Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 794283 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ljubo46

  • Aprilia team Croatia
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+31)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6049
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Bjelovar
  • Moja Kaciga: IXS
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1840 : 06 Lipanj, 2016, 18:28:36 »
Motor je najlakse kupit ali ga treba odrzavat. Evo ja sam sa svojim u 11mjeseci napravio 13500km. Ako mislis na odrzavanje i potrosnju onda motor ni negledaj. Jbg jer kad stanes racunat boli glava. Ja na to ne zelim misliti.
Uglavnom Versys je sigurno jeftiniji za odrzavat i po potrosnji ali ja ga uz zeca ne mogu ni zamislit u svojoj garazi.
Kupi si onda skuter ako vec gledas na troskove odrzavanja :happy3:

Novog zeca mozes samo 800 kupit. Ili polovnog 750r nac u oglasima.

Zaspamali covjeku temu
..onaj ko kupuje motor to radi srcem i ne pita za troskove. :jerk: i to na skuter forumu.
« Zadnja izmjena: 06 Lipanj, 2016, 20:08:17 ljubo46 »

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1841 : 06 Lipanj, 2016, 21:53:18 »
ja sam za Yamahu  :icon_biggrin:
 :icon_thumright:


....ali kupuj Krampasaki kod Harisa jer smo kolege !!!!
 ;D
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1842 : 06 Lipanj, 2016, 23:34:18 »
ja sam za Yamahu  :icon_biggrin:
 :icon_thumright:


....ali kupuj Krampasaki kod Harisa jer smo kolege !!!!
 ;D

Hahaha kako znaš Harisa, radiš za Kawasaki ili voziš Kawasaki?

Pa to mi je najpametnije, jer je on tu u blizini.
Honda je u Tuzli, a Yamaha u Sarajevu i Banja Luci.

Od Yamahe mi je samo MT 07 zanimljiva jer mi je i cijenom pristupačna, od Honde CB 650F Hornet ali ne znam kolika joj je cijena.

Ostaje Kawasaki od kojeg mi se sviđa z800 ali e verzija jer mi je punokrvni z800 preskup.

MT 07 i z800e ista cijena, a nekako mi z800e djeluje ozbiljnije od Yamahe.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1843 : 07 Lipanj, 2016, 13:27:04 »
Pozdrav svima.

Alfa imam pitanje za tebe.
Sjećam se da sam nekada davno pročitao negdje tvoj post da je Kawasaki best buy, omjer uloženo dobiveno, zar ne?

Nadalje, prošlo je dosta vremena, vjerovatno je neko od vas vozio i z800, je li z800 bolji motor od z750?
Ne znam je li moguće uopšte sada kupiti novog z750r?
z800e sa ABS i Yamaha mt07 sa ABS imaju istu cijenu u BiH i mišljenja sam da je u tom slučaju bolje kupiti z800, šta vi mislite?

Tu u Brčkom imamo ovlaštenog zastupnika za Kawasaki a Yamaha ima u Sarajevu (cca 200km od mene) pa prednost dajem Kawi.

Šta mislite o Versys 650 2016 hahaha?
Srce mi govori z800e a razum Versys 650 zbog jefitnijeg održavanja, manje potrošnje goriva i jefitnijeg osiguranja?

Brdo dilema koje me muče posljednjih dana.  :dontknow:


Z800 je bolji od Z750 u svemu osim u jednoj stvari - meni osobno je ugodnije sjedit na Z750 jer sam 192cm visok - ali motor kao motor (mashina, ovjes, kocnice - Z800 je apsolutno bolji motor).
Versys je skroz nesto drugo (jako dobra kupnja ako zelis takav tip motora).

Ne znam jel ima jos Z750R - zadnji je proizveden 2012. tako da jeino ako se koji vucara po nekom salonu i nije prodan. Nebi to gledao, to je vec staro, ko zna kakav je akumulator (vjerojatno za bacit), gume isto nisu neka sreca......




Zasto Z800e a ne obican Z800? Razlika je poprilicna izmedju ta 2 motora i svakako bi isao na obican Z800 da sad biram izmedju ta 2 motora.

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1844 : 07 Lipanj, 2016, 18:12:17 »
Pozdrav svima.

Alfa imam pitanje za tebe.
Sjećam se da sam nekada davno pročitao negdje tvoj post da je Kawasaki best buy, omjer uloženo dobiveno, zar ne?

Nadalje, prošlo je dosta vremena, vjerovatno je neko od vas vozio i z800, je li z800 bolji motor od z750?
Ne znam je li moguće uopšte sada kupiti novog z750r?
z800e sa ABS i Yamaha mt07 sa ABS imaju istu cijenu u BiH i mišljenja sam da je u tom slučaju bolje kupiti z800, šta vi mislite?

Tu u Brčkom imamo ovlaštenog zastupnika za Kawasaki a Yamaha ima u Sarajevu (cca 200km od mene) pa prednost dajem Kawi.

Šta mislite o Versys 650 2016 hahaha?
Srce mi govori z800e a razum Versys 650 zbog jefitnijeg održavanja, manje potrošnje goriva i jefitnijeg osiguranja?

Brdo dilema koje me muče posljednjih dana.  :dontknow:


Z800 je bolji od Z750 u svemu osim u jednoj stvari - meni osobno je ugodnije sjedit na Z750 jer sam 192cm visok - ali motor kao motor (mashina, ovjes, kocnice - Z800 je apsolutno bolji motor).
Versys je skroz nesto drugo (jako dobra kupnja ako zelis takav tip motora).

Ne znam jel ima jos Z750R - zadnji je proizveden 2012. tako da jeino ako se koji vucara po nekom salonu i nije prodan. Nebi to gledao, to je vec staro, ko zna kakav je akumulator (vjerojatno za bacit), gume isto nisu neka sreca......




Zasto Z800e a ne obican Z800? Razlika je poprilicna izmedju ta 2 motora i svakako bi isao na obican Z800 da sad biram izmedju ta 2 motora.

Z800e zato što je jeftiniji od z800 skoro 2000KM (cca 8000kn).

Prema ovoj tabeli ovdje razlika je samo u prednjoj i zadnjoj suspenziji (ne znam koliko je na e verziji lošija) i naravno što je z800e slabiji nekih 18ks.
Ne znam za ostale razlike, zna li neko od vas?

http://www.seastarsuperbikes.co.uk/kawasaki-z800-ninja.html
« Zadnja izmjena: 07 Lipanj, 2016, 18:16:47 EmirF121 »

Offline B.E.R.O.

  • Forumski Ginekolog
  • Tržnica : (+13)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3913
  • Spol: Muški
  • Ja ne patim od ludila,ja uzivam u njemu!!!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Žoope SPEEDFIGHTeR
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1845 : 08 Lipanj, 2016, 14:57:25 »
rekao sam ....kolege!!!!
 ;D

Z 800
 :headbang:
18 ks je dosta vjeruj mi a i ako je razlika u ovjesu....bolje za nadodat 8 000 pa uzet,kasnije ce ti biti zao!!!
 :headbang:
Nek se zna da na ovom forumu njegujemo zdravu mušku seksualnost ...!!!

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1846 : 08 Lipanj, 2016, 20:41:24 »
rekao sam ....kolege!!!!
 ;D

Z 800
 :headbang:
18 ks je dosta vjeruj mi a i ako je razlika u ovjesu....bolje za nadodat 8 000 pa uzet,kasnije ce ti biti zao!!!
 :headbang:

Bio sam danas kod Harisa, malo su me iznenadile visoke cijene svih z800 modela.  :sad1:
Po ovim cijenama sad možda bi se mogao protegnuti do z800e ABS, z800 ABS nema šanse nažalost.
Ne pratim tržište, pretpostavljam da će cijene na zimu pasti?

Haris me još iznenadio konstatacijom da je z800 teško dobavljiv, nisam ga razumio da li se gasi proizvodnja tog modela ili jednostavno prodaja dobro ide pa treba čekati svoj red.  :dontknow:

Cijena ER6n 2016 ABS modela mi je jako primamljiva 12.353,00 KM, ali ja sam visok 190 pa se bojim MT07 i ER šestice, iako nikada nisam niti sjedio na njima.


