Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828684 )

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Swimmer1

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 268
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Speedfight 3 RS
  • Moja Kaciga: HJC CL-ST II
  • MojSetup: 1998ccm
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Moj Z750
« Odgovori #500 : 14 Srpanj, 2011, 14:51:23 »
kaj si ga vozio u prvoj i drugoj samo :toothy11:
U prvoj samo :(
Rado bi ja i na ulice, ali nemam A kategoriju :( a i bike  nije moj :(
1. Nisi brzi od zivota.
2. Bolje je igubiti tren u zivotu, nego zivot u trenu.
3. Pazi se zene u autu
4. Don't drink and drive just smoke and fly

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj Z750
« Odgovori #501 : 14 Srpanj, 2011, 14:51:44 »
U prvoj ide malo preko 100 km/h  ;D
da znam,ali di ces po parkingu toliko :DDD

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #502 : 14 Srpanj, 2011, 14:53:57 »
da znam,ali di ces po parkingu toliko :DDD

ovisi koji parking  ;D

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj Z750
« Odgovori #503 : 14 Srpanj, 2011, 14:58:38 »
ovisi koji parking  ;D
oko remetinca...haha :toothy12:

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Moj Z750
« Odgovori #504 : 14 Srpanj, 2011, 15:36:47 »
Ej a sta mislis na ovo??
http://www.sc-project.com/news_ad_koncept.htm
Auspuh je malo ruzan ali motor je,perverzija!!!
 :icon_thumright:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline Jump33r

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2326
  • Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #505 : 14 Srpanj, 2011, 15:39:47 »
meni je taj Z jeben.  :dontknow:

auspuh je u svakom slucaju bolji nego sad.  ;D
« Zadnja izmjena: 14 Srpanj, 2011, 15:41:57 Jump33r »

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Z750
« Odgovori #506 : 14 Srpanj, 2011, 15:40:29 »
undertail grozota po meni.. kombinacija boja prejebena
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #507 : 14 Srpanj, 2011, 15:46:25 »
Ej a sta mislis na ovo??
http://www.sc-project.com/news_ad_koncept.htm
Auspuh je malo ruzan ali motor je,perverzija!!!
 :icon_thumright:

Malo prekicasto za moj ukus. Al barem ima postenu prednju vilicu i kocnice.
Ako dobro vidim, zadnji amortizer je originalni, a to nije dobro. Previse je ulozeno da bi se tako bitna stvar ostavila serijskom

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #508 : 27 Srpanj, 2011, 17:33:08 »
Napravio sam 100tinjak km sa serijskim spuhom nakon par tisuca sa leo vince GP Style (sa db killerom).


Isprva, mislio sam da sam nesto sfusao oko sajli exup ventila, jer feeling je bio kao da mi fali 20-30 konja. Pogled na brzinomjer me razuvjerio jer je cifra bila bitno veca od ocekivane. Trebalo je barem 50km da bi smanjena buka izasla iz glave i da dobijem osjecaj brzine bez gledanja u brzinomjer.

Ali...



Nekako i dalje mislim sa je na vecim otvorima gasa i okretajima LV  varijanta jaca. Vrlo je moguce da je to samo (krivi) osjecaj, ali za sada je tako. Probao sam i seljacki dyno - otic na obilaznicu i vidjet max brzinu jer da fali snage, vidjelo bi se po tome. Na nesrecu, nije bilo dovoljno mejsta zbog autiju u obje trake (ZG - Samobor), ali obzirom da je motor i dalje htio nakupljat brzinu, vjerujem da je sve OK (brzina na satu je bila 220 km/h, a GPS se stim ne slaze pa je izjavio da je brizna bila 203 km/h).

Takodjer, ne znam jel to moguce, ali zakleo bi se da osjetim tren kad se ventil otvara i to mi se ne svidja, jer kao da se radi o nekoj rupi - nije da smeta, ali osjetim. Kao da nije dovoljno brz kod otvaranja.


To bi dakle bile sve negativne stvari (uvjetno receno), a svakako pozitivna je da motor na 3000 okr ima momenta kao sa LV spuhom na nekih 3800-4000. Uredno i na manje uzbrdice mogu vozit na 3500 okr sa istim ubrzanjem kao prije na 4000 okr.


Sto se buke tice (odnosno, nedostatka iste), mogu zakljucit i bez mjerenja da je LV apsolutno van dozvoljenog jer razlika je drasticna. Cak i do 5000-6000 okr je velika razlika, a iznad toga (sto u biti i ne mjere) je ooooooogromna razlika. Vjerojatno iz tog razloga sam u pocetku imao osjecaj da je motor slabiji sa serijskim spuhom.



Za sada cu se malo vozit sa serijskim

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #509 : 31 Srpanj, 2011, 16:33:19 »
Vratio Leo Vince GP Style spuh nakon parsto km sa originalnim. Nekako mi nije bilo uzbudljivo vozit sa serijskim  :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #510 : 08 Kolovoz, 2011, 17:13:33 »
Znam da ovdje bas nema onih koji voze Z750, ali evo c/p sa motori.hr gdje sam opisao razliku izmedju serijskog spuha i LV GP Style. Isto tako, opisao sam i pravilan nacin stelanja ventila auspuha.





Malo dulji post u vezi auspuha...

Usporedba serijskog i LV GP Style spuha:
Dakle, vratio sam orig. spuh i vozio s njim oko 600km, a nakon toga ponovo Leo Vince GP Style sa db killerom narednih 200km.

Sad sam 100% uvjeren da znam kakvo je (barem na mom motoru) razvijanje snage i momenta po okretajima, odnosno, po osjecaju sam prepoznao razlike (nikakvo mjerenje na stolu, a to nije ni bitno i o tom cu pred kraj teksta).

Ovako...
Od lera do 4000-4500 okr je definitivno vise momenta na serijskom spuhu i to zato jer je rad ventila u spuhu prilagodjen mapama ECU-a. Tu dileme nema. Od 4500 do 6000 okr nisam mogao osjetit razliku, ali od 6000okr do 9000okr bi rekao da je LV u prednosti. Ne toliko voznjom na konstatnim okretajima koliko na brzem odazivu gasa jer ventil u serijskom spuhu je u tom podrucju i dalje "aktivan", a on je tromiji od naglog pokreta desne ruke i to se (iako vrlo slabo) osjeti. Od 9000okr na dalje razlike nema, jer odprilike na 9000okr je ventil otvoren i protocnost je podjednaka na oba spuha. Na 12500 serijski spuh naglo gubi snagu za razliku od LV spuha i pretpostavljam da je to zbog toga sto servo koji upravlja polozajem ventila u originalnom spuhu na tim okretajima pocne zatvarat obzirom da nema potrebe terat motor vise jer dobitaka nema. Ponekad (vrlo, vrlo rijetko) je to lose, ali u principu ne smeta.

Jedina negativna stvar koju mogu reci za serijski spuh je tromost serva koji pokrece ventil u spuhu. To se najvise osjeti kod "downshifta" uz upotrebu medjugasa kad okretaji prilikom naglog davanja gasa ne skoce na vrijednost kao kod otvorenog spuha nego imaju malu zadrsku - nista sto bi smetalo jer sam se brzo priviknuo na to, ali nekako je to ljepse i brze na otvorenom spuhu.


Kad bi se stavio PC3 ili PC5 i na stolu postelala smjesa, uvjeren sam da serijski spuh nebi imao u nicemu (osim sto je zbog male buke legalan) prednost u odnosu na otvoreni spuh. Samo, kod zeca godista 2007. i novijih to znaci uklanjanje KLEEN-a, a to trazi i varalicu lambda sonde jer bi ECU poblesavio bez toga. Previse novaca za premalo dobiti (barem za mene i moj nacin koristenja motora).


Eto, to je moje iskustvo sa usporedbom spuhova.

I jos nesto... Ne znam koji bi bio razlog, ali ako neko zeli vozit serijski spuh skroz otvoren, dovoljno je skinut sajle sa njega jer u tom slucaju je ventil otvoren jer ga feder na ventilu napinje i ne moze se desit da se pomakne iz otvorenog polozaja. Nisam probao, ali sigurno ce spuh biti glasniji na manjim okretajima i odziv gasa iznad 6000okr ce biti nesto zivahniji. Ali vjerojatno ce se izgubit momenta na nizim okretajima






A sad step-by-step tutorial kako postelati sajle za ventil spuha (bilo da se radi o orig. spuhu ili o Akrapu koji isto ima ventil)


1. raspustiti na natezacima obje sajle do kraja
2. davanjem kontakta kljucem dovesti kotacic serva u polozaj kad je 41 stupanj okrenut u lijevo (tolerancija je 7 stupnjeva gore/dole). Na mom motoru je krajnji lijevi polozaj kad nema sajli na njemu i kad naglo ugasim kontakt kad je kotaci skroz u lijevo.
3. Staviti obje sajle na kotacic servo motora i osigurat ih kopcom
4. Sajlu koja kontrolira otvaranje ventila (bijela je matica na njoj na natezacima, a i bijeli joj je buzir kod serva i ide s desne strane kotacica serva) rukom nategnuti tako da postane tesko okretati natezac
5. Maticom osigurati taj natezac jer je sto se nejga tice to sve.
6. Rukom podesiti natezac sajle koja zatvara ventil (crna matica na natezacu, a i crni buzir na dijelu sajle gdje ide na kotacic serva) tako da bude tesko okretati rukom.
7. Maticom na natezacu osigurati natezac.

8. To je to.
9. Provjera je da se da kontakt i slusa ili opipa rukom da se okretanjem kotacica u desno cuje ili osjeti "klik" na auspuhu gdje je ventil (to je zatvaranje ventila), a kad se kotacic okrene u krajnji lijevi polozaj, mora se cuti ili osjetiti pod prstom "klik" koji pokazuje da je ventil skroz otvoren.


Napomena:
Akrapovic u uputstvima montaze spuha koji ima ventil kaze da sajle trebaju biti napete 9mm i 5mm. To treba ignorirati jer nisu sve sajle iste, a i vremenom se rastegnu. Treba koristiti gore opisanu metodu i rad ventila ce biti savrsen.

Jos jednom napominjem, najbitnije je da je pocetni polozaj kotacica servo motora oko 40 stupnjeva u lijevo kad se pocnu stelati sajle i obavezno je prvo postalati desnu sajlu koja je zaduzena za otvaranje ventila.




Eto. Cura je na godisnjem na Baltiku (meni se nije dalo ic busom) pa imam i previse vremena pa je ovaj test bio moguc





P.S.
vratio sam ipak nazad orig spuh jer cesto vozim po gradu, a zivim na bregu pa mi je moment na manjim okretajima bitniji od brzog odziva na gas iznad 6000okr. Sve je stvar kompromisa - sa serijskim negdje gubis, negdje dobivas. Treba odvagnuti i po stilu voznje procijeniti koji spuh vise odgovara kojem vozacu s napomenom da bi uz stelanje smjese za LV spuh on postalo bas u svemu (osim u buci) bolji od serijskog. I nije istina da to stelanje nije potrebno cak i kad se vozi sa db killerom. To ne znaci da ce se motoru nesto desit ako se to ne napravi, ali osjetila bi se pozitivna razlika u voznji nakon tog zahvata

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Moj Z750
« Odgovori #511 : 08 Kolovoz, 2011, 20:18:09 »
kaj si ti po struci?bio bi savrsen mehanicar jer vidim to tepes samo tako! :notworthy:

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #512 : 08 Kolovoz, 2011, 21:27:43 »
kaj si ti po struci?bio bi savrsen mehanicar jer vidim to tepes samo tako! :notworthy:
a čovjek voli u detalj  proučit ono što mu treba/zanima ga 
jesam li u pravu?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #513 : 08 Kolovoz, 2011, 21:35:01 »
a čovjek voli u detalj  proučit ono što mu treba/zanima ga 
jesam li u pravu?

Jesi, jer po struci nemrem bit dalje od serafljenja  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #514 : 11 Kolovoz, 2011, 22:40:27 »
Sedmi put u zadnjih par mjeseci odvozio Senj-Karlobag-Starigrad i nazad.
Zadnja guma nema rub i za zamjenu je uskoro iako je stara tocno 2 mjeseca  ;D (vozit cu je jos po ZG 15tak dana - taman za 1000km koliko joj je ostalo zivota). Prednja se drzi i izdrzat ce jos jednu zadnju.
Skup sport te gume...  :(

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Moj Z750
« Odgovori #515 : 11 Kolovoz, 2011, 23:06:41 »
Sedmi put u zadnjih par mjeseci odvozio Senj-Karlobag-Starigrad i nazad.
Zadnja guma nema rub i za zamjenu je uskoro iako je stara tocno 2 mjeseca  ;D (vozit cu je jos po ZG 15tak dana - taman za 1000km koliko joj je ostalo zivota). Prednja se drzi i izdrzat ce jos jednu zadnju.
Skup sport te gume...  :(

Ti igras bas ono full na sigurno..ja se sjecam prosle godine frend na cbr-ki doso na Pag i po sredini gume mu se oni konci željezni poceli vidjet,vozio se na moru nesto sitno...i u povratku se jos po staroj cesti vracao za ZG haha..kaze valjalo je jos malo te rubove gume po zavojima iskoristit haha..lud covjek

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #516 : 11 Kolovoz, 2011, 23:11:31 »
Ti igras bas ono full na sigurno..ja se sjecam prosle godine frend na cbr-ki doso na Pag i po sredini gume mu se oni konci željezni poceli vidjet,vozio se na moru nesto sitno...i u povratku se jos po staroj cesti vracao za ZG haha..kaze valjalo je jos malo te rubove gume po zavojima iskoristit haha..lud covjek

Pa tako i ja - po ZG unistim sredinu (ipak motor ima 225kg i ja na njemu u opremi jos 100kg), a ima momenta i zadnja guma ne traje puno.
Al po jadranskoj magistrali u 200km potrosim rubove kao sto sredinu potrosim u ZG za 1000+km

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Moj Z750
« Odgovori #517 : 11 Kolovoz, 2011, 23:28:58 »
Pa tako i ja - po ZG unistim sredinu (ipak motor ima 225kg i ja na njemu u opremi jos 100kg), a ima momenta i zadnja guma ne traje puno.
Al po jadranskoj magistrali u 200km potrosim rubove kao sto sredinu potrosim u ZG za 1000+km

To vec da..daj samo uslikaj trenutnu gumu prije nego ces je mijenjat, bas me zanima..tezak je dosta taj Z jbt,nisam znao da ima tolko kila..vidio sam negdje da pises o nedostatku staza..a grobnik je uvjek tu..djir do tamo je isto zanimljiv..bas planiram na jesen otic jedan vikend sa ekipom...kazu ljudi da je 1km voznje na stazi ko 100km na cesti..bas se upoznas sa motorom i vidis mu granice..istina da se moze dogodit i pad,ali znatno je sigurnije izletit tamo nego odklizat nekom frajeru na cesti u suprotnu traku,ili vozac,a najcesce motor..pa to zavrsi kako zavrsi..

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #518 : 11 Kolovoz, 2011, 23:35:20 »
To vec da..daj samo uslikaj trenutnu gumu prije nego ces je mijenjat, bas me zanima..tezak je dosta taj Z jbt,nisam znao da ima tolko kila..vidio sam negdje da pises o nedostatku staza..a grobnik je uvjek tu..djir do tamo je isto zanimljiv..bas planiram na jesen otic jedan vikend sa ekipom...kazu ljudi da je 1km voznje na stazi ko 100km na cesti..bas se upoznas sa motorom i vidis mu granice..istina da se moze dogodit i pad,ali znatno je sigurnije izletit tamo nego odklizat nekom frajeru na cesti u suprotnu traku,ili vozac,a najcesce motor..pa to zavrsi kako zavrsi..

Ja nemam kozni kombinezon za stazu, tako da sam osudjen na ceste. A na Grobniku ionako samo jedne gumedrze, a te su skupe ko sam vrag. Nije da se ne moze i sa "obicnima", ali ne moze se bas dugo vozit tamo jer ih taj asfalt jednostavno trga i topi. Uostalom, tamo bi vjerojatno i pao koji put, a to ne dolazi u obzir jer nemam toliko para  ;D (a niti sam neki vozac pa da bi se znao vozit po stazi kak spada).

Ovako u sezino odem 2 put mjesecno na Jadransku magistralu i dam si oduska (ali ne 100%, nego 80-90% jer ipak zelim zivit jos koju godinicu  ;D ) Desi se da neki zavoji budu odradjeni i sa 110%, ali pokusavam to izbjegavat i zato se i vozim 10tak % slabije nego mislim da bi mogao da u trenu kad se malo preracunam imam rezerve


EDIT:
sad sam se sjetio dobre usporedbe....
To je kao i gume - 90% svih problema (busenje, slabo drzanje itd) se desava u zadnjih 10% zivotnog vijeka gume. Tako je i sa voznjom - ako vozis na granici, enormno je veca sansa da padnes nego kad ostavis bar malo "lufta"


A najljepse od svega je sto ces sa voznjom na 90% mogucnosti biti brzi nego da vozis 100% jer neces grijesiti pa neces morati ni ispravljati greske
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2011, 23:41:03 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #519 : 26 Kolovoz, 2011, 18:01:10 »
Mali projekt kojeg (mozda) spremam...


Nabavio sam za smijesne novce polovni originalni spuh koji bi trebao biti donor za exup ventil kojeg bi htio stavit na LV GP Style spuh kako bi sveo buku na nizim okretajima na dozvoljenu, a i dobio nesto momenta jer je LV dosta otvoren i malo se osjeti da fali do 5000-6000 okr momenta.

Stavio sam taj (na slikama) spuh na motor kako bi vidio jel sve na njemu ispravno prije rezanja. A sad mi ga je toliko zao rezat da cak mislim da cu ga ostavit ovakvog na motoru jer je preporod vozit se bez da ti zuji u glavi od buke poslije voznje, a i ljepse se zbog momenta vozit laganije. Cak mi za razliku od mojeg originalnog (pogledat na 1. strani ove teme) ovaj spuh ljepsi jer nije mat. Ako ga ipak raskasapim zbog ventila, onda sam prakticki satro spuh koji novi kosta oko 8000kn (slovima: osam tisuca kuna) zbog ventila za kojeg jos ne znam kako lijepo ukomponirati na LV spuh kojem bi isto trebalo spojnu cijev izmasakrirat.
Srecom, ovaj spuh sam platio koliko kosta tank benzina pa mi se ideja jos mota po glavi.

E sad, ja to varit nemam sa cim, a jos bi i naso nekog frenda sa aparatom, al kazem, sad mi ga je zao rasturat kad fakat radi ko nov. Ne znam, razmislit cu jos.


Evo slika od jucer:





« Zadnja izmjena: 26 Kolovoz, 2011, 19:16:18 3alfa3 »