Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: zeza baosaki :))  (Posjeta: 1908 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
zeza baosaki :))
« : 05 Kolovoz, 2007, 23:44:12 »
Ovako. Evo posto sam ovo rastezo kroz par tema proat cu to sve u jednoj... Zanima me cemu je razlog?

1. Motor super ubrzava do 60 i onda se ugusi ko da sam ga ugasio na 1 sek... Mislim da ima veze sa filterom...
2.Svjecica je dosta tamna i sto vise dajem zraka na karbu to je vise crna  vratio sam smjesu kako je bila... Jel moguce da se motor ugusi radi svjecice? inace svjecica dosta koma izgleda... imam  ju 2000 i nesto km...
3 motor kad se ne ugusi a to je rjetko kad sad se uvjek gusi onda na nekih 65 se vec vrti ko da ej doso do redline i ono urla jako jako jako... A inace je na 65 radio mirno.. Tek na 70 se je malo zavrtio... Jel to moguce da je remen? remen ima kolko i motor a to je negdje 6000 i kusur kilometra... Kad promjenim remen dali bi bilo pametno stavit jos teze rolice? ja sam skino serijske prije jedno 2000km i stavio 7.5 grama. E sad neznam dal su nejgove serijske teže ili lakše. Ja sam mislio da ce 7.5 grama bit dosta teske. Mozda jos teze?
4. Dali je moguce da je i lamele isto istrosena i koji feder kontrasta da stavim da rjesim pitanje meduubrzanja?  :icon_biggrin: . Toliko od mene. Dalj da vas cujem  :headbang: ....Hvala...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #1 : 06 Kolovoz, 2007, 09:23:20 »
Da ti pomognem sa jednim dijelom;

1. Operi filter zraka u benzinu i poslije malo naulji.
2. Provjeri filter goriva (ako imaš) i po mogućnosti ga promijeni, 20 kn
3. Promijeni svjećicu.
4. Ako ti je mašina dulje bila u tom stanju da ti je svjećica crna skini cilindar i očisti klip, 100% se nakupilo gareži i napravljen sloj smeća (koji ne možeš maknuti gasiranjem odmah da se zna) i stoga manja kompresija i pada snaga, a i može se gušiti radi toga. Možeš provjeriti stanje klipa tako da skineš svjećicu i posvjetliš lampom i vidiš boju klipa.
Who's looking for punishment ??

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #2 : 06 Kolovoz, 2007, 11:19:34 »
1. Filter zraka perem skoro svaki dan  :icon_biggrin: . imam gljivu . Dal da nju nauljim malo?
2. Ja mislim da ipak trebam samo novu svjecicu zato sta je u koma stanju..
3. klip i cilindar sam cistio prije 2 tjedna a prije tih 2 tjedna oped prije 2 tjedna  :icon_biggrin: stalno cisitm. Inace nemoze se vidit kroz rupu za svjecicu klip zato sta je na nepreglednom mjestu rupa..4t... Sta onda da probam samo svjecicu promjenit?

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #3 : 06 Kolovoz, 2007, 11:21:51 »
Zaboravio sam pitat. Da mozda ipak kupim serijski filter? Buduci da imam kit neznam dal bi to bilo pametno.. Cim malo mrvicu zagusim filter motor se jako gusi i zatrokira.... Bez filtera mi odlicno radi... Samo ide.. Ali nemogu se bez filtera vozit.... A filter benzina je nov . Sjaji se jos  :icon_biggrin:  ;D

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #4 : 06 Kolovoz, 2007, 16:20:09 »
Zaboravio sam pitat. Da mozda ipak kupim serijski filter? Buduci da imam kit neznam dal bi to bilo pametno.. Cim malo mrvicu zagusim filter motor se jako gusi i zatrokira.... Bez filtera mi odlicno radi... Samo ide.. Ali nemogu se bez filtera vozit.... A filter benzina je nov . Sjaji se jos  :icon_biggrin:  ;D
A onda promijeni svjećicu pa vidi kako će biti... e sad može gljiva radit probleme jer je dosta teško štelati sa gljivom, da možda vratiš stari filter pa proširiš usis ako možeš  :dontknow: tu se ne putim najbolje...
Who's looking for punishment ??