Offline Doomsday

  • Doomsday
  • Doomsday
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3008
  • Spol: Muški
  • Doomsday
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Doomsday
  • Moj Skuter: Doomsday
  • Moja Kaciga: Doomsday
  • MojSetup: Doomsday
  • MojSpuh: Doomsday
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1847 : 09 Lipanj, 2016, 08:30:41 »
Za tvoju (i moju) visinu, Versys je maaajka... :zubo:

Naravno, ako te privlači takav tip motora...

Meni je super...

 :frajer:
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA... :zubo:

:laughing7:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1848 : 05 Srpanj, 2016, 13:29:34 »
opet Metzeler M7RR :)







Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1849 : 05 Srpanj, 2016, 14:24:15 »
Moze pitanje?
Vidim da vecina ekipe na motori.hr (na allround motorima) vozi taj metzeller jer su ocito odlicne, a kaj je recimo s pirelli diablo rossom? Reviewi odlicni, a kod nas se generalno izbjegava ili  se svi vode onom zakaj mijenjat ako valja? :)


Sent from zrakomlat
:skuter:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1850 : 05 Srpanj, 2016, 14:29:15 »
diablo rosso je vec usao u 3. generaciju. Nisam vozio nikad motor sa pirelli gumama, tako da iz prve ruke ne mogu nista rec, ali sabrao sam dojmove o Pirelliju kroz godine citajuci bezbroj postova na drugim forumima, citao testove itd.
Dakle, Pirelli je uvijek po suhom i toplom vremenu agresivna i sportska guma. Na kisi najcese ispodprosjecna, na hladnom isto ne bas neka sreca.
Ako pogodis sa Pirellijem tlak koji odgovara tvojoj voznji i ne vozis po prehladnom vremenu, odlicna guma za ganjacinu (naravno, treba pogodit i tip gume - Touring, Sport, Hypersport itd).

Ako pak trebas allround gumu koja se na cesti (pa cak i stazi ako se ima u vidu kojoj klasi pripada) nema cega sramit ni na RR litrenkama niti na 500ccm nakedima, koja se ne buni na hladnocu i mokro, koja radi odlicno na prepoprucenom tlaku bez obzira na sve - Metzeler M7RR je dobar odabir. A i traje dulje




Odprilike, na M7RR gledam kao na Michelin PP svojevremeno - guma za sve uvjete, pristojne trajnosti
« Zadnja izmjena: 05 Srpanj, 2016, 14:32:58 3alfa3 »

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1851 : 05 Srpanj, 2016, 16:18:14 »
diablo rosso je vec usao u 3. generaciju. Nisam vozio nikad motor sa pirelli gumama, tako da iz prve ruke ne mogu nista rec, ali sabrao sam dojmove o Pirelliju kroz godine citajuci bezbroj postova na drugim forumima, citao testove itd.
Dakle, Pirelli je uvijek po suhom i toplom vremenu agresivna i sportska guma. Na kisi najcese ispodprosjecna, na hladnom isto ne bas neka sreca.
Ako pogodis sa Pirellijem tlak koji odgovara tvojoj voznji i ne vozis po prehladnom vremenu, odlicna guma za ganjacinu (naravno, treba pogodit i tip gume - Touring, Sport, Hypersport itd).

Ako pak trebas allround gumu koja se na cesti (pa cak i stazi ako se ima u vidu kojoj klasi pripada) nema cega sramit ni na RR litrenkama niti na 500ccm nakedima, koja se ne buni na hladnocu i mokro, koja radi odlicno na prepoprucenom tlaku bez obzira na sve - Metzeler M7RR je dobar odabir. A i traje dulje




Odprilike, na M7RR gledam kao na Michelin PP svojevremeno - guma za sve uvjete, pristojne trajnosti
dobro je znati...  :)
koristim na skuteru pirelli diablo i guma se u svim segmentima pokazala vrhunska, solidna po mokrom i hladnom, a po suhom zbilja drži nadprosječno, uz to, već ih vozim 15-16 soma, još ima mesa i drži ko od prvog dana... zbilja sam zadovoljan, nije jeftina, al za moje potrebe je best buy  :)
jedino kaj sam se usro prvi put kak agresivno pada u nagib, al sad je to normalno  :laughing7:
ne znam u kakvom su srodstvu te skuter i moto gume, ali svakak mislim da bi na motoru opet pirelli bil izbor  :drunken_smilie:
:skuter:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1852 : 05 Srpanj, 2016, 16:23:27 »
ne znam u kakvom su srodstvu te skuter i moto gume

Jedino zajednicko im je da se navlace na felgu i da ih se treba napumpat  ;D

Offline Corector

  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 10853
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1853 : 05 Srpanj, 2016, 17:31:51 »
Ak se ne varam moto gume idu do 64°, a skuter do 40° u nagib, dakle nidje veze
>Od kolijevke do groba, najljepse je vjecno tripersko doba!<

Offline steeef

  • Tržnica : (+36)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 11425
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: kc
  • Moja Kaciga: spec 1R
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1854 : 05 Srpanj, 2016, 17:55:45 »
ko i razlika u smjesi,toplini gume..razlika radialna/diagonalna itd  :icon_biggrin:
in memoriam freddie mercury (5. rujna 1946. -  24. studenog 1991.)

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1855 : 06 Srpanj, 2016, 09:55:56 »
Ak se ne varam moto gume idu do 64°

Da, ak pricamo o max nagibima u Moto GP natjecanju  ;D

to bi bilo ovo:

« Zadnja izmjena: 06 Srpanj, 2016, 09:57:46 3alfa3 »

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1856 : 06 Srpanj, 2016, 12:16:11 »
Diablo scooter je guma koja je projektirana za vece i teže skutere, pa od tu njena velika trajnost na pedesetki...


Teoretski, ta guma nije onda dobar odabir, jer zbog tvrdje konstrukcije (ne gaznog sloja, nego konstrukcije) "mijesi" u voznji manje jer nije dovoljno opterecena, a tada se i manje grije i vjerojatno ne postize pravu radnu temperaturu.

Ali ponavljam - teoretski. Ovisi i o tezini vozaca, stilu voznje itd......

Postoje za motore verzije guma koje su cvrsce karkase (za teze motore, pogotovo ako se vozi po autoputu) i takve gume su los odabir za "obicne" motore

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1857 : 06 Srpanj, 2016, 12:27:43 »
Sad imam samo zadnju diablo scooter,al sam imao i komplet,sve kaj Zrakomlat veli stoji,zato na 50ki traju dugo,jer prednja ima index do 180,a zadnja do 150,teško ih zagrijem ak vani nije vruće,al kad su tople idu do ruba

Sry Alfa na offu

Offline zrakoplovac

  • Tržnica : (+19)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Križevci
  • Moj Skuter: runner sp50
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1858 : 06 Srpanj, 2016, 12:39:39 »
Diablo scooter je guma koja je projektirana za vece i teže skutere, pa od tu njena velika trajnost na pedesetki...


Teoretski, ta guma nije onda dobar odabir, jer zbog tvrdje konstrukcije (ne gaznog sloja, nego konstrukcije) "mijesi" u voznji manje jer nije dovoljno opterecena, a tada se i manje grije i vjerojatno ne postize pravu radnu temperaturu.

Ali ponavljam - teoretski. Ovisi i o tezini vozaca, stilu voznje itd......

Postoje za motore verzije guma koje su cvrsce karkase (za teze motore, pogotovo ako se vozi po autoputu) i takve gume su los odabir za "obicne" motore
teoretski si u pravu, i to je bil moj najveći strah kod odabira te gume da ju nebudem mogel zgrijat dovoljno, ali eto pokazala mi se odličnom  :)
kaj je najbitnije ne mogu ju pregrijat nakon forsanja (i po vrućini) kaj mi se sa savom redovito događalo...
Sad imam samo zadnju diablo scooter,al sam imao i komplet,sve kaj Zrakomlat veli stoji,zato na 50ki traju dugo,jer prednja ima index do 180,a zadnja do 150,teško ih zagrijem ak vani nije vruće,al kad su tople idu do ruba

Sry Alfa na offu
tvoj set je isto dosta dugo izdržal? blizu 20 somova?
:skuter:

Offline Tomi_ZG

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8072
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Gilera Runner 50 SP
Odg: Moj Z750 (novi zec na strani 47)
« Odgovori #1859 : 06 Srpanj, 2016, 12:47:25 »
24  :omfg:

Al moje su bile davno prije za smeće samo sam ja forsao malo previše