Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...  (Posjeta: 189497 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #40 : 28 Ožujak, 2008, 00:14:14 »
dr.akula furaj ga kod delvechia(piaggio,aprilia,gilera) neznam kakvi su decki al tamo ti je jedini servis u sisku za runnera

svoj skuter servisiram sam jer ga nedam onoj gamadi da drka po njemu i jos to skupo naplate  :glasses9:

Offline Dr.Akula

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: runner50
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #41 : 28 Ožujak, 2008, 22:22:46 »
dr.akula furaj ga kod delvechia(piaggio,aprilia,gilera) neznam kakvi su decki al tamo ti je jedini servis u sisku za runnera

svoj skuter servisiram sam jer ga nedam onoj gamadi da drka po njemu i jos to skupo naplate  :glasses9:

nema sanse da furaam kod delvechia, cuo sam svasta o njemu, frendu mi je skinuo novi zmigavac i stavio stari i tak te sheme,

radje cu ga kod nekog u fušu, cuo sam za zubu na zibelu i nekog leeka u galdovu, znas sto o njima?!
kinky

Offline zoki_NRG

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1140
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri-Kraljevic
  • Moj Skuter: Piaggio NRG power
  • MojSetup: Unique
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #42 : 28 Travanj, 2008, 20:41:15 »
1. SKUTER                        NRG power
2. SERVIS                        Moto ini, crikvenica
3. KOLIKO KM                   1000
4. CIJENA                        400 kn, skidanje blokade, lakse roline, stelanje karba i te gluposti 
5. UTISAK (usluga i cijena)  nisam zadovoljan, jer mislim da su me oko nekih stvari sjebali, i nisu mi dali da budem u servisu dok mi sve obavljaju

i onda sad ovaj vikend

servis na  10 000

SERVIS        ABI motori - Krk
prezadovoljan sam sa servisom, izmjenili mi svjecicu, vratili staru, promjenili mi neke vide, pregledali cijeli motor, podmazali sajlu gasa, ma sve
265 kuna + posebo ulje od agima 355 kuna, tako nesto,
daju ti da budes na servisu dok ti rade ako zelis, sve sve, sve pohvale na taj servis....

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #43 : 13 Svibanj, 2008, 22:51:42 »
dr.akula furaj ga kod delvechia(piaggio,aprilia,gilera) neznam kakvi su decki al tamo ti je jedini servis u sisku za runnera

svoj skuter servisiram sam jer ga nedam onoj gamadi da drka po njemu i jos to skupo naplate  :glasses9:

nema sanse da furaam kod delvechia, cuo sam svasta o njemu, frendu mi je skinuo novi zmigavac i stavio stari i tak te sheme,

radje cu ga kod nekog u fušu, cuo sam za zubu na zibelu i nekog leeka u galdovu, znas sto o njima?!
ne nisam cuo za njih ,ja sam svog novog runnera prisiljen vozit kod njih zbog garancije,al inace sam sam servisirao starog

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #44 : 19 Svibanj, 2008, 23:01:36 »
bas nesto gledao kod frenda na aprilii sr50r
njemu su na skidanju blokada stavili diznu 70 a seraf za stelanje zraka su izvrnuli totalno van nema ga
pa mislim gdje to ima logike ,meni se uskoro blizi taj 1. servisi skidanje blokda :headbang: al me sve strah sta ce napravit
al sam rekao da cu ja bit tamo dok budu radili po njemu i nedo im bog da im padne napamet da mi stave diznu 70 i maknu seraf taj za zrak ,radije neka mi ostave serijsku diznu ak nemaju 64 da stave

Offline majic_sk

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 744
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Sisak
  • Moj Skuter: sr 50
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #45 : 19 Svibanj, 2008, 23:32:55 »
ja sam taj dinin frend kojem su maknuli vijak iz karburatora...uredno mi naplatili 400kn servis +150kn skidanje blokade da bi mi stavio preveliku diznu i prerezao 2 cijevi....
ugl. bio sam kod delvechia u sisku i jaaaako su loši....

Offline R@kija

  • Tržnica : (+23)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 7964
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #46 : 19 Lipanj, 2008, 12:37:58 »
1. Skuter                  Keeway Matrix
2. Servis                   Viktormotosport,ZG
3. KM                           250km(PUKLA GAS SAJLA),500km(REDOVNI SERVIS(NISU SKINULI BLOKADE JER SU RELKI DA CE MOTOR LETIT I DA CU PODERAT BRENZE DO SLJEDECEG SERVISA),2000km(MJENJALI RELEJ,200e NOVI,NISU SKINULI BLOKADE,A OVO SU AJDE SVE PROMJENILI:SVJECICU ,ULJE...)
4. Cijena                  dosta visoka,nis ne priznaju pod garanciju...
5. Utisak                  Jako lose,neceju skinut blokade i jako su skupi,sj***li su me za relej ziher i za gas salju,nema garancije,...-sad im je zadnja prilika na 4000km,ak ne skinu blokde ,ne stave mi multivar i federe kuplunga,remen i nastelaju sve,nikad vise nejdem tam,rade ga doma sam raskopam...


                                           SAM SVOJ MAJSTOR

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #47 : 19 Lipanj, 2008, 13:42:09 »
ja sam taj dinin frend kojem su maknuli vijak iz karburatora...uredno mi naplatili 400kn servis +150kn skidanje blokade da bi mi stavio preveliku diznu i prerezao 2 cijevi....
ugl. bio sam kod delvechia u sisku i jaaaako su loši....
kasnije se ispostavilo da nisu ni limic s karba maknuli

Offline dino_sk

  • Tržnica : (+3)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 4159
  • Spol: Muški
  • 099 /672-1765
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Petrinja
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #48 : 19 Lipanj, 2008, 13:42:41 »
1. Skuter                  Keeway Matrix
2. Servis                   Viktormotosport,ZG
3. KM                           250km(PUKLA GAS SAJLA),500km(REDOVNI SERVIS(NISU SKINULI BLOKADE JER SU RELKI DA CE MOTOR LETIT I DA CU PODERAT BRENZE DO SLJEDECEG SERVISA),2000km(MJENJALI RELEJ,200e NOVI,NISU SKINULI BLOKADE,A OVO SU AJDE SVE PROMJENILI:SVJECICU ,ULJE...)
4. Cijena                  dosta visoka,nis ne priznaju pod garanciju...
5. Utisak                  Jako lose,neceju skinut blokade i jako su skupi,sj***li su me za relej ziher i za gas salju,nema garancije,...-sad im je zadnja prilika na 4000km,ak ne skinu blokde ,ne stave mi multivar i federe kuplunga,remen i nastelaju sve,nikad vise nejdem tam,rade ga doma sam raskopam...


                                           SAM SVOJ MAJSTOR
daj skidaj te blokade dolje skut ti se vec zagusio

Offline Atlantic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: molim?
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #49 : 10 Listopad, 2008, 14:41:07 »
aprilia sportcity
skutermoto split
servis na 6000 i na 12000 (na 6 su mi minjali svice,ulje,filtere) sve skupa 600kn a na 12 mi je prominjen remen(i sve sta i na  6000) i jos nesto sta nemam pojma sta je:) cjena 1300kn...

momci su odlicni,masu puta bi dosa sa nekim problemom tipa triba nesto podmazat,pomaknit,pogledat i nikad mi ni kune ne uzmu...odrzavat cu sve u njih jer su korektni...

Offline svemirac

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Samobor
  • Moj Skuter: TGB R50X
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #50 : 10 Listopad, 2008, 17:23:10 »
aprilia sportcity
skutermoto split
servis na 6000 i na 12000 (na 6 su mi minjali svice,ulje,filtere) sve skupa 600kn a na 12 mi je prominjen remen(i sve sta i na  6000) i jos nesto sta nemam pojma sta je:) cjena 1300kn...

momci su odlicni,masu puta bi dosa sa nekim problemom tipa triba nesto podmazat,pomaknit,pogledat i nikad mi ni kune ne uzmu...odrzavat cu sve u njih jer su korektni...



jbg...uzeli ti 1300kn.za remen i drugo,ni sam neznaš za šta još i oni korekni. :icon_scratch:

puno,jako puno prijatelju...pa da i znaš za kaj puno je.  :icon_thumright:


Offline Atlantic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: molim?
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #51 : 11 Listopad, 2008, 09:30:27 »
ne slazem se...1300 kuna za remen i sta sve ide uz to,ulje,filtere,i sta sve vec ne,nije puno.... 1300 kuna za skuter sta kosta 25 000 kuna nije nikako puno....

to je vas problem sta nemozete razmislit u krupnom planu...
i sta da sam sad isa ustedit 300-400 kuna? za sta? za to da mi kod nekog ozbiljnog kvara ne prihvate garanciju? da mi kasko odbije isplatit stetu ako se desi neko sranje zbog takozvanih servisera u dvoristu? 
ne hvala,ja za svoj novac ocekujem uslugu i uslugu uvik dobijem... nebi nikad se nikom obratija ko nije ovlasten jer te u tom slucaju niko ne stiti....a ja zelim da neko stiti mojih 25000 kuna a za zastitu nekih pisljivih 300-400 kuna ustede me iskreno nije briga...

vidim da ode po forumima imate puno zalbi na rad servisa i servisera i jedino sta mogu je blokat od smija...pa kako vi to dajete motore na servis?:) kako ih preuzimate:) nemogu virovat...
ja ne placa nista dok ne napravim djir i ne uvjerim se da je sve ok,ne placam nista dok mi ne izda racun,ne placam nista bez potpisa servisera i voditelja servisa...jel znate zasto? zato jer,ako nesto nije uredu, sa time odete u lokalne novine,lipo plesnete jednu naslovnicu i jupi!!! motor odjedanput radi savrseno...ako neko iz splita ima problema a crnjak mu je radit to,molim vas javite mi se...ja cu to napravit...nije greda...  jer sa seljacinama se prica seljacki....

Offline exfreerider

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Divlja po metropoli
  • Moj Skuter: ex.VXR 200, ex. Zip 125 4T LC RR sada Polo TDI RR
  • MojSetup: najja?i kit - konj za volanom
  • MojSpuh: Samo najglasniji
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #52 : 13 Listopad, 2008, 23:10:45 »
jbg...uzeli ti 1300kn.za remen i drugo,ni sam neznaš za šta još i oni korekni. :icon_scratch:

puno,jako puno prijatelju...pa da i znaš za kaj puno je.  :icon_thumright:



Možda zvuči kao velika cifra ali to je i veliki servis koji se radi svakih 12tkm

od toga su ruke nekih 300kn ili 2 radna sata a sve ostalo materijal tako da i nije puno ako znaš da se sve radi u ovlaštenom servisu a još manje ako si poslije zadovoljan :frajer:
No drift no fun

Na ravnom se vide konji a po zavojima majmuni ja sam ipak ve?i majmun lol

Offline Atlantic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: molim?
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #53 : 14 Listopad, 2008, 16:16:29 »
jbg...uzeli ti 1300kn.za remen i drugo,ni sam neznaš za šta još i oni korekni. :icon_scratch:

puno,jako puno prijatelju...pa da i znaš za kaj puno je.  :icon_thumright:



Možda zvuči kao velika cifra ali to je i veliki servis koji se radi svakih 12tkm

od toga su ruke nekih 300kn ili 2 radna sata a sve ostalo materijal tako da i nije puno ako znaš da se sve radi u ovlaštenom servisu a još manje ako si poslije zadovoljan :frajer:



TOCNO TAKO...

Offline ami trade

  • Tržnica : (0)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Banned!
  • Postova: 376
  • Spol: Muški
  • brz sam ali ne dovoljno
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: karlovac
  • Moj Skuter: zip sp, rsv1000r
  • MojSpuh: evo
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #54 : 14 Listopad, 2008, 22:20:19 »
 nije uopče puno taj servis kad sam remen košta skoro 600kn!

ti koji si sami šerafe motore u garanciji, kad im nešto ode pa ne priznaš garanciju najglasniji su i najviše bi se svađali(i pitanja kaj nebi to kako mogli srediti)

Offline yakov

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb,sesvete
  • Moj Skuter: Baotian
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #55 : 15 Listopad, 2008, 12:03:48 »
1.              baotian
2.              HAFER, Sesvete
3.              300km(ulje mjenjača,getribe,kočiono ulje, uciscen zracni filter)1000 km(sve isto + skidanje blokada)
4.              300 kn svaki
5.              sve mi se cini u redu, samo im treba po dva mjeseca za R1 racun, ali sve u svemu izvrsno, kada sam ostavio
                 skuter serviser me svojim autom odvezao do doma
VLAST I POLICIJA- MITO I KORUPCIJA

Offline andre@26

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 671
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tu negdje =)
  • Moj Skuter: Runner VX
  • Moja Kaciga: HJC FG-15 Draco
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #56 : 15 Listopad, 2008, 20:23:39 »
Samo dvije stvari cu reći:

1. Piaggio (Espo u poreču) servis SRANJE DA NEMA VEĆEG :puke:


2. SAM SVOJ MAJSTOR I TO JE NAJBOLJE RIJEŠENJE. :icon_thumright:

Offline mrky_05_inter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: eh...da je sportski ;)
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #57 : 30 Listopad, 2008, 16:03:43 »
skuter:gilera ice
grad i servis:auto moto vranic slav.brod
km:5000
generalni servis izasao 2700 kn + ulje naknadno kupljeno trebalo popravit svjetlo i gume promjenit i generalka da bi motor bio u josh gorem stanju i nakon toga odvedem na servis kod dobrog prijatelja zdene koji ima moto herc stvarno covjek ne moze biti posteniji stavljanje el.blokada,ciscenje karburatora,nova usisna grana,montiranje sportskog auspuha,popravljeno svjetlo,prosirivanje dizni,olaksavanje valjcica=450 kn :)))) i da bi mi taj prijatelj reko da oni na servisu nista nisu napravili !!! no nisam ja jedini koji se tuzi na auto moto vranic samo jedan u nizu...da bi nedavno se upoznao sa likom koji je radio u vranicu i da oni kad im neko dovede novi motor na servis povade dijelove i stave rabljene one koji se mogu a da se ne skuzi...jbg to su sve lopovi zeljni para i sjebat nas koji se ne razumijemo previshe u motore al et....sta rec...bjezite od vranica i svi u moto herc :)))
toliko od mene...

Offline mrky_05_inter

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 4
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: eh...da je sportski ;)
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #58 : 30 Listopad, 2008, 16:09:40 »
ne slazem se...1300 kuna za remen i sta sve ide uz to,ulje,filtere,i sta sve vec ne,nije puno.... 1300 kuna za skuter sta kosta 25 000 kuna nije nikako puno....

to je vas problem sta nemozete razmislit u krupnom planu...
i sta da sam sad isa ustedit 300-400 kuna? za sta? za to da mi kod nekog ozbiljnog kvara ne prihvate garanciju? da mi kasko odbije isplatit stetu ako se desi neko sranje zbog takozvanih servisera u dvoristu? 
ne hvala,ja za svoj novac ocekujem uslugu i uslugu uvik dobijem... nebi nikad se nikom obratija ko nije ovlasten jer te u tom slucaju niko ne stiti....a ja zelim da neko stiti mojih 25000 kuna a za zastitu nekih pisljivih 300-400 kuna ustede me iskreno nije briga...

vidim da ode po forumima imate puno zalbi na rad servisa i servisera i jedino sta mogu je blokat od smija...pa kako vi to dajete motore na servis?:) kako ih preuzimate:) nemogu virovat...
ja ne placa nista dok ne napravim djir i ne uvjerim se da je sve ok,ne placam nista dok mi ne izda racun,ne placam nista bez potpisa servisera i voditelja servisa...jel znate zasto? zato jer,ako nesto nije uredu, sa time odete u lokalne novine,lipo plesnete jednu naslovnicu i jupi!!! motor odjedanput radi savrseno...ako neko iz splita ima problema a crnjak mu je radit to,molim vas javite mi se...ja cu to napravit...nije greda...  jer sa seljacinama se prica seljacki....




stari moj ja sam svog vodio u ovlasteni pa eto procitaj gore sta mi se dogodilo...

Offline Atlantic

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 15
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • MojSpuh: molim?
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #59 : 31 Listopad, 2008, 00:05:34 »
ne slazem se...1300 kuna za remen i sta sve ide uz to,ulje,filtere,i sta sve vec ne,nije puno.... 1300 kuna za skuter sta kosta 25 000 kuna nije nikako puno....

to je vas problem sta nemozete razmislit u krupnom planu...
i sta da sam sad isa ustedit 300-400 kuna? za sta? za to da mi kod nekog ozbiljnog kvara ne prihvate garanciju? da mi kasko odbije isplatit stetu ako se desi neko sranje zbog takozvanih servisera u dvoristu? 
ne hvala,ja za svoj novac ocekujem uslugu i uslugu uvik dobijem... nebi nikad se nikom obratija ko nije ovlasten jer te u tom slucaju niko ne stiti....a ja zelim da neko stiti mojih 25000 kuna a za zastitu nekih pisljivih 300-400 kuna ustede me iskreno nije briga...

vidim da ode po forumima imate puno zalbi na rad servisa i servisera i jedino sta mogu je blokat od smija...pa kako vi to dajete motore na servis?:) kako ih preuzimate:) nemogu virovat...
ja ne placa nista dok ne napravim djir i ne uvjerim se da je sve ok,ne placam nista dok mi ne izda racun,ne placam nista bez potpisa servisera i voditelja servisa...jel znate zasto? zato jer,ako nesto nije uredu, sa time odete u lokalne novine,lipo plesnete jednu naslovnicu i jupi!!! motor odjedanput radi savrseno...ako neko iz splita ima problema a crnjak mu je radit to,molim vas javite mi se...ja cu to napravit...nije greda...  jer sa seljacinama se prica seljacki....




stari moj ja sam svog vodio u ovlasteni pa eto procitaj gore sta mi se dogodilo...



nekontam te kralju....pa koji qrac si to platija...nerazumim....platis pa kukas....sjebalo te u servisu i ti im platija??? i mene su pokusali sjebat u moto sage,ali jedna saka u zube je sve rjesila...malo krvi,malo moljenja, ali moj motor je vozija,i sve to za 400 kuna umisto 3225....

stvarnio vas ljudi ne razumim od pocetka ovog posta....vi platite pa se ode dodjete kukat...zna se kolko kosta servis,ako neznate,nazovete jedno 20 njih(servisa) i svakog pitate...ako vam, svi kazu 500 kuna a 3 ili 4 5000, kuna NEMOJTE IC u tih...nekontam zasto je to tako tesko...