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #5 : 06 Kolovoz, 2007, 16:32:18 »
on se jače guši čim samo produzim cjev od gljive a kamoli da jos stavim orginal koj je jako zagusen... Prvo nova sjvjecica pa cemo stelat sve . Sigurno ce malo drugacije bit kad stavim novu svjecicu... I remen novi isto...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #6 : 06 Kolovoz, 2007, 16:37:09 »
on se jače guši čim samo produzim cjev od gljive a kamoli da jos stavim orginal koj je jako zagusen... Prvo nova sjvjecica pa cemo stelat sve . Sigurno ce malo drugacije bit kad stavim novu svjecicu... I remen novi isto...
Probaj pa javi...  :icon_thumright:
Who's looking for punishment ??

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #7 : 08 Kolovoz, 2007, 00:13:01 »
lol nisam jos uzo nopvu svjecicu  i remen i ostale sitnice. Nije mi se dalo  :laughing7:  :icon_biggrin:  :toothy12:  :toothy9: ... Uglavnom okreno sam saraf kao sta sam reko za jedan krug od prema desno za vise benzina. Svjecica vise nije bila tako jako crna nego blago crna. Danas sam okreno za jos vise benzina znaci za jos jedan krug. Dobio sam ovo... ono blago pucketanje koje stvara gust  :icon_biggrin: . Manje tgušenje i bolje performanse. Odnosno motor prije kad bi pustio gas odma bi usporio ko da se ne podmazuje a sad bez gasa jako spuru usporava. Sto je puno bolje. A ler nije visi. ler sam stelo. Radi na leru na niskim okretajima..E sad dali bilo pametno okrenut za jos jedan krug? jel bi se tako otklonilo skroz trokiranje? to jbi bilo 3 kruga udesno-znaci za vise benzina nego sta je bilo serijsko....mozda bi jos malo jace puckalo. Joj kakav gust  :toothy12:  :icon_biggrin:  :toothy9: . Ali isto tako sam otkrio da kazaljka goriva jako brzo pada  :nono:  :nono:  :laughing7: ...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #8 : 08 Kolovoz, 2007, 10:36:26 »
Ti ne štelaš količinu goriva nego zraka... i moraš doći do boje bijele kave na svjećici.
Who's looking for punishment ??

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #9 : 08 Kolovoz, 2007, 11:20:02 »
da ali kolko znam da kad okrečem udesno da dobiva vise goriva. Znaci da je u desno za vise benzina... I onda ocu dobit bjelu boju kave ako jos dam benzina? Jel sto vise okrecem to ide prema bjelijem. nije jos bjela ali ono. Samo sta nije  :icon_biggrin:

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #10 : 08 Kolovoz, 2007, 16:08:51 »
da ali kolko znam da kad okrečem udesno da dobiva vise goriva. Znaci da je u desno za vise benzina... I onda ocu dobit bjelu boju kave ako jos dam benzina? Jel sto vise okrecem to ide prema bjelijem. nije jos bjela ali ono. Samo sta nije  :icon_biggrin:
Ne, krivo si shvatio...

Dakle, jedan vijak je za ler gas - to znaš, ali drugi je ne za gorivo nego za zrak. Znači ti sa okretanjem tog drugog vijka određuješ koliko ćeš zraka dati.

Količina goriva se određuje sa diznom u odnosu na setup skutera, recimo serijale šta ja znam da puknem 56, pa sa otvorenim spuhom 64, kitom 70 i tako dalje.

Ugl... daj mu još zraka dok ne dobiješ svjećicu boje bijele kave.

Prije ti je bilo goriva ali malo zraka te gorivo nije u potpunosti detoniralo, zato je skuter trokirao.
Who's looking for punishment ??

Offline DUBrawa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 721
  • Spol: Muški
  • DUBrawa racers on night
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb DUBRAVA
  • Moj Skuter: Naturpijan baotian,Cross tomos mc 80 l i uskoro ako bog da Aprilia rs 125 2007
Odg: zeza baosaki :))
« Odgovori #11 : 08 Kolovoz, 2007, 17:03:55 »
znači kad okrečem vijak prema desnoj strani to više zraka dobivam? Evo sad sam gledo svjecicu i vec je polako blago bjela. Okreno sam jos mrvicu saraf i ljepo pucketa onako dok pustim gas. Ko vrx 200  :laughing7: . motor malo nemiran ler ima. npr kad ga upalim hladnog jako radi i kotač se vrti i onda se naglo ugasi. Pa kad ga upalim jedva da radi... A kad ga vozim performase su odlične ali oped  :angry7: motor na 60 zaguši se dok ne uspori na 58 ubrza do 60 oped se zaguši. Šta da više napravim??? Pomočččččččččč  :help: :help:  :help:  :help:  :help:  :help: