Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...  (Posjeta: 190934 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DvdAerox

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1207
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: nigđe
  • Moj Skuter: nista
  • MojSpuh: nema vise
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #60 : 31 Listopad, 2008, 14:55:58 »
haha, ja mjenjam tolko puno djelova da ni ne stignem napravit servis.... jedino sta promjenim su pakne!!!!!!!!!! sve drugo dolazi-odlazi  :laughing6:

Offline Iwo SR Tuono

  • moderator
  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6795
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • Scooter Inside
  • Mjesto: Rijeka
  • Moj Skuter: NRG Power R2019
  • Moja Kaciga: Nolan
  • MojSetup: Athena Racing division modular 70cc,PWK 24
  • MojSpuh: Yasuni C20
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #61 : 31 Listopad, 2008, 16:12:57 »
Ma 50ccm skuter da je moj bi odvezao samo na prvi servis, skidanje blokada i to je to, sve dalje treba radit sam na tim poznatim mašinama piaggio/minarelli/morini, a već 125 4T i veće kubikaže nebi doma sam dirao prvo jer se ne kužim oko toga a drugo jer su skuplji dosta dijelovi pa ako se nešto pokvari zbog moje nestručnosti to bi bio skup danak,bolje odvest u provjereniji neki servis.
preko tjedna smo klosari vikendom smo sminka

Offline R3nchi

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 163
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Osijek
  • Moj Skuter: yamaha xmax 300
  • Moja Kaciga: hjc f15
  • MojSetup: StoCk
  • MojSpuh: StoCk
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #62 : 10 Svibanj, 2009, 10:12:22 »
1. SKUTER-yamaha Aerox             
2. SERVIS I GRAD-Škaromoto Osijek
3. KOLIKO KM-1000km(promjenjeno ulje i opran filter)
4. CIJENA-250kn
5. UTISAK (usluga i cijena)-zadovoljan uslugom,jedan od jeftinijih servisera u Os


A sad iskustvo iz Kridome u Os
Aprillia Ditech-zamjenjena svijećica i opran zračni filter(motor je pod garancijom)
cijena:650kn!!!!Na računu je posebno naplačen servis za zamjenu sviječice i servis za promjenu ulja???To je 250kn svaki i uz to je još naplačeno sat vremena rada servisera posebno?Ja ga pitam kaki je to poseban servis za zamjenu svječice a on kaže to je za ruke zato što je popravio?Šta je popravljo ak je samo zamjenio svječicu i opro filter??Kreteni!!I jer istina da pod garanciju spada samo mašina a ne dijelovi kao što je crijevo od kočnice koje je samo puklo?
Bježite od Kridome!


Prijatelju za takve stavri postoji jedna carobna rijec.. DRZAVNI INSPEKTORAT!!
PA da vidis kako se odmah sve moze i hoce!!!
Sad ukrstene rijeci ne mogu da rjesim, ne pitaj me nista kilo granja lesim...

Offline dino gp1

  • MS elite
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+5)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3596
  • Spol: Muški
  • Gdje god te život nosi, uvijek moraš znati tko si
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Rijeka
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #63 : 13 Lipanj, 2009, 21:42:45 »
Rs moto na Kozali
Vl:Robert slama
Tel:511-050
Mob:091/5239084



Same pohvale servis na 500km na Derbiu gp1 250 čovjek je sve prekontrolirao.
Bio sam prisutan kad mi je radio servis i stvarno sam prezadovoljan cijena servisa je bila 380kn Ulje filter ulja i ruke :invasion:

Ja sam im pustio skuter da mi ugrade  kit, karb, radilicu i kvačilo i zovu me nakon dva dana da dođem po skuter i da je ugradnja toga 680 kn (kao 2,5 radna sata), ja dođem gore a meni lik govori ugradili smo kit i radilicu pa kad se to razradi  500 km  ćemo staviti  karb i kvačilo (to bi mi naplatili još jedno 400-500kn :angry7:)... najgore je to što su ostavili diznu 60 na serijskom karbu ::), mislio sam da su stavili bar 10 brojeva veću diznu, sreća da nije zaribao... uglavnom NISAM ZADOVOLJAN....
« Zadnja izmjena: 07 Srpanj, 2009, 14:43:06 dino gp1 »

Offline Faba

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1392
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #64 : 10 Kolovoz, 2009, 10:40:30 »
Luna Versus 50
Musil,Kobilići
300(prvi servis)
200 kn
sve najbolje

meni su mjenjali ulje i svječicu.Serviser(mislim da ga zovu Edo) zna stvarno sve,cak mi je davao i neke savjete.Imali su gužvu u servisu,a ja nisam nazvao da ču doć ali odmah su me primili jer mi se zurilo na registraciju.Ako hoces mozes gledat kak ti slažu motor., čak su mi vratili i svečicu jer je bila skoro nova

sada moram na servis 1000 km i opet ču tamo :icon_thumright:

Offline Bluee

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 26
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: brmmmm
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #65 : 17 Kolovoz, 2009, 23:28:52 »
1.
skuter-derbi gp1 50.2003god
serviser -kridoma,osijek,2007 godine
uzrok-crko skuter
dijagnoza-zaribala masina,popravak 3000kn
naravno nije popravak izvrsen kod njih vec kod jednog domaceg majstora i problem je bio u struji kod paljenja
popravak 50kn
2.
skuter-silverstone 50ccm
serviser-enduro osijek
uzrok-3 puta crkla radilica u 1500km
naravno osim sto je bio nadrkan sto se mora zajebavati s takvim smecem od skutera (njegove rijeci) za kojeg je on ovlasteni serviser(da pokupi pare za servise) nije mi htio priznati garanciju,ali su mi ovi u pevecu svaki puta priznali i na njegovo nezadovoljstvo morao je svaki puta promjeniti.inace ok tip ,samo kad treba nesto napraviti gdje nemoze na brzinu dici velike pare postane ljigav.hvala bogu uspio sam ga prodati

3.
skuter-kymco super 8 2t
serviser-suzuki na gundulicevoj(osijek,ovlasteni za kymco)
rezao mi slijepo crijevo i ostavio da izgleda kao da je odrezao sa skarama na pola crijeva.na pitanje koju mi je diznu stavio.dobijem odgovor da nezna ,ali da je stavio vecu.na pitanje dali cisti pregrade u auspuhu jer je jako zagusen kaze da nezna on to (ovlasteni serviser),ali nek odem kod skare ako sam cuo da oni to znaju.lupa mi nesto na skuteru.odgovor neznam sto je to ,ali imas garanciju pa ako ti rikne nemoras se brinuti

4.
skuter-kymco super 8 2 t
serviser skaro.
neljubaznost na visokoj razini(osim onaj stariji majstor).ovaj mladji misli da je uhvatio boga za muda jer "zna" popravljati motore,a ni sef im nije nista bolji.na pitanje jednoga decka dali ustelavaju skutere na rezonantne auspuhe dobije odgovor da ako ce ulozit 4000kn za kit onda ce mu ici bolje,ostalo nista ne pomaze.drugim rijecima :neda nam se zajebavati jer mi ovdje popravljamo motore.idi mali jedi cokolino.
popravak-ciscenje pregrada s auspuha
rezultat.svaka im cast ono sto je ovlasteni iz suzukija ostavio onako gadno prerezano slijepo crijevo(ili katalizator,sta vec je) oni su lijepo izbrusili i sad se uopce nevidi da je bilo crijeva dolje.nisu mi dobro zasarafili zadnji poklopac na auspuhu pa su mi kroz par dana otpali sarafi i zadnji poklopac(poklopac i 1 saraf sam nasao).

uglavnom do sada nisam imao srece s majstorima za skuter
 

Offline Giz

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1455
  • Spol: Muški
  • Kotrljam se...
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • GT Računala
  • Mjesto: Zaprešić
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #66 : 18 Kolovoz, 2009, 00:06:51 »
1. SKUTER: TGB R50X
2. SERVIS I GRAD: Nikad vidio servisa. Sve do sad sam radio doma.
3. KOLIKO KM: NA
4. CIJENA: NA
5. UTISAK (usluga i cijena): NA

Neki od problema do sad:
Napuknula radilica
Pukle obje nogare uslijed loših varova
Pregorio dio instalacije uslijed duhova
Učestalo pregaranje zadnje pozicione lampice

Nikad bio na servisu, nikad kukao zbog toga, što sam u servisu mogao ostaviti ja sam radije bacio na tuning.
Do sad me služi jako dobro a eksploatiram ga preko svake normalne granice i scoot se drži na okupu ko stijena.

Sve u svemu, scoot je za svaku preporuku dok za generalnog uvoznika nemogu dati jednu dobru riječ.
Em im ovlašteni servisi ne dobivaju zamjensku robu, cijene su uveliko preskupe, nisu sposobni poslati svojim servisima alat za obavljanje posla.
Ovo znam iz prve ruke, remen recimo košta 300kn. Kevlar mi je 256 recimo... Pa tko je tu lud?
Nadalje, trebalo mi je skinuti poklopac namotaja. U servisu mi čovjek kaže da nemože jer nema s čim, da mu uvoznik nije dao potreban alat.
Dijelovi... što je to? Sa starih transportnih scootera skidaju ako je pokoji ispravan. Tužno i jadno.
U startu zabrljali papire... Poslali 3x a prodavač ni jednom dobio. Dok nisam išao u City jebati mater svima, tek sam tada saznao da pošiljke nije bilo.
Papire sam dobio tek 2 tjedna nakon što sam scoot kupio... i tako dalje i tako dalje. Sve u svemu... Genero se pokazao u jako neprofesinalnom svjetlu i preko njih više nikad ništa.
Nisu se svi rodili savrseni, neki nemaju sluha, neki se rode invalidi, neki slovenci.

Dežurni forumski Gargamel. :D
 Dobriša Cesarić u recesiji... "Gle malu plaću poslije kiše, platiš račune i nema je više"

Offline Drnda

  • WANTED
  • moderator
  • Tržnica : (+8)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 14427
  • Spol: Muški
  • 095 911 3440
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Opuzen
  • Moj Skuter: Sr 70 R, KTM 625 SMC
  • Moja Kaciga: Held,Nolan
  • MojSetup: Polini sport, polini hi speed
  • MojSpuh: Mhr replica
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #67 : 18 Kolovoz, 2009, 00:43:54 »
ja sam cekao papire isto oko mjesec dana.. u servis otisao jednom i nikada vise.. sjeb... mi matice koje dolaze ispre prednje polutke-ventilatora...sam doma i najbolje...
Uvijek vozi samo onolko koliko ti uvlačenje fuzera dopušta

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #68 : 18 Kolovoz, 2009, 01:58:00 »
Kevlar mi je 256 recimo...

Budi sretan.
Ja danas trazio za Piaggio 50 i nema ga. Prodali zadnji meni pred nosom.
A cijena: 257 kuna = kunu skuplje od tvog  ;D

Offline luna500rr

  • Tržnica : (+9)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 5526
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zmijavci
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #69 : 18 Kolovoz, 2009, 10:08:52 »
1. SKUTER: Luna 50 vision
2. GRAD I SERVIS: Imotski, samo jedan put bio u servisu nakon 400km i nikad vise niti imam namjeru
3. KOLIKO KM: 5-6t
4. CIJENA: Novcano je cjena bila nebitna kao cjena 2 tjedna cekanja na pregled, a motor zdrav
5. UTISAK: Nikad vise na servis...

Sam kupio odblokiran CDI, dao jednom majstoru da mi rjesi one gluposti na auspuhu isao 77 po satu...
KVAROVI:
Crkla svjecica na 1200km, zamjenio je, sve +5, otada samo jednu prednju sijalicu promjenio na 3000...

Offline EmirF121

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 878
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Brčko
  • Moj Skuter: Aprilia SR 50 R
  • Moja Kaciga: HJC FG-ST
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #70 : 27 Svibanj, 2010, 19:59:48 »
Pozz

Nisam radio prvi servis, sad je vrijeme za drugi na 4000km. Šta ustvari rade na drugom servisu? Nisam siguran da ću ga vozit, jer bih ja to sam kod kuće radio. Šta bi trebao provjerit?

