Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: pucketanje - nrg  (Posjeta: 2976 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
pucketanje - nrg
« : 06 Kolovoz, 2007, 23:24:48 »
u zadnjih par dana nesto mi je pocelo "pucketat", "suskat" (neznam kak da to nazovem) dok se vozim, zvuk je vrlo slican mrvljenju pjeska. Cuje se samo pri nizim okretajima kad pustim gas i usporim malo. nemogu odredit s koje strane i od kud dolazi. Ima li tko kakvu ideju. Motor je novi, presao sam 3300 km. Zvuk se poceo pojavljivati nakon one avanture do crikvenice i nazad gdje je sigurno pretrpio velika opterecenja

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #1 : 06 Kolovoz, 2007, 23:36:13 »
Potrebno je jos vise detalja o zvuku...

Cudno da su vec poceli problemi, 2 prijatelja su 2 puta u mjesecu za redom isla u Crikvenicu sa NRG MC3 karb i nikakvih problema, do sada skuter ima 24000km. Ali prosli vikend su opet isli u Crikvenicu i raspale su se rolice... Vjerojatno je i tebi trebalo 150kn za benzin tijekom cijelog puta.

Offline P.A.L.A.C

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 648
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vukovar
  • Moj Skuter: Nrg Power 50ccm
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #2 : 06 Kolovoz, 2007, 23:44:57 »
ne bi vjerovali koliko rolice trpe na tim dugim relacijama i jos ako ga stalno vozite 70-80% ili vise, uglavnom trose se ko lude...  :sad1:
..::HiGh-MiDrAcE NrG PoWeR BlAcK EdItIoN::.. - in my memories :sad5:

:bootyshake:...but for next season high-end nrg is coming...:bootyshake:

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #3 : 06 Kolovoz, 2007, 23:58:43 »
kazem pri nizim okretajima dok motor nesto sporije ide cuje se zvuk identican drobljenju, mrvljenju pjeska. Znaci nesto izmedu pucketanja i suma, uglavnom distorzija neka

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #4 : 06 Kolovoz, 2007, 23:59:31 »
pa moraju biti rolice,šta bi drugo..
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline svastar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #5 : 07 Kolovoz, 2007, 12:43:13 »
ne bi vjerovali koliko rolice trpe na tim dugim relacijama i jos ako ga stalno vozite 70-80% ili vise, uglavnom trose se ko lude...  :sad1:

Cekaj malo kako rolice trpe na dugim putovanjima postignes odredjenu brzinu i to je to one se podignu (rasire) i tako stoje,valjda u gradu vise trpe jer stalno idu gore dole

Kuzis?
Mili Zagreb imam rad,
I vu megli bel je sad.
Pariz nema kaj ti imaš,
Jer si lepi i jer si naš.

Offline Tommek

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1154
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: OS
  • Moj Skuter: VX
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #6 : 07 Kolovoz, 2007, 12:56:06 »
mislim da nije ništ čudno,dok je i meni...ak nije onda smo obojica u banani... ;D

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #7 : 07 Kolovoz, 2007, 15:31:06 »
mislim da nije ništ čudno,dok je i meni...ak nije onda smo obojica u banani... ;D


kaj se i tebi javlja isti problem ?
Mene je** to kaj nemrem odredit od kuda taj zvuk dolazi

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #8 : 07 Kolovoz, 2007, 16:23:01 »
ne bi vjerovali koliko rolice trpe na tim dugim relacijama i jos ako ga stalno vozite 70-80% ili vise, uglavnom trose se ko lude...  :sad1:

Cekaj malo kako rolice trpe na dugim putovanjima postignes odredjenu brzinu i to je to one se podignu (rasire) i tako stoje,valjda u gradu vise trpe jer stalno idu gore dole

Kuzis?

Rolice se podignu, ali one trpe veliko opterecenje, jer ih remen nateze prema dole, a okretaji i poklopac variomata prema gore.

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #9 : 07 Kolovoz, 2007, 17:01:53 »
najbolje skini dekl i provjeri u kakvim su stanju rolice,ja mislim da je do njih

Offline svastar

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kymco agility 50
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #10 : 07 Kolovoz, 2007, 18:36:24 »
ne bi vjerovali koliko rolice trpe na tim dugim relacijama i jos ako ga stalno vozite 70-80% ili vise, uglavnom trose se ko lude...  :sad1:

Cekaj malo kako rolice trpe na dugim putovanjima postignes odredjenu brzinu i to je to one se podignu (rasire) i tako stoje,valjda u gradu vise trpe jer stalno idu gore dole

Kuzis?

Rolice se podignu, ali one trpe veliko opterecenje, jer ih remen nateze prema dole, a okretaji i poklopac variomata prema gore.


imas pravo nisam tak razmisljal
Mili Zagreb imam rad,
I vu megli bel je sad.
Pariz nema kaj ti imaš,
Jer si lepi i jer si naš.

Offline Dino

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 937
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: mc2
  • MojSpuh: sc08
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #11 : 07 Kolovoz, 2007, 21:02:53 »
Meni isto šuška(ne mogu točno odrediti,ja mislim iz dekla),skuter ima 3200km

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #12 : 07 Kolovoz, 2007, 21:15:40 »
..."pucketat", "suskat" (neznam kak da to nazovem) dok se vozim, zvuk je vrlo slican mrvljenju pjeska...

Serijski spuh? Mozda se raspo katalizator.

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #13 : 07 Kolovoz, 2007, 22:04:31 »
da, serijski.
Kaj da radim?
prvo provjerim rolice ak su uredu (mislim da bi trebale bit - 3500km uglavnom normalne voznje). Auspuh cu izgleda morat prepustit nekom strucnijem. Primjetio sam da se zvuk mrvicu pojaca kad nagalo usporim ili kad se motor malo protrese prilikom prelaska preko rupa.

Volio bi kad bi to mogao sam rjesit jer nemam bas love za ovakve izvanredne servise

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15001
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #14 : 07 Kolovoz, 2007, 23:24:09 »
Za spuh je najlaksa provjera da ga skines i protreses u rukama i vidis da li sto zvecka unutra. Ako i zvecka, ne sekiraj se previse - ionako je taj spuh katastrofa, a vidim da kupujes drugi pa nemas problema. Skuteru nece biti nista ako vozis ovako dalje jos neko vrijeme (ako se uopce radi o spuhu).

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #15 : 08 Kolovoz, 2007, 19:26:04 »
ajde kad smo već kod spuha, kako najlakše izbiti katalizator iz njega???  :laughing9:
pretpostavljam da su pregradice(katalizator) u onom debelom delu spuha!
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #16 : 08 Kolovoz, 2007, 19:55:16 »
ajde kad smo već kod spuha, kako najlakše izbiti katalizator iz njega???  :laughing9:
pretpostavljam da su pregradice(katalizator) u onom debelom delu spuha!

moras rezat auspu po duzini i onda ga samo izvadis van,ne mozes ga nikako izvuc

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: pucketanje - nrg
« Odgovori #17 : 09 Kolovoz, 2007, 10:29:34 »
neću se zajebavati s tim, treba brusilicom odrezati pa posle variti...zajebancija je to...ionako je ovaj serijski spuh sranje! kupiću neki bolji!  :icon_tongue:
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd