oba debljine 0,5mm... Na donjemu ima cak i neko  suzenje, kad se izreze dobije se 2-3km na max speed...
Ja sam stavio kit, preradio airbox, dizna 78, luna ide super(85-90), kad sam joj promjenio cilindar, auspuh za minarelli pase bez problema a serijski nemogu bez prerade vratiti ;D
Jos cu joj staviti neki bjesni auspuh, multivar i nesto linearno nazad, samo da dize okretaje kad joj dam gas...

Moj ti je savjet da se klonis sto dalje od luninog cilindra, vidio si sam kakave je izrade, moj je bio ukrivo izbusen, neki kanali skoro zacepljeni neki preveliki, pa mi je luna na nogarama vrtila 1000rpm vise nego obicna, a serijala se po pravcu zaljecala 78, ubrzanje je bilo gore nego baotian :icon_thumright:
Svaka glava od lune je nacikla popola, jedna mi je cak i pukla u ruci kad sam je skinuo s masine...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #25 : 12 Travanj, 2010, 21:46:34 »
Luna ima gornji dihtung bakreni, donji klingerit, oba debljine 0,5mm... Na donjemu ima cak i neko  suzenje, kad se izreze dobije se 2-3km na max speed...
Ja sam stavio kit, preradio airbox, dizna 78, luna ide super(85-90), kad sam joj promjenio cilindar, auspuh za minarelli pase bez problema a serijski nemogu bez prerade vratiti ;D
Jos cu joj staviti neki bjesni auspuh, multivar i nesto linearno nazad, samo da dize okretaje kad joj dam gas...

Moj ti je savjet da se klonis sto dalje od luninog cilindra, vidio si sam kakave je izrade, moj je bio ukrivo izbusen, neki kanali skoro zacepljeni neki preveliki, pa mi je luna na nogarama vrtila 1000rpm vise nego obicna, a serijala se po pravcu zaljecala 78, ubrzanje je bilo gore nego baotian :icon_thumright:
Svaka glava od lune je nacikla popola, jedna mi je cak i pukla u ruci kad sam je skinuo s masine...


Iz nepoznatih razloga ( :toothy3:) povlačim svoju izjavu. Kupi DR evo 70ccm AC, dellorto PHBN 17,5 LS (ako je ručni čok) ili PHVA 17.5 TS (pretpostavljam da ti taj treba) i odgovarajuću svjećicu sa barem 9 koeficijentom toplinske vrijednosti  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #26 : 12 Travanj, 2010, 22:39:59 »
ja eto nisam imao problema s motorom dok nisam sam mijenjao karike i vracao taj nesretni osigurac... i nakon 1000km voznje on nadje ispast i zaribati.. opet mislim, polovni ser. cil bi me dosta manje izasao od tog dr. evo, iako bih i ja radje 70cc.. ima dana, para nema, vidit cemo.. treba i bicikl vozit neko vrijeme  :icon_biggrin:
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #27 : 12 Travanj, 2010, 22:42:02 »
ja eto nisam imao problema s motorom dok nisam sam mijenjao karike i vracao taj nesretni osigurac... i nakon 1000km voznje on nadje ispast i zaribati.. opet mislim, polovni ser. cil bi me dosta manje izasao od tog dr. evo, iako bih i ja radje 70cc.. ima dana, para nema, vidit cemo.. treba i bicikl vozit neko vrijeme  :icon_biggrin:

Sjećam se tih dana  :toothy9:

Al nekak slabo vuče uzbrdo, skuter jače ipak potegne za gore  :toothy9: :toothy12:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #28 : 13 Travanj, 2010, 11:56:40 »
pajdo pitanje je jel bu tebi serijska radilica izdrzala jacu kompresiju i snagu termogrupe 70cc ...

opce je poznato da kad su decki samo zx stavljali na lunu da bi se raspala geta i sve zivo nakon 2,3soma kn...

sretno ;D

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #29 : 13 Travanj, 2010, 16:30:26 »
dok ide ide.. mislim da cu ipak uzeti polovni cil jer je fina razlika u cijeni..
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline hrvojekovacic

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 409
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagorje
  • Moj Skuter: Rhon 70r
  • Moja Kaciga: MADHEAD (cross)
  • MojSetup: 2 eXtreme 70cc
  • MojSpuh: Leo Vince ZX
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #30 : 13 Travanj, 2010, 17:32:29 »
pajdo pitanje je jel bu tebi serijska radilica izdrzala jacu kompresiju i snagu termogrupe 70cc ...

opce je poznato da kad su decki samo zx stavljali na lunu da bi se raspala geta i sve zivo nakon 2,3soma kn...

sretno ;D
zašto ne? ja imam frenda koji vozi lunu sa DR EVOm već 15-16tkm a serijska je radilica!  :hello:
Two stroke reality is the four strokers dreams!
Four-strokes are something you rode to the track to watch two-strokes race.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #31 : 13 Travanj, 2010, 17:44:39 »
Naravno, nisu svi za tuning. Slozi serijalu i uzmi nove osigurace za bolcnu da opet ne ispadnu i nemoj ih previse stiskati pri ugradnji.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #32 : 13 Travanj, 2010, 18:08:21 »
problem je u slabom pristupu klipu, provlacis ruke sa svih strana, nemos vidit sta tocno radis i onda napravis ovo...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline zipst

  • Tržnica : (+12)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1264
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: split
  • Moj Skuter: na hrpi
  • MojSetup: trkeci
  • MojSpuh: probusen
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #33 : 13 Travanj, 2010, 18:09:20 »
problem je u slabom pristupu klipu, provlacis ruke sa svih strana, nemos vidit sta tocno radis i onda napravis ovo...
a kad rijesis drugi cil, masinu doli i polako :icon_thumright:
covjece jos da je nastavio i bez karba radit,pa ti bi se djabe vozio

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #34 : 13 Travanj, 2010, 18:28:45 »
I na piaggiu nema mjesta. Odsarafi nosace i amortizer i odmakni blok od rame da mozes pristupit.

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #35 : 13 Travanj, 2010, 20:17:53 »
Na luni mozes bez problema, jedina je caka mali G zeger koji nikad nisam znao staviti, ipak sam ga stavio na svoju lunu i evo vec vozi oko 500km s kitom :headbang:
Za promjenit termo grupu na luni, samo skini plastike hladjenja, rezervar uljne, sic i plastiku na kojoj je poklopac rezervara od ulja...
Ja promjenim termo grupu samo airbox, plastike hladjenja i spuh dolje od krupnih djelova, motor stoji na bocnoj nogari za 15-30min gotovo...

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #36 : 13 Travanj, 2010, 20:19:07 »
ja sam ga drzao na centralnoj, a vidit cu kako cu ga slagati, pa makar morao skidat motor, al da rijesim te osigurace da ne ispadne opet...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #37 : 13 Travanj, 2010, 20:47:55 »
Nemoj deformirati zegere i stisni ih tek toliko da udju u utor. Dobro provjeri jesu li sjeli u ureze tocno.

Offline animatrix

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3829
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Luna Vision II
  • Moja Kaciga: Vemar TAI2K
  • MojSetup: DR Evo 70cc AC
  • MojSpuh: TT
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #38 : 13 Travanj, 2010, 21:00:51 »
ma problem je bio kad sam skidao osigurac, morao sam ga dosta jako stisnit da ga izvucem iz tog sjedista... kad sam ga izvukao bio je lagano savijen prema unutra... pokusao ga ispraviti nekako i vratio kasnije nazad... i izgleda da je imao dovoljno lufta da nakon nekog vremena izleti...
Built Not Bought // Preradjujem cilindre

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Luna zaribala, rjesenje?
« Odgovori #39 : 13 Travanj, 2010, 21:09:58 »
Novi zeger je par kuna.