Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Moji motori  (Posjeta: 827966 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #120 : 10 Kolovoz, 2010, 12:04:29 »
btw. dali sam dobro cuo kad je jedan pricao da je dao 10 000+ kn za akrapa ( komplet sa granom i svime ) ili on lazee ?


Dobro si cuo

Offline NeoDJW

  • Tržnica : (+2)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 666
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Djakovo
Odg: Moj Z750
« Odgovori #121 : 11 Kolovoz, 2010, 01:45:37 »
koje sranje covjece !
Never gave a shit, never gave a fuck.

Offline vale_vx

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 362
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rab
  • Moj Skuter: Piaggio Beverly 300 I.E.
Odg: Moj Z750
« Odgovori #122 : 11 Kolovoz, 2010, 20:53:07 »
prekrasan motor, evo upravo frend uzeo isti samo narančasti, i isto leovinci spuh samo nije ovaj gp nego neki drugi i isto je zvuk jebenitza, a i malo sam se vozikao s motorom i stvarno je odličan za vožnju i ne umara, a ide super.
isto ti kažem razmisli o komplet nosaču tablice kojeg imaš za kupit, motor izgleda puno elegantnije a i dalje si street legal, a i vizir je dobra investicija ;)
rab

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #123 : 11 Kolovoz, 2010, 22:07:05 »
Danas sam slozio djir od 600km. ZG-Plitvice-Zadar-Senj-Karlovac-ZG. Sve po drzavnim cestama, a autoput samo u pocetku od ZG do KA.

Inace,
spuh dolazi sa jednom plocicom (5 rupa po 9mm) koja se umetne izmedju topa i cijevi i onda je buka ko sa serijskim, a mozda je i tisi. Ja sam izradio jos jednu plocicu koja ima 70% vecu povrsinu rupa i s njom je spuh bitno tisi nego bez nje, a snaga se s njom ne gubi kao sa serijskom plocicom. Potrosnja je ovaj put 5,9l/100km, a tempo jaci nego prije kada je na slicnoj ruti potrosnja bila 6,3l/100km

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 11 Kolovoz, 2010, 22:09:13 3alfa3 »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #124 : 11 Kolovoz, 2010, 23:12:51 »
Opet isti kafić  :icon_biggrin:

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #125 : 11 Kolovoz, 2010, 23:15:38 »
Opet isti kafić  :icon_biggrin:

Aha  :icon_thumright:

Samo je ruta totalno drugacija. Meni bolja i nju cu odradit par puta godisnje u oba smjera.

Opet moram ponovit - jadranska magistrala od Zadra do Senja (i obratno) je nesto fenomenalno.

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #126 : 11 Kolovoz, 2010, 23:18:49 »
O da, asfalt je toliko dobar da je skoro nebitno kakve gume imaš. Ja sam ju prošao na stradi, i stvarno možeš forsirati sve dok ti fizički ne postane teško.  :toothy3: A ni pogled, pogotovo prema zadru, nije loš.  ;D

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #127 : 12 Kolovoz, 2010, 17:01:13 »
Bio sam danas na mjerenju glasnoce Leo Vince GP Style spuha. Izmjereno je 96,1db@5250 okr i 97db@5600 okr.
U spuhu je bila custom made plocica kojoj su rupe prosirene sa 9mm na 10mm i dodane jos 4 rupe od 7,5mm. U odnosu na serijsku plocicu, povrsina rupa je narasla za 80% i (barem) ja ne osjetim da bi motor isao losije nego bez plocice sto je bio slucaj kod serijske plocice gdje se osjetilo na visim okretajima da fali snage.


Sada sam te dodatne 4 rupe prosirio na 8mm i dodao narednih 5% protoka kroz plocicu. Odokativno (oduhativno   ;D ), spuh zvuci isto, a vjerojatno se buka nije digla za vise od 0,5db. Ionako do tolerancije (u HR) jos imam skoro 3db, a u EU cak 5db.

Eto, to je zavrsena prica za mene kaj se toga tice.


Na slici:
lijevo je serijska, a desno plocica koju sam napravio

[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2010, 10:47:05 3alfa3 »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #128 : 12 Kolovoz, 2010, 17:04:18 »
To je pločica + db killer?

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #129 : 12 Kolovoz, 2010, 17:48:00 »
To je pločica + db killer?

