Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828540 )

0 Članova i 15 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #200 : 31 Kolovoz, 2010, 14:03:12 »
kakvih 45 hiljada, malo si puno pretjero

Prednja felga (bez diskova i sl) kosta preko 5000kn. Kiler 4500. Sat oko 6000-7000kn, a njegov nosac 2500. Prednji far 2500-3000, maska slicno toliko.


Ali 45 nije sigurno

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Z750
« Odgovori #201 : 31 Kolovoz, 2010, 14:09:30 »
ak se jos uzmu u obzir vilice trokuti diskovi i prednja maska cifra se penje blizu 45tk...  :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #202 : 31 Kolovoz, 2010, 14:11:04 »
ak se jos uzmu u obzir vilice trokuti diskovi i prednja maska cifra se penje blizu 45tk...  :)

trokuti su prica za sebe - da su od zlata, bili bi jeftiniji. Isto vrijedi i za vilicu

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Z750
« Odgovori #203 : 31 Kolovoz, 2010, 14:20:15 »
trokuti su prica za sebe - da su od zlata, bili bi jeftiniji. Isto vrijedi i za vilicu

dobro....trokuti su precjenjeni al vilica bas i nije...vrijedi ona te novce jer je vrlo komplicirana a uopce tak ne izgleda....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #204 : 31 Kolovoz, 2010, 14:22:16 »
vrijedi ona te novce jer je vrlo komplicirana a uopce tak ne izgleda....


Obzirom da ima progresive federe i da ju je tesko nastelat, bolje za manej novce nabavit polovnu od ninje 600 koja je dosta bolja. Ako ikad satrem svoju, tako cu napravit

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Z750
« Odgovori #205 : 31 Kolovoz, 2010, 14:25:27 »

Obzirom da ima progresive federe i da ju je tesko nastelat, bolje za manej novce nabavit polovnu od ninje 600 koja je dosta bolja. Ako ikad satrem svoju, tako cu napravit

naravno...ja isto da kupujem vilice sigurno nebi kupovao novu nego bi stavio od 636 a znam par ljudi koji su stavljali na z-ove komplet prednji kraj od 636 i jako su zadovoljni...

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #206 : 31 Kolovoz, 2010, 14:37:15 »
ma ok.,..sad ste vec daleko otisli... ugl, cifra se penje na 45 t kn ako das popravljat u ovlasteni servis, normalno da se to rijesi za dosta manje novaca u fusu... ali recimo bocni dekl je ono kaj je najjadnije bilo jer je pustio ulje i motor ostao nevozan pri padu sa 40 kmh... mozda je bilo i sporije... tezak je a nezasticen...

znaci, super motor dok se nekaj ne desi... jeftin u startu, poslije skup...

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #207 : 31 Kolovoz, 2010, 14:43:12 »
kakvih 45 hiljada, malo si puno pretjero

ajnazovi neki kawasaki ducan i pitaj za rezervar, nosac lampe i satova, lampu, blatobran, auspuh, desni dekl, rucica kocnice i lakiranje zadnje plastike bocne i ugradnja svega i kolko to kosta... i pricamo o modelu 2008 i radnji u 2008 god...

a tu cifru od 45 000 je rekao frajer iz servisa, okvirno... ali naravno, ne ide to tak nego je to totalka na procjeni... pad sa 40 kmh = totalka
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2010, 14:47:49 zwerko »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Z750
« Odgovori #208 : 31 Kolovoz, 2010, 14:47:33 »
znaci, super motor dok se nekaj ne desi... jeftin u startu, poslije skup...

svi japanci su takvi...a kod talijana je suprotna situacija pa tako i kod ducatija kojeg ste vidim spomenuli u prici...  :)


ali naravno, ne ide to tak nego je to totalka na procjeni... pad sa 40 kmh = totalka

kod svih novih motora unazad par godina ti je malo nezgodniji pad sa neke manje brzine totalka jer su napravljeni od drek materijala...
« Zadnja izmjena: 31 Kolovoz, 2010, 14:50:04 2TDottore »

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #209 : 31 Kolovoz, 2010, 14:49:22 »
svi japanci su takvi...a kod talijana je suprotna situacija pa tako i kod ducatija kojeg ste vidim spomenuli u prici...  :)



ve stoji kaj si rekao osim ducatija... on je prica za sebe... jako skup za odrzavati...

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Z750
« Odgovori #210 : 31 Kolovoz, 2010, 14:54:00 »
ve stoji kaj si rekao osim ducatija... on je prica za sebe... jako skup za odrzavati...

ducati je egzotika i on trazi posebnu paznju i ako ga redovito odrzavas trajat ce jako dugo...a posto se tih pravila vise manje niko ne drzi jer ducatija kod nas kupuju samo vise manje sminkeri koji ga neznaju vozit i vrlo brzo nakon kupnje ga prodaju jer vide da taj motor nije za od kafica do kafica i da ne trpi neredovito odrzavanje....

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #211 : 31 Kolovoz, 2010, 14:58:35 »
ma ok.,..sad ste vec daleko otisli... ugl, cifra se penje na 45 t kn ako das popravljat u ovlasteni servis, normalno da se to rijesi za dosta manje novaca u fusu... ali recimo bocni dekl je ono kaj je najjadnije bilo jer je pustio ulje i motor ostao nevozan pri padu sa 40 kmh... mozda je bilo i sporije... tezak je a nezasticen...

znaci, super motor dok se nekaj ne desi... jeftin u startu, poslije skup...


nista skuplji u slucaju pada od konkurencije

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #212 : 31 Kolovoz, 2010, 15:00:31 »
ducati je egzotika i on trazi posebnu paznju i ako ga redovito odrzavas trajat ce jako dugo...a posto se tih pravila vise manje niko ne drzi jer ducatija kod nas kupuju samo vise manje sminkeri koji ga neznaju vozit i vrlo brzo nakon kupnje ga prodaju jer vide da taj motor nije za od kafica do kafica i da ne trpi neredovito odrzavanje....

otisli smo u offtopic...

ugl upravu si.., ali, redovito odrzavanje ducatija je skuplje nego drugi motori kao sto je i sam skuplji u startu i nema bas neki izbor polovnih djelova tak da nije to za svakoga... pogotovo ako nemas nekog tko ce ga jeftino sarafiti... ja imam pa mi opet nije svejedno mada mi se nudi jedan vec drugi put povoljo i svidja mi se, ali, strah me uzeti to...

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #213 : 31 Kolovoz, 2010, 15:02:28 »

nista skuplji u slucaju pada od konkurencije

ok, s ovim se slazem... :) imao sam priliku i uvjeriti se sa svojom yamahom...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #214 : 01 Rujan, 2010, 23:04:32 »
Danas bio u KMS-u na 2. servisu (6000km). Mijenjano je ulje i filter, propuhan filter zraka, provjereno hladjenje, instalacije, kocnice, EFI itd, podmazano sve sto se moze i nakon 2+ sata rada motor je bio gotov.

Doma sam isao autoputom KA - ZG i malo razvlacio 4. 5. i 6. brzinu. Max na satu je bilo 225 km/h (i to u 6.), ali tu nije stalo nego sam morao usporiti. Vjerojatno bi jos navukao 20tak km/h da sam imao vise mjesta i da sam savrseno zalegao (visok 192cm pa je malo teze sakrit se iza chukica). Jedno vrijeme sam drzao 180 km/h u poluzalegnutom stavu i moram priznat da me bolio vrat. Tek ako bi buljio drito u cep rezervoara bi se turbulencije oko kacige smirile i vrat bio manje opterecen. Valjda je do kacige (Nolan N-84).

Definitivno je motor radjen za voznju do 150-160 km/h dokle se moze vozit full uspravno bez da smeta vjetar. Poslije je samo mucenje vozaca sto se mene tice.

Uspio sam imati i prosjek na povratku od 10tak litara na 100 km (tocio prije i poslije) sto je apsolutni rekord jer inace vozim ispod 6 ako pazim, a rijetko preko 6.5 na 100km. I u tih 60-70km je bilo i mirne voznje prije i poslije autoputa tako da je na samom autoputu potrosnja bila i veca od toga.


E da - 740kn sam platio servis.
« Zadnja izmjena: 01 Rujan, 2010, 23:06:24 3alfa3 »

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #215 : 02 Rujan, 2010, 11:53:05 »
pa i nisi puno platio servis...

a kaj se brzine tice, jel imas kakav vizir napred ili samo cukice?? ja sam od splita do zg vozio 180+ kmh, u prodjeku 210 bilo na satu i od splita krenuo, tek negdi oko karlovca me poceo vrat boliti... vjerojatno vizir znaci...

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #216 : 02 Rujan, 2010, 11:56:13 »
Definitivno je motor radjen za voznju do 150-160 km/h dokle se moze vozit full uspravno bez da smeta vjetar. Poslije je samo mucenje vozaca sto se mene tice.
ko i svaki naked ;)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #217 : 02 Rujan, 2010, 14:48:12 »
pa i nisi puno platio servis...

a kaj se brzine tice, jel imas kakav vizir napred ili samo cukice?? ja sam od splita do zg vozio 180+ kmh, u prodjeku 210 bilo na satu i od splita krenuo, tek negdi oko karlovca me poceo vrat boliti... vjerojatno vizir znaci...

nemam vizir jer mi je motor s njim ruzniji, ali nemam ni nekog posebnog gusta vozit brze od 150, a do te brzine je sve u najboljem redu i vrat ni ne osjecam. Tek na 180+ km/h, a tim brzinama se ne vozim pa mi ne igra ulogu.


Budem samo jos probao negdje max. brzinu jer se neki ljudi zale da im po satu ne prelazi 205-210 km/h na modelima iz 2009. i 2010. pa da vidim kako kod mene stvari stoje jer taj motor bi trebao po satu ici barem 250 sto ispada deklariranih pravih 230 km/h. Ja sam uspio navuc 225, ali ponavljam - islo bi to jos dosta gore da je bilo mjesta (poluguzva na autoputu).

Ocito se radi kod tih ljudi o premaloj snagi koju mashina razvija kad idu 30-40 km/h manje od deklariranog od strane tvornice.


Mozda je kod njih problem serijskog spuha kojeg sam ja zamijenio (ali vozim sa db killerom)



Cijena servisa...
Po meni fer cijena za posao koji je obavljen. Cak nije naplaceno 4 litre ulja, nego 3,8 koliko je stavljeno. ISto tako i satnica rada - 2 sata i 10tak minuta je naplaceno upravo tako, a ne kao 3 sata.

Rad je 420 kn (200 kn/sat), a ostalo je ulje (polusintetsko SHELL VSX 15w50) , filter i podloska cepa kartera.
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 14:54:19 3alfa3 »

Offline Aleksandar

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1257
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: C650 Sport, T-Max560
Odg: Moj Z750
« Odgovori #218 : 02 Rujan, 2010, 15:00:25 »
Perverzija od motora. Svaka čast.   :icon_thumright:


Favorit od japanske četvorke uz ipak slabiji i manji Er6n.
« Zadnja izmjena: 02 Rujan, 2010, 15:07:14 Aleksandar »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #219 : 02 Rujan, 2010, 15:12:49 »
Perverzija od motora. Svaka čast.   :icon_thumright:


Favorit od japanske četvorke uz ipak slabiji i manji Er6n.

Da sam manji, vjerojatno bi ER6N vozio. Ali premali mi je (vozio sam ga u autoskoli i bilo je muka vozit)