Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...  (Posjeta: 191512 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #140 : 20 Travanj, 2013, 14:10:49 »
Ne, ne podcjenjujem, nego samo kuzim mehaniku i nije mi strana, raskopao sam i slozio gro toga i zato mi se sa ovakvim kosilicama neda zayebavati i gubiti vrijeme...

znam cifre kako sta kosta oko auta, za ove kosilice te cifre koje navodis su presmijesne, nebi da pricamo o aeromehanici.. i te spike za "pravi majstor" su takodjer tragikomicne jer neznam kako bi se onda trebali nazvati ljudi koji slazu v6, v8 turbo motore.. ili hoces reci da je to ista stvar ko cvaja?? koju slozi svatko sa dva imbusa, dva sarafcigera i cekicem, i malo al samo malo mozga u glavi ako nema 3 lijeve ruke i noge.. ne pricamo o 1000ccm... To sto vi dajete sumanute cifre sto vas majstori zene a istu stvar naprave zatvorenih ociju to je vas problem, odnosno problem pojedinaca koji se tu u ovoj temi placu radi toga...

da majstor za karb cvaju.. ja cu riknut..
« Zadnja izmjena: 20 Travanj, 2013, 14:13:53 SR »

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #141 : 20 Travanj, 2013, 14:24:33 »
Daj se saberi, ne interesiraju me turbaci i v8-ice, ursusi i đon diri.

Pričamo o skuteru,kolko uzimaju majstori za takve poslove na autima, neznam, niti me trenutno interesira.
Ja sam ti dal odgovor na postavljeno pitanje,to kaj ti oćeš pokazat da znas i sam napravit, nije bit ove teme, imas podforum garaža-skuter projekti i tam to pokaži  :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #142 : 20 Travanj, 2013, 14:33:43 »
Ja sam sasvim sabran.. i dajem sasvim normalnu usporedbu.. nauci citati sa razumijevanjem pa ces odgonetnut u mojim postovima iz kojeg razloga ne zelim sam slagati.. tako da bit ovoga nije dat doznanja da i sam to znam napraviti vec gore navedeno..

Ja sam ti samo dao usporedbu iz razloga sto je sumanuto da slicna stvar moze isto kostati na motorima koji su dvije svjetlosne godine razlike.. Ako se kuzis u mehaniku i navedene motore gore biti ce ti jasno.. po tome bi se onda i avio motor trebao sloziti isto za par tisuca kuna.. ne da nema smisla vec je smijesno..

postujem svacije misljenje, ja sam samo naveo cinjenice i cistu usporedbu crno na bijelo.. samo sam se nasmijao na ono "majstor koji drzi do sebe" jer ovdje pricamo o motoru koji je cista kosilica i najprimitiniji moguci benzinski motor.. ako je netko u oblacima sto zna rastavit i sastavit takav motor, e onda bi zbilja jedno 70% muske populacije moralo biti u oblacima..

eod i pozdrav

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #143 : 20 Travanj, 2013, 14:43:59 »
Ok,onda tebi vozim skuter na mjenjanje karika za 200 kn dok bude vrijeme, taman mi se nebi dalo zajebavat za 200 kn sa ispustanjem i ulijevanjem vode,te ozracivanjem,radije si pustim video na jutubu i gledam kak slažu v8 masine pa da naučim nekaj :icon_thumright:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #144 : 20 Travanj, 2013, 15:03:04 »
Pa mozda i naucis nesto, tko zna.. pusti si slobodno.. takvi teoreticari su mi najjaci... zato i postoje takvi mehanicari za mlince koji "drze do sebe" al svakom svoje.. tvoj odnosno vas izbor...

pozdrav  :icon_thumright:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #145 : 20 Travanj, 2013, 15:12:15 »
Pa naucil bi,jer se u to kužim ko marica u krivi k.,jel tak?
Da se kužim u aute, bil bi na forumu mojauto.com , a ne na ovom :icon_thumright:

Ti si potegel pitanje,kolko košta zamjena karika, ja sam ti odgovoril, i ne kužim tvoja pametovanja dalje.
Mogel si reć,puno mi je to dat za dobrog majstora,a nekom krelcu za 200 kn ne mislim vozit,radije si budem sam, i amen...
I da,postoje razlike između majstora i "majstora".
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline SR

  • Tržnica : (+1)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 98
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zg
  • Moj Skuter: Z750
  • Moja Kaciga: Shark
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #146 : 20 Travanj, 2013, 15:24:08 »
Da to sa maricom se odnosilo na modele skutera.. upravo to.. sto se tice motora i mehanike to je neke sasvim deseto.. Karb cvaja je najprimitivniji oblik motora koji slozi svatko sa malo mozga.. a koliko vidim ovdje si 80% ljudi sve samo radi, tako da to potvrdjuje upravo ono sto ja i govorim..

Ja sma potegnuo pitanje da, i nisu pametovanja vec ti lijepo dam usporedbu.. eto npr to sto si ti napisao i isto tako ne drzi vodu, pa mogu i ja reci da prije ti pametujes nego ja..

recimo troje ljudi (koji i slazu te skutere) su rekli istu stvar odnosno cifru.. koja je opet niza od tvoje navedene..

i ne nije mi puno dat, odnosno nebi dao vise iz principa odnosno dvije stvari, prva je sto to REALNO NE vrijedi tih novaca (zasto? zato sto sam vec naveo koliko neke puno kompliciranije stvari kostaju, i sto me nemoze neko zenit i prodavat krafne jer znam koliki je to obujam posla)  a drugo sto na kraju krajeva i sam to mogu napraviti..

ne razumijem sta ti dalje nije jasno.. konstatirao sam da to ne vrijedi toliko i gotovo.. Ako nisi jedan od tih "majstora" onda ne kuzim cemu dalje rasprava i cemu se dalje grcevito raspravljas.. ako ti lijepa usporedba nije dostatna, ja ne mislim crtati.. niti mijenjati tvoje misljenje, tebi vrijedi, meni ne i eod

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #147 : 20 Travanj, 2013, 15:24:34 »
Pa naucil bi,jer se u to kužim ko marica u krivi k.,jel tak?
Da se kužim u aute, bil bi na forumu mojauto.com , a ne na ovom :icon_thumright:

Ti si potegel pitanje,kolko košta zamjena karika, ja sam ti odgovoril, i ne kužim tvoja pametovanja dalje.
Mogel si reć,puno mi je to dat za dobrog majstora,a nekom krelcu za 200 kn ne mislim vozit,radije si budem sam, i amen...
I da,postoje razlike između majstora i "majstora".

Reci ti šta hočeš ali čovjek je u većini stvari u pravu.
Svi su majstori i svi sve znaju,cijene su astronomske a konkretno na ovom forumu nemaš majstora za kojeg bi dao ruku u vatru i javno ga preporučio je li tako?
O garanciji na radove i poštenju nećemo,o tome postoji stotine postova tako da...... :dontknow:

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #148 : 20 Travanj, 2013, 15:35:24 »
Ne ulazim u rad majstora po zg,tak da neznam.
Al primjerice za štefa od kojeg cijeli forum more sve naučit,sigurno dajem glas i dok nekaj neznam njega pitam.
A ti si dario barem taj koji je spreman platit za dobro obavljen posel, kaj od sad i ti tražiš majstore kaj delaju generalke za 300 kn.
Izlazim iz rasprave :hello:
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline daRio

  • Tržnica : (0)
  • forumski skuteraš
  • ****
  • Postova: 912
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #149 : 20 Travanj, 2013, 15:45:02 »

A ti si dario barem taj koji je spreman platit za dobro obavljen posel, kaj od sad i ti tražiš majstore kaj delaju generalke za 300 kn.


Prijatelju,misli su ti malo odlutale,ovdje se ne radi o meni nego o tome da čovjek ima pravo.
Svaki kujac je majstor a i sam znaš da nije a i isti taj kujac od majstora cijeni taj posao kao da je stvarno majstor.
Što se mene tiče,upoznao sam ih u životu puno ali samo za jednog mogu dati ruku u vatru ali taj radi samo aute i to samo jednu marku. Sve drugo je prosjek,lagani fuš na granicu prolaznosti i to sve hoda dok skuter ne stane i dok je cijena dobra.
Kolega SR je u puno stvari u pravu i ne želi biti jelen ,to je bit priče koja se zove "precjenjenost kvazi majstora".
Grale,opet te pitam....osim Štefa koji ti je frend za kojeg forumaša ili nama poznatog "majstora" bi dao ruku u vatru?

Offline Grale

  • moderator
  • Tržnica : (+59)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 8978
  • Spol: Muški
  • ja sam Brale
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Kc
  • Moj Skuter: Didrek
  • Moja Kaciga: Suomy Trek
  • MojSpuh: Zx
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #150 : 20 Travanj, 2013, 15:59:45 »
Haha pa ti moje riječi sad koristis.
Ja sam odma naglasil,da majstor koji zna posel se nebude sigurno jebal sa skidanjem masine cilindra itd za 200 kn,pravi majstor ima i cijenu.
Rekel sam da nemam,skutera si sam radim, a štefov posel znam dobro ko i dobar dio foruma, tak da mi nije ni potrebno znat za nekog drugog majstora jer nisam s njima nikad bil u garaži.

Zamjenit remen i rolice svako zna, a to ni nije neko mjerilo.
Ono kaj ja govorim,min 400-500 košta zamjena klipa i to morate bit svjesni, za sve manje vam bude radil poznanik ili neko nedokazan(što nemora značit da je loš).
Uostalom šta me briga, svako zna kolko je novaca spreman izdvojit za koji posao, a isto tak svaki majstor zna za koju cijenu bude koji posel radil.
Sestra je sestra, al' Yasuni je Yasuni!  :headbang:

Offline Mirko S. Zlikovski

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • bilo kud skuter svuda.jel tako?????
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
    • facebook
  • Mjesto: Dugo Selo
  • Moj Skuter: italscooter BT125T12
  • Moja Kaciga: Vcan jet
  • MojSetup: oriđi 170 ccm uskoro
  • MojSpuh: leovince sbk uskoro
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #151 : 20 Travanj, 2013, 16:45:19 »
1. SKUTER                      italscooter Rocky 125
2. SERVIS I GRAD           Josip Rakuš,Vrbovec
3. KOLIKO KM                 11850 km
4. DJELOVI                     Sviječica,kbel,lulica(ngk),remen,bridgestone ML 50 gume 120 i            130/70-12 znači dvije gume nove,ulje u motoru (selenia).
5. CIJENA                       1960 kuna
6. UTISAK (usluga i cijena) Omjerom kvalitete i usluge koje čovjek pruža s obzirom da je na skuter stavljeno mnogo novog kao što se iz predhodnog vidi,cjena je po meni vrlo,vrlo niska jer moramo računat da samo gume koštaju cca 900 kuna.Kod jože radim redovite servise več godinama i neikad me nije naguzio za nešto,jedini problem je što je čovjek ko usporeni film pa ga treba čekat da to napravi ali mu to ne zamjeram rade se strpim 2-3 dana i imam kvalitetno odrađen sevis a ne da idem kod nekih kao http://www.ital-scooter.hr/index.html ovi pa ti nabroje sve i svašta a na kraju pola djelova nisu uopče stavili na skut.

svaka čast joži i dalje ču kod njega na servis :notworthy: :notworthy: :notworthy:
bilo kuda skuter svuda.jel tako?????

Offline Anthrax

  • Tržnica : (+1)
  • forumski biciklist
  • ***
  • Postova: 250
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ri/Ts
  • Moj Skuter: Peugeot SF2 '02 LC
  • Moja Kaciga: Airoh
  • MojSetup: DR 70 base, Multivar 2K, Red Sponge, Motoforce 17.5, Fly
  • MojSpuh: Tecnigas Next R
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #152 : 21 Travanj, 2013, 12:25:08 »
Zamjenit remen i rolice svako zna, a to ni nije neko mjerilo.

svaki majstor zna za koju cijenu bude koji posel radil.

True Story. Isto je meni kad mi ekipa na servis nosi laptope pa onda pametuju kako oni i sami znaju ocistiti plocu ali im se neda zajebavat. Yeah right, svaki debil zna skinut jednu plasticnu plocicu sa 3 sarafa, a sta kad se nadje 45 vijaka, prevrtanje djelova i odspajaje kabela i onda sve u komadima na stolu. Kasnije jedu g#vn# da im je preskupo. Pa radi doma sam onda. Svi bi se jebali, a nitko nebi dao picke.
Consilio et Aminis

Offline Chupsy

  • OPREZ na tržnici
  • Tržnica : (-1)
  • forumski skuteraš
  • *
  • Postova: 736
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zagreb
  • Moj Skuter: Nexus 300
  • Moja Kaciga: Schuberth S2
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #153 : 27 Ožujak, 2014, 09:19:03 »
Zamjenit remen i rolice svako zna, a to ni nije neko mjerilo.

svaki majstor zna za koju cijenu bude koji posel radil.

True Story. Isto je meni kad mi ekipa na servis nosi laptope pa onda pametuju kako oni i sami znaju ocistiti plocu ali im se neda zajebavat. Yeah right, svaki debil zna skinut jednu plasticnu plocicu sa 3 sarafa, a sta kad se nadje 45 vijaka, prevrtanje djelova i odspajaje kabela i onda sve u komadima na stolu. Kasnije jedu g#vn# da im je preskupo. Pa radi doma sam onda. Svi bi se jebali, a nitko nebi dao picke.

Dečki nemrete tak gledat nije svaki put isto, neki put čovjek kupi karike doveze skuter s kojim je sve u redu svi šarafi na mjestu, skuter održavan (nije krama) i kolko mu onda uzet za posao? ako ti realno treba 2 sata da na piaggiu lc promijeniš karike, govorim opet realno, znači od kad uđe u garažo do izlaska van... po meni cijena je ok 200-300 kn + PDV

e ali kad se radi generalka i idu ležajevi novi i to onda mu nećeš računat promjenu karika zasebno nego sve skupa i tu cijena pada i opet je pitanje dal si ti nabavio materijal (gorivo vrijeme) ili je stranka dovezla na gotovo
Servis skutera "sporo i kvalitetno"
kodiranje kljuceva, popravak ECU itd itd...
0958142029

Offline excrucio

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 2
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: baotian 50
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #154 : 06 Kolovoz, 2014, 14:06:29 »
Ima li tko kakvog iskustva s motoherc servisom u SB?

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #155 : 06 Kolovoz, 2014, 14:50:02 »
Ima li tko kakvog iskustva s motoherc servisom u SB?
ne bitno kakva tko ima iskustva, ako ne znas sam raditi,
ili ako nemas nekog u fušu kome mozes odvest skuter?


edit: vidim da si otvorio posebno i temu i da se radi o
zongshenu 125, odi u bigbike pa tamo pitaj koliko bi ti
uzeli za ruke + materijal
btw...i ne ocekuj neke odgovore, iz broda nas ima al kao
da nas i nema  :dontknow:
« Zadnja izmjena: 06 Kolovoz, 2014, 15:06:15 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline dhorvat

  • forumski cruiser
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6892
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: YaAeMrAoHxA
  • MojSetup: serijala sa malim trikovima
  • MojSpuh: serijala
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #156 : 06 Kolovoz, 2014, 16:31:06 »
Uvijek su me živcirale seljačine (najčešće bauštelci) koje mi dođu u servis i s#ru kak smo gamad skupa jer naplaćujemo 230 kuna sat vremena rada tehničara u ovlaštenom servisu gdje radim, notebook računala većinom, i kao "niš ne radimo samo grabimo paru". Kao prvo, nismo jedini servis, možeš ići u drugi ovlašteni servis koji je možda i jeftniji. Kao drugo, ako si možeš sam složiti, složi si. Ja osobno da znam nešto sam sebi slagati nebi nikad vozio u servis. A treće, kakva moraš bit seljačina da tim tonom uopće ideš govorit kak moj posel vrijedi a tvoj ne.  :redface:

Cvajo je za složit doslovce dječja igra i ja koji nemam baš previše afiniteta prema mehanici sam od prve sve uspel sklepat i uvijek je radilo.

Jedino što je kod cvaje nauka je kad se ide dirat u tvorničko  :laughing7:
Base tuning minarellija... u slobodno vreme :zubo:

Offline fade2

  • Tržnica : (0)
  • forumski pješak
  • *
  • Postova: 5
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: Peugeot SF2
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #157 : 17 Kolovoz, 2014, 13:29:07 »
preporuka za servis skutera u Zagorju?

Offline JogFromYamaha

  • moderator
  • Tržnica : (+10)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 16889
  • Spol: Muški
  • how you ride not what you ride
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Varazdin
  • Moj Skuter: XEvo 400
  • Moja Kaciga: schuberth sr1
  • MojSpuh: original inox
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #158 : 17 Kolovoz, 2014, 18:28:13 »
definiraj zagorje

Offline 3alfa3

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 15000
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: ZG
Odg: Servis anketa - tko tu koga i za koliko...
« Odgovori #159 : 17 Kolovoz, 2014, 19:50:16 »
definiraj zagorje

Hrvatsko zagorje je kulturno-povijesna hrvatska regija i zasebna prirodno-zemljopisna cjelina u sjeverozapadnom dijelu Hrvatske  ;D