Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828606 )

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #140 : 13 Kolovoz, 2010, 16:53:07 »
Zašto? Pa nije li zakonom propisano da tablica mora biti na vidljivom mjestu? A tu se vidi  :dontknow:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #141 : 13 Kolovoz, 2010, 17:28:40 »
Zašto? Pa nije li zakonom propisano da tablica mora biti na vidljivom mjestu? A tu se vidi  :dontknow:

Znaju zezat i na tehnickom ako dio nije homologiran za taj motor. Pogotovo ako nema svjetlo tablice



EDIT:
A i problem rade pogotovo Slovenci i Austrijanci (kod njih je to skup sport), a ja znam otic i izvan HR
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2010, 17:32:10 3alfa3 »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #142 : 13 Kolovoz, 2010, 17:49:50 »
Pa, iskreno, nisam još čuo da je netko nahebo zbog toga. Btw, ako se dobro sjećam, bilo je negdje na netu, kratki nosač tablice s nosačima za žmigavce, i imao je svjeto za osvjetljenje tablice, oko 100€. Vjerujem da je to homologirano i da ne bi bilo problema. E sad, moglo bi biti problema ukoliko se taj serijski nosač tablice vodi pod blatobran, jer je sigurno da ti može naplatiti kaznu zbog tog hebenog blatobrana.  :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #143 : 13 Kolovoz, 2010, 17:52:44 »
Pa, iskreno, nisam još čuo da je netko nahebo zbog toga. Btw, ako se dobro sjećam, bilo je negdje na netu, kratki nosač tablice s nosačima za žmigavce, i imao je svjeto za osvjetljenje tablice, oko 100€. Vjerujem da je to homologirano i da ne bi bilo problema. E sad, moglo bi biti problema ukoliko se taj serijski nosač tablice vodi pod blatobran, jer je sigurno da ti može naplatiti kaznu zbog tog hebenog blatobrana.  :icon_biggrin:

Mora imat i katadiopter  ;D


Ma taj blatobran ne vidim dok se vozim. Mozda ga jednog dana zamijenim, ali za sad bu ostalo ovako

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #144 : 13 Kolovoz, 2010, 17:57:55 »
Bar to nije problem nakeljit  :icon_biggrin: Dakle, ubrzo, ako je suditi po priči oko auspuha  :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #145 : 13 Kolovoz, 2010, 17:59:36 »
Bar to nije problem nakeljit  :icon_biggrin: Dakle, ubrzo, ako je suditi po priči oko auspuha  :icon_biggrin:

Srecom pa Ermaxov nosac sa zmigavcima ne mogu odma kupit u ZG, a sa narucivanjem mi se neda zezat  ;D


Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #146 : 13 Kolovoz, 2010, 18:11:45 »
To je to  :headbang:

Čekam nove fotke s novim nosače.  :toothy3:

Offline smirt

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #147 : 14 Kolovoz, 2010, 09:03:07 »
Srecom pa Ermaxov nosac sa zmigavcima ne mogu odma kupit u ZG, a sa narucivanjem mi se neda zezat  ;D


Nemoj biti trut, naruci to!  :toothy9:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #148 : 14 Kolovoz, 2010, 11:47:38 »
Nemoj biti trut, naruci to!  :toothy9:

150€ - ne fala

A i nema homologaciju. Valjda zbog nedostatka katadioptera i zmigavaca koji su preblizu lampi
« Zadnja izmjena: 14 Kolovoz, 2010, 11:51:23 3alfa3 »

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Z750
« Odgovori #149 : 15 Kolovoz, 2010, 17:16:06 »
Mene su ove godine par puta zajebavali jer se tablica ne vidi (bila je baš undertail) i ja čim su me zaustavili pitao jel zbog tablice? Lik kaže da, ja ju povučem dole i onda zgleda kao i na ovoj slici što je goki stavio. I onda su reki e pa tako... Tak da ne vjerujem da mora bit orginal kak je sa motorom. Glavno da se vidi tablica.

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #150 : 15 Kolovoz, 2010, 18:21:36 »
Mene su ove godine par puta zajebavali jer se tablica ne vidi (bila je baš undertail) i ja čim su me zaustavili pitao jel zbog tablice? Lik kaže da, ja ju povučem dole i onda zgleda kao i na ovoj slici što je goki stavio. I onda su reki e pa tako... Tak da ne vjerujem da mora bit orginal kak je sa motorom. Glavno da se vidi tablica.
ima u zakonu nešto se sjećam da mora biti pod 90% na rep, ali također piše da moraju biti svi djelovi tako da bi i blatobran/nosač tablice trebo bit, e sad ako taj aftermarket nosač prođe pod seriski kod murjaka to je onda ok

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Z750
« Odgovori #151 : 15 Kolovoz, 2010, 18:35:53 »
ima u zakonu nešto se sjećam da mora biti pod 90% na rep, ali također piše da moraju biti svi djelovi tako da bi i blatobran/nosač tablice trebo bit, e sad ako taj aftermarket nosač prođe pod seriski kod murjaka to je onda ok

Ma svašta piše, al radi se o tome da niti oni neznaju zakon skroz... Pa nisu ludi da se zajebavaju s tim dal je tablica na orginalnom ili aftermarket nosaču.

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Moj Z750
« Odgovori #152 : 15 Kolovoz, 2010, 23:11:38 »
kad se vec sere oko tablica.. policija je srala meni za tablicu.. oke bila je zguzvana .. ja ju malo poravno pred pandurom.. i oke.. a kolega na xtu ima na svom nosacu ..sve seriski.. i kaze meni kak treba tablica bit i uokvirena.. ja reko jbga tak sam kupio ..sta sada.. i zapi sta je pandur rekao .. tablice NESMIJU BITI PROBUSENE ZA MOTOR.. a ovaj kolega imao rupe..tu tablicu je dobio u polciji..  takvu kakva jer.. s rupama.. mislim ono lol..

moze se pravit pametni.. al ono ljepa rijec otvara svaka vrata  :laughing7:

Offline Bokygs

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2090
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: GS
  • Moj Skuter: DT 125
Odg: Moj Z750
« Odgovori #153 : 15 Kolovoz, 2010, 23:18:38 »
Pa kako drot moze fantazirat za rupe jer kad dobijes tablicu ima 4 rupe na sebi (na svakom kutu po jedna) :angry7:

Offline SPecial

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2193
  • Spol: Muški
  • NE VOZI BRZE NEGO STO IDE
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: RI
  • Moj Skuter: SP
  • Moja Kaciga: suomi vandal
  • MojSetup: biturbo
  • MojSpuh: original
Odg: Moj Z750
« Odgovori #154 : 16 Kolovoz, 2010, 01:06:41 »
U Zakonu stoji da tablica mora biti na za to predviđenom mjestu,odnosno na originalnom nosacu,pitanje je hoce li te murjak prcati ili nece. Danas je prijatelj popusio kaznu od 300kn jer nije pravilno postavljena na originalan nosac,a lijepo se vidila.
Na pitanje "zar se tablica ne mora vidjeti na 20m" policajac je odgovorio kako je to apsurdno zbog toga sto se u slucaju kratkovidnosti policajca ne moze vidjeti ni sa 10m. Tako da ni to ne stoji. Meni nije na originalnom nosacu ali nije mi kipao jer stoji gotovo pod 90.
Ne znam zasto se uopce drkate s tim nosacima i s murjacima,bez razloga im punite proracun. I originalni su nosaci lijepi,osim na skuterima.
Citat @Igor    "jeb.. tebe i tvoju logiku"  hahaahhah

tko se nije vozio bez vozačke nek prvi baci feder kontrasta  :laughing7:

Offline te-te-ac

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2032
  • Spol: Muški
  • kad ku.rac u pi.čku uđe nastaje je.banje
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • http://www.youtube.com/user/renci31551
  • Mjesto: Belišće
  • Moj Skuter: skučo
Odg: Moj Z750
« Odgovori #155 : 16 Kolovoz, 2010, 01:16:04 »
Pa kako drot moze fantazirat za rupe jer kad dobijes tablicu ima 4 rupe na sebi (na svakom kutu po jedna) :angry7:

to smo mu i mi rekli.. al on je reko da nesmije bit al pustit ce nas..  :icon_biggrin:

nebi mogo dobit kaznu za rupe da si isus..al neda mi se svadit.. nek me pusti i to je to.. :glasses9:

Offline smirt

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #156 : 16 Kolovoz, 2010, 13:40:27 »
Alfa ja se ispricavam zbog off-a..ali edukacije radi zato kaj vidim da pomalo neki lupaju gluposti.

Članak 244. ZSPC-a (u ovom slučaju stranka je kažnjiva po čl.244 st.8)

(1) Motorna vozila u prometu moraju imati po dvije registarske, prenosive, izvozne, odnosno pokusne pločice.
(2) Iznimno od odredbe stavka 1. ovoga članka, motocikli, traktori, radni strojevi, mopedi i priključna vozila mogu imati po jednu pločicu.
(3) Registarska pločica istaknuta na vozilu mora biti izdana za to vozilo.
(4) Pločice i međunarodna oznaka iz članka 243. stavka 2. ovoga Zakona na vozilu moraju biti postavljene tako da se dobro vide, ne smiju se oštećivati, ne smije se dodavati sadržaj koji nije propisan i moraju biti čitljive.
(5) Novčanom kaznom u iznosu od 5.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna ili fizička osoba obrtnik ako na vozilu koristi pločice koje nisu izdane za to vozilo.
(6) Za prekršaj iz ovoga članka kaznit će se novčanom kaznom od 1.500,00 do 5.000,00 kuna i odgovorna osoba u pravnoj osobi i u tijelu državne vlasti ili tijelu jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave.
(7) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji upravlja vozilom na kojem su istaknute pločice koje nisu izdane za to vozilo.
( 8 ) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač vozila koji nema propisan broj pločica ili na kojem su te pločice ili međunarodna oznaka postavljene
tako da se dobro ne vide ili nisu čitljive.


Znam iz osobnog iskustva kada vršimo postupanje prema stranci da za prekršaj koji je u iznosu do 1000kn i nema predviđenu zaštitnu mjeri ili negativne bodove, sudioniku u prometu  može i nemora izdati pisano ili usmeno upozorenje. Sudionik u prometu od dana izdavanja upozorenja nemoze više dobiti 1.g. upozorenje. Ako  pak sudionik u prometu ima više prekršaja onda se obavezno naplacuje kazna. ILI se u večini slučajeva naplačuje kazna.

Svako vozilo mora biti teh. ispravno da bi moglo sudjelovati u prometu. Bilo  kakve preinake na vozilu moraju biti popraćene atestom, homologacijom...itd.

Ako nekome nije jasno neka si pogleda malo http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html
« Zadnja izmjena: 16 Kolovoz, 2010, 13:43:29 smirt »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #157 : 16 Kolovoz, 2010, 14:00:51 »
Znači stoji ono što sam ja rekao. Bitno je da se tablica vidi i da je čitljiva, a to da li se nalazi 3 cm iznad ili ispod je manje bitno, jel'?

Btw, smirt, kad se sjetim tvog ranera, nakon ovog posta.  :laughing7:

Offline smirt

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #158 : 16 Kolovoz, 2010, 14:51:10 »
 moj runner definitivno nije bio legalan :laughing7:

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Z750
« Odgovori #159 : 17 Kolovoz, 2010, 20:19:02 »
Meni sam nije jasno kak vi mislite da bu murjak znao kak zgleda orginal nosač za određen skuter/motor? Možda sam ja naivan, al čini mi se da u zagrebu policija ima pametnijeg posla od gledanja ko ima kakav nosač na motoru. Vozim se sa tablicom pod repom 2 godine, jednom mi je lik došao čim sam sparkao, tražio me vozacku i prometnu (jer nije vidio tablicu) ja tablicu spustio da se vidi i on rekao ok. Drugi put me zaustavila vojna policija u civilu na semaforu i to su bili neki kvartovski dečki... mislim da se ovaj išao kurčit frendu kak je on moćan, traži me vozacku i prometnu ovo ono, al s vremenom je i sam skuzio kak je u stvari debilno da me jebe zbog tablice...

U svakom slučaju mislim da je pomoglo i to što sam ja kulturno pričao s njima, spustio tablicu dole i pravio se blesav kao da neznam da je to neki prekršaj (ono vidio sam da drugi motori tak imaju...lal).