Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828644 )

0 Članova i 10 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1740 : 16 Lipanj, 2015, 20:05:57 »
E vidiš, auto vjerujem da ne pereš svaki dan :)
Dobro vjerujes :)
Al i on izgleda ko nov iako ima vec 8 godina :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1741 : 16 Lipanj, 2015, 20:12:53 »
Krasno motorče. I jako lijepo održavano. Timariš ga ko đokej konja a ne zeca.

Nego, to je prilično mali motor, a ja zapamtio da ti baš i nisi. Kao da se mogu sjetiti neke slike koja izgleda kao da je igračka pod tobom. Ili sam se zeznuo?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1742 : 16 Lipanj, 2015, 20:14:29 »
Nisi se zeznuo - visok 192cm. Al nije zec mali u svojoj klasi, dapace. A da sam smijesan na njemu - jesam. Al me ne dira :)

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk


Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1743 : 16 Lipanj, 2015, 20:19:02 »
Uf meni ga se ne da svaki put nakon voznje prat a isto tako i s autom pa je onda to malo veci problem. :toothy3:

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1744 : 16 Lipanj, 2015, 20:20:40 »
OK. Tebe bi trebalo poštucati a ne povečati motor. Zašto si toliko papao kao mali.

Pitam te prvenstveno zbog ergonomije. To je jedino čega se bojim. Neću ga kupiti ali barem da steknem neku viziju. Jel bole ruke, noge i leđa nakon dobre vožnje?

Offline Valter

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 176
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: VG
  • Moj Skuter: britvica među nogama
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1745 : 16 Lipanj, 2015, 20:21:48 »
Uf meni ga se ne da svaki put nakon voznje prat a isto tako i s autom pa je onda to malo veci problem. :toothy3:

Ja ne perem svoja vozila. Vršim deratizaciju.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1746 : 16 Lipanj, 2015, 20:22:37 »
Uf meni ga se ne da svaki put nakon voznje prat a isto tako i s autom pa je onda to malo veci problem. :toothy3:

Nakon svakondnevne voznje (60tak km), 5 minuta posla. Nako djira od 500-700lm - sat dva posla.
Ukljucujucii i kacigu, jaknu, rukavice, hlace, cizme......

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1747 : 17 Lipanj, 2015, 23:12:21 »
10w ulje u motoru  :dontknow:
Uvijek sam mislio da visokoturazni motori imaju manju viskozmost na niskim temperaturama. Iz iskustva znam da je 10w poprilicno gusto <10°
Jos ako se nade neka budala koja turira na hladno eto ti veselja.

Stavi kakvu snimku voznje  Senj-Karlobag  :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1748 : 18 Lipanj, 2015, 12:23:57 »
10w ulje u motoru  :dontknow:
Uvijek sam mislio da visokoturazni motori imaju manju viskozmost na niskim temperaturama. Iz iskustva znam da je 10w poprilicno gusto <10°
Jos ako se nade neka budala koja turira na hladno eto ti veselja.

Stavi kakvu snimku voznje  Senj-Karlobag  :icon_biggrin:


Nije to visokoturazni motor, a odlicno se snalazi i sa 15W50 uljem.
Max snaag na 10500, blokada na 12500. 600ccm RR motori vrte i 17-18 tisuca. I vecinom isto koriste 10W40. Naravno, u te okretaje se ne ide kad ulje nije potpuno zagrijano, a tada nije bitan broj ispred slova "W"

Tvornica preporucuje 10W40 najesce, a po ljeti i 15W50. Ja sam prije ogdinama koristio 15W50, a tek od prosle godine presao na 10W40 - ja razliku ne osjetim po pitanju viskoznosti (trebao bi mjenjacf radit grublje na rjedjem ulju, ali ja ne osjetim)
« Zadnja izmjena: 18 Lipanj, 2015, 12:30:35 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1749 : 23 Lipanj, 2015, 15:46:26 »
Nove slape za zekana..... Montaza negdje pred ljeto, jer postojece gume jos imaju mesa







Ove sa gornje slike jos imaju zivota u sebi do kraja ljeta odprilike.
Zato sam nabavio novi set istih jer sam prezadovoljan gumama da sam miran za jesen/zimu/proljece  ;D


Offline dachi

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Banned!
  • Postova: 1055
  • Spol: Muški
  • :))
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Privlaka/Vk
  • Moj Skuter: Aprilia sr
  • Moja Kaciga: Streetfighter
  • MojSetup: Malossi 172...
  • MojSpuh: serijalkovic
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1750 : 24 Lipanj, 2015, 00:06:51 »
ako kazes da mogu jos ovo ljeto itd,zas nisi mozda saceko zimu pa neku akciju itd?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1751 : 24 Lipanj, 2015, 00:38:21 »
ako kazes da mogu jos ovo ljeto itd,zas nisi mozda saceko zimu pa neku akciju itd?

nema toga na akcijama
A trebat ce mi negdje krajem 8. ili najkasnije u 9. mjesecu

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1752 : 29 Lipanj, 2015, 13:26:44 »
Vidim drajvo si se do Karlobaga, prošao sam jučer tim putem (Vir-Zagreb - 450km) prvi put i oduševila me cesta... zavoja kao u priči, milina za voziti... Samo me malo muči tvoja potrošnja, imamo slične motore a moj troši prilično manje... istina vjerojatno se vozim nešto manje agresivno nego ti (uvijek sam iznad onog drhtavog prelaza na 6t okretaja) ali ne troši tako puno... turističke vožnje troši oko 5l...

Nego reci mi koliko te dođu gume kod dealera i je li velika razlika u odnosu na pirelli angel gt?
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1753 : 29 Lipanj, 2015, 14:31:23 »
potrosnja....

Obicno mi je potrosnja oko 6 litara. KAd se jace vozim, bude visa. Na jadranskoj magistrali vozim relativno jako i tamo bude do 8 litara prosjek. Max ikad izmjereno je bilo 10 litara na autoputu KA-ZG kad sam stvarno bio prebrz  ;D .
Identicno je bilo i na proslom zecu. To je jednostavno tako na Z750.
Najmanja ikad izmjerena je bila 5,3 litre na jednom izuzetno laganom djiru u Austriju i nazad. PRva slijedeca najmanja potrosnja je bila oko 5,7.
Sto se potrosnje tice, mogu jos samo rec da je umjerena voznja u odnosu na onu jacu (ali ne na noz) po potrosnji vrlo blizu - niti pola litre razlike. Kad imam prosjek 5,8, to je BITNO laksa voznja od one kad imam prosjek 6,2-6,3

Gume...
Angel GT je odlicna, nova, moderna sport touring guma sa dosta sporta u sebi iako je trajna pa ide i pod touring. Vjerojatn onajsportskija touring guma trenutno.

Moje Metzeler M7rr su sport klase. Cijena ugrubo 2000kn za set (plus minus 100kn, obicno minus  ;D ). Gume zbog toga nisu direktno usporedive. Pandan Angel GT-u bi od Metzelera bile Z8.
Razlika izmedju tih dvije klase guma je u tome sto ce sport klasa dozvolit jace odvrtanje gasa na izlasku iz zavoja kad vozis jakim tempom, dok ce Sport Touring gume imat vecu trajnost i nesto bolje karakteristike po mokrom i hladnom. Sport gume treba malo jace zagrijat da bi radile kako treba, ali i tu postoje velike razlike, recimo, dunlop sportsmart je trebalo vozit stvarno zestoko da bi bile propisno zagrijane, dok ove metzeler m7rr rade kako treba vec od starta, a puni potencijal pruzaju vec nakon par km


Sport touring gume su jako napredovale u zadnjih 10tak godina tako da nije rijetkost da su bas u svemu bolje od sport guma koje su bile aktuelne prije 10tak godina. Najbolji izbor za vecinu vozaca. Ako zelis tu (najcese kod prosjecnog vozaca nepotrebnu) razliku u gripu, onda ides na sport gume.
Razlika je jos i u feelingu i to je zapravo moj razlog zasto vozim sport gume. Sport gume su u pravilu nesto agresivnijeg profila pa je motor lakse rusit u zavoj, pogotovo se kroz "S" zavoje to osjeti. Kao da vozis laksi motor i upravljanje nije toliko lijeno kao sa ST gumama
« Zadnja izmjena: 29 Lipanj, 2015, 14:43:00 3alfa3 »

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1754 : 30 Lipanj, 2015, 08:03:31 »
alfa svaka cast na konkretnim i iscrpnim odgovorima, stvarno si pravi dasa :)

Kada tako postavis pricu sto se tice potrosnje onda nema nikakve razlike u odnosu na ono sto sam i sam kod sebe primjetio...

Sto se tice guma onda meni ipak vise odgovaraju angel gt buduci kada se ulovim da idem na noz, sjetim se da me kuci ipak ceka malo dijete pa onda malo olabavim s gasom...

 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1755 : 30 Lipanj, 2015, 16:31:03 »
alfa svaka cast na konkretnim i iscrpnim odgovorima, stvarno si pravi dasa :)

Kada tako postavis pricu sto se tice potrosnje onda nema nikakve razlike u odnosu na ono sto sam i sam kod sebe primjetio...

Sto se tice guma onda meni ipak vise odgovaraju angel gt buduci kada se ulovim da idem na noz, sjetim se da me kuci ipak ceka malo dijete pa onda malo olabavim s gasom...

 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

potrosnja je stvarno vise do vozaca nego motora. Nema na tim ajnspricima puno zajebancije - trosi koliko trosi (naravno, filter zraka mora bit cist).

Gume....
Sport touring su realno za cestu sve sto nam treba. Ja iz svojeg razloga (profil) koristim sport gume.
A i efz je presao na sport gume iz jednostavnog razloga - malo se vozi, trajnost mu nije bitna, ali je dobio na agilnosti u voznji i ono mozda bitnije - u glavi zna da pruzaju bolji grip, iako, realno, kak se on vozi, ni ST gume ne trpe i nisu ni blizu svojih mogucnosti, ali voznja mu je ugodnija iz tog psiholoskog razloga (isto vozi na Metzeler m7rr).


Sa gumama je specificno od vozaca do vozaca - zapravo, gume ne kupujes za motor nego za sebe ovisno o nacinu upotrebe.
Kako bilo, imas odlicne gume - u toj klasi vjerojatno i najbolje. Nisu za stazu (sto te i ne zanima pretpostavljam), a na cesti su u svim uvjetima vrlo dobre, ako ne i odlicne (uvjet da ne vozis "ko Rossi")
« Zadnja izmjena: 30 Lipanj, 2015, 16:36:09 3alfa3 »

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6052
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1756 : 30 Lipanj, 2015, 16:53:05 »
kolega hvala za informacije.. :notworthy: u tri dana sam cijelu temu procitao, i našao gotovo sve što me zanimalo..za zeca nemam šta reci nego ko iz ducana.. :icon_thumright:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1757 : 02 Srpanj, 2015, 22:49:01 »
Malo se igrao neki dan sa starom pamucnom majcom i Sonax Xtreme polih&wax 2.
Nije trebalo, al eto, ne smeta  ;D


Offline andy

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3131
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1758 : 03 Srpanj, 2015, 09:07:43 »
Kada mogu dovesti auto na jedno poliranje, donesem ti i pastu i pamučne majice koliko god trebaš :)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1759 : 03 Srpanj, 2015, 17:09:02 »
Kada mogu dovesti auto na jedno poliranje, donesem ti i pastu i pamučne majice koliko god trebaš :)

Nisi originalan... Mislim da je u temi barem jednom vec nekom palo na pamet takvo nesto ali sam odbio  :toothy12: