Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: jaci kit, sto to krace traje?  (Posjeta: 1293 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
jaci kit, sto to krace traje?
« : 03 Kolovoz, 2007, 13:14:20 »
Ima par stvari kaj mi nisu jasne
Ugradnjom jaceg kita smanjuje se radni vijek motora. Zanima me sto to krace traje. Ako uz kit uzmem i ostale potrebne dijelove, znaci bolju radilicu, veci karb, kvalitetniji prijenos itd. Zbog cega takva masina prije odlazi ako je sve fino uskladeno, kaj odlazi u k****.

Zaribala masina... kaj to znaci i koji je uzrok tome, dali je takva masina za smece ili ipak ima spasa?

 :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:
zainteresirao sam se za te stvari, a ovaj forum mi je jedini izvor kvalitetnih informacija  :icon_thumright:

 

Offline Mr J

  • Mudrost je vrijednija od brzine.
  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6214
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: HD V-Rod
  • Moja Kaciga: Schuberth R1
  • MojSetup: Uvijek spreman!
  • MojSpuh: Protočan :)
Odg: jaci kit, sto to krace traje?
« Odgovori #1 : 03 Kolovoz, 2007, 13:34:14 »
Krace traje termo grupa jer radi na rubu tolerancija...

Uglavnom, jaci kitevi se vrte na vise okretaja i zbog toga krace traju...

Daje vise snage, jace su detonacije, u 90% eksploatacijskog vijeka se voze na maximumu...


Veci karburator je tu kako bi opskrbljivao termo grupu sa dovoljnom kolicinom goriva, jaca radilica je tu kako nebi doslo do loma iste jer ona trpi najvece opterecenje -> promjena linearnog u rotaciono gibanje...

Opcenito, najjaci kitevi daju maximalnu snagu koju je moguce izvuci iz te kubikaze... (nama poznatu) i stoga ne traju dugo...



Uglavnom su takvi kitevi napravljeni od aluminija (bolje hladjenje i laksi materijal) ali sam cilindar je presvucen tankim slojem nikasila jer se aluminij brzo trosi i sklon je ljepljenju...

Ako se napravi ris na cilindru obicno se neda popraviti jer ako ce se ici honati onda se skine taj sloj nikasila i termo grupa vise ne valja...
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2007, 13:37:25 Mr J »
Žena ti kaže "Idi k vragu!". Ti odeš, a ona te i tamo dočeka!

Offline SlowRider

  • MS počasni član
  • Tržnica : (+33)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7664
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
Odg: jaci kit, sto to krace traje?
« Odgovori #2 : 03 Kolovoz, 2007, 15:01:21 »
Imas i druge dijelove koji stvaraju probleme. Npr. vodena pumpa, nije isto kada se vrti na 8000 rpm i 12 000rpm. Lezaji isto tako, opcenito puno toga brze odlazi jer je sve ubrzano.

Remen koji dodje 250kn traje duplo manje km nego tvornicki koji je skoro duplo jeftiniji...

Zamisli da fizicki nesto radis, umjerenim tempom, i probaj 200% brze raditi, pa ces vidjeti razliku.

Uglavnom, ne nadaj se da ce sve biti tako bajno, jer mozda neces moci odrzati ritam ulaganja...
Najcesce se slozi takav setup, i kad naperes ekipu to sve rastavis i vratis u serijalu ili slabiji kit...

Ako to slozis, morati ces sam praviti mjesavinu, znaci svaki puta kada tankas, uljevas i ulje u rezervoar. Na tom setupu bi bilo dnevno 50-ak kn benzina, i 200kn ulja mjesecno. (barem bi meni tako bilo, i taj ritam ne bi mogao dugo pratiti). Ja imam base kit, i to mi je 20kn dnevno i 1,5L ulja mjesecno.


U vezi tvog potpisa, pise da kupujes karbonske lamelice, kupi set novih Malossi, jer se ne isplati igrati sa polovnim. Cijena je oko 120 kuna.
« Zadnja izmjena: 03 Kolovoz, 2007, 15:16:23 SlowRider »