Offline smoljovk

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 69
  • Spol: Muški
  • A lazes!!!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Vinkulja
  • Moj Skuter: Gilera Runner
  • Moja Kaciga: stara
  • MojSetup: s bosuta
  • MojSpuh: bruji
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #71 : 22 Lipanj, 2010, 18:43:08 »
...nikad na servis... :icon_thumright:

Offline marracc

  • Tržnica : (+3)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 951
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Malaguti F12
  • Moja Kaciga: Scorpion EXO
  • MojSetup: TP remen i vario, Malossi FLY
  • MojSpuh: Gianelli NRX
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #72 : 21 Siječanj, 2011, 15:06:12 »
1. SKUTER: Malaguti F-12
2. GRAD I SERVIS: Zagreb
3. KOLIKO KM: 12t
4. CIJENA: -
5. UTISAK: -

Sam svoj majstor, i to prvenstveno jer sam sebi najviše vjerujem, a i jeftinije je, nemoram plaćat ruke,a i za djelove se snađem sa popustima raznim. Nisam nikad nijedan skuter ni motor koje sam imao vozio u servise,jer nevjerujem baš previše serviserima, oni mogu reć svašta,a pitaj Boga jesu kaj promjenili ili ne,samo ti oci zamazat, susjedu je neki majstor "servisirao" skuter jer je dugo stajao, uzeo mu 1500 kn, i akumulator mu naplatio 400kn  ;D ;D ;D ;D , a nije mu ni rekao kaj je mjenjano, istina, susjed je laik potpuni, i po meni i zato jesu serviseri, il ak imaš garanciju ili ako baš ništa nerazumiješ vezano za mehaniku ili ti se neda sa time zamarat. Puno sam toga i ja sfušao sebi i radio dupli posao,al zato se sada dovoljno razumijem da si sve mogu sam mjenjat i znat na cemu sam! Kad si sam promjenim semeringe ili lagere ili klip, cilindar, znam da je to novo i dobro stavljeno, i nemoram se zamart dal je tko u servisu neš sfušo............  :headbang: :headbang: :headbang:

Offline nixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp 50
  • Moja Kaciga: na mjestu :D
  • MojSetup: imam :D
  • MojSpuh: serijala
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #73 : 31 Ožujak, 2011, 14:07:28 »
pitanje: u četvrtak sam odveo skuter na servis, prije sezone, servis, zajena rolica, federa itd, ulje... šta ide.
i motor skupio u petak, u subotu navečer ja palim motor motor se jedva uplalio, duplo manje snage ima, ne vuče uzbrdo, okretaji nisu ko prije na 9000 nego na 7000
vozim max 50, i to jedva da dojde do 50, kad dan drugu polovicu gasa čuje se glasnije, tupo, šuplje... sada, ja sam odnio na servis motor, ima li pravo naplatit sad? nije na motoru niš napravio -.-
ps. znate li možda dijagnozu za skuter?
runner sp 50 serijala

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #74 : 31 Ožujak, 2011, 14:21:20 »
nisu vratili filter u airbox kako treba ili nisu stegnuli karb.. moguće da su fulali i u gramaži rolica.. gdje samo nalazite te servisere :omfg:

Offline nixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp 50
  • Moja Kaciga: na mjestu :D
  • MojSetup: imam :D
  • MojSpuh: serijala
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #75 : 31 Ožujak, 2011, 18:03:54 »
cini mi se da je to sa karbom, jer kad dam malo gasa, se čuje normalno, a kad dam puni gas, čuje se tupi zvuk, kao da nema filtera zraka uopće.

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #76 : 31 Ožujak, 2011, 18:07:06 »
nije dobro postavljen filter. Pogledaj dal je lulica u airboxu jer neki "serviseri" pomisle da je to blokada pa ju iščupaju.

Offline nixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp 50
  • Moja Kaciga: na mjestu :D
  • MojSetup: imam :D
  • MojSpuh: serijala
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #77 : 31 Ožujak, 2011, 18:24:26 »
meni serviser govori da su mozda karike, da će možda morat kinjat klip itd, ili da je auspuh zaštopan?

Offline ivanm

  • Tržnica : (+14)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 17243
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #78 : 31 Ožujak, 2011, 18:27:13 »
pa jel prije servisa iso kak treba? On si hoce napravit posao, klasika, karike i klip to su gluposti a auspuh se hoce zastopat, to da. Pikni neki rezo gore, role i federe i milina.

Offline nixa

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: runner sp 50
  • Moja Kaciga: na mjestu :D
  • MojSetup: imam :D
  • MojSpuh: serijala
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #79 : 31 Ožujak, 2011, 19:08:24 »
prije servisa uredno tankao ulje i 98, noć prije napravio 2*25km  :redface: