Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: HMS - situacija  (Posjeta: 12204 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #40 : 04 Travanj, 2010, 17:08:03 »
sredi neko spavanje i nije bed...stari ide u rijeku sigurno jednom u dva tjedna pa može produžit malo  :frajer:

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #41 : 04 Travanj, 2010, 18:48:01 »

i daj primjer da imas scoot i oces nasputat u open klasi zar ti je potrebno 20000e da se  dobro pripremis?

Što se tiče same big bore mašine i razine našeg prvenstva potreban ti je samo masivni karburator, adekvatna prirubnica sa valjcima i federima kvačila, a sve ostalo ručni rad, naravno jako potrebno je i pojačanje blokova ili izbalansirana radilica da se to sve ne raspe :icon_biggrin:

Dakle ulog za konkurentnu mašinu oko 1500 kn za dijelove + ručno uturpijavanje :icon_thumright:
Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #42 : 04 Travanj, 2010, 18:51:20 »
i neki ispuh bi bio poželjan  :binkybaby:

Offline MOTO ROYAL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #43 : 04 Travanj, 2010, 19:30:58 »
Deco ja govorim o moto sportu , a ne o igračkama iliti po vaše ...mid, highend , bigbore i slično.Jedan SM ili MX ili cestovni košta u startu 8-9 somova.Da bi ga se diglo na potrebnu razinu za špic vožnju ( naravno da za tako nešto treba i vozač) treba još 5 somova.Sezona od 10-12 utrka , setovi guma za trening i utrke , potrošni materijal , dijelovi koji se moraju u servisnom intervalu zamjeniti ..... Bez padova lomljenja dijelova i opreme koju svaki vozač koji je imalo ozbiljan obnavlja za sezonukošta cca 15 somića , a sve skupa oko 20. O tome ja govorim beba , a i skuter SP 70 ili Open koji se sprema za jednu sezonu od desetak utrka  znaći pored motora  ovjes , komplet termo grupa , auspuh i barem nekoliko garnitura potrošnih dijelova sa setovima guma i kotačima da se ne premontirava na utrkama košta koliko? cca 30000 kuna dakle 4 soma eurića , pa oprema , pa put i sve ostalo vezano uz utrke ispadne minimalno 6 somova za jednu normalnu sezonu od broja utrka koju smo imali pred kojih dvije tri godine.Štima? E da i  ono najbitnije a to je da bi se shvatilo o čemu ja uopće govorim treba biti prvenstveno školovani sportaš znaći educiran od glave do pete jer su nekada samo takvi imali privilegiju da postanu trkaći.To je onaj dio kada slušate o vremenima kada je pokojni Vilko Sever odgajao i vozače i mehaničare i članove pratnje.Sve se znalo tko što radi , smije raditi i bilo je posebno zadovoljstvo iamti priliku dobiti istrošenu gumu , pravo na pranje motora i slično.To je odvajalo svakodnevne cestovne fajtere od profi vozača.
I nogom u guzicu je korak naprijed zato postavite se da vas nogiram !
Kada Rosi odvozi krug na Grobniku prestati ?e moja ovisnost o utrkama.

Offline DeLUX

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1213
  • Spol: Muški
  • Volim Luxa
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Piaggio zip SP
  • Moja Kaciga: premier
  • MojSetup: ma sve serijsko
  • MojSpuh: Roost
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #44 : 04 Travanj, 2010, 19:35:05 »
ovo je skuter forum i ja mislim da tu ekipa govori o trkama skutera...da ti za skuter treba 30000kn za odvozit sezonu je istina jedino ako kupuješ sve novo...
realnija cifra je 10000-15000kn znači sa kombinezonom, čizmama, rukavicama, kacigom, setovima guma i naravno složenim motorom sa rabljenim dijelovima a opet u dobrom stanju  :icon_thumright:

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #45 : 04 Travanj, 2010, 19:38:42 »
Deco ja govorim o moto sportu , a ne o igračkama iliti po vaše ...mid, highend , bigbore i slično.Jedan SM ili MX ili cestovni košta u startu 8-9 somova.Da bi ga se diglo na potrebnu razinu za špic vožnju ( naravno da za tako nešto treba i vozač) treba još 5 somova.Sezona od 10-12 utrka , setovi guma za trening i utrke , potrošni materijal , dijelovi koji se moraju u servisnom intervalu zamjeniti ..... Bez padova lomljenja dijelova i opreme koju svaki vozač koji je imalo ozbiljan obnavlja za sezonukošta cca 15 somića , a sve skupa oko 20. O tome ja govorim beba , a i skuter SP 70 ili Open koji se sprema za jednu sezonu od desetak utrka  znaći pored motora  ovjes , komplet termo grupa , auspuh i barem nekoliko garnitura potrošnih dijelova sa setovima guma i kotačima da se ne premontirava na utrkama košta koliko? cca 30000 kuna dakle 4 soma eurića , pa oprema , pa put i sve ostalo vezano uz utrke ispadne minimalno 6 somova za jednu normalnu sezonu od broja utrka koju smo imali pred kojih dvije tri godine.Štima? E da i  ono najbitnije a to je da bi se shvatilo o čemu ja uopće govorim treba biti prvenstveno školovani sportaš znaći educiran od glave do pete jer su nekada samo takvi imali privilegiju da postanu trkaći.To je onaj dio kada slušate o vremenima kada je pokojni Vilko Sever odgajao i vozače i mehaničare i članove pratnje.Sve se znalo tko što radi , smije raditi i bilo je posebno zadovoljstvo iamti priliku dobiti istrošenu gumu , pravo na pranje motora i slično.To je odvajalo svakodnevne cestovne fajtere od profi vozača.

pa nebi dao 20000e samo da vozim utrke sa takvim motorom da je neznam kaj...za 20000e si kupis auto da se zmrznes...

aj da se te utrke placaju,mislim pobjednik dobiva pa da mu se sve to nakraju sezone vrati,al ovak meni to nije normalno,al ok vi koji s motorima vozite ocito imate love ko dreka pa si mozete to priustit!!

Offline doritos

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (+6)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 3108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: ZIP SP1
  • MojSetup: grinč mi fkral sve :/
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #46 : 04 Travanj, 2010, 19:44:50 »
pa nebi dao 20000e samo da vozim utrke sa takvim motorom da je neznam kaj...za 20000e si kupis auto da se zmrznes...

aj da se te utrke placaju,mislim pobjednik dobiva pa da mu se sve to nakraju sezone vrati,al ovak meni to nije normalno,al ok vi koji s motorima vozite ocito imate love ko dreka pa si mozete to priustit!!

mex, nemaju svi isti gust ko ti ili mozda ja ili neki treci...

ko ima para i brije na to, moze razmisljati i bavit se ovakvim sportom...

ko nema i nebrije na to tolkobome nit ne pomisli na takvo sto...
« Zadnja izmjena: 04 Travanj, 2010, 19:47:07 doritos »

Offline Bruno1990

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 2897
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: KBC replica
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #47 : 04 Travanj, 2010, 20:18:39 »
mex, nemaju svi isti gust ko ti ili mozda ja ili neki treci...

ko ima para i brije na to, moze razmisljati i bavit se ovakvim sportom...

ko nema i nebrije na to tolkobome nit ne pomisli na takvo sto...
tocno to, svako ima svoj gust,  :headbang:

off
a gle mozes se bavit nogometom ko ja biti komotno placen igrac znas kako ide lepo ili odi kod okuliste zove ti se Moj Vid i Sreća i biti fizioterapeut popud DUDE
Frajer pere zube petardama ...

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #48 : 04 Travanj, 2010, 20:43:35 »
..ovdje se prica o tome koliko Vam HMS pomaze da se okusate u moto sportu, ne o vasoj dobroj volji i novcu...

di su trke, pressice, di su neka dogadjanja ?
koliko oni to vozaca talenata (su)financiraju ?

sta oni uopce rade? sta je njihov posao tamo u savezu ?

cast nekim pojednicima koji u biti ni nisu u tom upravnom djelu HMSa  :angry7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline MOTO ROYAL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #49 : 05 Travanj, 2010, 09:57:07 »
Dečki a zakaj mješate pojmove.Svi gledate puno Motors TV i slične kanale i onda poput pubertetlija sanjate o sponzorima , Pressicama , Truck Girl , i slično. Savez da daje? Ja sam največi protivnik saveza ovakvog kakav je ali ajde me neka netko prosvijetli pa mi pokaže čiji to savez financira vozače?Da bi se došlo do nivoa Pressica i sponzora ( u neka bolja vremena) treba žgance jesti puno godina i nema garancije da će bilo tko ikad uspjeti.Evo vam primjer.Viktor Bolšec od svoje 12-13 godine vozi utrke znaći punih više od 15 godina.Osvojio je sve što se moglo u moto i auto sportu , prvenstvo Austrije pobjednik utrke Europskog prvenstva i tek ove godine je potpisao ugovor za svjetsko prvenstvo s time da si dio sredstava još mora sam osigurati, a vozi u HM-Honda teamu zajedno sa Lazzarinijem.O cifri od 15000 kuna po sezoni mogu samo reći da sam se svega nagledao na tehničkim pregledima ali ono što sam vidio kod skutera zadnjih par godina je prestrašno.Da se malo čvršće primjenjivao pravilnik osim par pojedinaca nitko nebi prošao tehnički što radi opreme , što radi motora.To je jednostavno katastrofa u jednoj riječi i ako je to budučnost HR motosporta onda je fakat bolje da je i nema. Ovo o čemu se ovdje prića je nivo uličnih moto-fighteva dok sa pravim utrkama nema nikakve dodirne veze pa je i bolje da se ovo radi u vidu druženja na Marofu što je u svakom slučaju OK i pohvalno , ali u utrke bolje da se ne dira.  :headbang:
I nogom u guzicu je korak naprijed zato postavite se da vas nogiram !
Kada Rosi odvozi krug na Grobniku prestati ?e moja ovisnost o utrkama.

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #50 : 05 Travanj, 2010, 14:05:01 »
Dečki a zakaj mješate pojmove.Svi gledate puno Motors TV i slične kanale i onda poput pubertetlija sanjate o sponzorima , Pressicama , Truck Girl , i slično. Savez da daje? Ja sam največi protivnik saveza ovakvog kakav je ali ajde me neka netko prosvijetli pa mi pokaže čiji to savez financira vozače?Da bi se došlo do nivoa Pressica i sponzora ( u neka bolja vremena) treba žgance jesti puno godina i nema garancije da će bilo tko ikad uspjeti.Evo vam primjer.Viktor Bolšec od svoje 12-13 godine vozi utrke znaći punih više od 15 godina.Osvojio je sve što se moglo u moto i auto sportu , prvenstvo Austrije pobjednik utrke Europskog prvenstva i tek ove godine je potpisao ugovor za svjetsko prvenstvo s time da si dio sredstava još mora sam osigurati, a vozi u HM-Honda teamu zajedno sa Lazzarinijem.O cifri od 15000 kuna po sezoni mogu samo reći da sam se svega nagledao na tehničkim pregledima ali ono što sam vidio kod skutera zadnjih par godina je prestrašno.Da se malo čvršće primjenjivao pravilnik osim par pojedinaca nitko nebi prošao tehnički što radi opreme , što radi motora.To je jednostavno katastrofa u jednoj riječi i ako je to budučnost HR motosporta onda je fakat bolje da je i nema. Ovo o čemu se ovdje prića je nivo uličnih moto-fighteva dok sa pravim utrkama nema nikakve dodirne veze pa je i bolje da se ovo radi u vidu druženja na Marofu što je u svakom slučaju OK i pohvalno , ali u utrke bolje da se ne dira.  :headbang:

cijenim ovo sto pisete ali isto tako mogu vam ustvrditi da je pravilnik u najmanju ruku smijesan a ponekad gotovo i ne izvediv tako da glede tehnickih pregleda i jeste djelomicno u pravu ali i niste!(govorim iskljucivo za disciplinu skutera)

