Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 823707 )

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #20 : 06 Travanj, 2010, 21:52:09 »
ne diraj saraf i biti ce se nadam se ok.. ja tako na skut namontirao novu dunlop gumu, sutradan u njoj cavao, nisam nista dirao, nije pustala zrak, presao oko 4 tisuce sa njom i prodao skut sa tom gumom, i jos vozi... :toothy11:

Pokrpana je guma u Gumi Padjenu (vozio me gazda KMS-a autom do Duge Rese - kotac na zadnjem sicu), a zakljucak je da trebam novu jer se s tim nije za zajebavat.
Budem malo pratio situaciju, ali imam osjecaj da necu imat muda stisnut motor sa takvom gumom

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #21 : 07 Travanj, 2010, 08:12:02 »
Pokrpana je guma u Gumi Padjenu (vozio me gazda KMS-a autom do Duge Rese - kotac na zadnjem sicu), a zakljucak je da trebam novu jer se s tim nije za zajebavat.
Budem malo pratio situaciju, ali imam osjecaj da necu imat muda stisnut motor sa takvom gumom

Ma nemas brige sto je krpana ,ja sam prije 5000km pokupio ekser . Malo je drugacije zakrpana nego ona klasicna metoda sa ljepljivim umetkom ,drzi kao da se nikada nista nije ni deslio. Na toj gumi sam testirao i krajnju brzinu. Gumu sa umetkom na skuteru sam vozio par tisuca i nje bilo problema. 

Nemoj ti jos stiskati ,ali ne zbog gume nego zbog sebe ! Trebas jos vremena za upoznavanje motora !


Offline Pupo

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2865
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG/Pž
  • Moj Skuter: Area 51
Odg: Moj Z750
« Odgovori #22 : 07 Travanj, 2010, 10:58:48 »
A taman će guma podurat dok razradiš motor a onda nova. Al će biti zanimljivo objašnjavat zašto moraš kupit novu gumu a ova ima samo mjesec dana  :icon_biggrin:


Inače, juče idem s faksa i vidim novi Z750 i lik ga stiso poslije raskršća i do nekih okretaja super zvuk al kasnije, loshee. Samo neki muk, nesviđa mi se nikako. Tako da se čeka neki aftermarket  ;D

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #23 : 07 Travanj, 2010, 13:52:24 »
Bio danas u KMS-u na 1. servisu.
Naso sam i seraf na putu do servisa ;D



ovo je čak i slikano u dvorištu servisa KMS

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #24 : 08 Travanj, 2010, 12:07:52 »
Al se kilometri mnoze...
Motor imam 3 tjedna, a vec 1200km. S tim da ga vise dana nisam nego jesam vozio. A na postenoj voznji zapravo nisam ni bio - najdalje od kuce 100km.
Morat cu smanjit jer kad me stignu troskovi benge i odrzavanja - bankrotirat cu.  :toothy12:

Potrosnja
Ak se vozim ko deda (do 100km/h pri 3000-4000 okr) onda mi je prosjek potrosnje 5.5l, a kad se vozim zesce (do 6000 okr sa izletima prema 7000 okr - do 160 km/h) sa puno kocenja i ubrzavanja, onda je prosjek potrosnje malo preko 6 l. Mislim da bi taj motor mogao srknut  mozda i 10 litara ako bi ga se stiskalo do kraja, ali barem znas na kaj taj benzin ode.  ;D

Jedva cekam da odvozim jos tih 400km koliko traje razrada pa da konacno stisnem (u nizim brzinama  :binkybaby: ) do 10500+ okr. Koliko sam primjetio, do 3000 se vozi mekano i bez naglih promjena brzine, do 4000 se vec ugodno preticu auti na otvorenoj cesti, izmedju 4000-5000 okr je u retrovizorima sve cisto nakon par sekudni ubrzavanja i tako je to do 6000 kad motor ode u "drugi mod" - tu pocne Show i svakim slijedecim okretajem moment pocinje naglo rasti.


ovo je čak i slikano u dvorištu servisa KMS

 :icon_thumright:
« Zadnja izmjena: 08 Travanj, 2010, 12:27:56 3alfa3 »

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #25 : 08 Travanj, 2010, 12:55:15 »
E ,sada ces ti vidjeti sta je veselje kada se to malo ozbiljnije zavrti. Samo motroi su zedni ,nemos napojit nikako ....ma ustvari ne trose puno  kada se gleda na 100km samo sto se lako izgubi pojam o kilometrazi pa se za vikend napravi xxy kilometara i onda svako malo benzinska.

Dobra stvar je sto kada dodjes na benzinsku placas pun rezervas sa smjeskom na licu ,a ne kao kada tocis auto sa gorkim okusom u ustima.... ;)

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: Moj Z750
« Odgovori #26 : 08 Travanj, 2010, 14:27:52 »

Dobra stvar je sto kada dodjes na benzinsku placas pun rezervas sa smjeskom na licu ,a ne kao kada tocis auto sa gorkim okusom u ustima.... ;)


 :icon_thumright:
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #27 : 08 Travanj, 2010, 14:42:47 »
...samo sto se lako izgubi pojam o kilometrazi pa se za vikend napravi xxy kilometara i onda svako malo benzinska.

E pa to je ono grdo...
S tim da ja to radim obratno - prek tjedna vozim, a vikendom puno manje (obitelj itd)...
Odem svaki dan "malo" se provozat, nigdje zapravo ne odem, brzo se vratim, a 100+km je vise na motoru. Lako jos benzin, al kad sam racunao odrzavanje...


Dobra stvar je sto kada dodjes na benzinsku placas pun rezervas sa smjeskom na licu ,a ne kao kada tocis auto sa gorkim okusom u ustima.... ;)

Aute sam obozavao cijeli zivot, ali od prije par godina sjedam u auto tek kad mi neko prisloni pistolj na celo i kaze - vozi. Tocit auto je ko placat grijanje po zimi - mora se  ;D

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #28 : 08 Travanj, 2010, 14:45:46 »
 :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

Offline ProDriverGT(TGB)

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 668
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: R50X
  • MojSetup: Polini Sport
  • MojSpuh: Chrom
Odg: Moj Z750
« Odgovori #29 : 08 Travanj, 2010, 14:58:34 »
Neznam bas da ova guma ako se pokrpa nije u voznom stanju,prosle godine frend na 600 rr-u cekao nove gume i dok nisu dosle na ovima su se vec oni željezni konci po sredini zadnje gume vidli..tih dana se 250 vozio po ravnom i gume je izdrzala..

Offline smirt

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 148
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #30 : 09 Travanj, 2010, 08:05:04 »
Nemaš beda alfa, također dok sam imo kawu pokupio čaval s zadnjom gumom, pokrpo i vozio se skoro 7kkm, ubiti očelavila je prije nego kaj bi pukla...zato samo gas...  :glasses9:

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #31 : 09 Travanj, 2010, 08:09:44 »
od mog kolege frend ima isti takav ili stariji godinu dana, i kaže da, kako voli žešću vožnju, zna popiti i do 10 litara..

Offline clone

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 111
  • Spol: Muški
  • vozim dok ne padnem a onda se dignem i opet vozim
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #32 : 09 Travanj, 2010, 19:24:16 »
imam 14000 km na svom i nikad preko 8.5 l/100,a vozi se malo žešće guma mi ne zdura 3000 km

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #33 : 20 Travanj, 2010, 01:52:28 »
Vec imam 1800km. Pa ja cu morat na servise svaka 2 mjeseca  :toothy12:
Nema voznje ispod 130-150 km. I to prilicno kratke, vremenski gledajuci  ;D
Stisnuo danas do 10500 okr. u 3. brzini.... Pa to ideeeeee....

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #34 : 20 Travanj, 2010, 07:52:29 »
vozio buš se najvjerojatnije puno ko i sa skuterom... za 5 godina 50 000 km..

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #35 : 20 Travanj, 2010, 07:55:11 »
Ide ,ide samo nemoj da te previse ponese! Problem je sto svi mi mislimo i budemo sigurni da smo se uozbiljili kada je kupovima motora u pitanju ,ali moje iskustvo je pokazalo da godine i ozbiljnosti nisu bitni, jer motori  sve nas vrate barem u pubertet.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #36 : 20 Travanj, 2010, 11:22:27 »
Ide ,ide samo nemoj da te previse ponese! Problem je sto svi mi mislimo i budemo sigurni da smo se uozbiljili kada je kupovima motora u pitanju ,ali moje iskustvo je pokazalo da godine i ozbiljnosti nisu bitni, jer motori  sve nas vrate barem u pubertet.

Znam ja to jako dobro... Ja sam i bez skutera i motora dijete. Malo ocvalo, ali dijete  :toothy12:

Offline Ceki21

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1414
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750
« Odgovori #37 : 20 Travanj, 2010, 11:38:41 »
Stisnuo danas do 10500 okr. u 3. brzini.... Pa to ideeeeee....

Samo ? :)
Trgo - Prijevoz RT

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #38 : 20 Travanj, 2010, 11:48:19 »
Samo ? :)


Daj j#bote, na komadu u Zagorju (stara Zagorska) u trenu na 160 km/h u 3. Onda sam brzo presaltao do 6. i vozio 140 gdje mi ni vjetar ne smeta  ;D

Offline veka84sb

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1272
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Slavonski Brod
  • Moj Skuter: - bez skutera
  • Moja Kaciga: HJC Phoenix FG-14
  • MojSetup: -
  • MojSpuh: -
Odg: Moj Z750
« Odgovori #39 : 20 Travanj, 2010, 12:08:13 »
hehe ,ja se do 160 ne sakrivam ispod plastika ...na preko zalegnem koliko ide ,jer mi nabije kacigu na lice da to nije normalno! Pokusao sam na 200 ispraviti se ...auuu koji je to propuh! A brzina odma pada kao da sam padobran izbacio....