Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 795947 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #40 : 20 Travanj, 2010, 12:10:08 »
aha, i meni je frend dal za vikend 636r 2006. isto, koma, to nije za voziti se heheh
Trgo - Prijevoz RT

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Moj Z750
« Odgovori #41 : 20 Travanj, 2010, 13:51:34 »
hehe ,ja se do 160 ne sakrivam ispod plastika ...na preko zalegnem koliko ide ,jer mi nabije kacigu na lice da to nije normalno! Pokusao sam na 200 ispraviti se ...auuu koji je to propuh! A brzina odma pada kao da sam padobran izbacio....
ja se nisam spustqo do 220... a meni najzesce nilo kad se vozim 26-270 na AC i samo pustim gas i uspravim se... u pola sekunde na ispod 200  :icon_biggrin:
taj sam

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj Z750
« Odgovori #42 : 21 Travanj, 2010, 02:08:04 »
jel znate kako se testiraju novi motori nakon sta se sloze????

odma u full okretaje ga stave da vidi jel  sve sljaka,a ovo kaj se razradjuje motor su ciste gluposti,ak crkne vozis ga u servis njima,pa ti si njima njega platio,ne oni tebi da ga vozis

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #43 : 21 Travanj, 2010, 02:17:35 »
jel znate kako se testiraju novi motori nakon sta se sloze????

odma u full okretaje ga stave da vidi jel  sve sljaka,a ovo kaj se razradjuje motor su ciste gluposti,ak crkne vozis ga u servis njima,pa ti si njima njega platio,ne oni tebi da ga vozis

Glupost ili ne, manual tako propisuje, a i uvjet je za ostvarivanje garancije. Mislis da se ne moze iz logova ECU-a procitati kako se motor vozio?
Kako bilo, moj motor je legalno razradjen i sad tek pocinje uzivancija.


A da se tu nema sto razradit (osim karika) je istina. Al jebga kad tvornica propisuje razradu koja dugo traje...

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj Z750
« Odgovori #44 : 21 Travanj, 2010, 02:19:54 »
Glupost ili ne, manual tako propisuje, a i uvjet je za ostvarivanje garancije. Mislis da se ne moze iz logova ECU-a procitati kako se motor vozio?
Kako bilo, moj motor je legalno razradjen i sad tek pocinje uzivancija.


A da se tu nema sto razradit (osim karika) je istina. Al jebga kad tvornica propisuje razradu koja dugo traje...
znam da se moze procitati,ali gledao sam par puta kako rade kawasakije,suzukije i svi odma full gas,a agustu prze 10 h pun gas i onda u prodaju s njome tek :happy8:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #45 : 21 Travanj, 2010, 02:23:00 »
znam da se moze procitati,ali gledao sam par puta kako rade kawasakije,suzukije i svi odma full gas,a agustu prze 10 h pun gas i onda u prodaju s njome tek :happy8:

To je zapravo dobra metoda razrade. Sto prije karike razradis, to ce bolje brtviti i motor ce imati bolju kompresiju. Nadam se samo da prije toga zagriju mashinu da joj ulje bude radne temperature.


A u vezi razrade....
Blesavo je to uvjetovati brojem prijedjenih kolometara. RAdni sati bi bili bolje mjerilo. Jer, mogu se ja vozit tih 1600km u 1. i 2. brzini po gradu i radnih sati ce biti 5x vise nego ako se vozim 90 km/h u 6. po otvorenim cestama
« Zadnja izmjena: 21 Travanj, 2010, 02:24:35 3alfa3 »

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Moj Z750
« Odgovori #46 : 21 Travanj, 2010, 02:27:55 »
To je zapravo dobra metoda razrade. Sto prije karike razradis, to ce bolje brtviti i motor ce imati bolju kompresiju. Nadam se samo da prije toga zagriju mashinu da joj ulje bude radne temperature.


A u vezi razrade....
Blesavo je to uvjetovati brojem prijedjenih kolometara. RAdni sati bi bili bolje mjerilo. Jer, mogu se ja vozit tih 1600km u 1. i 2. brzini po gradu i radnih sati ce biti 5x vise nego ako se vozim 90 km/h u 6. po otvorenim cestama
to ti je ono kaj ti govorim,ako je losa serija nece voziti ni u 6 na 90 km/h ni 50 km....a oni vide samo najvece okretaje koji su na motoru bili,ali ne i kada....znam jer se ja bavim s time na automobilima,a i par puta sam gledao dok se motor spaja :icon_thumright:

Offline Psych0

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Derventa
  • Moj Skuter: Kawasaki KX 250
  • Moja Kaciga: Nolan N100E
Odg: Moj Z750
« Odgovori #47 : 21 Travanj, 2010, 20:02:31 »
hehe ,ja se do 160 ne sakrivam ispod plastika ...na preko zalegnem koliko ide ,jer mi nabije kacigu na lice da to nije normalno! Pokusao sam na 200 ispraviti se ...auuu koji je to propuh! A brzina odma pada kao da sam padobran izbacio....

pa bi ti se hyosung raspo na 200 stoje ....  :laughing11:
Sport je smrt , bavite se drogom :joks::joks:


Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #48 : 21 Travanj, 2010, 22:14:53 »
pa bi ti se hyosung raspo na 200 stoje ....  :laughing11:

Samo ti mastaj  :jerk:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #49 : 22 Travanj, 2010, 16:17:49 »
Jucer sam u SLO kupio novu gumu, a danas odnio zadnji kotac do vulkanizera da ju stavi i balansira. Guma 560kn (netto) + 50kn montaza sa balansom + 60tak kuna benzina do SLO. Sve skupa 670kn. Usteda od 250kn u odnosu na ZG i to sa uracunatim troskom benzina do SLO.
Merver cu podici kad cu jedan dan ic na voznju motorom pa cu se zaletit do Brezica.

Guma je ista kao i originalna (Dunlop Sportmax Qualifier), ali za razliku od serijske, ima dubinu share 5,5-6mm umjesto serijskih 4mm. To je do 50% dublji profil. Te serijske gume namjerno imaju manji profil da ih prije mijenjas -  :angry5:

« Zadnja izmjena: 22 Travanj, 2010, 16:21:50 3alfa3 »

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: Moj Z750
« Odgovori #50 : 22 Travanj, 2010, 17:29:38 »
Te serijske gume namjerno imaju manji profil da ih prije mijenjas -  :angry5:

jesi siguran da mu netko nije napravio brzu razradu prije nego je dosao k tebi?  ;D :hbusa:

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #51 : 22 Travanj, 2010, 17:51:39 »
Alfa, koje ces ulje tociti ?
Trgo - Prijevoz RT

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #52 : 22 Travanj, 2010, 18:00:50 »
Alfa, koje ces ulje tociti ?

Polusintetiku Shell VSX 15w50.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #53 : 20 Svibanj, 2010, 00:54:58 »
Malo sam se danas vozio (550km). ZG-Crikvenica-Senj-Karlobag-Gospic-Plitvice-ZG - sve po starim cestama, a ne autoputu

Neda mi se pisat pa cu kopirati tekst sa Motori.hr


Krenuo sam u 10h od kuce i stao na tankanje u Dugoj Resi. Po Staroj Rijeckoj prema Gornjem Jelenju. U Delnicama sam drugi put stao da obavim WC, a nedaleko dalje je bilo na cesti dosta radova (krpaju cestu vjerojatno od zimskih ostecenja). Nisam zasro motor asfaltom niti smolom jer sam pazio. Temperatura do Gorskog Kotara savrsena, a tamo mozda 5C manje od one koju bi pozelio iako se nisam smrzo (majca kratkih rukava i touring jakna sa zimskom podstavom). Spustanje prema moru odma toplije i skinuo sam podbradak na kacigi jer mi je bilo vruce, ali za tijelo ne - cijeli put sam odvozio bez skidanja podstave iz jakne. Jadranska magistrala je do Senja nista posebno - cesta ko i svaka druga, ali zato od Senja do Karlobaga -  perfektna. Prometa nije bilo (mozda sam 10 auta pretekao na toj dionici). Malo sam stisnuo Zeku i cinilo mi se da mi dobro ide, al kad bi pogledao na kilometar sat, onda bi vidio da je to dosta nize od vrijednosti koju decki inace tamo voze. Sigurno sam vozio 50 km/h sporije od decka s ovog foruma na malom zecu i to stariji model (zaboravio sam nick), a mislio sam da sam brz. OK, ne znam cestu, ali i da znam - sumnjam da bi imao muda tim brzinama se popeljet kroz te zavoje. Na ravnim dijelovima jesam stisno do 170, ali zavoje sam prolazio bitno sporije. Svejedno, chicken strip je sa 1,5cm pao na 5+mm i meni dosta.  :icon_biggrin:
Na jednom dijelu sam tamo stao jer sam pogodio neku manju pticu i gledao jel far, maska i zmigavac citav. Jadna ptica se i u mene odbila, a srecom sam isao mozda 100 km/h jer bi inace prilicno bolilo. I vidim da je motor OK, a na cesti 3 kruga od paljenja zadnje gume. Pogledam pored ceste, a tamo mramorna ploca sa par svijeca i cvijecem. Neko je s motorom nastradao, ali nisam gledao plocu jer nije bas na pristupacnom mjestu (metar ispod razine ceste prema moru je ploca), a krugove su ocito radili prijatelji nastradalog.

U Karlobagu popio kavu i kolu u Carlitosu i preko Gospica i Plitvica doma. Na Plitvicama sam imao prilicno veliku prosjecnu brzinu - asfalt daje puno gripa, a ko da sam imao predosjecaj pa sam nakon preticanja i stiskanja do 150 km/h na jednoj ravnoj uzbrdici vozio cik/cak i u daljini vidio covjeka pored ceste. Policajac sa laserom bez stativa me gadjao. Nije ocito pogodio jer je ljuto odmahnuo rukom i spustio laser. Nije me pokusao zaustavit kao niti neka druga patrola pa mislim da sam odlicno prosao. Od Plitvica dalje nista uzbudljivo osim cinjenice da uzivam u voznji pa sam gushtao, ali nista za istaknuti.

Putem nisam vadio fotic i slikao jer sam se vise koncentrirao na voznju, a i u ruksaku je bio pa dok bi do njega dosao... Ionako nebi imo sto slikati sto vec nismo vidjeli  ;D

Samo sam u Karlobagu (jedino mjesto gdje sam stao na nekih pola sata) opalio par fotki, pa neke sada stavljam ovdje.

Nisam se ni nesto umorio - dovoljno mi je bilo stati svakih 100km i razgibati se na 3 minute. Ruta je bila 550km, a vjerujem da bi u danu bez problema napravio i 700-800km, ali tu bi vjerojatno bilo ukocenja i/ili umora.



[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 20 Svibanj, 2010, 01:01:09 3alfa3 »

Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #54 : 20 Svibanj, 2010, 01:00:12 »
omfg kako brutalno zanimljiva priča dok si pod utjecajem opojnih sredstava :toothy10:

tnx alfa

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #55 : 20 Svibanj, 2010, 07:19:55 »
Znaci poceo si stiskati?  ;D


Offline marko_AeRoX

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1449
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: M. Bistrica
  • Moj Skuter: Yamaha YBR 125
  • Moja Kaciga: Nolan N63
Odg: Moj Z750
« Odgovori #56 : 20 Svibanj, 2010, 09:15:19 »
Na jednom dijelu sam tamo stao jer sam pogodio neku manju pticu i gledao jel far, maska i zmigavac citav. Jadna ptica se i u mene odbila, a srecom sam isao mozda 100 km/h jer bi inace prilicno bolilo.

e, dogodilo se i meni... sva sreca pri puno manjoj brzini... mozda nekih 50 km/h... ali ja sam ju dobio direkt u kacigu iznad vizira... posle sam moral kacigu prati...  :angry7:
Opa, Marko više nije dijete, on je postao muškarac  :laughing9:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #57 : 20 Svibanj, 2010, 11:54:41 »
omfg kako brutalno zanimljiva priča dok si pod utjecajem opojnih sredstava :toothy10:

tnx alfa

Na jednom dijelu sam tamo stao jer sam pogodio neku manju pticu


Daj provjeri jel ti ptica na mjestu  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #58 : 20 Svibanj, 2010, 11:57:22 »
Znaci poceo si stiskati?  ;D

Po ravnom (ko svaki papak  ;D ) sam i prije stiskao, al sad sam se malo jace popeljao po zavojima. Al treba mi prakse, imam neku mentalnu kocnicu koja mi neda ic u nagibe koji bi bili sasvim moguci. Ostalo je jos 5-6mm netaknutog ruba gume i ne vidim kako bi i taj dio iskoristio. Mozda da su svugdje ceste ko izmedju Senja i Karlobaga (jako hrapav asfalt i skoro bez rupa i kvrga po cesti)


Offline vktr

  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2426
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #59 : 20 Svibanj, 2010, 11:57:54 »

Daj provjeri jel ti ptica na mjestu  ;D
aaa već sam se scimo, al dobro je , još uvjek veselo cvrkuće na sigurnom u svom kavezu
pa ne bi ona takva mala mogla odletit do tam, kaje tebi