Offline MOTO ROYAL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #51 : 05 Travanj, 2010, 14:41:53 »
Pravilnici su ti moj JURCA ko i prkno , svak ih radi pa tako i za skutere.No jedno je činjenica da je za svakoga isti.Frgazer 17 znači za sve vozaće , auspuh ne smije iza kotača isto za sve vozače. Nije li tako?Dođu mi na tehnički bez čvrstih plastika , brojevi od izolirke , auspuh valjda preko 200dcb , ručice potrgane , nema ni prekidaća ni kljuća , s motora skinuto sve čak i vitalni djelovi  , izbušeni dekli do jaja , jedan šeraf drži sve , pola motora poljepljeno sa american duct trakom .... i da ne nabrajam dalje , a onda kaciga popucana , tenisice umjesto čizama , platnena jakna umjesto monokombinezona,rukavice za cvijeće na vrtu umjesti protektora za ručne zglobove,,, jel trebam dalje. Vožnja po boksu koja je najstrože zabranjena , divljanje po istome da ne govorim po cesti u Poreču bez kacige i opreme sa motorom za utrke , vozač nezna vrijeme ulaska u predstart , ne poznaje zastavice ( ja mašem plavom , a lik stane da me pita kaj je bilo EEEEEEEEj ), nezna kaj napraviti kada krene startna procedura ...I ti isti mlatimudani  nikako da odrastu i da shvate da je privilegija biti trkač mnogo više od izmišljanja tople vode koja već dugo teće iz naših slavina.Kada bi ovdje bio napisan jedan kvalitetan prijedlog to bi bilo savršenstvo. Tu prepoznajem samo decu tipa .... eeee , kuš , ono eee,  brodo ,,njasre , žili mi ruka nise i slično.Zakaj ne pročitaš glupost recimo od tebe , divlje, malog Hercega i još par njih koji su na vlastitoj koži probali i prošli dio priće?Pa pasti će i Rogulić prije ili kasnije i silno ču se potruditi pokrenuti opet skutere umjesto onog krelca Mikulandre , garantiram ti da se ništa neće promjeniti ni za milimetar u mentalnom sklopu .Niti jednog trkaća tipa Aljinovića , Valjana i sličnih koji su bili pioniri Skuter utrka nećeš naći , a fajtera po cesti i forumima ko u prići . :headbang:
I nogom u guzicu je korak naprijed zato postavite se da vas nogiram !
Kada Rosi odvozi krug na Grobniku prestati ?e moja ovisnost o utrkama.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #52 : 05 Travanj, 2010, 14:55:50 »
Dečki a zakaj mješate pojmove.Svi gledate puno Motors TV i slične kanale i onda poput pubertetlija sanjate o sponzorima , Pressicama , Truck Girl , i slično. Savez da daje? Ja sam največi protivnik saveza ovakvog kakav je ali ajde me neka netko prosvijetli pa mi pokaže čiji to savez financira vozače?Da bi se došlo do nivoa Pressica i sponzora ( u neka bolja vremena) treba žgance jesti puno godina i nema garancije da će bilo tko ikad uspjeti.Evo vam primjer.Viktor Bolšec od svoje 12-13 godine vozi utrke znaći punih više od 15 godina.Osvojio je sve što se moglo u moto i auto sportu , prvenstvo Austrije pobjednik utrke Europskog prvenstva i tek ove godine je potpisao ugovor za svjetsko prvenstvo s time da si dio sredstava još mora sam osigurati, a vozi u HM-Honda teamu zajedno sa Lazzarinijem.O cifri od 15000 kuna po sezoni mogu samo reći da sam se svega nagledao na tehničkim pregledima ali ono što sam vidio kod skutera zadnjih par godina je prestrašno.Da se malo čvršće primjenjivao pravilnik osim par pojedinaca nitko nebi prošao tehnički što radi opreme , što radi motora.To je jednostavno katastrofa u jednoj riječi i ako je to budučnost HR motosporta onda je fakat bolje da je i nema. Ovo o čemu se ovdje prića je nivo uličnih moto-fighteva dok sa pravim utrkama nema nikakve dodirne veze pa je i bolje da se ovo radi u vidu druženja na Marofu što je u svakom slučaju OK i pohvalno , ali u utrke bolje da se ne dira.  :headbang:

ma daj molim te, da treba organizirati domjenak , onda bis vidio kako se to dobro moze organizirati...
bilo bi jela, pića, sisa i guzica...

bavim se organizacijom citav zivot, nije dug, ali dovoljno dug da znam kad je netko nesposoban..
pored ostalog imam 10godisnje iskustvo u jednom slicnom savezu i znam kako te organizacije rade , odnosno ne rade..


u cemu je problem ?
zar ja kao novinar ne mogu biti pozvan na neku njihovu sjednicu ? zar im to nije u interesu ?
zar rezultati, izvjesca , promoviranje nekih natjecanja njima nije u interesu ?
pa kvragu ako ja i kolege novinari ih popratimo u njihovom radu ,  tek tada mogu i ocekivati neki pomak naprijed...
tek tada mogu ocekivati da ce ih mozda neki sponzor popratiti..
da ce biti publike...

same trke, i  staze, zar mislite da prazne staze imaju neku dobit, ili sta ? pa naravno da i tu postoji interes ,
samo to  treba sve spojiti..

nitko ne ocekuje preko noci velike promjene,
ali ovo je svake godine jos losije i losije, a ne bolje i bolje  :angry7:

Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline J.U.R.C.A

  • MS Technical support
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1621
  • Spol: Muški
  • Mobitel: 091 9081 857
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Kawasaki Z1000,Zip 210 2T X Factory Team
  • MojSetup: Ported by X Factory Team
  • MojSpuh: Fabrizi 210
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #53 : 05 Travanj, 2010, 14:59:14 »
Pravilnici su ti moj JURCA ko i prkno , svak ih radi pa tako i za skutere.No jedno je činjenica da je za svakoga isti.Frgazer 17 znači za sve vozaće , auspuh ne smije iza kotača isto za sve vozače. Nije li tako?Dođu mi na tehnički bez čvrstih plastika , brojevi od izolirke , auspuh valjda preko 200dcb , ručice potrgane , nema ni prekidaća ni kljuća , s motora skinuto sve čak i vitalni djelovi  , izbušeni dekli do jaja , jedan šeraf drži sve , pola motora poljepljeno sa american duct trakom .... i da ne nabrajam dalje , a onda kaciga popucana , tenisice umjesto čizama , platnena jakna umjesto monokombinezona,rukavice za cvijeće na vrtu umjesti protektora za ručne zglobove,,, jel trebam dalje. Vožnja po boksu koja je najstrože zabranjena , divljanje po istome da ne govorim po cesti u Poreču bez kacige i opreme sa motorom za utrke , vozač nezna vrijeme ulaska u predstart , ne poznaje zastavice ( ja mašem plavom , a lik stane da me pita kaj je bilo EEEEEEEEj ), nezna kaj napraviti kada krene startna procedura ...I ti isti mlatimudani  nikako da odrastu i da shvate da je privilegija biti trkač mnogo više od izmišljanja tople vode koja već dugo teće iz naših slavina.Kada bi ovdje bio napisan jedan kvalitetan prijedlog to bi bilo savršenstvo. Tu prepoznajem samo decu tipa .... eeee , kuš , ono eee,  brodo ,,njasre , žili mi ruka nise i slično.Zakaj ne pročitaš glupost recimo od tebe , divlje, malog Hercega i još par njih koji su na vlastitoj koži probali i prošli dio priće?Pa pasti će i Rogulić prije ili kasnije i silno ču se potruditi pokrenuti opet skutere umjesto onog krelca Mikulandre , garantiram ti da se ništa neće promjeniti ni za milimetar u mentalnom sklopu .Niti jednog trkaća tipa Aljinovića , Valjana i sličnih koji su bili pioniri Skuter utrka nećeš naći , a fajtera po cesti i forumima ko u prići . :headbang:
cinjenica nepobitna je ta da pravilnik nije NAPRAVLJEN nego kopiran(cak su i to ljeni bili sami napraviti),dakle preveden sa Malossi(italija) cupa!

sto se tice cinjenica koje ste spomenuli glede skutera istina je sve sto ste naveli ali isto tako prilikom prepisivanja istog pravilnika nije se gledalo mogucnosti odnosno potrebne promjene da bi se pravilnik mogao prilagoditi PH odnosno skuterima u pojedinim klasama.



Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #54 : 05 Travanj, 2010, 15:06:51 »
nek mi netko kaze koja je kratkorocna (recimo sljedecih godinu-dvije), srednja (sljedecih 5-6 godina) i dugorocna (vise od 10god)  strategija moto sporta u HR ?

mos mislit  ::)


cinjenica nepobitna je ta da pravilnik nije NAPRAVLJEN nego kopiran(cak su i to ljeni bili sami napraviti),dakle preveden sa Malossi(italija) cupa!

sto se tice cinjenica koje ste spomenuli glede skutera istina je sve sto ste naveli ali isto tako prilikom prepisivanja istog pravilnika nije se gledalo mogucnosti odnosno potrebne promjene da bi se pravilnik mogao prilagoditi PH odnosno skuterima u pojedinim klasama.



ma pravila su takva kakva jesu, to je najmanji problem vjeruj mi,
korigirat pravila je uistinu najmanji problem, ali to nece spasiti niti sezonu niti nesto vise od toga...

treba se gledati daleko sire ,
pogledaj samo formulu koliko pravila mjenjanjaju svake sezone, pa idu dalje i napreduju...

treba svakako gledat daleko sire
« Zadnja izmjena: 05 Travanj, 2010, 15:10:44 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline SRAD

  • moderator
  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 678
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Trogir
  • Moj Skuter: SP 180, Supermoto
  • MojSetup: SabijatoR
  • MojSpuh: Malossi
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #55 : 05 Travanj, 2010, 17:53:13 »
Nažalost sve je na razini države tako i utrkivanje u hrvatskoj. Činjenica je da su novci osnovni problem ali i premala zainteresiranost određenih pojedinaca koji mogu sebi priuštiti utrkivanje sa skuterima. Mi smo Balkan i ako se misli održati zdravo prvenstvo skutera u ovim teškim vremenima treba oformiti nekakvu stock klasu koja bi prikupila vozače, postojeće skupe klase uz lošu organizaciju prvenstva samo smanjuju broj vozača i dovode prvenstvo pod upitnik.

Naravno kao i u svakom sportu jako bitna je i volja, kad se samo sjetim odlaska iz Trogira na utrku u Požegu 2008. sa autom(Kadet) starim 34 godine koji troši 15 litara i prikolicom sa 2 skutera, bilo je i financijski jako teško ali naša oprema i sami skuteri su tehnički bili dosta pedantni i utrke su odvožene uredno :)


Servis skutera i motora, kompletni tuning

Offline MOTO ROYAL

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #56 : 05 Travanj, 2010, 18:50:12 »
Zadnja tri posta SVE 5.Eladio je u pravu  , i sada ja pitam.Zna se kada su sjednice ustvari ja obavjestim.Zašto nitko od novinara ne dođe? Zašto nitko ne zatraži službeno kao novinar izvješća? Zašto kada se več  hoće ne zatraži Pressica sa vodečim ljudima da se postave škakljiva pitanja? Jurca je apsolutno u pravu , i vidi se da čovjek ne samo da je "unutra" nego godine prisustva su ućinile da su mu procjene jasne i toćne.Več se sada jasno vidi da takvih nekolicina danas sutra mora povesti disciplinu.Na utrci u Županji 2008 ja puštam Jakovljevića da nastupi , a znam da nije u redu jer je dva puta pao na testu snage.A puštam ga jer znam koju kilometražu je prošao da bi nastupio.A u Splitu neki drugi zatvore predstart i odmah buna.Vozači dođu na utrku bez police osiguranja i papira , a vrijeme za prijavu prošlo i opet ih se prima.Dokle god se dozvoljava takva anarhija nema sporta.To ti je moj   Eladio glavni problem.Naućiti kulturi , sportskom ponašanju i poštivanju pravilnika makar i lošeg ( jer je jedini dok se ne izmjeni) je največi problem.Nikakav problem organizirati event na Marofu ili bilo gdje.I što smo učinili ? Dođe dvadesetak likova o kojima sam pisao u ranijim postovima i oni bi "tranu" sa krampovima koji se raspadaju jer su u kučnoj radinosti pripremljeni za dva soma kuna ... Desi se neko njasre i netko bi trebao odgovarati za takve koji če naravno iste sekunde udariti maglu  jer nemaju obaveza.Disciplina se stvara godinama i nadam se kada se ovaj smrad od Rogulića skine da čete imati priliku pokazati kako se to radi , a ja ču vam biti suport kada i koliko god to trebali. :happy3:
I nogom u guzicu je korak naprijed zato postavite se da vas nogiram !
Kada Rosi odvozi krug na Grobniku prestati ?e moja ovisnost o utrkama.

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #57 : 05 Travanj, 2010, 19:40:37 »
Zadnja tri posta SVE 5.Eladio je u pravu  , i sada ja pitam.Zna se kada su sjednice ustvari ja obavjestim.Zašto nitko od novinara ne dođe? Zašto nitko ne zatraži službeno kao novinar izvješća? Zašto kada se več  hoće ne zatraži Pressica sa vodečim ljudima da se postave škakljiva pitanja? Jurca je apsolutno u pravu , i vidi se da čovjek ne samo da je "unutra" nego godine prisustva su ućinile da su mu procjene jasne i toćne.Več se sada jasno vidi da takvih nekolicina danas sutra mora povesti disciplinu.Na utrci u Županji 2008 ja puštam Jakovljevića da nastupi , a znam da nije u redu jer je dva puta pao na testu snage.A puštam ga jer znam koju kilometražu je prošao da bi nastupio.A u Splitu neki drugi zatvore predstart i odmah buna.Vozači dođu na utrku bez police osiguranja i papira , a vrijeme za prijavu prošlo i opet ih se prima.Dokle god se dozvoljava takva anarhija nema sporta.To ti je moj   Eladio glavni problem.Naućiti kulturi , sportskom ponašanju i poštivanju pravilnika makar i lošeg ( jer je jedini dok se ne izmjeni) je največi problem.Nikakav problem organizirati event na Marofu ili bilo gdje.I što smo učinili ? Dođe dvadesetak likova o kojima sam pisao u ranijim postovima i oni bi "tranu" sa krampovima koji se raspadaju jer su u kučnoj radinosti pripremljeni za dva soma kuna ... Desi se neko njasre i netko bi trebao odgovarati za takve koji če naravno iste sekunde udariti maglu  jer nemaju obaveza.Disciplina se stvara godinama i nadam se kada se ovaj smrad od Rogulića skine da čete imati priliku pokazati kako se to radi , a ja ču vam biti suport kada i koliko god to trebali. :happy3:

Ja jos uvjek mislim da je to sve vrlo lako rjesivo, pod pretpostavkom da to pocnu voditi ljudi koji se kuze u te stvari..
U svakom slucaju u svom poslu (poslovima u biti) kojem radim ja ne cekam..
Da sam tamo , ja bi gurao i materijal i pozivnice i td, na sve strane treba aktivno se nametati , pogotovo preko neta to danas nije ni tesko ni skupo..
Iako nije sve u tome, to je jedan dio posla,
s jedne strane treba raditi na novim projektima, s druge strane na promidzbi, s trece strane na pravilima..
I sve to s nekim jasnim ciljom (cilj nije prezivljavanje jos jedne sezone)


PS
Sto se tice pozivnica, nisam dobio niti jednu  :dontknow: , info@mojskuter.com  :icon_thumright:
Mislim , opcenito nemojte cekati nas, nego dapace, gurajte se  :icon_thumright:
Malo upornosti u cijeloj toj prici nece stetiti cak i ako ne bude sve isprve , ali treba raditi , s jasnim ciljem..
Nema smisla ni svu energiju uloziti u jednu sjednicu, i nakon toga kao probusena guma odustati..
Evo ja obecajem da cu svakako pomoci koliko god mogu u press smislu , ali i dolaskom kad sljedeci put dobijem pozivnicu , idemo naprijed korak po korak  :icon_thumright:

PPS
Sto se tice pravila, necu ici toliko daleko , ali znam kako je svojevremeno to kod mene islo, evo nekoliko paralela:

1.nije tajna da sam 10 godina sudio kosarku , poceo sam u 3 srednje, i to pazi paradoksa,
u pocetku sam dobivao tekme uvjek kod mog profesora iz tjelesnog koji je imao i svoj kosarkaski klub ,
mogu ti samo reci da tek nakon sto sam vlastitog profesora iskljucio u sred tekme s utakmice , sam dobro odsudio,...

2. Ali pazi ovo , nitko od nas sudaca iz Rijeke dugo nije mogao postati državni sudac jer se tadasnji presjednik KS-Rijeka posvađao pijan s Dankom Radićem suverenim i nedodirljivim vladarom , vjerovatno je i on bio pijan pa su EGA proradila..  :tstnd: (vec dugo ne sudim vise, izasao sam iz toga..)

Poanta,
svatko od nas treba raditi kako treba,
a riba svakako najvise smrdi od glave..

Ne bih htjeo da se taj odnos moci toliko poremeti da HMS postane odbojskaski savez ili nesto slicno...

HMS treba svakako napokon posloziti te kockice , sloziti pravila, i onda ih se i strogo pridrzavati..
Vjeruj mi , onaj isti profesor iz price gore se na kraju meni ispricao,
a tako i svi ti "entuzijasti" kad vec nesto slazu, neka slazu po propisima ili neka ne slazu... Nisi im ti kriv u cijeloj toj prici..
Neka se obrate svome klubu koji ih vodi u svemu tome, a da ih osnovama ne mogu nauciti..

« Zadnja izmjena: 05 Travanj, 2010, 19:44:18 eladio »
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!

Offline divljakusa

  • jesam zensko......ili ne
  • jesam zensko......ili ne
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1462
  • Spol: Ženski
  • najlakŠe je pametowat...a ne sudjelowat!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: zagreb
  • Moj Skuter: zip,quad, kawasaki
  • MojSetup: polini
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #58 : 05 Travanj, 2010, 23:19:21 »
Iskreno, nemože se reći da se gospodin Rogulić ne kuži u to.....daleko od toga, kuži se on i to jako dobro, čovjek ima staža na utrkama, nego je stvar u činjenici da se je on našao u ulozi diktatora, koji radi onako kako njemu odgovara u trenutnoj situaciji.
Pravilnik ko pravilnik, napravljen je da se nebi desio kaos na utrkama i treba ga se poštivat ma kakav god bio, ali ne na način da se jednom nešto smije, a drugi put nesmije, da je nekom nešto dopušteno, dok je drugima zabranjeno.

Kad sam govorila o ulaganjima u skuter, uglavnom su me svi popljuvali, ali je činjenica da bez 3-4000 eura nisi konkurentan, možeš voziti, ali to je onda uglavnom besmislena vožnja zbog rekreacije koja čak ni u tom slučaju uglavnom nije jeftina.
:)"""""Z I P O L I N A""""":)

Offline eladio

  • We are the Borg
  • administrator
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 9350
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
  • Moj Skuter: Xciting 400i
  • Moja Kaciga: SMK Hybrid
  • MojSpuh: Yasuni black ed.
Odg: HMS - situacija
« Odgovori #59 : 05 Travanj, 2010, 23:40:32 »
Ma naravno da se kuze, ja sam uvjeren da je to sve pitanje sitnih interesa..

I u biti dugo ce jos sve biti ovako, zato trebamo puno gnjaviti  :laughing7:
Mi ništa ne obećavamo, i to ispunjavamo!