Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828819 )

0 Članova i 14 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Moj Z750
« Odgovori #240 : 30 Rujan, 2010, 16:49:26 »
Super cijena. Dot nema veze. Svejedno se to brzo mijenja, pa starost nema velike veze

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #241 : 30 Rujan, 2010, 16:56:43 »
Super cijena. Dot nema veze. Svejedno se to brzo mijenja, pa starost nema velike veze

Je, zadovoljan sam cijenom, a u vezi troskova i prijedjenih kilometara, procitaj sto sam napisao na Motori.hr pa komentiraj ako zelis...


Serijske su pri kraju. Zapravo, prednja ima jos profila, ali zadnja (i to aftermarket Qualifier jer sam serijsku probusio) je nakon 5700 na markerima potrosenosti po sredini. Obzirom na taj tip trosenja (ne vozim "na noz" - chicken stripes su otraga barem 7-8mm), zakljucio sam da bi mi najvise odgovarale Michelin Pilot Road 2. Gledao sam cijene u SLO (Lasic) i jedno vrijeme cak vrtio u glavi varijantu naprijed Pilot Power, a otraga Pilot Road 2. Ali nakon malo racunanja, odlucio sam na set Pilot Powera. Ovo je moja racunica:

(sve cijene netto)
PR2 kostaju 1500kn + montaza u ZG cca. 100kn (sam skinem kotace).
PP kostaju 1160kn + montaza u ZG cca. 100kn.
Kad se zadnja potrosi, kupim novu PP koja u SLO kosta 660kn + montaza 50kn.

Dakle, jedna prednja i 2 zadnje PP sa montazama me kostaju nesto ispod 2000kn, a PR2 set sa montazom 1600kn. Vjerujem da tih 400 kuna razlike opravdava bolje drzanje ceste koje ocekujem dok je prijedjena kilometraza slicna.

Vjerojatno u racunici ne stima to sto prednja PR2 traje dosta dulje od zadnje, ali vjerujem da bi je nakon 1,5-2 godine koliko ocekujem da bi trajala nju mijenjao prije nego dodje do stanja potrosenosti do markera jer bi vjerojatno do onda i ponesto izgubila svojstva tako da taj dio price nije bitan

Offline salej600

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner
Odg: Moj Z750
« Odgovori #242 : 30 Rujan, 2010, 17:24:16 »
Sve zavisi koliko i kako se voziš.
Prednja se uglavnom isto kao i zadnja mijenja na oko 10000km. Može naravno i ranije dok još dobro izgledaju, pa ih kao polovne još i dobro prodaš. Dodaš malo para i u biti gotovo stalno se voziš na novima.
Kod prednje se ne gleda  dubina šare. Ipak su naprijed 2 diska i dolazi do velikog naprezanja kod kočenja, jer na  motorima se zadnja kočnica uopće ne koristi. Tj. vrlo rijetko. Pri nalijeganju u zavoj prednja nesmije popustiti. Zadnja ako i popusti uvijek se može malo korigirati, a kod prednje vrlo teško, pretežno nikako. Tu je uvijek problem. Pretežno svi stave zadnju novu, a za prednju kažu da je još dobra.
Odabir guma ti je super. I ja sam uvijek za Michelin, jer su mi se ipak pokazale najbolje.

Naravno, pričamo o motoristima koji drže do motora i koji imaju para za održavanje.
Ima i onih koji s prvim gumama prođu i po 35000 i više. O tome ne želim komentirati.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #243 : 30 Rujan, 2010, 19:15:20 »
Meni su ove bile odlične. Kod naglog kočenja doslovno su se kidale  :icon_biggrin:


Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Moj Z750
« Odgovori #244 : 30 Rujan, 2010, 21:38:05 »
Upravo se vratio iz SLO

da cujemo dozivljaje s granice  :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #245 : 30 Rujan, 2010, 21:54:21 »
da cujemo dozivljaje s granice  :toothy12:

Isao sam na GP Harmica gdje sam bio negdje 15-ti auto po redu i cekao skoro sat i pol zbog strajka slovenaca   :angry7:
Na povratku mi je carinik kod potvrde mervera trazio da pokazem gume (u gepeku auta), a 1,5 metar dalje je isto to (uz pokazivanje racuna) trazio i njihov drot. Bas se zabavljaju....
Srecom, izlaz iz dezele je trajao 5 minuta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #246 : 04 Listopad, 2010, 21:41:12 »
Danas sam stavio gume na motor. Napravio sam samo 80km pa ih nisam pretjerano opterecivao (a i asfalt je hladan), ali moram reci da je to barem klasu iznad serijskih Dunlop Qualifier. Nove, hladne, a osjecaj sigurnosti je (skoro) kao i sa originalnim zagrijanim gumama. Zbog siljastijeg profila, motor lakse ide u nagib - i to osjetno. Feeling je kao da ne vozim motor od 220kg nego bitno laksi. Steta sto vise nema uvjeta za ozbiljniju voznju jer mislim da bi tek tada bio odusevljen.

Offline fatal1ty

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 866
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • MojSpuh: CRC tokar sebankovič tuned
Odg: Moj Z750
« Odgovori #247 : 04 Studeni, 2010, 18:19:03 »
Pilot Power je odlična guma,imam ju i ja na cagivi...ne forsam ju do kraja,ali daje mi dosta sigurnosti guma i neproklizuje ni pod dosta naglim kočenjem i dosta je mekana te se jako brzo ugrije.
Dali su bolje/lošije Dunlopice osobno neznam,ali dunlopice koliko sam skuzio kupuju obicno ljudi jer su kod nas po 300-400 kn jeftinije od michelinki,pirellia i bridgestona...Ja ih osobno nebi kupio da nisam primoran ,jer ljudi nekažu da su loše,već da je michelin/pirelli/bridgestone bolji izbor.

~ Cagiva Mito Evolution 94' ~

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #248 : 04 Studeni, 2010, 18:28:10 »
Danasnjim danom sam napravio 2000km sa Pilot Power. Nazalost, sve osim danas je bilo po hladnijem vremenu pa nisam trazio granice nagiba, ali danas sam vozio nesto agresivnije i dosao na 1cm od ruba (a profil je prilicno agresivan i tih 1cm je kao i 3-4mm na Dunlopicama).
Ni jednom nisu proklizale.
Osim po bijelim crtama zebre - i to na smjesno malim brzinama i totalno kontrolirano - kad ulovi asfalt onda odma primi bez problema. Cudi me da toliko izrazeno ne voli crte na cesti. Svaka guma ce na njima kliznut, al Michelin to radi s nevjerojatnom lakocom  ;D

Potrosnja gume u tih 2000km je ispod 1 mm sto ce reci da bi trebale radit nesto vise km od Dunlop Qualifiera. Ali istina, i voznja po hladnijem vremenu ih ne trosi kao ljetne voznje...
« Zadnja izmjena: 04 Studeni, 2010, 18:30:41 3alfa3 »

Offline smirt

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #249 : 04 Studeni, 2010, 20:13:02 »
Ja sam napred stavio dunlop sport max gp racer, guma je doslovno žvakaća i po hladnom vremenu. Netreba joj puno da se zagrije samo kaj nebude dugo trajala. BTW koliko si km do sad napravio?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #250 : 04 Studeni, 2010, 21:36:40 »
koliko si km do sad napravio?

9350

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #251 : 05 Studeni, 2010, 18:01:44 »
Danas skoro zaginuo zbog kretana....



...a sve je proslo i vise nego dobro, zapravo odlicno.


U zavoju na suzenju ceste (mostic preko kanala gdje je sirina ceste taman za 2 auta ako jako paze da se ne dotaknu) sa mojih 70-80 km/h i polunagibu, dolazi mi u susret kombi sa njegovih 50-60 km/h u kojem je vozac malo precijenio svoje umijece voznje i usao deeeebelo u moju traku i udara u moj lijevi retrovizor koji se zarotirao za 90 stupnjeva, ali je ostao citav (osim sto se sasuslo staklo svuda po meni). Stajem prilicno sokiran, a kreten jos jace po gasu i bjezi. Nisam bio u stanju ic za njim (barem prvih minutu-dvije) jer sam se tresao od straha kad sam skuzio kaj se moglo desit.
Ne mogu vjerovat da me nije odvalio po ramenu (a onda bi se rasuo ko pi...a)

Anyway, novo staklo je vec u retrovizoru (70kn u Bukovackoj), a ja sretan kaj sad mogu kukat oko toga.
Idemo dalje!

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #252 : 05 Studeni, 2010, 18:04:30 »
E vidiš, da si fino skinuo retrače ne bi ga danas razbio  :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #253 : 05 Studeni, 2010, 18:08:14 »
E vidiš, da si fino skinuo retrače ne bi ga danas razbio  :icon_biggrin:

 :icon_thumright:

Skidam ih odma dole.
Zapravo, prije voznje cu i glavu ostavljat kod kuce. Nje bi mi bilo najvise zao.  ;D

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #254 : 05 Studeni, 2010, 18:35:19 »
Vjerujem da ne bi mogao vozizi bez njih. Ja isto tako ne mogu s njima jer sam se naučio bez njih. U autu recimo ne mogu bez njih, a igrom slučaja, trenutno nemam lijevi jer mi je kreten otkinuo moj svojim na isti način ko i ovaj tebi.   :toothy11:

Offline wonderkid

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3756
  • Spol: Ženski
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moja Kaciga: !
Odg: Moj Z750
« Odgovori #255 : 06 Studeni, 2010, 04:02:57 »
strasno kakvih budala ima

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #256 : 11 Studeni, 2010, 23:22:14 »
jesi me spazio danas  :laughing3:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #257 : 11 Studeni, 2010, 23:38:27 »
jesi me spazio danas  :laughing3:

Na Bologni? Jedino mi to pada napamet, al nisam skuzio da bi to bio ti

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #258 : 11 Studeni, 2010, 23:41:55 »
Na Bologni? Jedino mi to pada napamet, al nisam skuzio da bi to bio ti
tam u jarku kak se siđe s nadvožnjaka

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #259 : 11 Studeni, 2010, 23:43:37 »
tam u jarku kak se siđe s nadvožnjaka


Nisam  :(