Da.
Samo sa db killerom je na par novih zecova izmjereno ravno 102 db, a po osjecaju, mogu reci da je to tako jer kad nemam tu plocicu, motor je preglasan. Ovako se cuje na daleko, a vozacu ne smeta uopce

Offline Antares

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 905
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Runner SP
Odg: Moj Z750
« Odgovori #130 : 13 Kolovoz, 2010, 13:17:49 »
Meni je želja još od kad sam klinac bio jednog dana otić od rijeke do dubrovnika po magistrali :).

Ja bi vjerojatno pofarbao top u crnu mat. Neznam koliko se ovdje temp. razlikuju od recimo 2T spuha. Moja crna se super drži na topu.

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #131 : 13 Kolovoz, 2010, 15:35:00 »
Meni je želja još od kad sam klinac bio jednog dana otić od rijeke do dubrovnika po magistrali :).

Prije 2 mjeseca sam od Crikvenice isao do Karlobaga i mogu ti rec da do Senja nije to to. Previse naseljenih mjesta gdje zbog sigurnosti drugih, a i sebe ne mozes vozit opusteno i brzo. Od Senja do Zadra je savrsenstvo - bolje ne mogu zamislit.

Ja bi vjerojatno pofarbao top u crnu mat. Neznam koliko se ovdje temp. razlikuju od recimo 2T spuha. Moja crna se super drži na topu.

Ovaj je od Inoxa i to "bombardiran" sitnim cesticama inoxa da bude mat. Nece hrdjati jer je drugo ime za inox 18/10 iliti stainless steel.  Farbao ga nebi sprejem jer bi posvjetlio (temperature su na topu (barem blizu cijevi ispred topa) takve da kad naslinis prst i taknes spuh cujes "ksss" - dakle, ne male.
Da imam iskustva sa bruniranjem ili nekim slicnim postupkom (powder coating ili kak se to vec zove) gdje bi boja bila postojanija, mozda bi se i odlucio na takvo nesto.
Druga stvar je sto bi onda volio da je sve crno - od cilindara do kraja, a u to se nebi upustao - barem ne dok ne "strunu" grane

Evo slike pofarbanog spuha - meni izgleda nekako jeftino u odnosu kako je sada. Ovaj vjerojatno i nije vozen nakon farbanja jer je cijev prije spuha tamna, a ona je toplija od topa



[privitak je izbrisao admin, stariji od 4godine]
« Zadnja izmjena: 13 Kolovoz, 2010, 15:42:16 3alfa3 »

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #132 : 13 Kolovoz, 2010, 15:37:54 »
Meni se ne sviđa, ljepši mi je matirani inox, 1000x

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #133 : 13 Kolovoz, 2010, 15:39:37 »
Meni se ne sviđa, ljepši mi je matirani inox, 1000x

Zato ga i nisam polirao  :headbang:

Al ima jednu manu - taknuo sam ga cizmom odma do cijevi i ta zaljepljena guma nije isla dole nicime osim poliranjem tako da je sada top na tom dijelu isto ispoliran, ali ne do visokog sjaja nego kao neki prijelaz izmedju polirane cijevi i mat topa.

Udje u te njegove sitne pore prljavstina i ne mozes oprat da si bog isus

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #134 : 13 Kolovoz, 2010, 16:12:19 »
Ok je dok nije cijeli ispoliran do visokog sjaja  :icon_biggrin:

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Moj Z750
« Odgovori #135 : 13 Kolovoz, 2010, 16:14:16 »
ma cjeli motor je super sam kaj mu fali zavsna obrada AB.om ::) ;D
taj sam

Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #136 : 13 Kolovoz, 2010, 16:26:52 »
ma cjeli motor je super sam kaj mu fali zavsna obrada AB.om ::) ;D

Ja sam minimalist pa mi je bolje bez detalja  ;D

Offline Luka 0101

  • Tržnica : (+2)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3304
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: na stolcu
  • Moj Skuter: nema ga... gone.. wushhh.... just like that
  • Moja Kaciga: prisutna
Odg: Moj Z750
« Odgovori #137 : 13 Kolovoz, 2010, 16:28:23 »
kvragu  ;D
taj sam

Offline gokiSP

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-2)
  • maxi forumaš
  • *
  • Postova: 11002
  • .
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri
  • Moj Skuter: NRG 180
Odg: Moj Z750
« Odgovori #138 : 13 Kolovoz, 2010, 16:36:26 »
Još samo ovakav nosač i neki mali žmigavci  :icon_biggrin:


Offline 3alfa3

  • moderator mini
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Moj Z750
« Odgovori #139 : 13 Kolovoz, 2010, 16:41:09 »
Još samo ovakav nosač i neki mali žmigavci  :icon_biggrin:



i 300kn kazne kad me nadrkani drot zaustavi