Sve za skuter!! MS Trgovina - Akcija

Autor Tema: Opet isti problem!  (Posjeta: 2529 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Opet isti problem!
« : 30 Srpanj, 2007, 15:54:24 »
ovako opet isti problem koji nisam rijesio....znaci kad motor stoji ugasen 1-2 sata nije bitno koliko je napolju temp bila 10 ili 40 stepeni ..u upalim dam gas motor samo trokira i nece da krene tj kad das gas dodje do 8500 rpm i trokira ,i pocne dimit ko voz onaj na ugalj i tako drzis full gas 3-4 sek i on samo procepi odjednom i prestane pusit i sve ok ....??? znal iko sta je ....cok sam probo i otpojio nije on ?? imal ko kakvu ideju ??? svjeca nije ..do ulja nije ....??thx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #1 : 30 Srpanj, 2007, 16:11:26 »
ja opet kazem

za mene je to normalno, evo malo prije sam isao se provozati, upalim motor, malo ga pustio u leru da odradi, sjednem na njega, dam gas, a on trokira i dimi kao lud, i to traje 5m ili par sek i poslje sve 5  :icon_thumright:

i to je za mene normalno, protiv toga ne mos

btw...imam manualni cok, koji nije u funkciji
« Zadnja izmjena: 30 Srpanj, 2007, 16:13:04 igor.sb »
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline roby44

  • MS počasni član
  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 1500
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #2 : 30 Srpanj, 2007, 16:17:12 »
to valjda ovisi od skutera do skutera, kod mene je tak jedino ako je -0.  al u pocetku obavezno dimi svaki 2t.

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #3 : 30 Srpanj, 2007, 16:24:50 »
nije to normalno dimljenje 2 t scootera...nego bas trokira i to ubi...ja bi reko da je to normala ali to mi se prije nije desavalo tj kad sam ga tek kupio...nego poslije jedno 2 mjeseca ...onda je poceo i upalim ga i ostavim da se ugriej 15 minta ,trempratuta mu bude kao i kad se vozis na +40 nije bitno koliko 6  crtica .i opet kad hoces da krenes samo trokira  i pocne pusit i cim procepi onda vise stani 10000 puta i kreni nece se to desit ....nego samo kda ostoji malo vise ...ima par frendova isto runnera ne desava se to ...???tako da nije normala nikako..imal jos ko kakvi ideja ...thx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline igor.sb

  • igoriiinaaa
  • moderator
  • Tržnica : (+16)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: Ja sam geek!!
  • Spol: Muški
  • Aj si nemoj zamislit... Nisi? OK!
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Moj Skuter: JEDE gorivo
  • MojSetup: VRAG U MOTORU
  • MojSpuh: golly k....
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #4 : 30 Srpanj, 2007, 16:27:25 »
jel uvijek isto ulje sipas?
It is time for the Beast... the MUSTANG...... Coming soon on your screens ...

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #5 : 30 Srpanj, 2007, 16:29:43 »
To je meni bilo na Aeroxu...

Što je bilo... karburator je bio raštelan, dobivao je previše benzina, i kad sam išao ga namještati isto je trokirao...

Rastavio sve i vidio poštenu nakupinu crnog na klipu, kad sam to očistio i sve spojio nazad, naštelao i išao je ko urica.
Who's looking for punishment ??

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #6 : 30 Srpanj, 2007, 16:41:25 »
na pocetku sam bio sipo seleniu koja je 150 kuna litar ,pa onda aggipovo neko i sad sipam castrol...probo sam promijenit ulje ...nije ni do tog hehe a u zadnje vrijeme samo sipam castrol isti uvijek nista drugo...tj zadnji 2 mjeseca ...probat cu ocistiti klip i sve lijepo pa cemo vidit jel to ...thx
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #7 : 30 Srpanj, 2007, 17:58:53 »
trokira ti i dimi jer je motor hladan,pa svaki 2T trokira kad ga upalis i ides se vozit nakon nekog vremena

Offline Cruiser

  • Tržnica : (0)
  • forumski skejter
  • **
  • Postova: 156
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Zagreb
  • Moj Skuter: NRG Power dd
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #8 : 31 Srpanj, 2007, 01:29:46 »
trokira ti i dimi jer je motor hladan,pa svaki 2T trokira kad ga upalis i ides se vozit nakon nekog vremena

Potpisujem.
Ista stvar se desava i na mom nrg-u (novom). Pustim ga da malo odradi na leru, kad krecem obavezno lagano trokira u pocetku. Odvrnem gas do kraja na par sekundi i dalje ide bez problema

Offline Rossi

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2380
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Tuzla
  • Moj Skuter: Gilera Runner ST 200
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #9 : 31 Srpanj, 2007, 14:33:40 »
ja zna da svaki 2 t dimi kad je hladan ali to nije normala da ovako trokira i dimi jer ima 5-6 likova sa runnerom novim i samo se jos jednom to desava kad ga ostavi na sat dva da tako trokira i dimi,i znam jos ljudi sa 50 drugi scoot i niko nema ovakav problem nego kod svih malo dimi i to...imo sam i prije runnera tj stari onaj model i samo je dimio malo i trokiro lagano znaci neprimjetno a ne kao ovaj novi....i to se nije na pocetku desavalo kad sam ga tek kupio ...nego u zadnje vrijeme ...tak da nije normala nikako ...al thx na pomoci
Valentino Rossi 46!!!!!

Offline Punisher

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 3649
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Zadar
  • Moj Skuter: Piaggio X8 150
  • Moja Kaciga: Nolan N62
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #10 : 31 Srpanj, 2007, 16:40:35 »
Kažem ti, probaj pogledati klip...

Čak ga i ne moraš otvarati da bi vidio stanje, samo skineš svjećicu i dovedeš klip naprijed (u GMT mislim) i osvjetli lampom i pogledaj boju...

Ako je crne boje skini silindar i očisti klip.
Who's looking for punishment ??

Offline pitaNS

  • Tržnica : (0)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2154
  • Spol: Muški
  • samo gas
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Novi Sad
  • Moj Skuter: JeTfOrCe,ApRiLiA SR
  • MojSetup: kako ono - high end?!
  • MojSpuh: prdekalica neka Roost
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #11 : 01 Kolovoz, 2007, 18:25:53 »
ja bi rekao da je to sasvim normalno, a to mi je rekao i tip iz servisa kad sam tek kupio scoot... i meni se na mom jetforce isto dešava, kad prenoći sutradan kad ga upalim neće odma da primi gas i zadimim celo dvorište (ali to traje možda par sekundi)
sve je to ok  :headbang:  bez brige
MHR 70..MHR radlica...Roost Sprint...PWK 21mm...Malossi Selletra...MHR OR prenos...itd itd

Offline vpucko

  • Tržnica : (+1)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 2927
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Belisce
  • Moja Kaciga: Nolan N84
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #12 : 01 Kolovoz, 2007, 18:31:40 »
pa moj isto kad ga upalim prvi put ujutro isto zadimi dvoriste al to traje 3,4 sekunde

Offline speed

  • DJ gYzMo
  • MS počasni član
  • Tržnica : (+4)
  • maxi forumaš
  • *****
  • Postova: 6859
  • Spol: Muški
  • YearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYearsYears
  • Mjesto: Ogulin
Odg: Opet isti problem!
« Odgovori #13 : 01 Kolovoz, 2007, 18:32:27 »
pa moj isto kad ga upalim prvi put ujutro isto zadimi dvoriste al to traje 3,4 sekunde
ma sve je to O.K. :icon_thumright: