Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828673 )

0 Članova i 11 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline igor27

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Hornet 600
  • Moja Kaciga: Shoei xr1000
  • MojSetup: na kaj da ga denem
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moj Z750
« Odgovori #180 : 23 Kolovoz, 2010, 21:05:54 »

 jel bi bilo pametnije prvo recimo neki skuter 200-250ccm pa onda tek motor ili bi se snašao i na motoru brzo?

to najviše zavisi od tebe.....ja sam poslije 50-ke kupio nexus 250 jer nisam imao love za neki jači  motor koji sam htio čim novijeg godišta i mogu ti reći da mi je prilagodba na brzinu,manevriranje i tak te stvari puno znači sad kad imam motor...makar i bez toga mislim da nebi bilo problema

inače @alfa krasan motor ja sam dvoumio između njega i novog horneta ali mi je hornet nekako bolje sjeo....naravno o ukusima se ne raspravlja
« Zadnja izmjena: 23 Kolovoz, 2010, 21:11:07 igor27 »
kupujem zadnji blatobran za hornet 600 2008

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #181 : 23 Kolovoz, 2010, 21:33:07 »
Što ti misliš alfa, jel bi bilo pametnije prvo recimo neki skuter 200-250ccm pa onda tek motor ili bi se snašao i na motoru brzo?

Snadjes se brzo - nije nepredvidiv nego linearan. Jedino iznad 8000 okr - tu pocne stvarno vuci jako.
NE vjerujem u pricu da treba postepeno dolazit do jacih motora osim u slucaju antitalenta i stvarno jakih motora (pogotovo onih koji vuku od nule - 2 cilindrasi) i koji ako lagano zakasljes te katapultiraju na mali pomak gasa. Meni je znalo bit problem prelazak preko rupe koju nisam vidio kad bi bio na nesto visim okretajima - pomaknes malo gas i motor povuce, a ti to ne ocekujes. Onda sam skuzio da treba drzat ruku na rucki gasa "malo nize" kako bi taj efekt bio manje izrazen

eh i da što se tiče one voznje s policajcem... kak to da si odlučio ići preko ograničenja? (na slavonskoj je 70 jel?) Jer je išao i on ili bez posebnog razloga :)?

Na motoru je to prirodna brzina za tu cestu, zapravo, to bi spadalo u sporu voznju na toj cesti koliko god to moze cudno zvucat. I on je tako vozio. A i u krajnjem slucaju, nebi mi mogao naplatit nista kad me ne moze mjerit atestiranim uredjajem.
To je jedna od onih situacija kad unaprijed znas kako ce se stvari odvijati - cim je odzdravio na moje kimanje glavom, odma znas da je "covjek" i motorist
« Zadnja izmjena: 23 Kolovoz, 2010, 21:42:02 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #182 : 23 Kolovoz, 2010, 21:34:51 »
inače @alfa krasan motor ja sam dvoumio između njega i novog horneta ali mi je hornet nekako bolje sjeo....naravno o ukusima se ne raspravlja

Na Hondinoj strani je kvaliteta, ali meni vise ovaj odgovara. 25% vise kubika (vise momenta) i mogu se vozit u 6. brzini 70 km/h i komotno krenut u preticanje jer povuce.
A i prilagodjeniji je visim vozacima (ja sam 192cm visok)

Na kraju, tu je i pitanje cijene i servisne podrske

Offline igor27

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varaždin
  • Moj Skuter: Hornet 600
  • Moja Kaciga: Shoei xr1000
  • MojSetup: na kaj da ga denem
  • MojSpuh: Akrapović
Odg: Moj Z750
« Odgovori #183 : 23 Kolovoz, 2010, 21:56:20 »
Na Hondinoj strani je kvaliteta, ali meni vise ovaj odgovara. 25% vise kubika (vise momenta) i mogu se vozit u 6. brzini 70 km/h i komotno krenut u preticanje jer povuce.
A i prilagodjeniji je visim vozacima (ja sam 192cm visok)

Na kraju, tu je i pitanje cijene i servisne podrske

što se tiće momenta tu si potpuno u pravu....malo zakašlje u nižoj na malim okretajima ali privikneš se pa ga prešaltaš a to povlači pitanje potrošnje sa kojom sam zadovoljan nekih 6l na 100km kombinirano....na otvorenoj moram još izmjeriti...moj stil vožnje nije preagresivan pa nije ni potrošnja velika.....servisa su mi 2 u blizini al su tako--tako...imam jednog dečka vrhunski majstor za hondu kad prođe garancija tak da kod njega mislim raditi servise
kupujem zadnji blatobran za hornet 600 2008

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Z750
« Odgovori #184 : 23 Kolovoz, 2010, 21:57:30 »
Ja sam isto do nedavno bio više "fan" horneta, al gledam malo po gradu z750 i ipak mi je ljepši od horneta, a cijena je ista. Jedino me muči to kaj ih ima ko i runnera :), al jbga kad je lijep motor.

Kakvi su recimo aprilini model? dorsoduro i shiver...  Shiver 2010. je na nekakvoj akciji za 56k kn

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #185 : 23 Kolovoz, 2010, 22:07:07 »
Kakvi su recimo aprilini model? dorsoduro i shiver...  Shiver 2010. je na nekakvoj akciji za 56k kn

Kao i talijanski auti - imaju dusu, ali su kvarljivi. I servis u HR je u banani koliko sam cuo. Dorsoduro je motor za divljanje, a shiver recimo naked za agresivniju voznju iako je motor zapravo mali i totalno nezasticen od vjetra sto su meni 2 nepremostiva minusa za razliku od Z750 koji iako ima minimalnu zastitu, zapravo dobro cuva od vjetra - do 150-160 km/h ti ne pada na pamet saginjati se, a ako ti kaciga nije bucna, moze to i dosta brze u tom polozaju.
Za razliku od Z750 koji je miran i linearan, ova 2 zbog toga sto imaju 2 cilindra su dosta nemirniji, vuku vjerojatno bolje na nizim okretajima kao i svi 2 cilindrasi, ali je krivulja snage i momenta "grbavija" nego na 4 cilindrasima. A tu je i zvuk - ili ga volis ili ga mrzis. Meni 4 cilindra zvuce puno bolje.

Da sad biram motor (i da pitanje cijene motora kao i registracije i godisnjeg poreza nije u pitanju), volio bi voziti neki naked od 1000+ kubika - na okretni moment se prokleto lako naviknes  ;D

Z750 meni pomiruje vise stvari - dovoljno je velik da se na njemu ugodno osjecam, ima momenta, ima i snage i mozes ga vozit kako zelis - brzo, ali i "normalno". I sve to za cijenu motora (od nekih i dosta manju) koji imaju 25% manje kubika (a s njima je i u istom razredu za regu i porez - na samoj granici, ali jos uvijek u istom razredu). Pogotovo u HR je u svakom pogledu best buy, a i vani se prodaje jako puno iz razloga sto mashina veca od ostatka klase.

Sada je Yamaha izbacila FZ8, ali on je em skup ko vrag, em godisnje kosta puno vise od Z750
« Zadnja izmjena: 23 Kolovoz, 2010, 22:13:49 3alfa3 »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #186 : 25 Kolovoz, 2010, 21:19:36 »
haaha si vidio danas neku budalu na plavom fuš pežou sa naranđastom prednjom felgom  :toothy12:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #187 : 25 Kolovoz, 2010, 21:34:16 »
haaha si vidio danas neku budalu na plavom fuš pežou sa naranđastom prednjom felgom  :toothy12:

Stao si i okrenuo se (glavu)? Mislim da jesam

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #188 : 25 Kolovoz, 2010, 21:35:24 »
Stao si i okrenuo se (glavu)? Mislim da jesam
da blejio sam u tebe(znao sam da si ti po leovinćetu i nolanici  :toothy12:) i bojo sam se mahnut da ne dobijem batina

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #189 : 25 Kolovoz, 2010, 22:13:19 »
da blejio sam u tebe(znao sam da si ti po leovinćetu i nolanici  :toothy12:) i bojo sam se mahnut da ne dobijem batina

Da, moglo je bit grdo...  ;D


Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #190 : 26 Kolovoz, 2010, 02:13:36 »
Da, moglo je bit grdo...  ;D
ti mogu drugi put namignut bar??

a 10 minuta kasnije sreo i dva-te-dotoreta na suvozačkom mjestu puntaća  
njemu sam se čak usudio kimnut glavom :toothy12:

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #191 : 26 Kolovoz, 2010, 07:14:28 »
ti mogu drugi put namignut bar??

a 10 minuta kasnije sreo i dva-te-dotoreta na suvozačkom mjestu puntaća  
njemu sam se čak usudio kimnut glavom :toothy12:

ti si kamikazza! dottore u Fiatu ,sada si gotov kada se ovo procuje ,a alfa je Chuck Norrisu objasnio da ne skida nosac tablice!

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #192 : 26 Kolovoz, 2010, 11:52:08 »
ti si kamikazza! dottore u Fiatu ,sada si gotov kada se ovo procuje ,a alfa je Chuck Norrisu objasnio da ne skida nosac tablice!

a možd nije bio puntać neg klitać, nisam siguran više, ma sve je to isto meni

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #193 : 29 Kolovoz, 2010, 12:55:58 »
Ne znam koliko dobro je ovaj u autu ubrzavao, ali ovaj na motoru je mogao i dosta bolje jer nije bio u okretajima gdje bi izvukao maksimum. Ipak, oderao je Lamba  ;D

Motor ima isti spuh ko ja, ali ne koristi db killer




« Zadnja izmjena: 29 Kolovoz, 2010, 12:57:44 3alfa3 »

Offline 2TDottore

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 5917
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Purejet
Odg: Moj Z750
« Odgovori #194 : 29 Kolovoz, 2010, 13:08:48 »
a možd nije bio puntać neg klitać, nisam siguran više, ma sve je to isto meni

toe bila plava strela lupač od frenda...viktor daj se nauci vec jednom raspoznavat aute...xD

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #195 : 31 Kolovoz, 2010, 12:57:49 »
vozio sam z750 i cini se ok, nisam puno vozio... malo mi volan ne odgovara no to se zamjeni...

no ono kaj bi ja kritizirao za taj motor je: frend se sa z750 2008. zaleio meni u zadnji kraj ktm 625, ugl isao je max 40 kmh a ja stao i pogodio me iza, ja sam odletio s motora, ktm sam otisao dalje i pao, a z odma pao...

nama nista, ktmu se malo zapigala felga jer ju je pogodio vilicom u rub gume i savinuo se akrap jer se zabio lampom pod njega... to je sva steta na ktm... a na z: pukla lampa, nosaci cukica, blatobran, rezervar se udubio, bocni dekl se izgrebao i probusio pa je i ulje iscurilo, pukla rucica kocnice, udubio auspuh... kad sve zbrojis 45 t kn stete... sa 40 kmh...

tu mi je z750 pao u ocima skroz...

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #196 : 31 Kolovoz, 2010, 13:02:24 »
vozio sam z750 i cini se ok, nisam puno vozio... malo mi volan ne odgovara no to se zamjeni...

no ono kaj bi ja kritizirao za taj motor je: frend se sa z750 2008. zaleio meni u zadnji kraj ktm 625, ugl isao je max 40 kmh a ja stao i pogodio me iza, ja sam odletio s motora, ktm sam otisao dalje i pao, a z odma pao...

nama nista, ktmu se malo zapigala felga jer ju je pogodio vilicom u rub gume i savinuo se akrap jer se zabio lampom pod njega... to je sva steta na ktm... a na z: pukla lampa, nosaci cukica, blatobran, rezervar se udubio, bocni dekl se izgrebao i probusio pa je i ulje iscurilo, pukla rucica kocnice, udubio auspuh... kad sve zbrojis 45 t kn stete... sa 40 kmh...

tu mi je z750 pao u ocima skroz...

hahah ajd padni sa Dukca 1098 pa da vidis veselja! Zato se isplati registrirati motor i platiti osiguranje!

Offline zwerko

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vrbovec
  • Moj Skuter: NEXUS 500
  • Moja Kaciga: Nitro N1200VX
Odg: Moj Z750
« Odgovori #197 : 31 Kolovoz, 2010, 13:08:18 »
hahah ajd padni sa Dukca 1098 pa da vidis veselja! Zato se isplati registrirati motor i platiti osiguranje!

spas u sv/eu je bio kaj je on taj z750 bio rentao pa je imal kasko i sve... a ducati... to cim kupis znas da treba debeo novcanik imat... pusti to... ali ovo kupis za 3500e pristojnu godinu i onda jedan jadan i bezveze pad kosta jos tolko...

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #198 : 31 Kolovoz, 2010, 13:41:58 »
vozio sam z750 i cini se ok, nisam puno vozio... malo mi volan ne odgovara no to se zamjeni...

no ono kaj bi ja kritizirao za taj motor je: frend se sa z750 2008. zaleio meni u zadnji kraj ktm 625, ugl isao je max 40 kmh a ja stao i pogodio me iza, ja sam odletio s motora, ktm sam otisao dalje i pao, a z odma pao...

nama nista, ktmu se malo zapigala felga jer ju je pogodio vilicom u rub gume i savinuo se akrap jer se zabio lampom pod njega... to je sva steta na ktm... a na z: pukla lampa, nosaci cukica, blatobran, rezervar se udubio, bocni dekl se izgrebao i probusio pa je i ulje iscurilo, pukla rucica kocnice, udubio auspuh... kad sve zbrojis 45 t kn stete... sa 40 kmh...

tu mi je z750 pao u ocima skroz...


Pogodio te najmeksim dijelovima u tvoje najtvrdje.
Tak je i mene u Yugo u zadnji cosak pogodio Audi 80 - tamo negdje 1991. godine. Ja sam izravnao vezni lim i promijenio stop lampu, a on je sjebao:

-prednji vezni lim
-blatobran
-far
-zmigavac
-masku
-kiler
-haubu


To ne znaci da je Yugo tvrdji od Audia

Offline Nyzvo

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 761
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Pia Sym LC
  • Moja Kaciga: N85
Odg: Moj Z750
« Odgovori #199 : 31 Kolovoz, 2010, 13:59:59 »
... kad sve zbrojis 45 t kn stete...

kakvih 45 hiljada, malo si puno pretjero