Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828745 )

0 Članova i 16 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline M!cko46

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 266
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Spyder
  • Moja Kaciga: mds
Odg: Moj Z750
« Odgovori #380 : 22 Travanj, 2011, 21:51:43 »
prelijep ti je kawasaki

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #381 : 23 Travanj, 2011, 00:46:11 »
Kak cistis musice s jakne i te odjece? Ak imas koznu onda nije bed, al ovu obicnu jaknu motoristicku, uvijek mi zasrana od tog, a strah me u perilicu, a na ruke i nejde bas.. :/

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #382 : 23 Travanj, 2011, 01:47:54 »
Spuzvica i mlaka voda.
Najbolje u mashinu na 30-40C bez omeksivaca.

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #383 : 23 Travanj, 2011, 09:46:34 »
Spuzvica i mlaka voda.
Najbolje u mashinu na 30-40C bez omeksivaca.
Hvala na savjetu, a da odma pitam.. A podstavu od kacige koja se ne skida? Jel pametno sam umocit u vodu sve, da nebi otpala mozda..?

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Moj Z750
« Odgovori #384 : 23 Travanj, 2011, 11:11:45 »
Hvala na savjetu, a da odma pitam.. A podstavu od kacige koja se ne skida? Jel pametno sam umocit u vodu sve, da nebi otpala mozda..?
Imas sprejeve bilo je ja mislim i u Plodinama toga.Kad ih naspricas u kacigu ostavis jedno 5-10 min. stvori ti se pijena,i ta pijena ti izvuce prljavstinu.Poslije toga je samo prebrises iznutra suhom krpom i bude kao nova.Mislim da je sprej taj bio oko 30-tak kuna!!!Znam da ga proizvodi MA-FRA!!!
Nemoj je gurati u vodu raspast ce ti se kaciga nakon nekog vremena.
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #385 : 23 Travanj, 2011, 17:03:49 »
Hvala na savjetu, a da odma pitam.. A podstavu od kacige koja se ne skida? Jel pametno sam umocit u vodu sve, da nebi otpala mozda..?

Neki ljudi je cijelu potope u kadu i sa samponom operu. Ja bi to obavio ovako kako je B.E.R.O. opisao.
Imam doma Arexons sredstvo bas za to i radilo je dobro. Sad imam kacigu sa skidivom unutranjosti i perem ju na ruke u mlakoj vodi sa deterdzentom. nakon pranja je ko novo i isto tako mirisi. Sa sredstvom za pranje unutrasnjosti kacige nisam uspio oprat da bude ko novo, ali je sav neugodan miris bio uklonjen. U biti, to i je jedini razlog pranja unutrasnjosti kacige.

Upotreba podkape izrazito cuva kacigu od smrada, a ja pokusavam imat opranu kosu kad se vozim pa na taj nacin valjda 10 puta rijedje perem unutrasnjost nego sto bi prao da ne pazim na to. Odprilike, perem unutrasnjost 2 puta godisnje, a radim oko 15.000km po sezoni
« Zadnja izmjena: 23 Travanj, 2011, 17:06:11 3alfa3 »

Offline stark1

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2863
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Gilera runner 50 sp
  • MojSetup: *
  • MojSpuh: *
Odg: Moj Z750
« Odgovori #386 : 23 Travanj, 2011, 17:53:08 »
Neki ljudi je cijelu potope u kadu i sa samponom operu.
oprao tako,i cetkom i samponom oprao iznutra,i nista joj nije bilo

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #387 : 23 Travanj, 2011, 17:58:42 »
oprao tako,i cetkom i samponom oprao iznutra,i nista joj nije bilo

jedino sto se dugo susi  ;D

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #388 : 23 Travanj, 2011, 20:35:51 »
oprao tako,i cetkom i samponom oprao iznutra,i nista joj nije bilo
imam onu ixs neku šugavu hx246 kojoj se da vadit ove spužve na obrazima i ovo tanko neš kaj dođe prek glave al svejedno ja to skinem i cjelu ju stavim namakat u lavor s deterđentom nekim i onda u vodu, pa na sušenje, stavim kalorifer da puše u nju i tako se fino osuši  :icon_biggrin:  , moro sam poslje vrućim ljepilom ljepit onu plastiku jednu al doobro, ništa strašno,i baš je fina poslje pranja, ko da više nije razlohana tak, bolje se drži na glavi

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #389 : 23 Travanj, 2011, 20:58:58 »
imam onu ixs neku šugavu hx246 kojoj se da vadit ove spužve na obrazima i ovo tanko neš kaj dođe prek glave al svejedno ja to skinem i cjelu ju stavim namakat u lavor s deterđentom nekim i onda u vodu, pa na sušenje, stavim kalorifer da puše u nju i tako se fino osuši  :icon_biggrin:  , moro sam poslje vrućim ljepilom ljepit onu plastiku jednu al doobro, ništa strašno,i baš je fina poslje pranja, ko da više nije razlohana tak, bolje se drži na glavi

Nemoj nikad susit toplim zrakom. Sunce (i to ne ono najjace usred ljeta) nek bude maksimum. Ili kaloriferom, al tako da ne grije nego da samo puse zrak

Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #390 : 24 Travanj, 2011, 03:28:09 »
E hvala vam puno..moja je koma iznutra.. Morat cu to sredstvo kupit ;)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #391 : 10 Svibanj, 2011, 23:56:05 »
Nakon 3 duuuuuga tjedna, danas opet lagani djir - 620km po odlicnom vremenu (ni prevruce, ni prehladno).
Krenuo u 10 ujutro, doso doma u 18:30. Kad zbrojim stajanja (sat vremena ukupno), ispada da sam to odvozio u 7 i pol sati. Po tome bi prosjecna brzina bila preko 80 km/h. Zvuci malo, ali nije. Pa ipak, max. brzina ni u jednom trenu nije bila preko 150 km/h.


Spizdio sam ravno 400kn na benzin.

malo je vjetar smetao od Senja pa narednih 200+km. Bas neugodno, iako nije bila ona prava bura nego njeni ostaci  ;D



Uspio sam probusit zadnju gumu (ovoj gumi se to vec desilo jednom) - zica debljine 0,3mm se zabila u gumu i to sam skuzio tek kad sam doso doma. Bas je nasla svoje mjesto u ripni. Da se zabila u gazni sloj, nebi probila, ali guma je u utoru debljine samo mozda 2mm pa vjerujem da je probila. Ovako, iako nakon 4 sata od vadjenja ne mogu sa digitalnim manometrom izmjerit da bi guma gubila pritisak, mislim da ce opet biti krpanja jer ako stavim kap vode na to mjesto, svakih 10 sekundi se napravi mali baloncic.



« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2011, 00:02:51 3alfa3 »

Offline Rox-Rab

  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: DrEvo 70c,Dell 19 BE
  • Moja Kaciga: MF Evo radilica
  • MojSetup: S6 Sport Pro vario,S6 R/T zvono,Malossi kevlar,Mf polutke
  • MojSpuh: Giannelli Rekord
Odg: Moj Z750
« Odgovori #392 : 11 Svibanj, 2011, 00:06:56 »
dobra ruta  :icon_thumright:
Dr-Evo 70ccm,Giannelli Rekord,Mf Evo radilica,Dell 19 BE,S6 R/T zvono,Malossi Kevlar remen,S6 Sport Pro variomat,S6 LCD pokazivač goriva,Mf linearna polutka

Offline enel

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 493
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Hybrid
  • Moja Kaciga: Shark s500 samurai black
Odg: Moj Z750
« Odgovori #393 : 11 Svibanj, 2011, 00:17:36 »
Mene zanima kako ne zalutas alfa :zubo:? Jel tako dobro poznajes domovinu ili imas gps ili karte ili samo pratis znakove  :toothy9:?

Tu uzivanciju za sada ne mogu zamisliti...

Moja ruta je jednom oko grada i ja sav sretan  :laughing7:, a ti jednom oko drzave...

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #394 : 11 Svibanj, 2011, 00:19:36 »
ne,ne 3alfa3 sigurno ti nije dosadno cim pravis ovakve rute ,lijep kawasaki  :icon_thumright:
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #395 : 11 Svibanj, 2011, 00:20:19 »
Mene zanima kako ne zalutas alfa :zubo:? Jel tako dobro poznajes domovinu ili imas gps ili karte ili samo pratis znakove  :toothy9:?

Tu uzivanciju za sada ne mogu zamisliti...

Moja ruta je jednom oko grada i ja sav sretan  :laughing7:, a ti jednom oko drzave...


Zapravo su to najglavniej ceste koje mogu bit (osim autoputa), tako da je samo bitno pratit zute znakove (ne zelene, jer oni su za autocestu). Prvo te zanima samo tabla za Rijeku, pa iza Delnica za Crikvenicu, a nakon toga skoro do Zadra ni nemozes nigdje skrenut, a onda Korenca, Plitvice i opet ZG. Ne mozes se izgubit

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #396 : 11 Svibanj, 2011, 00:22:13 »
ne,ne 3alfa3 sigurno ti nije dosadno cim pravis ovakve rute ,lijep kawasaki  :icon_thumright:

Pogledaj malo po ovoj temi, zapravo uvijek zavrsim u Karlobagu, samo biram put kojim cu doci do tamo....  :toothy12:


par varijanti:

starom rijeckom, a povratak preko gorskog kotara
starom rijeckom, a povratak preko Gospica
starom rijeckom, a povratak preko plitvica

i sad uzmi u ozbir kombinacije vezano uz smjer voznje - mozes do tamo doci 5-6 puta da nijednom nisi odvozio istu rutu  :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #397 : 11 Svibanj, 2011, 00:27:25 »
Htio bi ic dalje prema jugu, al imam problem - imam tamni vizir na kacigi i nebi se stigo vratit po danu doma, a placat negdje spavanje ipak ne dolazi u obzir. A i ne volim vozit po noci.
I Istru moram proc s motorom, al isto je problem s vremenom kao i sa svim juznije od Zadra

Offline Deny

  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1789
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #398 : 11 Svibanj, 2011, 00:30:34 »
puno je to za jedan dan,treba i fizicki izdrzat a z750  sigurno nije naj izbor za putovanja i predugu voznju,nije udoban,a bijeli vizir u ranac i gas  :icon_thumright:,mene vec posle 100 km voznje pocne bolit kicma
ride it your way !

da imam pare odma bi ga uz'o !

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #399 : 11 Svibanj, 2011, 00:31:26 »
E da... Ipak sam lagao u vezi brzine - bilo je u jednom trenu preko 150 km/h, ali samo na par sekundi. Isao sam nazad po autoputu Karlovac-Zagreb i zalego sam pa da vidim koliko zekan potegne... Po satu 245 km/h na ravnom, a po GPS-u 231 km/h. Da nemam 192cm i touring tekstilnu jaknu koja pruza bitno veci otpor od kratke, uske kozne, vjerujem da bi brojke bile uvecane za 5-10 km/h.

Samo vrat preko 160 km/h boli nakon nekog vremena tako da je to motor za brzine do 150 km/h. Sve preko toga je zapravo muka
« Zadnja izmjena: 11 Svibanj, 2011, 00:36:39 3alfa3 »