Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 828547 )

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1420 : 29 Travanj, 2013, 11:45:38 »
u rustiku je sve ogromno  ;D

lijepi nagibi na gumi... vise na zekanu ni ne treba skidati s gume, samo se pazi sljedece voznje.. vec su krenuli turisti lagano.... svako malo gledam u blizini svakakve probleme i nesrece na cesti
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1421 : 12 Lipanj, 2013, 22:35:42 »
Jbt, motor kupljen prosle godine, a tek danas bio na prvom postenom djiru.   :(

Zagreb - Karlovac - Josipdol - Senj - Starigrad Paklenica i istim putem nazad (nista autoputa, naravno). Htio sam od Starigrada kuci preko Udbine i Plitvickih jezera, ali sam vidio ujutro na netu da je zatvorena cesta Gracac-Udbina pa sam onda "morao" (   ;D ) dvaput popeglat jadransku magistralu. Jadne moje gume - stradale su poprilicno  :toothy12:

Vrijeme odlicno, malo bure, al nije smetalo. Jedino sto sam pobio sve letece gamadi od ZG do Starigrada pa ce sad ptice gladovat (ako ne nadju gliste u zemlji)   ;D
Dobrih 2 sata cistio opremu i motor od gamadi, al nije mi zao. I sutra bi da mogu. Zapravo - mogu (al nebudem)   ;D


« Zadnja izmjena: 12 Lipanj, 2013, 22:38:40 3alfa3 »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1422 : 12 Lipanj, 2013, 22:45:27 »
Vec sam mislil da budeš napravil ove sezone manje km nego efz,kad ti u jednom diru napucal dosadašnju kilometrazu ;D
Kolko sad ima km?
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1423 : 12 Lipanj, 2013, 22:48:34 »
2350. Danas napravio 25% svih kilometara  :toothy12:

Offline tommy

  • Tržnica : (+6)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 823
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Jupiter
  • Moj Skuter: Malaguti Phantom F12
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: Malossi Sport 70
  • MojSpuh: Puvalica
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1424 : 12 Lipanj, 2013, 23:17:55 »
bolje ti je da nisi išao preko udbine, meni neki dan dvije srne izletile na 130kmh, jedna u udbini, a druga u mjestu prije udbine 30ak km prije. ne moguće šta ih ima, svako 100m upozorenje za izlijetanje divljači :angry7:
inače lička magistrala je kao auto put, široka, dobar asfalt, a nema gužve :icon_thumright:
zajedno smo skupa

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1425 : 12 Lipanj, 2013, 23:29:42 »
Prosle godine sam na Kapeli na istom djiru u oba smjera imao slicno iskustvo - srne po cesti

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Offline marinjo

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: GP1 OPEN 50
  • Moja Kaciga: MDS i NITRO N12
  • MojSpuh: LeoVince TT
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1426 : 14 Lipanj, 2013, 06:45:19 »
Hehe mogao sam ti kuci iznajmiti u Selimama :)

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1427 : 25 Lipanj, 2013, 18:56:28 »
Šta se događa sa temom? Nije vrag da nema nikakvih novih đireva, dodataka motoru, testiranja novih sredstava za čišćenje i sl..?
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1428 : 25 Lipanj, 2013, 20:42:54 »
Nema puno novosti. Bio prije 10-15 dana do mora i nazad i to mi je prvi posteni djir sa ovim motorom.

Imao sam situaciju sa lezajevima volana nedavno pa evo c/p sa drugog foruma da ne pisem ponovo





Vec neko vrijeme osjecam "klik" kod kocenja prije zaustvljanja i lagane vibracije. Naravno, odma sumnja pala na nedovoljno pritegnutu maticu koja regulira pritegnustost lezaja volana.

I sve 5, dignem prednji kraj u zrak, skinem volan i skuzim da je matica iznad gornjeg trokuta imbus broj 12, a manual navodi 11kgm moment stezanja. Super.. Nemam takav nastavak za gedore i kilokljuc. Odem danas u bauhaus i kupim to sranje za 60kn. Nema veze, mozda ce trebat i ubuduce   ;D
I opet motor dignem u zrak (a to bas nije jednostavno s onim cime doma raspolazem, a i sam sam radio), skinem volan, stavim taj nastavak na maticu i nema boga da odserafim. Pretegnuto, a nemam dosta dugu polugu, a i tank je blizu. I vec odustanem i dogovorim u KMSu sutra da mi to srede.

Al naravno, neda mi vrag mira pa opet motor dignem ,skinem volan i reko nes ti mene jebat. I fakat, otpustim tu maticu nekako, i bez skidanja gornjeg trokuta (a prije njega i fara, plastika itd jer bez toga ne ide) uzmem dugi serafciger i gumeni cekic i dotegnem maticu koja kontrolira zategnutost lezajeva volana. To je osjetljiva stvar i radi se u jako malim koracima. Oznacio sam pocetni polozaj matice i dotego 5mm u desno Stvarno 5mm, ne vise. I onda (nazalost) treba sve vratit nazad i probat jel sve u redu. I gle cuda - sve u redu. Volan se i dalje isto lagano okrece, a vise ne mogu isprovocirat "klik" kod kocenja.

Blazen bio google gdje sam procitao da nije (uvijek) potrebno skidat gornji trokut da se to obavi (ako se radi o minimalnim korekcijama kao u ovom slucaju).

Javio u KMS da necu sutra dolazit   ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1429 : 09 Rujan, 2013, 17:47:32 »
Danas radio nesto sto obicno radim 2 puta godisnje.


Skidanje kocionih klijesta i pranje cetkicom za zube i sapunastom vodom (dobro cisti, a i sapun podmazuje lagano klipice u gumicama). Pogotovo se koncentriram na klipice jer moraju glatko ici nutra van i biti uvijek cisti sto je vise moguce.


I rijesim tako prednje kocnice, vratim sve nazad, skinem zadnju i problem. Glupavi japanac koji je serafio je sj#bo pocetak navoja na serafu koji ima glavu broj 14. Skuzio sam da teze ide seraf van (obicno odpustim kljucem, a onda prstima odserafim, al ovaj je trebalo do kraja kljucem odserafljivat).


Srecom, samo je pocetak navoja (prva 2 kruga) sjeban i to ne nepopravljivo pa sam ureznicom M12 sa kontra strane samo pocistio navoj od spene i poslije je seraf primio kako treba ko nov.


TIP:
kod skidanja zadnjih klijesta (ciscenje, promjena plocica i sl) uopce nije ni potrebno dirat taj seraf. Samo onaj broj 12 i onda se sve skine bez problema jer je taj broj 14 zapravo samo pin. Izgleda da starim, jer to da ga ne treba dirat sam jos na proslom zecu skuzio, al ocito postajem zaboravan   ;D

Offline Reponja

  • moderator
  • Tržnica : (+7)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1227
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: Aprilia Rally,
  • Moja Kaciga: Held
  • MojSetup: je specijalan Sport!
  • MojSpuh: Tecnigas Trek
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1430 : 09 Rujan, 2013, 18:22:41 »
Danas radio nesto sto obicno radim 2 puta godisnje.


Jbt, već sam mislio da si napisao novelu o svom seksualnom životu...  :toothy12:


Zapiši si sada, ili lupi točku flomasterom na tu vidu, pa kad kreneš za 6 mjeseci to opet čačkati ćeš se
sjetiti da ne moraš. Ili ćeš ići provjeravati stanje šarafa nakon pola godine?  :happy3:
"I would berry my dick so far inside her ass, who ever could pull it out would be crowned king Arthur!"

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1431 : 09 Rujan, 2013, 18:51:31 »
Zapiši si sada, ili lupi točku flomasterom na tu vidu, pa kad kreneš za 6 mjeseci to opet čačkati ćeš se
sjetiti da ne moraš. Ili ćeš ići provjeravati stanje šarafa nakon pola godine?  :happy3:

Zar si sumnjao? I zapisao u excel tablicu, a i seraf je dobio tockicu korektora za lak na autu  :icon_biggrin:

ma dalo bi se to jos 86776556567 puta odserafit i zaserafit, al nema potrebe pa ce tako zauvijek ostat.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1432 : 14 Rujan, 2013, 14:23:12 »
Novi komad opreme - rukavice Held Titan. Necu opisivat, dovoljno je samo rec da su najbolje (nazalost, i najskuplje) :icon_biggrin:



Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1433 : 14 Rujan, 2013, 15:28:07 »
pomalo me podsjećaju na dijelove viteškog oklopa  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1434 : 24 Rujan, 2013, 16:27:12 »
Jucer na 600km djiru bi joj spomenik podigo, a danas u 20km voznje mi kurva primi u sebe cavao od 6cm    ;D
Ide gore nova, kupljena jos dok je bilo povrata poreza iz SLO   ;D


Offline roc

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 590
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Hyosung gt250
  • Moja Kaciga: Nolan
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1435 : 24 Rujan, 2013, 17:47:04 »
Zašto ju nisi pokrpao, ako je još držala  :icon_scratch:

Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1436 : 24 Rujan, 2013, 18:09:32 »
Zašto ju nisi pokrpao, ako je još držala  :icon_scratch:
Šta ti je!!jesi ti promasio temu ili?
Pa nema kod alfe krpanja guma i pi*darija,novo ili ništa,alfa je iznimka na mojsirotinja forumu! :D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1437 : 24 Rujan, 2013, 18:10:39 »
Vec je krpana, a i ostalo je samo 1,3mm mesa. Zato me ovaj put ni ne smeta puno. Bolje ova, nego da sam prosli tjedan stavio novu prije jucersnjeg djira, a samo iz lijenosti to nidam napravio :)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Re: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1438 : 24 Rujan, 2013, 18:12:16 »
Pralas, nema zadnje gume koju do sad nisam krpao, a promijenio sam ih jako puno :)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Offline pralas

  • Tržnica : (+17)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5982
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
Odg: Re: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1439 : 24 Rujan, 2013, 18:14:26 »
Pralas, nema zadnje gume koju do sad nisam krpao, a promijenio sam ih jako puno :)

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
Nešta mi je ostalo u sjećanju da si jos prije govorio da ne voliš krpati gume,tj. da rađe novu kupiš zbog sigurnosti,tako nešto,bit ce da sam ja onda nesta pobrkao  ;D