Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828760 )

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #660 : 07 Svibanj, 2012, 19:40:38 »
aaa koji za#eb  ;D
Zeznulo me to kaj ovaj stari izgleda ko cijev,pa mi se automatski činilo da je i duži,al sad vidim da nije.

Prije kupovine sam ja to u Photoshopu slozio da vidim kak to izgleda. Zapravo, vidio sam i iz sheme sa neta dimenzije i znao sam da je nesto dulji ovaj novi, ali sam htio vidit koliko je u stvarnosti veci, jer veci i siri znaci manje buke, a to mi je trebalo da ostanem legalan obzirom da je GP Style zericu preko dopustenog

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #661 : 07 Svibanj, 2012, 19:46:16 »
manje buke, a to mi je trebalo da ostanem legalan obzirom da je GP Style zericu preko dopustenog

kad si htio moto GP style, ne ;D


Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Moj Z750
« Odgovori #662 : 07 Svibanj, 2012, 20:03:18 »
manje buke, a to mi je trebalo da ostanem legalan obzirom da je GP Style zericu preko dopustenog
Čul sam ga i je glasan,al to je kamilica naspram nekog spuha kaj sam čul na z-u neki dan dok sam se vozil u koloni kroz gužvu iza njega,tulilo mi je u ušima još pol sata kasnije,a spuh izgleda ko konzerva od pive,nezz kaj je to bilo  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #663 : 07 Svibanj, 2012, 20:07:20 »
Čul sam ga i je glasan,al to je kamilica naspram nekog spuha kaj sam čul na z-u neki dan dok sam se vozil u koloni kroz gužvu iza njega,tulilo mi je u ušima još pol sata kasnije,a spuh izgleda ko konzerva od pive,nezz kaj je to bilo  ;D

Samo jednom sam vozio GP Style bez db killera i kad sam iz Palmoticeve skretao desno u zeleni val i navrnuo malo motor da stignem semafor (ali ne preko 8000 okr), frendovi koji su sjedili na terasi kafica na Cvjetnom trgu su rekli da su me culi  ;D

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Moj Z750
« Odgovori #664 : 07 Svibanj, 2012, 20:27:40 »
kolka ti je dozovljena max.buka?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #665 : 07 Svibanj, 2012, 20:59:47 »
kolka ti je dozovljena max.buka?

96 + 5db @ 5250 o/min

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #666 : 08 Svibanj, 2012, 14:33:37 »
Idući put kad te vidim na motoru bolje ti je da ga stisneš i da se čuje ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #667 : 08 Svibanj, 2012, 17:04:42 »
Idući put kad te vidim na motoru bolje ti je da ga stisneš i da se čuje ;D

Danas? Mozda na Jarunu?



btw, evo c/p sa motori.hr gdje sam dao prve dojmove o spuhu:


Odvozio 50tak km (a sutra cu na djir od 600km).

Spuh je za razliku od GP Style i od serijskog spuha stvarno linearniji u razvoju snage i momenta. Mali "pad" se na prijasnjim spuhovima osjetio izmedju 4-5 i 6-7 tisuca okr. Da li bi to osjetio da nisu svi testovi sa grafikonima koje sam procitao to pokazali? Vjerojatno ne  :mrgreen:
Factory, ciji se testovi mogu nac na vise mjesta u pravilu rjesava taj "problem", a ovaj spuh je geometrijom identican.

A sto se zvuka tice, cudna je situacija, zapravo onakva kakvu bi i zelio. Na malim okretajima je relativno glasan i dubok (ali ni blizu glasnoci GP Stylea), dok je na srednjim i visim okretajima (nisam probao preko 8000) nevjerojatno tih. Vrlo blizu serijskom spuhu. Uglavnom, buka nebi smjela bit problem kod eventualnog mjerenja na cesti. Na 90-100 km/h u 6. brzini je zvuk vjetra puno izrazeniji od spuha, zapravo, skoro se spuh i ne cuje. GP Style bi i tada bio jako glasan i nadglasao zvuk vjetra.


Ali se i dalje ne mogu otet dojmu (usprkos grfikonima raznih usporedbi) da je do 4000 okr ipak nesto manje snage i momenta od serijskog spuha sa ventilom. Jednostavno je tako postelan ECU da odredjuje smjesu koja je prilagodjena zatvorenom spuhu na manjim okretajima.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #668 : 08 Svibanj, 2012, 17:10:36 »
Danas? Mozda na Jarunu?

Vukovarska oko 13h

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #669 : 08 Svibanj, 2012, 17:12:01 »
Vukovarska oko 13h

Da, tad sam iso prema doma. A vidio si kakva je guzva bila. Ne volim klat motor od semafora do semafora  ;D

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #670 : 08 Svibanj, 2012, 17:16:13 »
Da, tad sam iso prema doma. A vidio si kakva je guzva bila. Ne volim klat motor od semafora do semafora  ;D

Ma od semafora do semafora najbolje, prva druga i dosta.. A baš sam htio čut kako zvuči kad se stisne
Ima oke zvuk, al čuo sam te i s onim spuhom prije, onaj mi je imao ljepši zvuk :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #671 : 08 Svibanj, 2012, 17:24:56 »
Ma od semafora do semafora najbolje, prva druga i dosta..

Da razvucem samo u prvoj, imao bi malo preko 100 km/h  ;D
A sliejdeci semafor 200 metara dalje

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moj Z750
« Odgovori #672 : 08 Svibanj, 2012, 17:27:40 »
Danas? Mozda na Jarunu?



btw, evo c/p sa motori.hr gdje sam dao prve dojmove o spuhu:


Odvozio 50tak km (a sutra cu na djir od 600km).

Spuh je za razliku od GP Style i od serijskog spuha stvarno linearniji u razvoju snage i momenta. Mali "pad" se na prijasnjim spuhovima osjetio izmedju 4-5 i 6-7 tisuca okr. Da li bi to osjetio da nisu svi testovi sa grafikonima koje sam procitao to pokazali? Vjerojatno ne  :mrgreen:
Factory, ciji se testovi mogu nac na vise mjesta u pravilu rjesava taj "problem", a ovaj spuh je geometrijom identican.

A sto se zvuka tice, cudna je situacija, zapravo onakva kakvu bi i zelio. Na malim okretajima je relativno glasan i dubok (ali ni blizu glasnoci GP Stylea), dok je na srednjim i visim okretajima (nisam probao preko 8000) nevjerojatno tih. Vrlo blizu serijskom spuhu. Uglavnom, buka nebi smjela bit problem kod eventualnog mjerenja na cesti. Na 90-100 km/h u 6. brzini je zvuk vjetra puno izrazeniji od spuha, zapravo, skoro se spuh i ne cuje. GP Style bi i tada bio jako glasan i nadglasao zvuk vjetra.


Ali se i dalje ne mogu otet dojmu (usprkos grfikonima raznih usporedbi) da je do 4000 okr ipak nesto manje snage i momenta od serijskog spuha sa ventilom. Jednostavno je tako postelan ECU da odredjuje smjesu koja je prilagodjena zatvorenom spuhu na manjim okretajima.

Kak se more skužit koji je koji spuh, sad ne znam jel Mario ima ovakav ko tvoj ili ovaj Factory, jer njegov je cijeli u karbonu ali ak veliš da su isti kak da znamo koji je  :dontknow: Piše na njemu samo LV SBK...
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #673 : 08 Svibanj, 2012, 17:30:02 »
Kak se more skužit koji je koji spuh, sad ne znam jel Mario ima ovakav ko tvoj ili ovaj Factory, jer njegov je cijeli u karbonu ali ak veliš da su isti kak da znamo koji je  :dontknow: Piše na njemu samo LV SBK...

Razlika je u zadnjoj kapi prvenstveno, a i malo je shelna i sami top drugaciji, al to vidis tek kad imas sliku od oba pred sobom. Kod mog modela (ali onaj od karbona) je ta kapa plasticna, a ne karbonska, a i malo je drugacija oblikom.


Koliko je star njegov spuh? Ako je stariji od godinu dana, onda je vjerojatno Factory jer se ovaj radi tek od prosle godine i zapravo je jeftina varijanta Factorya (manje plemeniti materijali su u pitanju zato je i cijena skoro duplo niza)

Offline danc00

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3028
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Krapinske T.
  • Moj Skuter: ZX-6R
  • Moja Kaciga: Airoh Pit-OneX
  • MojSetup: XD
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moj Z750
« Odgovori #674 : 08 Svibanj, 2012, 17:36:48 »

2010 je spuh ja mislim, i njegova je kapa limena, ali isto sa imitacijom karbona, samo nije karbon neg lim ili nekaj slično, nije plastika. I ona šelna kaj drži spuh je isto imitacija karbona kao kod tebe, samo kaj je top(plašt) baš karbonski nije imitacija. Al se spuh čuje preko 7000okr...dobro para uši!
2006.-2012.Yamaha Aerox 46, by danc00
2012.-2013 Gilera Runner VXR
2013- Kawasaki 636

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #675 : 08 Svibanj, 2012, 17:42:42 »
2010 je spuh ja mislim, i njegova je kapa limena, ali isto sa imitacijom karbona, samo nije karbon neg lim ili nekaj slično, nije plastika. I ona šelna kaj drži spuh je isto imitacija karbona kao kod tebe, samo kaj je top(plašt) baš karbonski nije imitacija. Al se spuh čuje preko 7000okr...dobro para uši!

I njegova i moja shelna je pravi karbon  :icon_thumright:

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #676 : 08 Svibanj, 2012, 19:38:58 »
Da razvucem samo u prvoj, imao bi malo preko 100 km/h  ;D
A sliejdeci semafor 200 metara dalje

Pa za to služe ova dva diska naprijed  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #677 : 08 Svibanj, 2012, 20:44:20 »
Pa za to služe ova dva diska naprijed  ;D



Da, samo kaj se o njih upiru disk plocice koje kostaju 100€ i to u SLO kad si vratim porez (bez troskova puta)  :icon_tongue:
Sutra ce diskovi radit kak treba. Odo na djir na more  ;D

Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Moj Z750
« Odgovori #678 : 08 Svibanj, 2012, 20:54:21 »
Ako si u điru i za vikend, pripazi, u subotu zovu pogoršanje sa burom, u nedilju dosta hladnije... :zubo:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #679 : 08 Svibanj, 2012, 21:13:59 »
Ako si u điru i za vikend, pripazi, u subotu zovu pogoršanje sa burom, u nedilju dosta hladnije... :zubo:

Vidio sam. Nedjelja ce bit Sibir...
A inace ne volim vece djireve vikendom jer je vise ljudi na jadranskoj magistrali, motorista koji voze na noz i prelaze u kontra smjer, a to znaci da ima i plavaca koji mjere brzinu.